InkaPigulinka (*) 60 DT im. Inki, Pigułki i Psota

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 14, 2023 20:45 Re: InkaPigulinka (*) 60 DT im. Inki, Pigułki i Psota

jolabuk5 pisze:Może tak jest, że to, co się kocha, chce się widzieć i słyszeć na żywo... Ja też bardzo sobie cenię spotkania ze sztuką Dominga "w realu". :)

Też wolę oglądać w realu to co mnie interesuje :)
Lubię zwiedzać 8) kocham muzea , tam czeka tyle ciekawych rzeczy na człowieka 8)
Tu jesteśmy http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=152188
Człowiek szczęśliwy to nie ten, który wszystko ma, ale ten, który cieszy się wszystkim, co ma.
Gabi 14.07.2016 (*), Duffy 06.04.2009 - 02.11.2020 (*)

bozena640

 
Posty: 28669
Od: Nie sty 11, 2009 17:23

Post » Wto mar 14, 2023 22:15 Re: InkaPigulinka (*) 60 DT im. Inki, Pigułki i Psota

bozena640 pisze:
jolabuk5 pisze:Może tak jest, że to, co się kocha, chce się widzieć i słyszeć na żywo... Ja też bardzo sobie cenię spotkania ze sztuką Dominga "w realu". :)

Też wolę oglądać w realu to co mnie interesuje :)
Lubię zwiedzać 8) kocham muzea , tam czeka tyle ciekawych rzeczy na człowieka 8)

Ja też tak wolę. Bo mogę oglądać, to, co sama chcę, a nie to, co ktoś inny wybrał dla mnie. Choć zwiedzanie na żywo z przewodnikiem też jest super.

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto mar 14, 2023 23:05 Re: InkaPigulinka (*) 60 DT im. Inki, Pigułki i Psota

bozena640 pisze:
jolabuk5 pisze:Może tak jest, że to, co się kocha, chce się widzieć i słyszeć na żywo... Ja też bardzo sobie cenię spotkania ze sztuką Dominga "w realu". :)

Też wolę oglądać w realu to co mnie interesuje :)
Lubię zwiedzać 8) kocham muzea , tam czeka tyle ciekawych rzeczy na człowieka 8)


A ja nie lubię muzeów. Odkąd poległam w Luwrze, pod ciężarem ambicji, żeby dokładnie obejrzeć wszystko. Po czterech godzinach byłam tak zmęczona, że biegiem obskoczyłam najbardziej znane eksponaty i z ulgą wyszłam.
Jedynie Musse d'Orsay wspominam z sentymentem.

Są tylko dwa muzea, które chciałabym odwiedzić. Jedno w Pescarze, we Włoszech, Muzeum Majoliki. Kiedy tam byłam, niestety było zamknięte. A potem już nie było okazji.
A drugie to Bauhaus Museum w Dessau.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7445
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 14, 2023 23:18 Re: InkaPigulinka (*) 60 DT im. Inki, Pigułki i Psota

madrugada pisze:
bozena640 pisze:
jolabuk5 pisze:Może tak jest, że to, co się kocha, chce się widzieć i słyszeć na żywo... Ja też bardzo sobie cenię spotkania ze sztuką Dominga "w realu". :)

Też wolę oglądać w realu to co mnie interesuje :)
Lubię zwiedzać 8) kocham muzea , tam czeka tyle ciekawych rzeczy na człowieka 8)


A ja nie lubię muzeów. Odkąd poległam w Luwrze, pod ciężarem ambicji, żeby dokładnie obejrzeć wszystko. Po czterech godzinach byłam tak zmęczona, że biegiem obskoczyłam najbardziej znane eksponaty i z ulgą wyszłam.
Jedynie Musse d'Orsay wspominam z sentymentem.

Są tylko dwa muzea, które chciałabym odwiedzić. Jedno w Pescarze, we Włoszech, Muzeum Majoliki. Kiedy tam byłam, niestety było zamknięte. A potem już nie było okazji.
A drugie to Bauhaus Museum w Dessau.

A ja w każdym muzeum daję sbie czas, oglądam tyle, ile zdołam. Potem wychodzę i po jakimś czasie wracam, by kontynuować

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro mar 15, 2023 12:20 Re: InkaPigulinka (*) 60 DT im. Inki, Pigułki i Psota

W Luwrze spędziłam cały dzień i ciągle vyło mi mało, obiecałam sobie że jeszcze kiedyś się wybiorę.
W muzeum w Kairze mieliśmy świetnego przewodnika. Pokazał nam co trzeba i dał nam pół dnia na zwiedzanie. Cała wycieczka była zadowolona.
Ale najbardziej lubie takie małe, klimatyczne muzea bez tłoku
Tu jesteśmy http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=152188
Człowiek szczęśliwy to nie ten, który wszystko ma, ale ten, który cieszy się wszystkim, co ma.
Gabi 14.07.2016 (*), Duffy 06.04.2009 - 02.11.2020 (*)

bozena640

 
Posty: 28669
Od: Nie sty 11, 2009 17:23

Post » Śro mar 15, 2023 13:35 Re: InkaPigulinka (*) 60 DT im. Inki, Pigułki i Psota

bozena640 pisze:W Luwrze spędziłam cały dzień i ciągle vyło mi mało, obiecałam sobie że jeszcze kiedyś się wybiorę.
W muzeum w Kairze mieliśmy świetnego przewodnika. Pokazał nam co trzeba i dał nam pół dnia na zwiedzanie. Cała wycieczka była zadowolona.
Ale najbardziej lubie takie małe, klimatyczne muzea bez tłoku

Mam podobnie.
Zauroczyło mnie np. muzeum w Chodzieży, przy bibliotece. Zaledwie kilka salek, widać, że zasoby finansowe niewielkie, ale wszystko poukładane z pomyślunkiem, nie za gęsto i nie za rzadko. Kiedy je zwiedzałam, nie było innych gości. Można było swobodnie oglądać i przeżywać.

