Z pamiętniczka karmicielki

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lip 06, 2008 20:52

Sibio, Agis - dziękujemy za pamięć i troskę.

U maluchów zdecydowana poprawa, tylko oczko czarnulka, choć też o wiele lepsze, dalekie jest jeszcze od ideału.
Ja od kilku dni czuję się paskudnie, powiedziałabym że ledwo zipię (niedoleczone to ostatnie coś siedzi w płucach i na dodatek zawarło układ o współpracy z astmą). Najfajniejsze w tym wszystkim - oprócz kłopotów z oddychaniem, bólu i słabości mięśni, zawrotów głowy itp. - jest uczucie, że moja dusza oddzieliła się od ciała i polatuje sobie jakieś pół metra nad nim :|

Muszę ją jak najszybciej sprowadzić z powrotem, chocby po to, żeby wziąć się porządnie za leczenie Figielka, któremu sie właśnie pogorszyło, i za kastrację Szajbusia-Centusia, i za wiele innych niecierpiących zwłoki spraw, o których sama myśl powoduje, że dostaję ataku duszności...

No i jeszcze założyć nowy wątek, bo ten akurat wybrał sobie taki moment, żeby się skończyć :roll:

A właściwie muszę założyć dwa wątki, bo Zając tak obrósł w piórka, że życzy sobie mieć odrębny.
Jak ja nie założę, to pewnie sam to zrobi, i rozszaleje się na dobre :strach:

Już lepiej niech teraz sam tu napisze, jak się czuje - bo mi się zdaje, że lepiej ode mnie :twisted:

---

jola.goc

 
Posty: 1738
Od: Śro mar 31, 2004 13:25
Lokalizacja: dolny Górny Śląsk

Post » Nie lip 06, 2008 21:13

Tak, wątek Zająca to dobra mysl. Jolu zdrowiej szybciutko, potrzebujesz duzo sił.
Obrazek

magicmada

Avatar użytkownika
 
Posty: 14567
Od: Śro paź 05, 2005 19:10
Lokalizacja: moose county

Post » Nie lip 06, 2008 21:39

Tak Zajączku, koniecznie załóż wątek! :D :D :D :D :D :D
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie lip 06, 2008 22:48

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Wiem, trudno w to uwierzyć.


A jednak.

TAKI BYŁEM CHORY :!: :!: :!:

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:








:!:

Zajonczek.
^*^
Ostatnio edytowano Sob lip 12, 2008 16:13 przez Zajonc, łącznie edytowano 1 raz

Zajonc

 
Posty: 356
Od: Pon gru 31, 2007 18:39
Lokalizacja: ze Zdroju

Post » Nie lip 06, 2008 23:23

Jaki biedny Zajonczek :cry: :cry: :cry:


:ok: za szybki powrot duszy!

popi

 
Posty: 467
Od: Czw gru 28, 2006 21:32
Lokalizacja: Planet Earth

Post » Nie lip 06, 2008 23:27

I nic nie jadłeś Zajonczku? :(
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie lip 06, 2008 23:31

Pewnie PRAWIE nic :wink:

popi

 
Posty: 467
Od: Czw gru 28, 2006 21:32
Lokalizacja: Planet Earth

Post » Pon lip 07, 2008 0:28

Kompletnie nic :!: Ani ani.

Przez 6 dni.

Albo nawet 8 czy 15 :cry:


Zajonczek.
^*^

Zajonc

 
Posty: 356
Od: Pon gru 31, 2007 18:39
Lokalizacja: ze Zdroju

Post » Sob lip 12, 2008 21:20

Mam swój wonteczek! :spin2:

O tu: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=78111

Jola mi założyła! :dance:

Ona czasem jest fajna :mrgreen:

Jolu: :1luvu:


Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie!

Bardzo serdecznie!

Zajonczek.
^*^

Zajonc

 
Posty: 356
Od: Pon gru 31, 2007 18:39
Lokalizacja: ze Zdroju

Post » Sob lip 12, 2008 21:43

Jak widać, Zajonc już wydobrzał, a nawet wrócił do pełnej formy :twisted:

Maluchy też prawie zdrowe - zwłaszcza Delegat, bo Trybulka jeszcze trochę poświstuje, a u czarnulka leczę jeszcze oczko.

I chyba będę mogła umówić na zabieg Figielka - krwi w kuwecie nie widzę, nie reaguje już bólem przy naciskaniu pęcherza, sam pęcherz też już niewyczuwalny.

Jutro chcę wypuścić Majeczkę, bo trochę się u mnie zasiedziała...

To tak w skrócie, z obawy, żeby wątek mi się nie skończył w połowie zdania :wink: Nowy dopiero w stanie powstawania.
To znaczy tuż przed tym stanem :?

