fiv... Greebo ...

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 06, 2003 20:31

jenny170 pisze:bardzo wam dziekuje! chyba mnie z pracy wyrzuca gdy zaczne wertowac linki od katona :wink:

oj! chyba nie zaczne :oops: czy to musi byc po angielsku ?!?
KrólowaNocy[*], Greebo[*], Jaś[*], Bojówka[*], MiniMini[*], NeverMind v.Ciocia[*], Adolfina[*], FataMorgana[*] :(

jenny170

Avatar użytkownika
 
Posty: 1817
Od: Wto wrz 17, 2002 12:19
Lokalizacja: warszawa-mokotów

Post » Śro sie 06, 2003 20:32

Niestety, wiekszosc tego rodzaju stron jest po angielsku...

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Śro sie 06, 2003 20:34

Jedno przeklejam:

FIV Facts

1. The Feline Immuno-deficiency Virus is a slow virus that affects a cat’s immune system over a period of years.

2. FIV is a cat-only disease and cannot be spread to humans or other non-felines.

3. FIV cats most often live long, healthy, and relatively normal lives with no symptoms at all.

4. FIV is not easily passed between cats. It cannot be spread casually – like in litter boxes, water and food bowls, or when snuggling and playing. It is rarely spread from a mother to her kittens.

5. The virus can be spread through blood transfusions, badly infected gums, or serious, penetrating bite wounds. (Bite wounds of this kind are extremely rare, except in free-roaming, unneutered tomcats.)

6. A neutered cat, in a home, is extremely unlikely to infect other cats, if properly introduced.

7. Many vets are not educated about FIV since the virus was only discovered 15 years ago.

8. FIV-positive cats should be kept as healthy as possible. Keep them indoors and free from stress, feed them a high-quality diet, keep and treat any secondary problems as soon as they arise.

katonka

 
Posty: 4378
Od: Wto lis 19, 2002 21:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 06, 2003 20:35

polecam uwadze zwłaszcza punkt trzeci

katonka

 
Posty: 4378
Od: Wto lis 19, 2002 21:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 06, 2003 20:50

katon-starszy pisze:Jedno przeklejam:

FIV Facts

1. The Feline Immuno-deficiency Virus is a slow virus that affects a cat’s immune system over a period of years..


FIV jest powolnym wirusem ktory wplywa na koci system immunologiczny przez lata

katon-starszy pisze:2. FIV is a cat-only disease and cannot be spread to humans or other non-felines. .


FIV jest wyłaćznie kocią chorobą. Ludzie i inne zwierzeta nie moga sie zarazic

katon-starszy pisze:3. FIV cats most often live long, healthy, and relatively normal lives with no symptoms at all. .


zycie wiekszosci kotow z FIV jest dlugie, zdrowe i wzglednie normalne, bez zadnych symptomow

katon-starszy pisze:4. FIV is not easily passed between cats. It cannot be spread casually – like in litter boxes, water and food bowls, or when snuggling and playing. It is rarely spread from a mother to her kittens. .


Wirus nie przenosi sie latwo na inne koty, zwierze nie moze sie zarazic posrednio - przez korzystanie z tej samej kuwety, miseczek na wode i jedzenie, podczas pieszczot i zabawy. Rzadko matka zaraza kocieta.

katon-starszy pisze:5. The virus can be spread through blood transfusions, badly infected gums, or serious, penetrating bite wounds. (Bite wounds of this kind are extremely rare, except in free-roaming, unneutered tomcats.).


