Kicia. 13 rocznica śmierci mojej najkochańszej Koteczki.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie maja 01, 2005 21:30

Bardzo mi przykro, że Twoje koty chorują :( . Pozdrawiam Cię serdecznie i trzymam kciuki za zdrowie zwierzyńca. PS: Jestes niesamowity - w najlepszym znaczeniu!

jola_pik

 
Posty: 594
Od: Sob kwi 16, 2005 23:20

Post » Pon maja 02, 2005 17:19

Dzisiaj mialem akcje lapania moczu. Udalo mi sie zlapac u Kici i u Krawatki. O Krawatce to zaloze jednak osobny watek , ona najbardziej jest chora. Wyniki Kici sa juz prawie dobre. Nablonki 1-0-2 , Leukocyty 2-3 , i Erytrocyty 0-1-0 a wiec super. Martwia mnie dosc liczne kr. szcz. wapnia a przeciez pH ma 7 i daje jej Uro Pet bo od bardzo dawna miala pH za duze. Skad te szczawiany wapnia?. Ciezar ma 1.025 a bialko jak to u Kici 0,3 g/L. Jutro bede probowal jej samodzielnie dac zastrzyk. Jak sie nie uda to musze jechac do weta. mam nadzieje ze sie nie bedzie buntowac chociaz Kicia bardzo lubi sie buntowac ale na szczescie bardziej straszy niz to warte ale potrafila miesiac temu bardzo podrapac weta przy USG pecherza. Byla potem ganianina po gabinecie. Ma ona charakterek i jest najwieksza gadula z calej czworki , jak ktos z domownikow kichnie to odpowiada , czesto rozmawiac potrafi a glos ma jak stara pijaczka i jak u weta sie buntowala przy USG to glos wydala jak wielki kocur. Zreszta po styrylizacji 3 lata temu cos sie jej z hormonami pochszanilo i Niuniusia ganiala tak bardzo ze trzeba bylo go chronic i dawac jej cos na uspokojenie. Ona byla gotowa go zagryzc taka byla wsciekla. Troszke sie rozpisalem ale to dlatego ze mam dobry humor z powodu wynikow moczu obu kotek.
Ostatnio edytowano Nie maja 29, 2005 12:55 przez Pedro, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
KRAWATKA KICIA BURASIA NIUNIUŚ

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon maja 02, 2005 17:24

Bardzo dziekuje wszystkim ktorzy sie wypowiedzieli w watku Kici , za dobre rady i dobre slowo i zawsze czekam na nastepne wpisy i rady.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
KRAWATKA KICIA BURASIA NIUNIUŚ

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto maja 03, 2005 15:13

Dzisaj z rana nastapil moj debiut jesli chodzi o Kicie w dawaniu zastrzykow. Rece mi sie trzesly i po przebiciu skory wolno mi szlo to ze strzykawki , moze za bardzo nie przebilem ale jakos wstrzyknalem to. Oczywiscie sprawdzilem czy czasem lek nie poszedl na skore. Mysle ze jakos pod skore to poszlo skoro nie bylo na wierzchu skory.Kicia oczywiscie obrazona na mnie bardzo ze w domu twierdzy ja cos takiego na niej robie ale jakos po pol godzinie jej przeszlo.
Prawie 4 lata temu dawalem dwa zastrzyki ratujace zycie Burasi a Burasia ma najgrubsza skore z calej czworki ale zawsze to jest stres. Dwa miesiace temu dwa razy dalem Krawatce kroplowke ale sie buntowala i musialem jezdzic do weta. jeszcze w czwartek Kicia dostanie zastrzyk z mojej reki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
KRAWATKA KICIA BURASIA NIUNIUŚ

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto maja 03, 2005 16:49

bedzie dobrze! :OK:
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Pt maja 06, 2005 15:32

Wczoraj dostala Kicia ostatni zastrzyk. Dalem go osobiscie. Widac ze czuje sie dobrze. Za pare dni zlapie mocz do badania.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
KRAWATKA KICIA BURASIA NIUNIUŚ

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro maja 18, 2005 11:09

Dzisaj zlapalem mocz Kici i znow problem. W badaniu wyszlo ze ma 5-10 swiezych krwinek czerwonych i pH 7. Znow sie zaczyna. Na szczescie wychwycile to bardzo wczesnie bo jeszcze nie widac bylo po jej zachowaniu ze cos nie tak z nia. Musze podac wiecej URO PET zeby zmniejszyc pH i moze te erytrocyty znikna ale dzisiaj ide do weta bo wczoraj bylem na badaniu krwi z Krawatka to sie spytam co z Kicia robic ale sadze ze na razie sie obedzie bez lekow i sam URO PET pomoze , tylko jak dlugo mozna go podawac bo widze ze poza Krawatka moje koty maja problem z tym za wysokim pH.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
KRAWATKA KICIA BURASIA NIUNIUŚ

