Sabcia Calinka Mini i Kitka. Łatka [*] Lucas [*] Usia [*]

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto maja 07, 2024 22:37 Re: Sabcia Calinka Mini i Kitka. Łatka [*] Lucas [*] Usia [*

Chikita pisze:Raczej nie. Brak lewatywy, laktuloza i sterydy odbiły się na jelitach. Przez ponad 3 ms leki pracowały za nie i Gasprid tak naprawdę dalej to robi. I 14 lat to czas kiedy wszystko zwalnia. Mogę skonsultować to z geriatrią w nielubianej przeze mnie lecznicy, ale nie widzę sensu. Raz- kolejne 300 zł, dwa- obawiam się, że wyjdę z tym samym i dalszymi konsultacjami po zrobieniu badań w tej lecznicy, bo oni robią lepiej :roll: , trzy- ona coraz gorzej znosi wizyty w lecznicach i emocje dłużej schodzą. Bardziej mi zależy aby zapewnić jej spokój i aby nie kojarzyła mojego wyjścia o dziwnej godzinie z wizytą u veta, bo obecnie tak jest.
Zastanawiam się czy nie zmniejszyć Gaspirdu do połowy i nie wrócić do mieszania chrupek z Fibrą albo typowymi Gastro i podawać Makrolog. Problem tylko w tym, że Gastro z Royala mają aż 38% białka. Roztyje mi się na nich.
Śmiem stwierdzić, że obrażalska vetka doprowadziła do sytuacji rozłożenia jelit i błonnik miał cudownie sprawić, że będzie dobrze. Pożarła już prawie 200 gram i cudownego efektu nie widzę.

RC Gastro podobno bardzo dobrze działa na jelita. Może spróbuj?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 61007
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto maja 07, 2024 22:53 Re: Sabcia Calinka Mini i Kitka. Łatka [*] Lucas [*] Usia [*

Ale mówisz o Gastro Instentinal ? On jest bardziej stronę biegunek / IBD/ stany zapalne jelit. Co prawda ja właśnie o nim myślę :wink: Fibra popycha. Royal bez sensu wrzucił wszystkie weterynaryjne pod jedno hasło Gastro i w te same worki.

Chikita

 
Posty: 6497
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Wto maja 07, 2024 23:31 Re: Sabcia Calinka Mini i Kitka. Łatka [*] Lucas [*] Usia [*

Jolu, to musisz koniecznie więcej pić.Ja mam z tym problem bo mi chyba tylko jak jest gorąco to chce się pić. A tak to tylko kawa i herbata. Staram się przynajmniej na spacery zabierać wodę, ale często wracam z prawie pełną butelką.

Silverblue

 
Posty: 1315
Od: Sob lut 10, 2024 18:51
Lokalizacja: Zabrze

Post » Śro maja 08, 2024 1:30 Re: Sabcia Calinka Mini i Kitka. Łatka [*] Lucas [*] Usia [*

Chikita pisze:Ale mówisz o Gastro Instentinal ? On jest bardziej stronę biegunek / IBD/ stany zapalne jelit. Co prawda ja właśnie o nim myślę :wink: Fibra popycha. Royal bez sensu wrzucił wszystkie weterynaryjne pod jedno hasło Gastro i w te same worki.

Tak,myslałam o Gastro Intestinal...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 61007
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 08, 2024 1:31 Re: Sabcia Calinka Mini i Kitka. Łatka [*] Lucas [*] Usia [*

Silverblue pisze:Jolu, to musisz koniecznie więcej pić.Ja mam z tym problem bo mi chyba tylko jak jest gorąco to chce się pić. A tak to tylko kawa i herbata. Staram się przynajmniej na spacery zabierać wodę, ale często wracam z prawie pełną butelką.

No wałśnie. Ja popijam wodę, ale zwykle wystarcza mi jeden łyk. A trzeba wypić więcej.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 61007
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 08, 2024 1:56 Re: Sabcia Calinka Mini i Kitka. Łatka [*] Lucas [*] Usia [*

Chikita pisze:(...) Problem tylko w tym, że Gastro z Royala mają aż 38% białka. Roztyje mi się na nich.
Śmiem stwierdzić, że obrażalska vetka doprowadziła do sytuacji rozłożenia jelit i błonnik miał cudownie sprawić, że będzie dobrze. Pożarła już prawie 200 gram i cudownego efektu nie widzę.


