Simbo i Sarabi - 1 część przygód rozkosznego dueciku S&S

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 26, 2006 14:18 Simbo i Sarabi - 1 część przygód rozkosznego dueciku S&S

Witam wszystkich
Mam na imię Simbo i jestem kremowym kocurkiem norweskim.
Urodziłem się 11 marca 2006 a do swojego domku przyjechałem w ostatni weekend maja czyli jestem od prawie 3 miesięcy olsztyniakiem.
Kiedy weszłem do domku pewnym krokiem i z dumnie uniesioną glową zacząłem zwiedzać moi państwo orzekli, że król lew wkroczyl na pokoje stąd to imię - nieco zmodyfikowane ale zawsze królewskie :)
Tak wyglądałem w wieku 6 tygodni...
Obrazek
a tak jak przyjechałem do domku
Obrazek
Mieszkam sobie w sporym mieszkanku z moją Panią, jej TŻtem i 12letnim Damim, który od razu został moim najlepszym przyjacielem i którego fotel jest najlepszym miejscem do spania (nie wiem tylko czemu inni usiłuja się na niego wpychać - jakby nie można było pisać na komputerze na stojąco :D )
W domu są także dwa żółwie czerwonolice, z ktorymi usiluję się zaprzyjaźniać - na razie bez skutku ale będę walczyl jak lew.
Moja Duża czyta to forum regularnie od momentu kiedy przyjechałem, stąd też dowiedziała się że kupiła nie wymarzonego norwega ale pospolitego dachowca - nie mam rodowodu :oops: (mam nadzieję, ze z tego powodu nie przestanie mnie kochać :( )
W miarę możliwości zmuszę Dużą do pisania na bieżąco na tym forum


Hejka jestem Monika :oops:
Na swoją obronę mogę powiedzieć tylko, że jest to pierwszy prawdziwie mój kot (po wcześniejszych kotach ogólnodomowych których właścicielami byli moi bądź TŻta rodzice).
Moim marzeniem zawsze było posiadanie tufatego (tłum. puchatego) kocurka, jednak raczej nie persa kóre niezbyt przypadają mi do gustu (tzn kocham wszystkie kociaki, psy i inne stworzonka ale chodziło o stronę wizualną).
Czekaliśmy z TŻtem na odpowiednie warunki do posiadania kotka tzn. w końcu własne mieszkanie itp. (co w końcu nastapiło w 2005roku)
I wtedy u znajomych zobaczylam pięknego tufatego norwega.
Od razu wymiękłam i postanowiliśmy że tylko ta rasa i żadna inna. Znajomi dali nam namiar na panią z Gdańska od której mieli swojego kocurka i od niej po długich rozmowach pokazywaniu nam rodowodow rodziców i tłumaczeniu nam x powodów dlaczego mały nie ma i że właściwie nie potrzebujemy (z czym zgodziliśmy się bo miał być do kochania a nie do wystawiania), sprawdzaniu nas jako przyszłych włascicieli kupiliśmy Simbę (a właściwie został nam oddany za koszty utrzymania do 12-go tygodnia)
Oczywiście po wejściu na to forum zrozumiałam że rasowy=rodowodowy i dałam zarobić kolejnej "chodowli" doszly do tego też kłopoty z uszkami (po szczepieniu ujawnił się świerbowiec :( wyłapany wcześnie własnie dzięki wam ) ale na całe szczęście wszystko już jast okey i ewentualny kolejny kiciak (na razie brak środków :cry: ale marzenia są) będzie rodowodowym lub adoptowanym - w zależności od tego jaki chwyci nas za serce
Czytam Was nieregularnie w zależności od nawału pracy i przepustowości serwera ale postaram się na bieżaco opowiadać o nas i w miarę możliwości udzielać się
Pozdrawiam i liczę na to na mile przyjęcie
[/i][/b] :(
Ostatnio edytowano Pt mar 23, 2007 9:42 przez czarna.wdowa, łącznie edytowano 92 razy

czarna.wdowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 9876
Od: Śro lip 26, 2006 12:51
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Śro lip 26, 2006 14:22

Witsm i gratuluję cudeńka
Następny musi być koniecznie adoptowany - o kupowanym nawet nie myśl :wink:
I zmniejsz zdjęcia - forum się rozjeżdża
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lip 26, 2006 14:28

Witam!! śliczne maleństwa. :D
Schroniska dla zwierząt ,muszą być postrzegane ,jak wyrzut sumienia .
Kiarunia[i]
Myszaczek[i]
Dziurkacz[i]
http://www.ratujkonie.pl
Obrazek

iwona_35

 
Posty: 9993
Od: Sob lis 19, 2005 10:54
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post » Śro lip 26, 2006 14:36

Witam
teraz już nie takie maleństwo bo skończyłem już 4 miesiące ale Duża nie ma moje aktualne zdjęcia na domowym kompie a teraz klika z pracy
Teraz wyglądam mniej więcej tak (duża tylko to zdjęcie ma na twardzielu ale obiecała że się poprawi :!: )


To ja tu się cieszę że za pierwszym razem udalo mi się zdjęcia wkleić a tu krytyka :?
a tak serio chociaż nie jestem kompletna noga komputerowa to zmniejszyć zdjęć niestety nie umiem ale jak ktoś mi podpowie to porawię się[/i]

czarna.wdowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 9876
Od: Śro lip 26, 2006 12:51
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Śro lip 26, 2006 14:36

Witajcie na forum, kociak przepiękny :1luvu:
moja trójka ObrazekObrazekObrazek

Punto [*] 03.08.2013.

dzioby125

 
Posty: 4028
Od: Pt paź 21, 2005 20:03
Lokalizacja: Dąbrówka/koło Poznania

Post » Śro lip 26, 2006 14:41

witaj,
kocio kochaniutki ;-)

baszalotta

 
Posty: 83
Od: Czw lip 20, 2006 16:45
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post » Śro lip 26, 2006 14:44

Zobaczymy czy się uda
Obrazek
Obrazek
I teraz jedyne jakie posiadam aktualne
Obrazek
Jakbym się jeszcze dowiedziała jak wyrzucić te które wstawiłam lub zmienić to byłabym Wam ogromnie wdzięczna

czarna.wdowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 9876
Od: Śro lip 26, 2006 12:51
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Śro lip 26, 2006 14:51

W prawym gornym rogu pierwszego postu masz przycisk "zmien"
W momencie pisania odpowiedzi pod ramka oprocz "wyslij" jest rowniez "podglad". Jest niezwykle pomocny :)
U gory strony w linkach jest FAQ - goraco polecam :)


I witam serdecznie Ciebie i maluszka w typie norwega :D

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Śro lip 26, 2006 14:57

Witam ponownie
udało mi się w końcu dokonać niezbednych zmian :dance:
jednak inteligentna ze mnie bestia :D
znikam teraz do domku a wieczorkiem zmuszę TŻta do przesłania mi aktualnych zdjęć Simby - zwanego też często "zemstą Montezumy" to w sytuacjach kiedy o 2 w nocy usiluje mnie zjeść razem z ulubiona maskotką lub "kochanym różowym kotulkiem" kiedy traktoruje na pełny regulator z otwartym pyszczkiem
Pozdrawiam M.

czarna.wdowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 9876
Od: Śro lip 26, 2006 12:51
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Czw lip 27, 2006 8:17

