Kicia. 13 rocznica śmierci mojej najkochańszej Koteczki.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 10, 2005 9:43 Kicia. 13 rocznica śmierci mojej najkochańszej Koteczki.

Witam. Mam nowy problem. Kici podaje od 10 dni Cefaseptin antybiotyk bo ma mocz nieciekawy za duzo Leukocytow i Erytrocytow. Dzisiaj zauwazylem ale byc moze miala to wczesniej ze ma ona ciemny jezyk zamiast rozowego jak zawsze. Podaje jej Ceafaseptin do mordki bezposrednio. Oprocz tego brala Priobiotyk takie biale cos w proszku dodawane do karmy. Kicia ma przewlekla niewydolnosc nerek ale jeszcze w stadium wczesnym ale je karme dla nerkowcow w wiekszosci suchy RENAL RC. Nie mam pojecia od czego ma taki jezyk. Moze od tych tabletek ale ona je ladnie polyka i raczej niewiele maja one wspolnego z jezykiem. Oprocz tego moze troche sie dziwnie zachowuje bo w nocy nie spi jak zawsze z pozostala dwojka razem ale gdzies oddzielnie i to nawet na oparciu fotela. Miala tez problemy z kupa ktora byla luzna ale podaje jej tez od ponad tygodnia paste BEZOPET bo prawdopodobnie ma problemy z klakami i jakby kupa jest bardziej w normie. Pomozcie co jest przyczyna ciemnego koloru jezyka. Nie jest on caly ciemny ale srodkowa czesc ta widoczna dla nas.
Ostatnio edytowano Pt lip 14, 2023 9:21 przez Pedro, łącznie edytowano 97 razy
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
KRAWATKA KICIA BURASIA NIUNIUŚ

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw mar 10, 2005 12:29

Jade dzisiaj do weta z Kicia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
KRAWATKA KICIA BURASIA NIUNIUŚ

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw mar 10, 2005 13:24

Niestety, nie jestem doswiadczona w kocich chorbach, wiec nie pomoge. Jedyne co mi sie nasuwa, to jechac do weta, ale widze ze to juz postanowione. Powodzenia i kciuki za zdrowko koteczka.
Kicia, Milki, Max i Ares (za TM)

agis

 
Posty: 968
Od: Pon gru 13, 2004 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw mar 10, 2005 14:16

Mogą być to zaburzenia krążenia lub pracy serca. Kiedyś o tym czytałam.

Zakocona

 
Posty: 6992
Od: Czw lut 03, 2005 22:19
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt mar 11, 2005 18:38

Badanie krwi bylo robione. Bardzo duzo leukocytow jest. Jade znow do weta.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
KRAWATKA KICIA BURASIA NIUNIUŚ

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pt mar 11, 2005 22:32

I co wet powiedzial? Nigdy sie moim jezorek nie zmienial, to nic nie wiem na temat. Mam nadzieje, ze to nic powaznego.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84525
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob mar 12, 2005 18:57

Bylem przedwczoraj i wczoraj u weta. Jezyk jakby wracal powolutku do normy. Niestety Kica dalej ma problem z pecherzem. Nie pomogl Cefaseptin i miala dzisiaj badany mocz i sa dalej erytrocyty okolo 100 i we krwi granulacyty bardzo wysokie. Od dzisiaj bierze tetraseptin. Nie wiem czy ten jezyk ma cos wspolnego z tym pecherzem.ALt w gornych granicach normy. Ciesze sie ze krearynina spadla do swietnego poziomu czyli 1 a bun azot mocznik ma 15.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
KRAWATKA KICIA BURASIA NIUNIUŚ

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Sob mar 12, 2005 19:02

No to dobrze, ze czesc wynikow lepiej, mam nadzieje, ze reszta tez wroci do normy wreszcie, ze leki pomoga :-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84525
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob mar 12, 2005 19:24