:roll: ?
Koty tyja przez karmy z duza iloscia weglowodanow. Ich naturalna dieta to duze ilosci bialka, troche tluszczu i malutko weglowodanow. Bialko syci na dluzej, wiec mniej go kot jest w stanie zjesc niz tanich, weglowodanowych zapychaczy jak np zboza.
Blonnik zeby zadzialal tak jak chcemy to trzeba duzo plynow z nim przyjmowac. A Chico pewnie jak to kotek- pije niewiele.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4269
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Śro maja 08, 2024 8:54 Re: Sabcia Calinka Mini i Kitka. Łatka [*] Lucas [*] Usia [*

jolabuk5 pisze:
Silverblue pisze:Jolu, to musisz koniecznie więcej pić.Ja mam z tym problem bo mi chyba tylko jak jest gorąco to chce się pić. A tak to tylko kawa i herbata. Staram się przynajmniej na spacery zabierać wodę, ale często wracam z prawie pełną butelką.

No wałśnie. Ja popijam wodę, ale zwykle wystarcza mi jeden łyk. A trzeba wypić więcej.

Może być jeden łyk naraz - byle często. Ja tak robię. To kwestia treningu. Początek jest trudny, potem już leci

MaryLux

 
Posty: 160204
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro maja 08, 2024 11:28 Re: Sabcia Calinka Mini i Kitka. Łatka [*] Lucas [*] Usia [*

MaryLux pisze:
jolabuk5 pisze:
Silverblue pisze:Jolu, to musisz koniecznie więcej pić.Ja mam z tym problem bo mi chyba tylko jak jest gorąco to chce się pić. A tak to tylko kawa i herbata. Staram się przynajmniej na spacery zabierać wodę, ale często wracam z prawie pełną butelką.

No wałśnie. Ja popijam wodę, ale zwykle wystarcza mi jeden łyk. A trzeba wypić więcej.

Może być jeden łyk naraz - byle często. Ja tak robię. To kwestia treningu. Początek jest trudny, potem już leci

Myślicie, że herbata nawadnia jak woda? W zasadzie herbatę piję nieustannie. Do picia wody mineralnej jakoś mi się trudno przymusić. A jeśli w ogóle, to tylko gazowaną, niegazowana jest dla mnie traumą :lol:
Jeśli chcesz powstrzymać zielony (nie)ład, podpisz petycję https://stopgreendeal.org/pl/

Katarzynka01

 
Posty: 4700
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Śro maja 08, 2024 14:15 Re: Sabcia Calinka Mini i Kitka. Łatka [*] Lucas [*] Usia [*

Właśnie nie wiem jak z tą herbatą, już różne opinie słyszałam. Też mi ciężko woda wchodzi, próbowałam z plasterkiem cytryny i różne takie. Dziś do teraz wypiłam dwie kawy i parę łyków herbaty zielonej co mi została z nocy.

Silverblue

 
Posty: 1315
Od: Sob lut 10, 2024 18:51
Lokalizacja: Zabrze

Post » Śro maja 08, 2024 15:47 Re: Sabcia Calinka Mini i Kitka. Łatka [*] Lucas [*] Usia [*

Silverblue pisze:Właśnie nie wiem jak z tą herbatą, już różne opinie słyszałam. Też mi ciężko woda wchodzi, próbowałam z plasterkiem cytryny i różne takie. Dziś do teraz wypiłam dwie kawy i parę łyków herbaty zielonej co mi została z nocy.


To pijesz w dzień i w nocy? 8O
Ja jak wypiję pól szklanki wody mineralnej przed snem to nie odczuwam w nocy chęci na picie, dopiero rano piję kawę , taką porządną 320 ml, pól przed śniadaniem, drugi pól do śniadania. Herbatę zielona piję tylko zimą, jak jest mi zimno, w późniejszych miesiącach nie mam na nią ochoty. Wody mineralnej wypijam dziennie ok 1 litra, więcej jakoś mi nie wchodzi, no i mleko, bez niego nie wyobrażam sobie dnia.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 73118
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro maja 08, 2024 17:22 Re: Sabcia Calinka Mini i Kitka. Łatka [*] Lucas [*] Usia [*

jolabuk5 pisze:
Silverblue pisze:Jolu, to musisz koniecznie więcej pić.Ja mam z tym problem bo mi chyba tylko jak jest gorąco to chce się pić. A tak to tylko kawa i herbata. Staram się przynajmniej na spacery zabierać wodę, ale często wracam z prawie pełną butelką.

No wałśnie. Ja popijam wodę, ale zwykle wystarcza mi jeden łyk. A trzeba wypić więcej.

