Malizna-"syjameczka" za TM

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob mar 07, 2009 16:14

Banda dokazuje, jak zawsze - ale to dobrze, bo to znaczy, że wszytko dobrze jest. Rimka jest nadal w trakcie badań. Ostatnio, przez ponad 3 miesiące nie miała żadnego ataku kaszlu, więc jest git. Napiszę co i jak, jak już będę konkretnie wiedziała.

kasia mierzejewska

 
Posty: 1060
Od: Czw wrz 14, 2006 11:46

Post » Sob mar 07, 2009 23:48

To fakt, jak dokazuje to znaczy, że nalezy się cieszyć :wink:
Ja tez się zawsze cieszę jak dokazuja, nawet jak coś przy okazji zniszczą to wiem, ze są zdrowe.
Obrazek
"Uchroń mnie przed wrogiem, który ma coś do zyskania, i przed przyjacielem, który ma coś do stracenia...'' T.S.Eliot'

zunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 8515
Od: Śro lut 15, 2006 11:55
Lokalizacja: chorzów

Post » Sob mar 07, 2009 23:50

ooo tak, jak rozrabiają to ma się ochotę udusić towarzystwo a jak grzecznie śpią to się sprawdza czy żyją i aby nie chore :lol:
Obrazek

15pietro

 
Posty: 2379
Od: Śro kwi 23, 2008 20:51
Lokalizacja: NYC

Post » Pt kwi 10, 2009 20:18

Kasiu, życzę Tobie i całej Twojej kocio-ludzkiej rodzince spokojnych, Zdrowych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy Obrazek
Obrazek
"Uchroń mnie przed wrogiem, który ma coś do zyskania, i przed przyjacielem, który ma coś do stracenia...'' T.S.Eliot'

zunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 8515
Od: Śro lut 15, 2006 11:55
Lokalizacja: chorzów

Post » Sob maja 02, 2009 21:34

Kasiu co u Was?
Obrazek
"Uchroń mnie przed wrogiem, który ma coś do zyskania, i przed przyjacielem, który ma coś do stracenia...'' T.S.Eliot'

zunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 8515
Od: Śro lut 15, 2006 11:55
Lokalizacja: chorzów

Post » Pt cze 12, 2009 14:54

Bardzo długo nie pisałam, ale miałam strasznie dużo na głowie-ostatnie poprawki pracy mgr i w ogóle jakoś tam.

Ale już jestem i spieszę donieść, że u nas wszystko w porządku jest. Wszyscy zdrowi i weseli:)
A oto wszystkie 3 wariaty w czasie drzemki - jak w pociągu:)

Obrazek

2 wariaty:

Obrazek

Bohaterka wątku - Rima-przekochana-kiciunia-moja:

Obrazek

I jeszcze raz gwiazdeczka:)

Obrazek

kasia mierzejewska

 
Posty: 1060
Od: Czw wrz 14, 2006 11:46

Post » Pt cze 12, 2009 15:10

Witaj, ja tez ostatnio zaniedbuje forum :oops:
Rima faktycznie gwiazdeczka, nawet wcześniej nie zauważyłam, ze ona ma taka ciemną plamkę na grzbiecie 8O, czy to tylko tak na fotach wygląda?
Obrazek
"Uchroń mnie przed wrogiem, który ma coś do zyskania, i przed przyjacielem, który ma coś do stracenia...'' T.S.Eliot'

zunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 8515
Od: Śro lut 15, 2006 11:55
Lokalizacja: chorzów

Post » Sob cze 13, 2009 11:10

Tak, Rimka ma na grzbiecie taką łatkę - od zawsze, tzn. przynajmniej, od kiedy jest z nami. Początkowo myslałam, że łatka urośnie, rozszerzy się, ale nie. Z cech charakterystycznych jeszcze inny szczegół - jak prawdziwy albinos wszystkie poduszeczki, oprócz jednej, na której jest malutka, ciemniejsza plamka, ma róziowe:)

kasia mierzejewska

 
Posty: 1060
Od: Czw wrz 14, 2006 11:46

Post » Sob cze 13, 2009 13:21

Rimka nie jest albinosem ;) na szczęście, bo miałaby marne szanse na przeżycie. Jasne futerko, ciemne uszka i niebieskie oczy są spowodowane czymś innym niż zupełnym brakiem melaniny jak u albinosów. Te koty maja taki zmutowany enzym charakterystyczny dla kotów syjamskich, który przestaje działać w niskich temperaturach czyli łapkach, uszach, pyszczku i stąd często ciemniejszy kolor futerka w tych miejscach. Oczy ponitów "świecą" na czerwono, jest to spowodowane odbijaniem się światła od błony odblaskowej na źrenicy a ponieważ oczy są bardzo jasne to prześwitują naczynia krwionośne. cud natury po prostu :D

