MAJORKOWI: Samo życie...

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 15, 2003 15:08

:lol: Olivio, to dziwny kot. Czasem wygląda, że jest mały (p. zdjęcie en face), a czasem że jest ogromny (p. zdjęcie z profilu). Jak się wyciąga na mnie w nocy, to zajmuje tyle miejsca, że dla Norci niewiele zostaje, a jak go biorę na ręce to robi się jakby mniejszy. Zaczarowany jakiś czy co? A może to rude tak mają? Jedno jest pewne, będzie to duże kocio - jak napisałaś - MISIADŁO!!! Albo MISIOR!
Kocie wiersze i KociennikObrazek
Obrazek
Holmes & Watson (Brytole)
Gacek[*] Mika[*] Romek[*] Ziutek[*] Norka[*] Miś Major[*] Tymoteusz[*] Miodunka[*]Bambina[*] Felek[*]

Majorka

 
Posty: 1604
Od: Pt lis 29, 2002 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 17, 2003 12:46

Wczoraj Miś prześmiesznie bawił się z Norką. Stawał na tylnych łapkach i wymachiwał przednimi. Norka chowała głowę pod koc, ale cała reszta jej wystawała - pewnie sądziła, że jak schowa głowę, to nikt jej nie widzi!
Norcia troszkę choruje - ma powiększone węzły chłonne, obrzęk gardła, dostaje zastrzyki. Temperatura spadła do 38,6, a pęknięta skóra na nosku mogła być z gorączki, już się goi. Ale mimo to i humor i apetyt jej dopisuje. Gonitwy po mieszkaniu urządzają zwykle ok. 5 rano. Czasem Mika się włącza, ale raczej pobłażliwie się przygląda. Nie chcę zapeszyć, ale przystosowanie się kotuchów nastąpiło szybciej niż sądziłam! A tupot szybciutko biegających 12 łapek po mieszkaniu to piękna muzyka. :lol:
Kocie wiersze i KociennikObrazek
Obrazek
Holmes & Watson (Brytole)
Gacek[*] Mika[*] Romek[*] Ziutek[*] Norka[*] Miś Major[*] Tymoteusz[*] Miodunka[*]Bambina[*] Felek[*]

Majorka

 
Posty: 1604
Od: Pt lis 29, 2002 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 17, 2003 13:16

Majorko, a może z okazji Świąt uraczyłabyś nas jakimś wierszem?
bo odkąd miałam okazję jeden przeczytać, bardzo chciałabym zobaczyć następny... może masz jakiś o zajączkach i jajkach pod ręką :?: :P
Obrazek

Olivia

 
Posty: 4464
Od: Czw mar 20, 2003 20:51
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Czw kwi 17, 2003 13:39

Olivio, dzięki za Twoją wiarę w mój talent (?) i miłe słowa, ale nie mam! Napisałam dotąd tylko (aż?) siedem wierszy- wszystkie w kwietniu, tak mi się jakoś porobiło i to jest tak, że jakieś zdanie albo temat przychodzi do głowy i jest bazą do reszty. Czasem nawet zaczynam pisać od końca... Troszkę jestem zajęta ostatnio i w dodatku podziębiona, a to nie bardzo sprzyja wenie. Ale pomyślę o tych zajączkach. Bo nie wiem, czy jajka to jest temat bezpieczny tutaj 8O . Tymczasem zapraszam do przeczytania pozostałych sześciu :lol: (bo piszesz, że przeczytałaś jeden...)
Kocie wiersze i KociennikObrazek
Obrazek
Holmes & Watson (Brytole)
Gacek[*] Mika[*] Romek[*] Ziutek[*] Norka[*] Miś Major[*] Tymoteusz[*] Miodunka[*]Bambina[*] Felek[*]

Majorka

 
Posty: 1604
Od: Pt lis 29, 2002 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 17, 2003 14:58

Olivia pisze:Majorko, a może z okazji Świąt uraczyłabyś nas jakimś wierszem?
bo odkąd miałam okazję jeden przeczytać, bardzo chciałabym zobaczyć następny... może masz jakiś o zajączkach i jajkach pod ręką :?: :P


Tobie Olivio i wszystkim przyjaciołom - dedykuję ten wierszyk (powstał w iście ekspresowym tempie) i życzę Wesołych Swiąt Wielkiejnocy!!!

Wielkanoc

Słońce przygrzewa, na drzewach pączki
Skończyły się mrozy i marcowa słota
Dzieci znajdują świąteczne zajączki
A ja znalazłam... czarnego kota!

Wkroczył do domu, wyczyścił futerko
Zajrzał do kuchni - O, widzę są Święta!
Zjadłszy co nieco, przeciągnął się lekko -
Kiedy tak jadał - już nie pamiętał...

Przycupnął na stole, udając baranka
(Bielutki obrus najlepszy dla kota)
Obok koszyczek, święcone, pisanka
Pisankę łapką strącił, niecnota.