Fiv przenosi sie przez transfuzje, powazne infekcje dziasel, glebokie rany po ugryzieniach ( takie rany sa niezmiernie rzadkie poza przypadkami wolnozyjacych niekastrowanych kocurow)

katon-starszy pisze:6. A neutered cat, in a home, is extremely unlikely to infect other cats, if properly introduced..


wykastrowany kot domowy niezwykle zadko zaraza inne koty, pod warunkiem ze jest prawidlowo wprowadzony ( dostada :wink: )

katon-starszy pisze:7. Many vets are not educated about FIV since the virus was only discovered 15 years ago. .


wielu wetów nie posiada kwalifikacji dot. FIV poniewaz wirus jest znany dopiero od 15 lat

katon-starszy pisze:8. FIV-positive cats should be kept as healthy as possible. Keep them indoors and free from stress, feed them a high-quality diet, keep and treat any secondary problems as soon as they arise.


koty - nosiciele FIV powinny byc utrzymywane w jak najlepszym zdrowiu, w domu i jak najmniejszym stresie, na diecie wysokiej jakosci. Problemy zdrowotne powinny byc zwalczane w miare pojawiania sie

sorry za skladnie , spieszylam sie
8 kocich ogonów i spółka (z.b.o.o.)

eve69

 
Posty: 16818
Od: Pt sie 23, 2002 15:09
Lokalizacja: gdansk

Post » Śro sie 06, 2003 20:52

Jenny
chyba nie jest az tak strasznie- bedzie dobrze :cat3:
8 kocich ogonów i spółka (z.b.o.o.)

eve69

 
Posty: 16818
Od: Pt sie 23, 2002 15:09
Lokalizacja: gdansk

Post » Śro sie 06, 2003 20:53

katon-starszy pisze:polecam uwadze zwłaszcza punkt trzeci

dzieki! punkt trzeci dokladnie obrazuje to, co wiem na temat fiv-a...mimo mojej jezykowej nieudolnosci :oops:
KrólowaNocy[*], Greebo[*], Jaś[*], Bojówka[*], MiniMini[*], NeverMind v.Ciocia[*], Adolfina[*], FataMorgana[*] :(

jenny170

Avatar użytkownika
 
Posty: 1817
Od: Wto wrz 17, 2002 12:19
Lokalizacja: warszawa-mokotów

Post » Śro sie 06, 2003 20:57

Jenny
jesli cos Cie bardzo interesuje, to ja chetnie Ci to przetlumacze - do piatku mam czas, moze najlepiej wrzucic to na forum ,zawsze moze sie ( niestety) przydac
8 kocich ogonów i spółka (z.b.o.o.)

eve69

 
Posty: 16818
Od: Pt sie 23, 2002 15:09
Lokalizacja: gdansk

Post » Śro sie 06, 2003 20:58

eve69 - barrrrrdzo ci dziekuje! to wszystko mowila mi moja wetka! mimo ze jej wierze - ciesze sie, mogac rowniez przeczytac. jednak nie ma to jak pozytywne wiesci z roznych zrodel!! naprawde barrrrdzo dziekuje!! :lol:
KrólowaNocy[*], Greebo[*], Jaś[*], Bojówka[*], MiniMini[*], NeverMind v.Ciocia[*], Adolfina[*], FataMorgana[*] :(

jenny170

Avatar użytkownika
 
Posty: 1817
Od: Wto wrz 17, 2002 12:19
Lokalizacja: warszawa-mokotów

Post » Śro sie 06, 2003 21:13

eve69 pisze:Jenny
jesli cos Cie bardzo interesuje, to ja chetnie Ci to przetlumacze - do piatku mam czas, moze najlepiej wrzucic to na forum ,zawsze moze sie ( niestety) przydac

bardzo ci dziekuje,ale biorac pod uwage kiepska znajomosc jezyka - sama nie wiem, co mnie moze zainteresowac...szczesliwie mam edukowanego syna i moze on znajdzie chwile czasu, aby dla nas ( tzn. dla greeba i dla mnie ) przewertowac polecane strony. jezeli nie starczy mu wiedzy - czy bede mogla sie wtedy zwrocic do ciebie?
KrólowaNocy[*], Greebo[*], Jaś[*], Bojówka[*], MiniMini[*], NeverMind v.Ciocia[*], Adolfina[*], FataMorgana[*] :(

jenny170

Avatar użytkownika
 
Posty: 1817
Od: Wto wrz 17, 2002 12:19
Lokalizacja: warszawa-mokotów

Post » Śro sie 06, 2003 21:51

oczywiscie:)
8 kocich ogonów i spółka (z.b.o.o.)

eve69

 
Posty: 16818
Od: Pt sie 23, 2002 15:09
Lokalizacja: gdansk

Post » Śro sie 06, 2003 23:15

Ja miałam doświadczenie. Napiszę od końca, bo od końca wiemy:
Wiki, 11 letnia kotka rodziców nagle oślepła. Była wizyta u dr. Garncarza, który tą ślepotę potwierdził (wtedy myśleliśmy, że niedowidzi). Potem poszło bardzo szybko - kot schudł straszliwie, posypało jej się wszystko, wątroba, śledziona, nerki... Ponieważ wet wykluczał ( :evil: ) wirusówki do końca prawie nie wiedzieliśmy co jej było. Dopiero na naszą wyraźną prośbę - FIV.

Wiki była kotem wychodzącym. W domu były (i nadal są) jeszcze 3 koty: dwa teraz 13 letnie i jedna siostra Wiki. Nie robiliśmy im testów, ale później przy okazji chorób 2 z nich wyszło, że nie są zarażone.

A jak pozostałe koty? Mają testy? Czy Greebo przyniósł FIVa czy raczej złapał od któregoś kota?

Strasznie mi przykro :(

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa

Post » Śro sie 06, 2003 23:36

wlasnie wertowalam strone zoo.plus.de i natknelam sie tam na wypowiedz veta droga zakazenia: slina, krew, akt sex.Wirusy zyja poza organizmem ok.60 sek takze nie ma obawy na przeniesienie ich poprzez wspolna kocia toalete, miseczki do jedzenia itp.Kot powinien dostawac wysokowartosciowa karme dla kociat zamiast taniego zarelka (jakosc zrodla protein) Proponowane jedzonko to : Nutro natural choice w woreczkach, Nutro Minis)

golwa do gory, wszystko bedzie dobrze, usciskaj kiciusia :D

feainne

 
Posty: 403
Od: Pt maja 09, 2003 21:18
Lokalizacja: Augsburg

Post » Czw sie 07, 2003 8:17

Ofelia pisze:A jak pozostałe koty? Mają testy? Czy Greebo przyniósł FIVa czy raczej złapał od któregoś kota?

niestety - greebo przyniosl fiv-a ze sobą :( z pozostalych kotow wlasciwie tylko turkuc mial robione testy - i jest w porzadku! :lol: reszta nie sprawia problemow zdrowotnych.
feainne pisze:Kot powinien dostawac wysokowartosciowa karme dla kociat zamiast taniego zarelka (jakosc zrodla protein) Proponowane jedzonko to : Nutro natural choice w woreczkach, Nutro Minis)
golwa do gory, wszystko bedzie dobrze, usciskaj kiciusia :D

akurat biedny greebo jest jedynym kotem wymagajacym odchudzania i pilnowania wagi - ale je hills'a r/d...poza tym jego stan zdrowia nie budzi zadnych obaw. usciskam go na pewno! (zreszta nic innego po powrocie do domu nie robie, tylko laze na czworakach za greebem tlumaczac mu, ze jest ciagle najpiekniejszy. a te inne koty nie stanowia dla niego zadnej konkurencji :wink: )
KrólowaNocy[*], Greebo[*], Jaś[*], Bojówka[*], MiniMini[*], NeverMind v.Ciocia[*], Adolfina[*], FataMorgana[*] :(

jenny170

Avatar użytkownika
 
Posty: 1817
Od: Wto wrz 17, 2002 12:19
Lokalizacja: warszawa-mokotów

Post » Czw sie 07, 2003 11:24

Też usłyszałam (po śmierci Wiki), że zarazić się nie jest tak łatwo. Ona była bardzo bojowym kotem, ciągle przychodziła podrapana :?

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 215 gości