Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 27, 2023 11:55 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

Aniu, to może po prostu tam zadzwoń? :201461
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60382
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 27, 2023 12:32 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25554
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 27, 2023 14:13 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

KĄCIK MUZYCZNY
Dawno nie było w Kąciku żeńskich głosów, postanowiłam więc dziś przygotować krótki koncert arii mezzosopranowych (oczywiście wybrałam najpopularniejsze :wink: ). Zacznijmy od arii Rozyny z Cyrulika sewilskiego Rossiniego - Una voce poco fa. Śpiewa ją młoda Amerykanka, Isabel Leonard. Znalazłam to nagranie w sieci i tak mi się podobało, że chciałam się nim z Wami koniecznie podzielić. Nie tylko ładnie zaśpiewane, ale też dobrze, wiarygodnie zagrane. Niestety, nie podano gdzie je wykonano, kto dyryguje. Ale warto kliknąć, napisy po angielsku.


Chyba najbardziej znaną partią mezzosopranową jest Carmen w operze Bizeta. Posłuchajmy najpierw arii Les tringles des sistres tintaiens, bardzo ją lubię. Śpiewa Hiszpanka, Teresa Berganza, spektakl Opery Paryskiej z 1980 r. prowadzi Pierre Dervaux. Znakomity balet!


Oczywiście nie może zabraknąć słynnej Habanery, zaśpiewa ją dla nas Elena Obraztsova, spektaklem Carmen z wiedeńskiej Staatsoper dyryguje Carlos Klaiber.


Rossini chętnie pisał główne role w swoich operach dla mezzosopranu. Tak jest również w Kopciuszku. W finałowej arii z tej opery Non più mesta jako Kopciuszka usłyszymy Federicę von Stade, a orkiestrą dyryguje Claudio Abbado.


"Mauretańską" arię księżniczki Eboli z Don Carlosa Verdiego Nel giardin del bello w spektaklu z 1980 r. z Metropolitan Opera wykonała brawurowo Tatiana Troyanos, a całością dyrygował James Levine.


I na koniec aria Dalili z opery Samson i Dalila - Mon coeur s’ouvre à ta voix. Przesłuchałam liczne nagrania słynnych mezzosopranistek, ale nikt nie śpiewał tej arii równie cudownie jak... sopran, Maria Callas. Tylko ona jedna prowadzi przepiękną, długą frazę Ah, réponds à ma tendresse, Et verse-moi, verse-moi l'ivresse na jednym oddechu - wszystkie znakomite śpiewaczki robią w połowie małą przerwę na złapanie powietrza, ona nie...

Miłego słuchania!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60382
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 27, 2023 14:25 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

jolabuk5 pisze:
MaryLux pisze:
Erin pisze:Nie z powodu Twojego wpisu, tylko ze sztamy z koleżanką, której wpisy zacytowałaś. A to niektórym nie w smak, bo ona z tych nietykalnych. A moderwcji w to graj, więc wątek zamknięty ekspresowo. I tak wyrywność autorki przysłużyła się petycji. W sobie winy nie szukaj. Ty nie bluzgasz, nie obrażasz, nie robisz nagonek. I masz prawo mieć własne poglądy, nawet jeśli w niektórych budzi to przesadną egzaltację.

To, co przeczytałam, zrozumiałam tylko i wyłącznie jako cytaty z owej pani. Szkoda, tę osobę kiedyś mocno ceniłam.
Swoją ścieżką - wczoraj dostałam informację o zamknięciu mojego zgłoszenia dotyczącego wątku politycznego. Ciekawostka - dotyczyło ono części 56, skończonej w Sylwestra 2021. Moderacjo - gratuluję tempa.

Dzięki, Erin, dzięki MaryLux, nie sądzę, żebym robiła coś złego, ale... Ale wątek dotyczący powrotu casicy zamknięto, a bezpośrednim powodem (powiedzmy - pretekstem) był mój wpis. :oops: Dlatego mi przykro, ze względu na casicę. Trzeba było trzymać język za zębami. Niestety, kiedy przeczytałam, że posty casicy krytykuje osoba o takim stylu pisania - nie wytrzymałam. OK, już kończę temat, bo znowu moderatorka zwróci uwagę, że to nie miejsce na politykę.

mir.ka, mam nadzieję, że ta moja lokatorka trochę pomieszka, bo szukanie naprawdę jest stresujące. A urządziła się ładnie. :D

Jolu, wybacz, że TU piszę. Oczywiście, że pretekst był potrzebny. Mnie to wygląda na typową "ustawkę"! Taką samą jak u kiboli na stadionie tylko ... kijów Baseballowych nie ma. Wpada Femka, prowokuje, Ty się dajesz nabrać, Izka też i ... po 30 minutach wątek zamknięty. Nawet nie wiadomo przez kogo! Ja prosiłam modów o zamknięcie moich wątków odpowiednio - prawie 3 lata a drugi od 1.12.2022r. Bez rezultatu.
Będziemy pisać o kotkach albo nas wyrzucą :twisted: .
Nie bardzo wiem gdzie napisać więc trafiło w Ciebie :( .
Przepraszam i ... to się już nie powtórzy. :oops:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pt sty 27, 2023 14:34 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

ewkkrem pisze:
jolabuk5 pisze:
MaryLux pisze:
Erin pisze:Nie z powodu Twojego wpisu, tylko ze sztamy z koleżanką, której wpisy zacytowałaś. A to niektórym nie w smak, bo ona z tych nietykalnych. A moderwcji w to graj, więc wątek zamknięty ekspresowo. I tak wyrywność autorki przysłużyła się petycji. W sobie winy nie szukaj. Ty nie bluzgasz, nie obrażasz, nie robisz nagonek. I masz prawo mieć własne poglądy, nawet jeśli w niektórych budzi to przesadną egzaltację.