Nadeszli goście, chcą zasiąść do stołu -
Czemu baranek jest czarny? - pytają
Odrzekłam na to, śmiejąc się wesoło -
I czarne i białe baranki bywają...
Ostatnio edytowano Pt kwi 18, 2003 9:52 przez Majorka, łącznie edytowano 2 razy
Kocie wiersze i KociennikObrazek
Obrazek
Holmes & Watson (Brytole)
Gacek[*] Mika[*] Romek[*] Ziutek[*] Norka[*] Miś Major[*] Tymoteusz[*] Miodunka[*]Bambina[*] Felek[*]

Majorka

 
Posty: 1604
Od: Pt lis 29, 2002 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 17, 2003 15:06

:lol:

Święta prawda. Czarny kot na białym obrusie komponuje się konkursowo 8)

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw kwi 17, 2003 15:13

Mam takie dwa zdjęcia Norki - na jednym leży na stole, zabierając się do konsumpcji jajka na miękko, a na drugim - leży na bielutkim obrusie wśród zastawy (akurat mama mojego TZ miała przyjść na obiad! :lol:)
Kocie wiersze i KociennikObrazek
Obrazek
Holmes & Watson (Brytole)
Gacek[*] Mika[*] Romek[*] Ziutek[*] Norka[*] Miś Major[*] Tymoteusz[*] Miodunka[*]Bambina[*] Felek[*]

Majorka

 
Posty: 1604
Od: Pt lis 29, 2002 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 17, 2003 15:14

Chcemy obejrzeć :lol:
Obrazek ObrazekObrazek
Ania + Sonia (06.2002-07.2014)+ Imbir (07.2002-11.2013) - Tocik i Aszka
Nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... &start=675

Aniutella

 
Posty: 5229
Od: Czw sty 23, 2003 11:28
Lokalizacja: Warszawa - Chomiczówka

Post » Czw kwi 17, 2003 15:16

czarny baranek... :1luvu:
Obrazek

Olivia

 
Posty: 4464
Od: Czw mar 20, 2003 20:51
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Czw kwi 17, 2003 15:17

Aniutella pisze:Chcemy obejrzeć :lol:


Chętnie - ale chyba na naszym majowym spotkaniu, bo jak dodam do KOTerii do mnie Estraven prześwięci, że za dużo! :lol:
Kocie wiersze i KociennikObrazek
Obrazek
Holmes & Watson (Brytole)
Gacek[*] Mika[*] Romek[*] Ziutek[*] Norka[*] Miś Major[*] Tymoteusz[*] Miodunka[*]Bambina[*] Felek[*]

Majorka

 
Posty: 1604
Od: Pt lis 29, 2002 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 17, 2003 15:20

No naprawdę Norka tak wygląda na tym stole (nie mogłam napisać że jak czarna owca, bo to by nie dość poetycko było... :lol:
Kocie wiersze i KociennikObrazek
Obrazek
Holmes & Watson (Brytole)
Gacek[*] Mika[*] Romek[*] Ziutek[*] Norka[*] Miś Major[*] Tymoteusz[*] Miodunka[*]Bambina[*] Felek[*]

Majorka

 
Posty: 1604
Od: Pt lis 29, 2002 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 17, 2003 15:20

Majorka pisze:Chętnie - ale chyba na naszym majowym spotkaniu, bo jak dodam do KOTerii do mnie Estraven prześwięci, że za dużo! :lol:

Nie prześwięci, tylko doda prywatną galerię, gdzie zdjęć można wrzucać ile wola i ochota :wink:

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw kwi 17, 2003 15:22

Nie prześwięci. Najwyżej założy prywatną galerię.
No i nie wiem czy będę na spotkaniu.
Obrazek ObrazekObrazek
Ania + Sonia (06.2002-07.2014)+ Imbir (07.2002-11.2013) - Tocik i Aszka
Nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... &start=675

Aniutella

 
Posty: 5229
Od: Czw sty 23, 2003 11:28
Lokalizacja: Warszawa - Chomiczówka

Post » Czw kwi 17, 2003 15:50

Dawaj galerie i juz :-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw kwi 17, 2003 16:02

W takim razie są dwa wyjścia - albo sama wybiorę i poproszę Estravena o założenie prywatnej galerii (ale to już po Swiętach), albo na spotkaniu majowym (Aniutella, ani mi się waż nie przyjść!) Wy sami wybierzecie te, które się spodobają.
Kocie wiersze i KociennikObrazek
Obrazek
Holmes & Watson (Brytole)
Gacek[*] Mika[*] Romek[*] Ziutek[*] Norka[*] Miś Major[*] Tymoteusz[*] Miodunka[*]Bambina[*] Felek[*]

Majorka

 
Posty: 1604
Od: Pt lis 29, 2002 10:06
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 118 gości