Dziwne zachowanie kota

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie gru 11, 2022 21:42 Dziwne zachowanie kota

Witam, jestem posiadaczką dwóch kotów, półtora roczna kociczka i sześcioletni kocur. Koty są niewychodzące, kocur wykastrowany, kocica wysterylizowana. Kocur był kiedyś kotem wychodzącym, mieszkał na wsi u rodziców męża, ale musieliśmy go wziąć do mieszkania, bo nie miał się kto nim zająć, od dwóch lat jest z nami. Kocur często nas ugniata, bardzo się cieszyłam z tego, bo to podobno oznaka jego miłości. Ogólnie kotek domaga się wręcz tego, jak nas długo nie ma to chodzi za nami, łasi się i 'wola' nas na łóżko lub na kanapę, żeby mógł tam sobie pougniatac. Leci mu wtedy duzo ślinki, ale nie przejmuje się tym. Wszystko byłoby ok, ale jest jedna rzecz która mnie trochę krępuje. Kotkowi wtedy stoi wiecie co. Nie jest to od samego początku, w trakcie zaczyna się to dziać. Nie wiem jak mam to interpretować, skoro kot jest wykastrowany. Nie mam serca go odganiać, bo widzę po nim, że on się wtedy przytula do nas, stuka się łebkiem o moją głowę ogólnie słodziak jest. Jak czasami go zganialam, bo zczailam, że mu stoi to widziałam, że mu przykro. Szkoda mi go tak odtrącać , ale z drugiej strony nie chce być jego obiektem do takich rzeczy, niekomfortowo się z tym czuje co byście radzili ? Czy kastrowany kot może mieć takie dziwne ciągotki do swoich właścicieli ?

PS1514

 
Posty: 6
Od: Nie gru 11, 2022 20:56

Post » Pon gru 12, 2022 1:45 Re: Dziwne zachowanie kota

Natury się nie przeskoczy. Od dawna przypuszczałam, że kocie ugniatanie łapkami związane jest głównie z pobudzeniem seksualnym , no i najwyraźniej tak jest. Po mojemu to zwyczajne zjawisko i nie trzeba się tym przejmować . Jeśli jednak Cię to krępuje to pozostaje zdystansować kocurka do siebie, nie pozwolić mu na przytulanki (ale wszelkiego rodzaju, bo on nie rozróżni które są wstydliwe a które nie) .
Pytanie- jak dawno kocur był kastrowany ? Mój miał też takie momenty ekscytacji (chociaż akurat nie przy ugniataniu łapkami a przy głaskaniu jak się turlał by eksponować każdą część ciała. Wtedy pojawiał się wzwód. Po jakimś czasie zupełnie przeszło. U zwierząt mimo kastracji poziom hormonów potrafi długo się utrzymywać jak na poziomie przed nią (nawet miesiącami) . Są też różne opcje typu : wnęter- trzecie jądro czy nie usunięcie jądra w całości, wysłanie kota na kastrację, a wet robi podwiązanie... i różne takie "cuda"

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 493
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Pon gru 12, 2022 4:27 Re: Dziwne zachowanie kota

Był kastrowany jak miał około roku, czyli 5 lat temu. Kurde boje się, że się będzie czuć odrzucony, z nim to jest jedyna forma pieszczot, kot nie jest raczej typem przytulaska.

PS1514

 
Posty: 6
Od: Nie gru 11, 2022 20:56

Post » Pon gru 12, 2022 9:44 Re: Dziwne zachowanie kota

Ugniatanie to chyba kojarzy się z pobudzaniem wydzielania mleka kocicy kiedy karmi. Tak przecież kocięta robią.

Ja bym nie zwracała uwagi. Trudno. Przecież go nie stymulujesz.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84534
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon gru 12, 2022 9:45 Re: Dziwne zachowanie kota

A w ogóle ktoś kiedyś się z czymś takim spotkał? To może objaw chorobowy?
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84534
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon gru 12, 2022 9:47 Re: Dziwne zachowanie kota

zuza pisze:A w ogóle ktoś kiedyś się z czymś takim spotkał? To może objaw chorobowy?