Dla objasnienia. Krawatka i Niunius to rodzenstwo z jednego miotu. Kicia to corka Krawatki. Niunius byl rok wczesniej u mnie w domu zabrany z podworka bo jego pierwszego tragedia dosiegla . Rok pozniej przyszla Krawatka i 10 dniowa Kicia tez ledwie zywe. I nastepny rok pozniej Burasia tez uratowana.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
KRAWATKA KICIA BURASIA NIUNIUŚ

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon mar 14, 2005 10:42

Kicia madrzejsza ode mnie ja czekam przy na siki a ona wiedziala o co chodzi i poszla sobie siknac kolo drzwi wyjsciowych. Jutro bede lapal a wlasciwie probowal ponownie. Jutro prawdopodobnie bedzie badana krew.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
KRAWATKA KICIA BURASIA NIUNIUŚ

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto mar 15, 2005 19:09

Siki zlapalem ale za malo same resztki ale niestety kolor jest dalej nieciekawy. Nie dolo rady juz podawac tetraseptinu i musze jezdzic na zastrzyki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
KRAWATKA KICIA BURASIA NIUNIUŚ

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto mar 15, 2005 21:08

Trzymam kciuki za zdrowie kici :ok: Na pewno bedzie lepiej.
Kicia, Milki, Max i Ares (za TM)

agis

 
Posty: 968
Od: Pon gru 13, 2004 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 16, 2005 18:56

Kicia wczoraj dostala zastrzyk bo nie chciala jesc teraseptinu ale wczoraj miala ochote na jedzeie normalne ale dzisiaj z rana troszke zjadla a potem zadnego zainteresowania jedzeniem. Nawet golabki latajace pod oknem ja nie ruszaly. Jest niedobrze. Pojechalem do weta na zastrzyk ale w zwiazku z gorszym samopoczuciem Kici nie dostala zastrzyku bo powinien ten lek juz pomoc bo cztery dni go dostwala. Dzisaj miala badanie krwi. Wynik jutro. Przypomne ze w piatek miala robione badanie krwi i miala 32 tysiace leukocytow. Miala dzisiaj USG pecherza ale nie bylo nic nadzwyczajnego. Dzisiaj zlapalem mocz. Bialko skoczylo powyzej 3 g/L nablonki 2-1-2 wpw , leukocyty 4-6-8 wpw , erytrocyty sw. i wyl. gesto zal cpw , dosc liczne bakterie. Dostala odpoczynek od antybiotykow ale ponad miesiac temu brala Enroxil ale wtedy miala tylko zle wyniki mocu a krew no faktycznie miala za duzo leukocytow po ponad 3 tygodniach i barania przez 10 dni tego Enroxilu dostawala przez 10 dni CEFASEPTIN i tez z marnym skutkie. Bardzo sie martwie. Moze te pogorszenie ma zwiazek z zastrzykiem wczorajszym zastepujacym ale odpowiadajacym Tetraseptin. Nic ja nie interesuje. Jutro beda wyniki. Bardzo sie martwie. Ona tak wogole ma poczatkowa faze przewleklej niewydolnosci nerek od ponad roku. Czy czasem cos w nerkach sie nie dzieje. jak wyglada ostra niewydolnosc nerek?? W badaniu z czwartku w ubieglym tygodniu krwi wyszlo ze miala kreatynine jak na nia rekordowa niska wynoszaca 1 a bun azot mocznik 15 wiec super. Bardz sie boje o nia ona ma dopiero 4 lata.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
KRAWATKA KICIA BURASIA NIUNIUŚ

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro mar 16, 2005 18:58

Jezyk ma prawie normalny. Moze sobie czym pobrudzila i wtarlo sie to ze taki miala sam nie wiem.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
KRAWATKA KICIA BURASIA NIUNIUŚ

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro mar 16, 2005 19:09

Pedro, nie wiem nic na temat nerkowców, ale polecam do poczytania świetną stronkę:
http://republika.pl/kocia_stronka/niewy ... ek-01.html

I za kotucha :ok:

smilla

 
Posty: 2837
Od: Sob lut 14, 2004 19:52
Lokalizacja: trójmiasto

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: zuza i 93 gości