Tak jak obiecałem dopilnowałem Dużą i obiecała że wrzuci kilka moich aktualnych zdjęć.
To jest z mojej podróży autem
Obrazek
Uwielbiam jeździć samochodem ale niekoniecznie w transporterku.
Wyobraźcie sobie moją rozpacz kiedy Duża razem z całą rodzinką zabrała mnie od mamusi i siostry, zapakowala do tego dziwnego wiklinowego transporterka i chciała żebym tam siedział przez około 3 godziny :x . Niby bylem już dużym chłopakiem ale od razu zacząłem strasznie płakać. Po kilku minutach mojego rozpaczliwego wołania w końcu domyślili się żeby mnie wyciągnąć i wtedy zacząłem tak ładnie traktorkować że Pan przesiadł się do tyłu i razem z Damim trzymali mnie na kolankach prawie przez całą drogę (no dobrze przyznam się Wam, że jak zachciało mi się spać to weszłem do tej budki bo ona calkiem wygodna jest ale tylko pod warunkiem że ktoś trzymal mnie za łapkę :oops: )
Kiedy przyjechaliśmy do domku od razu poczułem się, że tu będzie mi dobrze-nie chowałem się, nie bałem - od razu z wyprostowanym ogonkiem zacząłem zwiedzać. W kuchni znalazłem ładne miseczki do których Duża zaraz wrzuciła trochę Animondy - pychaaaa (smakuje mi do tej pory :lol: ) oraz trochę chrupek (co prawda w domku jadłem inne ale Royal Baby też mi posmakowal ale przekonałem się do suchego dopiero ostatnio jak Duża zaczęła kupować RC Kitten)
Później wizyta z Dużą w łazience a tam zobaczyłem kuwetę - oj po 3 godzinach jazdy tego mi było trzeba od razu hop do środka i piękne siqu.
Następnie wyruszyłem na dalsze zwiedzanie domku a że bylem lekko zmęczony to zacząłem szukać miejsca do spania - oczywiście jak każdy prawdziwy kot zignorowałem przygotowane dla mnie posłania i ulożyłem się razem z Damim na jego łóżku (w końcu zinnym dzieckiem całkiem raźnej)
W nocy przeniosłem się do łóżka Dużych i chociaż Pan zawsze powtarzał, że kot nie będzie z nim spal w jednym łożku to bardzo chetnie przyjął mnie i ugłaskiwał całą noc.
Tak zresztą jest do tej pory że jak mam ochoty na nocne mizianki to wciskam się koło Pana a on zadowolony z traktorowania potrafi mnie ugłaskiwać przez kilka godzin.
O godzinie 4-tej jak każdy normalny kot wstałem sobie i zacząłem rozrabiać ale, że nie spotkało to się u nikogo ze zbytnim entuzjazmem to wcisnąłem się jeszcze do Pani na głaskanka. Ale o godzinie 6-tej stwierdziłem że już dosyć tego wylegiwania się i głośnym krzykiem, miałkiem i zawodzeniem zacząłem domagać się jedzenia i zajęcia się kotulkiem. To też zostalo mi do dzisiaj.
I ogólnie bardzo lubię sobie pośpiewać rano, w południe, wieczorem i w nocy na rózne tony i w róznych celach ale zawsze to miło z kimś pogadać sobie a ja gadatliwy jestem.
Bardzo lubię też o dziwo wodę.
Zawsze kiedy Duża idzie do łazienki muszę jej towarzyszyć i absolutnie asystować przy kąpieli siedząc na brzegu wanny lub chodząc dookoła. I kiedyś źle obliczyłem odległość i przypadkiem weszłem do wanny w ktorej bylo już kilka centymetrów wody. O dziwo nie było to takie złe, usiadłem sobie, zamoczyłem ogon i tyłek, i dopiero jak zacząłem mocno nasiąkać wyskoczylem i powędrowałem na łóżko do mojego Pana (ale dziwna mial minę jak na niego wskoczyłem :D i do tego tak śmiesznie krzyczał :D ) Od tej pory zdarza mi się czasami wskoczyć do wanny sczegolnie w te upały byłem bardzo wodnym kotem :)