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw maja 19, 2005 10:22

Po dwóch miesiącach podawania karmy RC Urinary, pH moczu Felka było 7,5 czyli ciągle za wysokie. Ponieważ za długo nie można podawać tej karmy, tym bardziej że już nie ma kryształów w moczu, kot dostaje teraz zwykły RC Fit i 2 razy dziennie Uro-pet. Jesli nie bardzo pomoże przejdziemy chyba na karmę Hill's s/d (obniża pH) lub RC Young Male.

smilla

 
Posty: 2837
Od: Sob lut 14, 2004 19:52
Lokalizacja: trójmiasto

Post » Sob maja 28, 2005 16:03

Dzisaj podjalem probe lapania moczu u Kici i w sumie mi sie udalo bo zlapalem ale pierwszy raz mi sie to zdazylo cos plywalo w moczu i byl to kawaleczek rozpuszczajacego sie piasku drewnianego wiec nie bylo sensu tego zanosic do badania.Kicia kucajac musiala sobie przylepic to do siersci i potem wpadlo do wazoweczki. Kolor byl chyba normalny ale musze powtorzyc probe bo Kicia ma ostatnio problemy z erytrocytami i musze tego pilnowac.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
KRAWATKA KICIA BURASIA NIUNIUŚ

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie maja 29, 2005 12:59

Zlapalem dzisiaj mocz Kici i pojechalem do szpitala tak ze badanie odbylo sie dokladnie godzine po zlapaniu moczu. Niestety erytrocyty dalej sa i to wiecej , swieze 1-2 i wylugowane 10-15 , pH 7,5 a przeciez zwiekszylem Uro Pet, bialko jak u Kici 30 mg , reszta w normie. Jutro jade do weta sie skonsultowac co dalej robic. Poki co dodam dzisiaj wiecej Uro Pet.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
KRAWATKA KICIA BURASIA NIUNIUŚ

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon maja 30, 2005 6:52

Daje od 4 miesiecy Kici do jedzenia Gourmet i posypuje Ipakitine. Wczesniej jadla Eukanuba Formula Renal ale byly problemy z dostaniem tej karmy i Kicia po pojawieniu sie tej karmy odmowila jedzenia jej. Mam takie pytanie. Jak wyglada u Was pH moczu u kotow nerkowcow gdy im podajecie karme nerkowa i jaka wtedy karme dajecie. Kicia od paru miesiecy ma problem z pH moczu i erytrocytami i daje jej Uro Pet ale widze ze nie za bardzo pomaga. Niuniusiowi ktory je Eukanuba Formula renal tez musze dawac Uropet, jedynie Krawatka nie ma problemu z pH a je to samo co Niunius.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
KRAWATKA KICIA BURASIA NIUNIUŚ

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon maja 30, 2005 9:25

Mój Felicjan też ma pH 7,5 , pomimo dwumiesięcznego podawania RC Urinary :(
Teraz daję mu karmę bytową RC Fit i Uro-pet. Za parę dni zbadamy pH i zobaczymy jaki wpływ ma podawanie Uro-petu (czekam na paski kotrolne pH moczu od Beliowen).
Za Twoje kocinki :ok:

smilla

 
Posty: 2837
Od: Sob lut 14, 2004 19:52
Lokalizacja: trójmiasto

Post » Pon maja 30, 2005 22:03

U Kici jest problem erytrocytow. Za wysokie pH sprzyja powstaniu stanu zapalnego w pecherzu. Dzisiaj bylem u weta. Mam dac jeszcze wiecej Uro petu i w srode lapac mocz , jesli bedzie dalej zle jade na badanie krwi z Kicia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
KRAWATKA KICIA BURASIA NIUNIUŚ

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon maja 30, 2005 22:09

Trzymam mocno kciuki za Kicię :D
Głaski i pozdrowienia przesyłam :D
Obrazek

Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy by się nie spotkali.

Katy

 
Posty: 16034
Od: Pon sie 05, 2002 18:57
Lokalizacja: Kocia Mafia Tarchomińska

Post » Wto maja 31, 2005 17:58

Jutro ide godzine pozniej do pracy to bede lapal mocz Kici. W zaleznosci od wyniku byc moze pojade na pobranie krwi ale wieczorem dopiero bo jade daleko w teren prawie 170 km od Szczecina. Jesli nie zdaze to w czwartek biore wolne i wtedy ewentualnie jak zajdzie potrzeba pojade na badanie krwi. Martwi mnie to ze ona jak juz ma duzo erytrocytow to nie spi razem z Niuniusiem i Krawatka na jednym fotelu a od 4 nocy tak sie zachowuje mimo ze w niedziele jeszcze bardzo duzo tych reytrocytow nie miala. Mam nadzieje ze to jest spowodowane upalami i nagrzaniem mieszkania bo tak bylo w innych latach w upalne dni tylko ze teraz od dwoch dni sie ochlodzilo ale mieszkanie sie nagrzalo. Taka mam nadzieje ze to od upalow.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
KRAWATKA KICIA BURASIA NIUNIUŚ

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Anna2016 i 338 gości