Jolu, to od teraz wypijaj nie jeden, a dwa łyki. Różnica niewielka, a łatwiej ci będzie wypić odpowiednią dzienną ilość.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33388
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro maja 08, 2024 17:24 Re: Sabcia Calinka Mini i Kitka. Łatka [*] Lucas [*] Usia [*

pibon pisze:
Chikita pisze:(...) Problem tylko w tym, że Gastro z Royala mają aż 38% białka. Roztyje mi się na nich.
Śmiem stwierdzić, że obrażalska vetka doprowadziła do sytuacji rozłożenia jelit i błonnik miał cudownie sprawić, że będzie dobrze. Pożarła już prawie 200 gram i cudownego efektu nie widzę.

:roll: ?
Koty tyja przez karmy z duza iloscia weglowodanow. Ich naturalna dieta to duze ilosci bialka, troche tluszczu i malutko weglowodanow. Bialko syci na dluzej, wiec mniej go kot jest w stanie zjesc niz tanich, weglowodanowych zapychaczy jak np zboza.
Blonnik zeby zadzialal tak jak chcemy to trzeba duzo plynow z nim przyjmowac. A Chico pewnie jak to kotek- pije niewiele.

Dokładnie tak. Koty tyją od węglowodanów, a nie od białka. I z tego, co kojarzę, Odiś od Alienor, który ma poważne problemy z kupkaniem, ma zaleconą właśnie dietę mocno mięsną, po której łatwiej mu się wypróżniać.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33388
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro maja 08, 2024 19:14 Re: Sabcia Calinka Mini i Kitka. Łatka [*] Lucas [*] Usia [*

38% białka z paszą Royala. Royal zaleca 42 gr przy kotach z tendencją do tycia, nie wiem czy moja ma tendencję do tycia, bo na Mac’s nie chudnie i nie tyje. Ma dziennie wydzielone ok 50 gram. Ciężko będzie dobrać proporcje albo dorzucić Royala w mniejszości, ale wtedy może nie zadziałać.

Chikita

 
Posty: 6497
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro maja 08, 2024 19:38 Re: Sabcia Calinka Mini i Kitka. Łatka [*] Lucas [*] Usia [*

MB&Ofelia pisze:
jolabuk5 pisze:
Silverblue pisze:Jolu, to musisz koniecznie więcej pić.Ja mam z tym problem bo mi chyba tylko jak jest gorąco to chce się pić. A tak to tylko kawa i herbata. Staram się przynajmniej na spacery zabierać wodę, ale często wracam z prawie pełną butelką.

No wałśnie. Ja popijam wodę, ale zwykle wystarcza mi jeden łyk. A trzeba wypić więcej.

Jolu, to od teraz wypijaj nie jeden, a dwa łyki. Różnica niewielka, a łatwiej ci będzie wypić odpowiednią dzienną ilość.
MaryLux pisze:
jolabuk5 pisze:
Silverblue pisze:Jolu, to musisz koniecznie więcej pić.Ja mam z tym problem bo mi chyba tylko jak jest gorąco to chce się pić. A tak to tylko kawa i herbata. Staram się przynajmniej na spacery zabierać wodę, ale często wracam z prawie pełną butelką.

No wałśnie. Ja popijam wodę, ale zwykle wystarcza mi jeden łyk. A trzeba wypić więcej.

Może być jeden łyk naraz - byle często. Ja tak robię. To kwestia treningu. Początek jest trudny, potem już leci

Macie rację, spróbuję częściej i więcej! :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 61007
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 08, 2024 19:40 Re: Sabcia Calinka Mini i Kitka. Łatka [*] Lucas [*] Usia [*

Katarzynka01 pisze:
MaryLux pisze:
jolabuk5 pisze:
Silverblue pisze:Jolu, to musisz koniecznie więcej pić.Ja mam z tym problem bo mi chyba tylko jak jest gorąco to chce się pić. A tak to tylko kawa i herbata. Staram się przynajmniej na spacery zabierać wodę, ale często wracam z prawie pełną butelką.

No wałśnie. Ja popijam wodę, ale zwykle wystarcza mi jeden łyk. A trzeba wypić więcej.

Może być jeden łyk naraz - byle często. Ja tak robię. To kwestia treningu. Początek jest trudny, potem już leci

Myślicie, że herbata nawadnia jak woda? W zasadzie herbatę piję nieustannie. Do picia wody mineralnej jakoś mi się trudno przymusić. A jeśli w ogóle, to tylko gazowaną, niegazowana jest dla mnie traumą :lol:

Właściwie nie wiem. Chyba tak? Ww końcu herbata składa się głównie z wody...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 61007
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 120 gości