To, co przeczytałam, zrozumiałam tylko i wyłącznie jako cytaty z owej pani. Szkoda, tę osobę kiedyś mocno ceniłam.
Swoją ścieżką - wczoraj dostałam informację o zamknięciu mojego zgłoszenia dotyczącego wątku politycznego. Ciekawostka - dotyczyło ono części 56, skończonej w Sylwestra 2021. Moderacjo - gratuluję tempa.

Dzięki, Erin, dzięki MaryLux, nie sądzę, żebym robiła coś złego, ale... Ale wątek dotyczący powrotu casicy zamknięto, a bezpośrednim powodem (powiedzmy - pretekstem) był mój wpis. :oops: Dlatego mi przykro, ze względu na casicę. Trzeba było trzymać język za zębami. Niestety, kiedy przeczytałam, że posty casicy krytykuje osoba o takim stylu pisania - nie wytrzymałam. OK, już kończę temat, bo znowu moderatorka zwróci uwagę, że to nie miejsce na politykę.

mir.ka, mam nadzieję, że ta moja lokatorka trochę pomieszka, bo szukanie naprawdę jest stresujące. A urządziła się ładnie. :D

Jolu, wybacz, że TU piszę. Oczywiście, że pretekst był potrzebny. Mnie to wygląda na typową "ustawkę"! Taką samą jak u kiboli na stadionie tylko ... kijów Baseballowych nie ma. Wpada Femka, prowokuje, Ty się dajesz nabrać, Izka też i ... po 30 minutach wątek zamknięty. Nawet nie wiadomo przez kogo! Ja prosiłam modów o zamknięcie moich wątków odpowiednio - prawie 3 lata a drugi od 1.12.2022r. Bez rezultatu.
Będziemy pisać o kotkach albo nas wyrzucą :twisted: .
Nie bardzo wiem gdzie napisać więc trafiło w Ciebie :( .
Przepraszam i ... to się już nie powtórzy. :oops:

Ależ oczywiście, rozumiem. Rzeczywiście, teraz nawet nie ma gdzie napisać. Z tym, że Izka chyba nie "dała się nabrać", bo to przecież ona poprosiła o natychmiastowe zamknięcie wątku, co też zostało błyskawicznie - ale na jej prośbę - wykonane. Widocznie moderacja śledziła wątek na bieżąco, szkoda że się nie wypowiedziała, no trudno.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60382
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 27, 2023 14:45 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

Dziwisz się? Ja nie.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pt sty 27, 2023 16:00 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

Sabcia. Cieszę się okropecznie że amciałaś miąsko. Amciaj jeszcze więkcej, na zdrówko.

Ciocia Anna2016. Lizam cię delikatmnie po oczku i po czółku.

Książniczka Ofelja
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33245
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pt sty 27, 2023 16:28 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

MB&Ofelia pisze:Sabcia. Cieszę się okropecznie że amciałaś miąsko. Amciaj jeszcze więkcej, na zdrówko.

Ciocia Anna2016. Lizam cię delikatmnie po oczku i po czółku.

Książniczka Ofelja


Sabcia, ja też się cieszę, że amciałaś mięsko :1luvu: Więcej, więcej apetyta Ci życzę :1luvu:
Ciociu Aniu, zdrowienia po kontuzji :1luvu: .
MaCiuś
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pt sty 27, 2023 16:41 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

miau miau miau miau
miau miau
Gina

MaryLux

 
Posty: 159730
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sty 27, 2023 16:59 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

Ojej, ile mam życzeń :1luvu:
Dziękuję :oops:
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60382
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 27, 2023 17:08 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

Gosiagosia pisze:Obrazek

Mniam, dziękuję :1luvu:
Ofelko, jesteś bardzo mądrą kicią :201461 :201461
MaCiusiu, dziękuje, już trochę lepiej, ale jeszcze troszkę fioletowe :oops: :roll:

Anna2016

 
Posty: 10466
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Pt sty 27, 2023 17:15 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

Anna2016 pisze:... MaCiusiu, dziękuje, już trochę lepiej, ale jeszcze troszkę fioletowe :oops: :roll:

Ciociu, fiolet to fajny kolor :D Moja duża lubi. :D
MaCiuś
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pt sty 27, 2023 17:25 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

ewkkrem pisze:
Anna2016 pisze:... MaCiusiu, dziękuje, już trochę lepiej, ale jeszcze troszkę fioletowe :oops: :roll:

Ciociu, fiolet to fajny kolor :D Moja duża lubi. :D
MaCiuś


:P teraz wygląda jakbym ciut cienia nałożyła pod powiekę zamiast na.

Anna2016

 
Posty: 10466
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Pt sty 27, 2023 18:00 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

Jolu, bardzo ładnie się Twoja lokatorka urządziła. Niech pomieszka dłużej.

Kotki, trzymamy kciuki za zdrowie i apetyty :ok: :ok: :ok:
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7794
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 27, 2023 18:41 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

madrugada pisze:Jolu, bardzo ładnie się Twoja lokatorka urządziła. Niech pomieszka dłużej.

Kotki, trzymamy kciuki za zdrowie i apetyty :ok: :ok: :ok:

Też mi się podoba! Może nie będę musiała za kilka miesięcy szukać nowego lokatora :ok:
Życzę zdrowia Tobie i Nolisi :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60382
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 299 gości