Uszka jej ściemniały z czasem czy cały czas mają taki sam kolor?
Pozdrawiam :)
Obrazek

15pietro

 
Posty: 2379
Od: Śro kwi 23, 2008 20:51
Lokalizacja: NYC

Post » Sob cze 13, 2009 13:48

Mój kochany Tommy, ''bliźniak'' Rimy, miał wszystkie poduszeczki różowe a tylko jedną taka ciemną.
Obrazek
"Uchroń mnie przed wrogiem, który ma coś do zyskania, i przed przyjacielem, który ma coś do stracenia...'' T.S.Eliot'

zunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 8515
Od: Śro lut 15, 2006 11:55
Lokalizacja: chorzów

Post » Sob cze 13, 2009 15:47

15pietro pisze:Rimka nie jest albinosem ;) na szczęście, bo miałaby marne szanse na przeżycie. Jasne futerko, ciemne uszka i niebieskie oczy są spowodowane czymś innym niż zupełnym brakiem melaniny jak u albinosów. Te koty maja taki zmutowany enzym charakterystyczny dla kotów syjamskich, który przestaje działać w niskich temperaturach czyli łapkach, uszach, pyszczku i stąd często ciemniejszy kolor futerka w tych miejscach. Oczy ponitów "świecą" na czerwono, jest to spowodowane odbijaniem się światła od błony odblaskowej na źrenicy a ponieważ oczy są bardzo jasne to prześwitują naczynia krwionośne. cud natury po prostu :D

Uszka jej ściemniały z czasem czy cały czas mają taki sam kolor?
Pozdrawiam :)


Ja z tym albinosem to żartowałam - tak tę moją blondynkę z niebieskimi nazwałam na potrzebę chwili :D Mój pseudosyjamek:)

Uszy Rimy, z tego, co pamiętam, chyba ciemniały z czasem-tak samo, jak łata.

kasia mierzejewska

 
Posty: 1060
Od: Czw wrz 14, 2006 11:46

Post » Sob cze 13, 2009 15:48

zunia pisze:Mój kochany Tommy, ''bliźniak'' Rimy, miał wszystkie poduszeczki różowe a tylko jedną taka ciemną.


Jak Rima:)

kasia mierzejewska

 
Posty: 1060
Od: Czw wrz 14, 2006 11:46

Post » Nie cze 14, 2009 10:54

kasia mierzejewska pisze:Uszy Rimy, z tego, co pamiętam, chyba ciemniały z czasem-tak samo, jak łata.

Zdecydowanie ciemniały z czasem, mała Rimka była jaśniutka, uszka miała takie jakby ciut przyprószone/przybrudzone. A teraz łaty, że ho ho :)
Ale tak to bywa u pointów, moja Blusia trafiła do mnie jako kremowy maluch z lekko ciemniejszym pysiem, uszkami, łapkami i ogonkiem oraz beżową łatką na grzbiecie - a teraz hoduję srebrnego pręgusa ;)

Kasiu, cieszę się, że się odezwałaś i że u Was wszystko w porządku :)
Są chwile, kiedy brak ludożerców daje się boleśnie odczuć.
Alfons Allais

Aleba

Avatar użytkownika
 
Posty: 21216
Od: Czw sie 05, 2004 16:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 23, 2009 11:56

Mam pytanie związane z czyszczeniem zębów. Zauważyłam ostatnio, że Kicek tego zdecydowanie potrzebuje. Czy oprócz usypiania są jakieś inne sposoby, żeby usunąć kamień?

kasia mierzejewska

 
Posty: 1060
Od: Czw wrz 14, 2006 11:46

Post » Wto cze 23, 2009 12:32

Chyba nie zawsze się usypia, u nas akurat Punia była usypiana.
Musiałabyś się zapytać weta, no chyba, że ktoś mądrzejszy ode mnie sie wypowie.
Obrazek
"Uchroń mnie przed wrogiem, który ma coś do zyskania, i przed przyjacielem, który ma coś do stracenia...'' T.S.Eliot'

zunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 8515
Od: Śro lut 15, 2006 11:55
Lokalizacja: chorzów

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 148 gości