Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lut 08, 2023 11:51 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

jolabuk5 pisze:Już 9 ludzi uratowali, a docierają do następnych! :ok: :ok: :ok:

Są Wielcy :1luvu:

jolabuk5 pisze:To prawda, też myślałam o zwierzętach, ile ich zginęło i jeszcze zginie, bo przecież rannymi, zagubionymi nikt się w tym piekle nie zajmie, nie ma kto...

Na szczęście są ludzie, którzy zwierzakami też się zajmują <3
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Śro lut 08, 2023 13:04 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

Erin pisze:
jolabuk5 pisze:Już 9 ludzi uratowali, a docierają do następnych! :ok: :ok: :ok:

Są Wielcy :1luvu:

jolabuk5 pisze:To prawda, też myślałam o zwierzętach, ile ich zginęło i jeszcze zginie, bo przecież rannymi, zagubionymi nikt się w tym piekle nie zajmie, nie ma kto...

Na szczęście są ludzie, którzy zwierzakami też się zajmują <3

Tak, na szczęście są tacy ludzie! :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60310
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lut 09, 2023 7:52 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

Od śmierci Zuni nie zaglądałam do żadnych info, trzęsienie ziemi w Turcji to pierwsze moje wejście od blisko 3 miesięcy na kanał informacyjny...
Płaczę razem z tymi ludźmi, potworne rzeczy, szczególnie ci, którzy ranni pod gruzami jeszcze żyją i umierają bo nie ma jak ich odkopać, w tym kontekście widzę co znaczy "dobra śmierć" i jak ważne jest to żeby mieć odwagę walczyć właśnie o "dobrą" śmierć (bo ona i tak przyjdzie niezależnie od tego jak mocno ją będziemy odpychać), czyli śmierć z minimum bólu i maksimum spokoju jakie tylko można wtedy umierającemu dać, bo nie zawsze można dać tyle ile by się chciało tego spokoju i bezbólu dać.
Nasza kultura zamiatania śmierci pod dywan, unikania tego tematu, związana z naturalnym biologicznym strachem przed nią, bardzo utrudnia wypracowanie sobie w sobie takiego mądrego podejścia do umierania - dopiero w sytuacjach krytycznych jak ta w Turcji i innych, widać jak ważne jest dobre przeżycie tego ostatniego etapu.


Jak Sabciu i Usiu Wasze apetyty?
Myślę ciągle o Lolo, kotulku pamiętamy o Tobie, mocno trzymamy kciuki :1luvu: :1luvu: :1luvu:

A Łateczka...słabo z jedzeniem, odstawiam nifuroksazyd, rano prawie nic by nie zjadła, wróciłam do domu, zaniosłam puszeczkę tuńczyka Greenwoods, to zjadła całą z apetytem :roll: :roll: :roll: mam nadzieję, że pójdzie jej na zdrowie, to tak to po zimnej nocy chodziłaby z pustym brzuszkiem :( Oczywiście dość tuńczyka na dziś i na jutro, żeby nie zaszkodziło kocinie. Dzikuska kochana - tak to daje się pogłaskać po łepku a jak przysunęłam jej palcem rybę pod pyszczek żeby miała bliżej to ze strachem cofnęła się :roll: Nieustająco ostrożna.

Anna2016

 
Posty: 10455
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Czw lut 09, 2023 8:47 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

Witaj Aniu!
Podpisuję się pod każdym słowem. I o ile w mediach ogólnopolskich sporo jest informacji, o tyle w lokalnych niekoniecznie. U mnie nie ma ich wcale. Władze zajęte lamentowaniem na obecną władzę :| Ja sama wpłacam na zbiórki, udostępniam apele - tyle mogę zrobić.
A wystarczyłoby zamieść info w mediach, wydzielić jakieś pomieszczenie i zrobić zbiórkę darów.

Łateczko, jedz :ok: Może spróbować pobudzić jej apetyt peritolem?

I jak tam Lolo? Trzymasz się koteczku? :ok:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw lut 09, 2023 9:23 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

Nie mam peritolu, ale jest to jakiś pomysł, na kryzysową sytuację, musiałabym podejść do weta i wyjaśnić i poprosić, mam takiego jednego weta, do którego mogłabym z tą prośbą się zwrócić i dałby nie widząc kota....

Anna2016

 
Posty: 10455
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Czw lut 09, 2023 9:34 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

Może warto spróbować. Jakby co, to ja mam :)
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw lut 09, 2023 9:37 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25551
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lut 09, 2023 17:16 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

Obrazek

:wink:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33222
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw lut 09, 2023 17:22 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

MB&Ofelia pisze:Obrazek

:wink:


też dobre :ryk: :ryk: :ryk:

Anna2016

 
Posty: 10455
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Czw lut 09, 2023 17:24 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

Erin pisze:Może warto spróbować. Jakby co, to ja mam :)

Dziękuję, będę pamiętać. Po południu Łateczka zjadła okolo łyżki stołowej umytej drobno pokrojonej piersi z kurczaka, surowej, świeżo kupionej. Gourmeta nie chciała. Martwię się o nią a śpię spokojnie tylko kiedy ładnie zjada posiłek w całości....
ps. paczka była nadana priorytetem, przedwczoraj, coś poczta tym razem się nie spisuje....

Anna2016

 
Posty: 10455
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Czw lut 09, 2023 17:58 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

Anna2016 pisze:Od śmierci Zuni nie zaglądałam do żadnych info, trzęsienie ziemi w Turcji to pierwsze moje wejście od blisko 3 miesięcy na kanał informacyjny...
Płaczę razem z tymi ludźmi, potworne rzeczy, szczególnie ci, którzy ranni pod gruzami jeszcze żyją i umierają bo nie ma jak ich odkopać, w tym kontekście widzę co znaczy "dobra śmierć" i jak ważne jest to żeby mieć odwagę walczyć właśnie o "dobrą" śmierć (bo ona i tak przyjdzie niezależnie od tego jak mocno ją będziemy odpychać), czyli śmierć z minimum bólu i maksimum spokoju jakie tylko można wtedy umierającemu dać, bo nie zawsze można dać tyle ile by się chciało tego spokoju i bezbólu dać.
Nasza kultura zamiatania śmierci pod dywan, unikania tego tematu, związana z naturalnym biologicznym strachem przed nią, bardzo utrudnia wypracowanie sobie w sobie takiego mądrego podejścia do umierania - dopiero w sytuacjach krytycznych jak ta w Turcji i innych, widać jak ważne jest dobre przeżycie tego ostatniego etapu.


Jak Sabciu i Usiu Wasze apetyty?
Myślę ciągle o Lolo, kotulku pamiętamy o Tobie, mocno trzymamy kciuki :1luvu: :1luvu: :1luvu:

A Łateczka...słabo z jedzeniem, odstawiam nifuroksazyd, rano prawie nic by nie zjadła, wróciłam do domu, zaniosłam puszeczkę tuńczyka Greenwoods, to zjadła całą z apetytem :roll: :roll: :roll: mam nadzieję, że pójdzie jej na zdrowie, to tak to po zimnej nocy chodziłaby z pustym brzuszkiem :( Oczywiście dość tuńczyka na dziś i na jutro, żeby nie zaszkodziło kocinie. Dzikuska kochana - tak to daje się pogłaskać po łepku a jak przysunęłam jej palcem rybę pod pyszczek żeby miała bliżej to ze strachem cofnęła się :roll: Nieustająco ostrożna.

Masz rację Aneczko, nasza kultura masowa wypiera śmierć i nawet starość - wszyscy mamy być młodzi i piękni. A długie umieranie jest czymś, na co zupełnie nie jesteśmy przygotowani. Nie mogę powiedzieć, że jestem zwolennikiem eutanazji (bałabym się ewentualnych nadużyć, gdyby była legalna), ale z drugiej strony, kiedy przypominam sobie jak umierał mój Brat, to chyba humanitarne byłoby skrócenie mu życia, które niosło już tylko ból i upokorzenie, wynikające ze stosunku personelu do tak odchodzącego człowieka.
Pamiętam, że moja Mama na starość też mówiła, jak bardzo temat śmierci jest nieobecny w naszym życiu w sensie przygotowania do niej, jako do czegoś nieuchronnego. Tylko religia zajmuje się tym tematem, ale nie wszyscy są wierzący...

Aniu ja obserwuję, że najstarsze moje koty - Usia i Sabcia też nie jedzą dużo - może tak jest w starszym wieku? Młodsze zjadają zdecydowanie więcej. A te starsze częściej, ale mało. I generalnie lubią odmianę.
A peritol warto wypróbować. Bo maść z mitrazepanem pewnie byłoby trudno zastosować na ucho? Łateczka by się wystraszyła...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60310
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lut 09, 2023 18:02 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

MB&Ofelia pisze:Obrazek

:wink:


:mrgreen:
Najgorszych jest pierwszych 5 dni po weekendzie :P
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw lut 09, 2023 18:03 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

Ja też się martwię, kiedy mi futra wybrzydzająz od razu bym do weta leciała.
Za apetyt i samopoczucie :ok:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw lut 09, 2023 18:05 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

Gosiu, oby to już była ostatnia w tym sezonie zimowa karteczka - podobno zaraz ma się ocieplić!!! :D
MB&Ofelia, ja już na emeryturze, ale też lubię, jak zbliża się weekend :)
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60310
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lut 09, 2023 18:07 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka

Erin pisze:Ja też się martwię, kiedy mi futra wybrzydzająz od razu bym do weta leciała.
Za apetyt i samopoczucie :ok:

Dzięki, Erin!
Ja też od razu myślę o wecie, ale z drugiej strony wiem, że na takie spadki apetytu wet zwykle nic nie poradzi. Chyba że niejedzenie jest objawem czegoś poważniejszego.
A w ogóle trudno o dobrego weta...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60310
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Lifter, Majestic-12 [Bot] i 128 gości