Nie, to się zdarza kocurkom.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon gru 12, 2022 9:49 Re: Dziwne zachowanie kota

Kocice tez ugniataja.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon gru 12, 2022 10:06 Re: Dziwne zachowanie kota

zuza pisze:A w ogóle ktoś kiedyś się z czymś takim spotkał? To może objaw chorobowy?


mam kocurka, obecnie 3,5 letniego, wykastrowany w wieku 6 miesięcy, zanim zaczął dojrzewać, c/a rok później, przynajmniej wtedy to wyłapałam, zaczął prezentować dokładnie takie zachowania jak opisane w pierwszym poście. Czasami, jak leży obok mnie, chyba jednak wtedy, gdy go głaszcze, a bardziej tak smyram po łebku, koło uszu, zaczyna ugniatać i co jakiś czas coraz bardziej nakręcać. Wysuwa wtedy peniska ( :strach: :strach: straszne słowo, no nie? :strach: ) a potem próbuje ustawiać się, jakby do kopulacji na mojej ręce. O dziwo, jestem jedynym podmiotem tych akcji, nie próbuje z zadną kocicą, z żadnym kotem, a tylko przy mnie w takich chwilach wyluzowania. Najczęściej próbuję go "spacyfikować"czyli kładę, przytrzymuje pod ręką i tak wyciszam i zwykle się udaje.
Też się zastanawiałam, czy przypadkiem jakiś odprysk jajeczka nie został, ale wtedy chyba hormony bardzie byłyby aktywne i było go czuć i bardziej na inne koty w domu nastawiałby się.
I nie, że podoba mi się bycie podmiotem amorów kocich, ale traktuję to naturalnie, to instynkt, nie robię wielkiego halo, po prostu szukam sposobu, zeby odwrócic jego uwagę i uspokoić. Ale nie odganiam i nie odtrącam.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon gru 12, 2022 18:23 Re: Dziwne zachowanie kota

Moja kotka też ugniata, ale robi to raczej bezmyślnie malpujac od starszego kota. Kocurek wczesniej jak był kotem wychodzącym to nie ugniatał, jak go przygarnęłam to cieszyłam się, że okazuje mi miłość poprzez ugniatanie. Może być tak, że w ten sposób rekompensuje sobie wychodzenia na dwór? A w sumie ugniata tych ludzi którzy mu podpasuja, nawet nowo poznane osoby xD

PS1514

 
Posty: 6
Od: Nie gru 11, 2022 20:56

Post » Pon gru 12, 2022 18:27 Re: Dziwne zachowanie kota

Kot się jeszcze bardziej podkręca jak go głaszcze. Jak nie zwracam na niego uwagi to się domaga jej, stuka się ze mną czołem, przytula się.

PS1514

 
Posty: 6
Od: Nie gru 11, 2022 20:56

Post » Pon gru 12, 2022 20:15 Re: Dziwne zachowanie kota

PS1514 - w Twoim przypadku to są tylko czułości , nic więcej. Kot który startuje do rozmnażania zachowuje się inaczej. Nie przejmuj się tym siusiakiem- to tylko skutek "uboczny" najzwyczajniejszych przytulanek. Ciesz się że masz przytulaka. Nie zepsuj go , nie szukaj problemu ;)

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 493
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Nie gru 18, 2022 14:57 Re: Dziwne zachowanie kota

Dzisiaj kot mnie ugniatał i nie stawał mu fiutek, sprawdzałam trzy razy. Więc już nie wiem czemu raz mu staje a raz nie. :D

PS1514

 
Posty: 6
Od: Nie gru 11, 2022 20:56

Post » Nie gru 18, 2022 17:41 Re: Dziwne zachowanie kota

Mnie 2 kocurki ugniatają a jeden z nich wykonuje nawet stosowne ruchy, i slinia sie przy tym niemiłosiernie. Widać tak ma być i zachowanie twojego kotka jest całkowicie normalne. A i szmineczki też wychodza przy tym. Takie ładne różowe....

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Nie gru 18, 2022 20:49 Re: Dziwne zachowanie kota

Jak wyzej, kota czuje sie zrelaksowana, swobodna, dopieszczana i ubocznym efektem jest atawizm, zachowanie bardziej zwiazane z dotykiem, a nie z osoba czy poczuciem popedu do czlowieka.
Rozladowanie/pobudzenie seksualne sa jednymi z najbardziej podstawowych i najsilniejszych imperatywow, stad taka reakcja u zwierzat, nawet kastrowanych.
Nie ma co demonizowac.

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Wto gru 20, 2022 8:34 Re: Dziwne zachowanie kota

Czyli mam to traktować jako skutek uboczny ugniatania a nie, że widzi we mnie obiekt do takich rzeczy?

PS1514

 
Posty: 6
Od: Nie gru 11, 2022 20:56

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: MaryLux, Sihaja i 108 gości