Cosia, Mami i pustka- żegnaj Bratu...żegnaj Czitusiu...

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 09, 2024 10:33 Re: Cosia, Mami i pustka- żegnaj Bratu...żegnaj Czitusiu...

Najlepszego pourodzinowego, radosci z nowych hoteli rosnacych w ogrodzie :)
Jezu piekny, wyczekany, a historia zolwia niezla, kto by pomyslal, ze tak ladnie zdziczeje i zaaklimatyzuje w slaskich klimatach.

FuterNiemyty

 
Posty: 3669
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Wto kwi 09, 2024 14:08 Re: Cosia, Mami i pustka- żegnaj Bratu...żegnaj Czitusiu...

Żółwie lubią kryć się w norach dlatego wykopanie dla nich dziury jest priorytetem aby przezimować i uchronić się pod drapieżnikami. Nawet hodując w domu trzeba mu zapewnić norę albo dać grubą warstwę podłoża aby sam sobie wykopał. Miałam żółwia, kiedys pojechaliśmy na wyjazd i sobie wykopał taką na ok metra ? Ciasna, wąska. Musieliśmy się sami do niego dokopać aby go wyjąć. Nory daleko nie wykopał- obok miski, bo on był bardzo praktyczny i lubił mieć wszystko przy skorupie aby się nie nadwyrężać. Tylko gryzł psa :P

Oczywiście prezenty będą wysyłane. Robaczki, liście aby mógł się schować i co tam jeszcze potrzebujesz. O ! jabłko na kolce koniecznie ! :P jeszcze jakaś wstążeczka albo obróżka aby było wiadomo, że on to on.

Jak nie ma chrzcin to proponuję imprezę powitalną w nowym Hiltonie u czitki. Dwie okazje do świętowania, nowy Hilton i Ryjek na pokładzie. Będzie muzyka, gry i zabawa :mrgreen:

Chikita

 
Posty: 6455
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Wto kwi 09, 2024 14:33 Re: Cosia, Mami i pustka- żegnaj Bratu...żegnaj Czitusiu...

Przynajmniej się czegoś dowiedziałam o żółwiach.Wiem że w piasku się zakopują i składają jaja, ale nie miałam pojęcia że dadzą radę wykopać dziurę w ziemi i to jeszcze tak głęboko.

Silverblue

 
Posty: 979
Od: Sob lut 10, 2024 18:51
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto kwi 09, 2024 16:44 Re: Cosia, Mami i pustka- żegnaj Bratu...żegnaj Czitusiu...

Wszystkiego najlepszego pourodzinowo!

Obrazek

A parapetówkę w Hiltonie trzeba zrobić koniecznie!
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33255
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Wto kwi 09, 2024 18:14 Re: Cosia, Mami i pustka- żegnaj Bratu...żegnaj Czitusiu...

W takiej żółwiej norze można spotkać różnych "gości":

Wojtek

 
Posty: 27354
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Wto kwi 09, 2024 19:36 Re: Cosia, Mami i pustka- żegnaj Bratu...żegnaj Czitusiu...

Wojtku, ojej! :201416 To ja bardzo dziękuję , dobrze, że Godoty już wyszły z kryjówek :roll: !
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17902
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Wto kwi 09, 2024 19:55 Re: Cosia, Mami i pustka- żegnaj Bratu...żegnaj Czitusiu...

Bardzo wszystkim dziękuję za życzenia, jesteście kochani! Ja chciałam cichcem, niechcący się wydało, przysięgam, no właśnie, forumowy apel pomyśl zanim napiszesz! I guzik, ale raz jeszcze wielkie dzięki!
A teraz dzisiejszy dzień z nowym Hiltonem. Jest! Oto on :P :
Obrazek
Mam więcej zdjęć z budowy, ale jest Rodo i ja się podporządkowuję 8) .
Cosia zaakceptowała, to najważniejsze. Nulka pewnie wypróbuje w nocy.
Obrazek
Zadaszenie było niestety firmowo skośne , ale siły fachowe dały radę za pomocą wiertarki pożyczonej od sąsiada i wierteł pożyczonych od Pana Grzesia od Foresta, wywiercić dwie dziurki i coś poprzestawiać tak, żeby było płasko i równo. Oczywiście dlatego, żeby Cosia mogła sobie siedzieć na płaskim a nie na zjeżdżalni :P .
Następnie zamontowaliśmy we trójkę zieloną osłonę od wiatru, z oknem. I umocowaliśmy huśtawkę trytkami tak, żeby się nie huśtała, bo Cosia się boi wtedy wskoczyć :201461 .
Jest super :ok: .
O bankiecie w ogrodzie pomyślimy, dzisiaj wszyscy zmęczeni, a goście już odjechali niestety. Cudna para! Nasza! :1luvu:
Jak zgadniecie co jest na dachu Hiltona na pierwszym zdjęciu, to się wyjaśni kto mi tak perfekcyjnie go zmontował! Ale to bardzo trudna zagadka 8) . Oczywiście z nagrodą.
A teraz zobaczę, czy Ryjek się pojawił, kolacja czeka!
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17902
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Wto kwi 09, 2024 20:04 Re: Cosia, Mami i pustka- żegnaj Bratu...żegnaj Czitusiu...