---

jola.goc

 
Posty: 1738
Od: Śro mar 31, 2004 13:25
Lokalizacja: dolny Górny Śląsk

Post » Nie lip 13, 2008 14:52

To czekamy cierpliwie aż powstanie :)
Obrazek

czarna_agis

 
Posty: 4361
Od: Czw wrz 07, 2006 23:14
Lokalizacja: warszawa

Post » Pt lip 18, 2008 21:54

Za nami ciężki tydzień...
W poniedziałek u Trybulki i czarnulka znów z pełną siłą ujawnił się katar.
U Zajonca też, choć w znacznie łagodniejszej formie.

Rówocześnie mnie odmówiły posłuszeństwa płuca na tyle, że wskutek permanetnego niedotlenienia ciągle byłam bliska zemdlenia. Skończyło się na sterydzie wziewnym, przed którym wiele lat skutecznie się broniłam. Na szczęście zaczął już działać, dziś jest pierwszy dzień, kiedy mogę w miarę normalnie funkcjonować.

Wszystko to - i u kotów, i u mnie - jest efektem niedoleczenia do końca choroby. U maluchów i Zajonca katar przeszedł w fazę przewlekłą, u mnie nawróciła infekcja płucna i połączyła siły z astmą.
Dla maluchów, mimo że protestowałam, weci zostawiali mi za mało zastrzyków. Dla siebie kupiłam dobre i w sumie niedrogie specyfiki, ale strasznie szybko się zużywały, i gdy mi się wyraźnie poprawiło, pożałowałam pieniędzy na kolejne dokupienie... Teraz musiałam dokupić te mikstury i steryd :twisted:

Do maluchów nie wzywałam już wetki, tylko dokupiłam propolisu i zwiększyłam jego dawkę - oraz cerutinu. Plus regularne naświetlania, co mi się teraz wreszcie udało, bo i tak głównie leżałam. Więc leżałam sobie z kotami i z lampką.

Trybulka i czarnulek oddychają już ładnie noskiem, żadnej wydzieliny ani podejrzanych odgłosów nie ma (a w poniedziałek miały ropny katar i zawalone ropą zatoki, musiałam im dawać krople do noska, żeby choć trochę udrożnić). Teraz jeszcze je doleczam, nie chę powtórzyć poprzedniego błędu, poza tym oczko czarnulka pozostawia jeszcze trochę do życzenia.

No i biorę się porządnie za Zajonca, bo na razie na niego nie starczyło mi juz siły. Zwłaszcza że się ukrywa, bo znów ma depresję. Szukanie go, a potem wyciąganie z różnych zakamarków za każdym razem, gdy trzeba podać lek, przerastało moje możliwości. W efekcie on jeszcze smarka.
Ale od dziś nie ma zmiłuj się.

---

jola.goc

 
Posty: 1738
Od: Śro mar 31, 2004 13:25
Lokalizacja: dolny Górny Śląsk

Post » Sob lip 19, 2008 17:44

Chciałam gorąco podziękować za pomoc, dzięki któej w ogóle udało nam się przeżyć ten tydzień:

Myshce - za cudowną paczkę: ponad 40 puszek Felixa, w tym pasztety dla Zajonca! :1luvu:

Be - za hojne wsparcie pieniężne (150 zł) :1luvu:

Wspaniałej, choć wstydliwej :wink: Osobie - za paczkę z suchym jedzeniem dla kociaków, kotów i Zajonca :1luvu:

Dzięki Wam koty prawie w ogóle nie odczuły mojej choroby.
Mogłam je także dalej leczyć.

Z całego serca Wam dziękuję! :aniolek:

---

jola.goc

 
Posty: 1738
Od: Śro mar 31, 2004 13:25
Lokalizacja: dolny Górny Śląsk

Post » Wto gru 09, 2008 11:45

Nikt tu nie zaglądał od lipca???
Ciekawe czy w tym roku zdesperowany Zajonc będzie musiał wybrać się na poszukiwanie Św. Mikołaja. Może jednak Mikołaj o nim i ferajnie pamięta jednak?
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto gru 09, 2008 11:54

Prakseda pisze:Nikt tu nie zaglądał od lipca???
Ciekawe czy w tym roku zdesperowany Zajonc będzie musiał wybrać się na poszukiwanie Św. Mikołaja. Może jednak Mikołaj o nim i ferajnie pamięta jednak?


Aga ponieważ wątek przekroczył zwyczajowe 100 stron a Zajonc założył własny wątek w którym pozwala pisać o sprawach Zdrojowych przenieśliśmy się tu http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=3810547#3810547 :)

myshka

 
Posty: 2706
Od: Wto wrz 11, 2007 21:24
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: haaszek i 100 gości