Obrazek
Obrazek

A w taki sposób uwielbiam poruszać się po mieście

Obrazek
Moi Duzi smieją się że ze mnie jest papuga a nie kot :D ale czy papugi są takie słodkie :?:
Bardzo lubię tą pozycję na ramieniu do tego stopnia że w domu kiedy tylko coś chcę sprawdzić lub gdzieś zajrzeć to szybko wdrapuje się na ramię i wtedy mogę zaglądać co Duża robi w zlewie, lub Duży w komputerze.
Kiedy na spacerku czegoś się przestarszę też szybko wbiegam na ramię najbliższej osoby bo przecież we dwójkę nie straszne nam ważki i motylki :D

PS Na zdjeciu obok mnie pewnie niektórzy z Was zauważyli coś jeszcze :D
Otóż donoszę wszystkim że jest to moja Duża i będę jej bronił jak lew :!: :!:

Pozdrawiam Simbo

czarna.wdowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 9876
Od: Śro lip 26, 2006 12:51
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Czw lip 27, 2006 8:34

Witaj! :D

Olsztyn! :D
Dorota, Mru(czek), Chipolit, Norka, O'Gon (Burak); Balbina, Tygrysiunia, Bolek i Coco za TM

Dorota

 
Posty: 67128
Od: Pon maja 20, 2002 13:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Czw lip 27, 2006 8:41

Witam Simbo z czarna wdowa :D Prosimy o wiecej historii 8)
Widac, zes madry i piekny kot, a Twoja Pani juz wyedukowana i teraz bedzie nam pomogac edukowac innych, mam nadzieje :wink: Zycze rychlego dokocenia, nie znam lepszej decyzji przy kocie jedynaku :)
Obrazek
Pirackie Trio [']:
Brucek 20.10.2001-09.04.2015 / Hrupka 20.10.2001-23.07.2016 / Rysio 20.05.2002-23.06.2018
oraz Wiórka 20.04.2016-26.11.2018

PiNeski: Pirat Lotka i Neska

Anja

Avatar użytkownika
 
Posty: 25600
Od: Śro lis 06, 2002 9:01
Lokalizacja: Warszawa Dolny MoKOTów

Post » Czw lip 27, 2006 9:04

Witam
Do mojego różowego kotulka przydalby się do kompletu jakiś niebieskawy :D o czym myślę nieustannie
Niestety przekonanie TŻta do Simby zajęło mi kilka miesięcy więc przede mną długa droga żeby się dokocić :)
Ale walczę nieustannie i może w końcu uda mi się wywalczyć miejsce dla kolejnego - chociaż nie wiem jak by to przyjał Simbo bo on mimo swoich 4,5 miesiąca jest już kocurem pelną gębą (chociaż jajeczkami jeszcze nie :D ) ma bardzo rozwiniętą potrzebę dominacji do tego stopnia że od jakiegoś czasu probuje sobie podporządkować mojego TŻta (czasem mu się udaje - chociaż TŻet też lew więc jeszcze długa droga przed nimi) a wszelkie przyjaźnie nastawione kotki i pieski zaraz usiluje ustawiać po swojemu
Przed nami wyjazd na poczatku sierpnia do rodziców TŻta którzy mają rocznego pełnojajecznego kocura więc zobaczymy jak Simbolinio zareaguje na stałą obecność innego kota (chyba muszę teściowej zafundować zabieg bo sama się nie zdecyduje nigdy :!: )

Witaj Dorotko
Cieszę się że spotykam na tym forum kogoś z naszego miasta :-) chociaż malo nas ale mam nadzieję ze to się zmieni

czarna.wdowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 9876
Od: Śro lip 26, 2006 12:51
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Czw lip 27, 2006 12:12

Witajcie :D
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84885
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw lip 27, 2006 12:43

rude jest piekne :D :wink:

enigma

Avatar użytkownika
 
Posty: 41339
Od: Wto wrz 13, 2005 14:25

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 266 gości