Cudny ten nowy Hilton :) Prawdę mówiąc nie znałam starego. Późno dołączyłam do wątku. :oops:
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7847
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto kwi 09, 2024 20:07 Re: Cosia, Mami i pustka- żegnaj Bratu...żegnaj Czitusiu...

czitka pisze:(...)
Jak zgadniecie co jest na dachu Hiltona na pierwszym zdjęciu, to się wyjaśni kto mi tak perfekcyjnie go zmontował! Ale to bardzo trudna zagadka 8) . Oczywiście z nagrodą.
(...)

Czubek głowy ktosia stojącego za Hiltonem (w oknie widać fragment sylwetki). :)

Wojtek

 
Posty: 27354
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Wto kwi 09, 2024 20:11 Re: Cosia, Mami i pustka- żegnaj Bratu...żegnaj Czitusiu...

Ciepło, ciepło, głowa aktualnie jest na forum 8) Tylko jedna głowa ma taką sierść :wink: .
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17902
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Wto kwi 09, 2024 20:25 Re: Cosia, Mami i pustka- żegnaj Bratu...żegnaj Czitusiu...

Blue?
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23822
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Wto kwi 09, 2024 20:29 Re: Cosia, Mami i pustka- żegnaj Bratu...żegnaj Czitusiu...

Ana, wygrałaś nagrodę! :201421 :201421 :201421 Tak, to Blue, tylko Blue ma taką furę miedzianych włosów, których jest coraz więcej 8O ! Ostatnie chwile montażu zielonej ściany, Damork już odpoczywał w tym momencie :P .
To jak Ci wysłać Nulkę? A może wolisz Silvera, Cosi nie dam :evil: .
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17902
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Wto kwi 09, 2024 20:37 Re: Cosia, Mami i pustka- żegnaj Bratu...żegnaj Czitusiu...

ana - gratuluję :piwa:
Nie wiem jak się zorientowałaś - ale trafnie :)

Polecam Silvera, Nulkę będzie obłaskawiał Damork, jest między nimi więź - gdybym ja się koło nich nie kręciła to kto wie do czego by doszło ;)

Blue

 
Posty: 23504
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto kwi 09, 2024 20:47 Re: Cosia, Mami i pustka- żegnaj Bratu...żegnaj Czitusiu...

czitka pisze:Ana, wygrałaś nagrodę! :201421 :201421 :201421 Tak, to Blue, tylko Blue ma taką furę miedzianych włosów, których jest coraz więcej 8O ! Ostatnie chwile montażu zielonej ściany, Damork już odpoczywał w tym momencie :P .
To jak Ci wysłać Nulkę? A może wolisz Silvera, Cosi nie dam :evil: .

Najlepiej wysłać duet: Silvera i Nulkę. Przecież nie można ich rozdzielać!

MaryLux

 
Posty: 159799
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto kwi 09, 2024 20:48 Re: Cosia, Mami i pustka- żegnaj Bratu...żegnaj Czitusiu...

Ana myśli, poczekamy. Ja wiem, że to trudna decyzja, oba piękne :1luvu: . Może dwupak? :mrgreen:
Jeszcze tylko dodam, że dzień był piękny, słoneczny i wszystko się udało, ale niestety ponieśliśmy klęskę też. W lodowce została pasztetowa delikatesowa, absolutny rarytas z Auchana odkryty kiedyś przypadkiem w godzinach głodu, zakupiłyśmy w biegu i z rozpaczy. Pyszna się okazała, a nie wygląda.
I wczoraj rzucili :ryk: To nabyłam dla Blue też i zapomnieliśmy spakować :201429
Ana, to ja Ci dorzucę do nagrody w ramach gratisu :dance2: !
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17902
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 71 gości