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław


Post » Nie mar 19, 2023 9:32 Re: InkaPigulinka (*) 60 DT im. Inki, Pigułki i Psota

MaryLux pisze:
bozena640 pisze:W Luwrze spędziłam cały dzień i ciągle vyło mi mało, obiecałam sobie że jeszcze kiedyś się wybiorę.
W muzeum w Kairze mieliśmy świetnego przewodnika. Pokazał nam co trzeba i dał nam pół dnia na zwiedzanie. Cała wycieczka była zadowolona.
Ale najbardziej lubie takie małe, klimatyczne muzea bez tłoku

Mam podobnie.
Zauroczyło mnie np. muzeum w Chodzieży, przy bibliotece. Zaledwie kilka salek, widać, że zasoby finansowe niewielkie, ale wszystko poukładane z pomyślunkiem, nie za gęsto i nie za rzadko. Kiedy je zwiedzałam, nie było innych gości. Można było swobodnie oglądać i przeżywać.

Małe, klimatyczne, bez tłoku - tak, to też mój wybôr.
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11132
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie mar 19, 2023 9:40 Re: InkaPigulinka (*) 60 DT im. Inki, Pigułki i Psota

Nul pisze:
MaryLux pisze:
bozena640 pisze:W Luwrze spędziłam cały dzień i ciągle vyło mi mało, obiecałam sobie że jeszcze kiedyś się wybiorę.
W muzeum w Kairze mieliśmy świetnego przewodnika. Pokazał nam co trzeba i dał nam pół dnia na zwiedzanie. Cała wycieczka była zadowolona.
Ale najbardziej lubie takie małe, klimatyczne muzea bez tłoku

Mam podobnie.
Zauroczyło mnie np. muzeum w Chodzieży, przy bibliotece. Zaledwie kilka salek, widać, że zasoby finansowe niewielkie, ale wszystko poukładane z pomyślunkiem, nie za gęsto i nie za rzadko. Kiedy je zwiedzałam, nie było innych gości. Można było swobodnie oglądać i przeżywać.

Małe, klimatyczne, bez tłoku - tak, to też mój wybôr.


Też takie lubię :) Mają swój urok.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7445
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie mar 19, 2023 11:01 Re: InkaPigulinka (*) 60 DT im. Inki, Pigułki i Psota

madrugada pisze:
Nul pisze:
MaryLux pisze:
bozena640 pisze:W Luwrze spędziłam cały dzień i ciągle vyło mi mało, obiecałam sobie że jeszcze kiedyś się wybiorę.
W muzeum w Kairze mieliśmy świetnego przewodnika. Pokazał nam co trzeba i dał nam pół dnia na zwiedzanie. Cała wycieczka była zadowolona.
Ale najbardziej lubie takie małe, klimatyczne muzea bez tłoku

Mam podobnie.
Zauroczyło mnie np. muzeum w Chodzieży, przy bibliotece. Zaledwie kilka salek, widać, że zasoby finansowe niewielkie, ale wszystko poukładane z pomyślunkiem, nie za gęsto i nie za rzadko. Kiedy je zwiedzałam, nie było innych gości. Można było swobodnie oglądać i przeżywać.

Małe, klimatyczne, bez tłoku - tak, to też mój wybôr.


Też takie lubię :) Mają swój urok.

W razie co - warto tam pojechać, dróżki mam już przetarte

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie mar 19, 2023 18:57 Re: InkaPigulinka (*) 60 DT im. Inki, Pigułki i Psota

:201461 :201461 :201461
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie mar 19, 2023 19:17 Re: InkaPigulinka (*) 60 DT im. Inki, Pigułki i Psota

Annaa pisze::201461 :201461 :201461

:1luvu: :1luvu:

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie mar 19, 2023 19:30 Re: InkaPigulinka (*) 60 DT im. Inki, Pigułki i Psota

Byłam za czasów młodości i w Luwrze, i w Musee d'Orsay i w Wersalu. Bardzo spodobaly mi się natomiast.....małe klimatyczne miasteczka w południowo-wschodniej Francji, nieduże kamieniczki z jasnego piaskowca, urokliwe małe zaułki , podwórka obwieszone kwitnącymi pelargoniami na francuskiej prowincji. A także miasteczka we francuskich Pirenejach. Ciche francuskie klasztory z wewnętrznymi krużgankami, stare, nietknięte zniszczeniami wojny romańskie kościoły z grubymi murami z jasnego kamienia....oraz cisza i spokój takich miejsc: od miasteczek po kościoły :P :P

Anna2016

 
Posty: 10403
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Nie mar 19, 2023 19:47 Re: InkaPigulinka (*) 60 DT im. Inki, Pigułki i Psota

Piękne rzeczy widziałaś, Aneczko! I bozena640, i MaryLux, madrugada, Nul... Macie co wspominac :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59708
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź


[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości