Kocie jedzenie

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 16, 2023 18:30 Kocie jedzenie

POMOCY!!!
Od tygodnia jest u mnie kot, ma okolo 12 tygodni. Wzielam go od Pani ktora oddawala kotki. Kotek nie chce jesc zadnej kaemy, ani suchej ani mokrej, podsuwalam mu rozne saszety z roznych marek i nic. Powącha i idzie dalej. Do dzisiaj podawalam mi gotowanego kirczaka z marchewką, ale postanowilam twardo przestawic go na kocie jedzenie. O 6 rano dostal resztke miesa z kurczaka, zostawilam go na caly dzien z karmą i nic nie ruszyl. Po pracy zmienilam mu karme i on dalej nic. Miauczy jakbwidzi mnie w kuchni wiec chyba jest glodny.
Wydsje mi sie ze Pani ktora go oddawala nauczyla go jesc swoje jedzenie, jakies resztki a nie karmę.
Czy mial ktos z was kiedys podobny problem? Jak dlugo mogę go tak trzymac az sprobuje jesc?
Dodam ze raz w nocy mial zostawioną karme i zjadl ale pozniej nie chcial juz tej samej.

PatkaiMorty

 
Posty: 4
Od: Czw lis 16, 2023 18:20

Post » Czw lis 16, 2023 22:24 Re: Kocie jedzenie

w ogóle nie możesz go głodzić. Trafił z nieodpowiedzialnych rąk w inne nieodpowiedzialne - bo nawet rozmów o tym co kotek jada nie było, z żadnej ze stron jakoś nie wyszła . Zatem ciężko też przewidzieć jego aktualny stan zdrowa a nawet mały zdrowy kotek jest niezwykle delikatny. Nie można mu robić głodówek ot tak. Po pierwsze jak najszybciej idź z nim do dobrego weterynarza, niech go przebada, obejrzy i w razie potrzeby zacznie leczyć (to że mały kot żadnej sztucznej karmy nie chce to jest niezbyt normalne) . Póki co dawaj mu co sobie życzy byle jadł.
A w wolnej chwili wypisz karmy, które mu proponowałaś

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 526
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Pt lis 17, 2023 0:49 Re: Kocie jedzenie

Tak, kociak w zadnym wypadku nie może być głodny. On rośnie, potrzebuje duzo jedzenia.
W dziale Koty jest wątek o opiece nad kociakiem - dotyczy kotów młodszych, ale może coś Ci się przyda
viewtopic.php?f=1&t=207444

Zajrzyj tez do Kociego ABC, różne informacje mogą być ważne:
viewtopic.php?f=1&t=27018
Są tam wątki o karmieniu kociaków
viewtopic.php?f=1&t=207444
viewtopic.php?t=58
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60437
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 17, 2023 9:10 Re: Kocie jedzenie

Pytałam co jadł kot byłej właścicielki, twierdziła że mokrą karmę ale woli szyneczkę (jej slowa)
Daje mu to ci do tej pory ale jak wychodzę do pracy zostawiam go z karmą. Dostawał Feliks, whiskas, sheba,gourmet i jakieś inne sklepowe dostępne w Holandii, bo tu mieszkam. Podsuwalam mu też suchą ale nie chce. Nawet do kociego mleka przekonał się dopiero po 2 dniach, a wodę zaczął pić dopiero wczoraj, czyli po ponad tygodniu. Oczywiście mogę mu robić różne jedzenie, ale zależy mi na tym żeby jadł karmę bo w niej ma wszystkie potrzebne witaminy...

PatkaiMorty

 
Posty: 4
Od: Czw lis 16, 2023 18:20

Post » Pt lis 17, 2023 15:09 Re: Kocie jedzenie

nie wiem jakie masz dostępne karmy w Holandii , więc konkretnie nie wskażę- musisz jednak o karmach poczytać, bo tu masz rację, samo mięso nie wystarczy a w karmach są odpowiednie suplementy, ale .... karmy które wymieniłaś to z kolei suplementy i nic więcej, bo kot nie ma co ze zboża przyswajać . Kup dobre karmy i w końcu jakąś kot wybierze. Nie pić też nie może , zwłaszcza nie jedząc do tego mokrych karm. U mnie na mleko kocie żaden kot się nie chciał złapać, nawet te które z pragnienia umierały- ale za to mleko sklepowe BEZ LAKTOZY , jak najbardziej mogę polecić do dopajania- większość się rzuca jak opętana by uzupełniać płyny i inne niedobory (mleko to bardzo odżywczy płyn , nawet te sklepowe coś mlekopodobne)

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 526
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Pt lis 17, 2023 15:25 Re: Kocie jedzenie

Mleko dla kotów uwielbia. Zawsze dolewam mu trochę wody żeby nie wyczuł różnicy. No coś, zobaczymy co powie weterynarz..

PatkaiMorty

 
Posty: 4
Od: Czw lis 16, 2023 18:20

Post » Pt lis 17, 2023 16:22 Re: Kocie jedzenie

Popatrz po sklepach internetowych z jedzeniem dla kotow i poszukaj bezzbożowych karm z wysoka zawartościa mięsa np. 70 % (whiskas itp. mają bodajże 4%), trudno cos konkretnego poradzić, jak sie nie wie, co jest dostępne... Feringa? Wild Freedom? Bozita?
Maluchy się karmi ile chcą, nie wolno ich głodzić.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84904
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt lis 17, 2023 19:39 Re: Kocie jedzenie

Akurat kociak dobrze wie, co dobre, wiec moze jednak normalne zywienie - mieso (rozne rodzaje), nieco podrobow (np. serca indycze) i suplementacja jako uproszczona wersja barfa? Do tego roznego dodatki: twarog, jogurt, zoltko/jajo przepiorcze, oliwa, maslo itp.
Zdrowo, taniej niz puszki i smacznie.

FuterNiemyty

 
Posty: 3652
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pt lis 17, 2023 20:48 Re: Kocie jedzenie

Chyba tak zrobię, jak narazie dostaje gotowanego kurczaka z marchewką, ale trzeba będzie to urozmaicić.

PatkaiMorty

 
Posty: 4
Od: Czw lis 16, 2023 18:20

Post » Sob lis 18, 2023 12:01 Re: Kocie jedzenie

Moje bardzo lubią serki białe - kupuję dla siebie, a one mi zjadają.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60437
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: zuza i 295 gości