Nolina - z Palucha dziewczyna 2. Ciche dni

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 07, 2023 7:00 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna 2. Są zdjęcia

Miau Nolinko, to ja, Łatka, alez mi smakowało dziś śniadanko mniam - śledzik gotowany ciepły duża podała. Czy Ty też lubisz rybki?
Łaciatka

Anna2016

 
Posty: 10441
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Wto lut 07, 2023 8:33 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna 2. Są zdjęcia

Anna2016 pisze:Miau Nolinko, to ja, Łatka, alez mi smakowało dziś śniadanko mniam - śledzik gotowany ciepły duża podała. Czy Ty też lubisz rybki?
Łaciatka


Brawo Łateczko, bardzo nas cieszy twój apetyt.
Myślę, że każdy kot lubi ryby, choć nie daję Nolinie niczego poza kocim jedzeniem.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7719
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 07, 2023 10:10 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna 2. Są zdjęcia

Anna2016 pisze:Miau Nolinko, to ja, Łatka, alez mi smakowało dziś śniadanko mniam - śledzik gotowany ciepły duża podała. Czy Ty też lubisz rybki?
Łaciatka

Ot, ciekawostka, czy w Krakowie mam szansę kupuć śledzika nie w occie, soli itp??? Aż bym spróbowała im dać, skoro Łatusi snakuje…
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11216
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto lut 07, 2023 10:21 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna 2. Są zdjęcia

Nul pisze:
Anna2016 pisze:Miau Nolinko, to ja, Łatka, alez mi smakowało dziś śniadanko mniam - śledzik gotowany ciepły duża podała. Czy Ty też lubisz rybki?
Łaciatka

Ot, ciekawostka, czy w Krakowie mam szansę kupuć śledzika nie w occie, soli itp??? Aż bym spróbowała im dać, skoro Łatusi snakuje…


Właśnie, też o tym pomyślałam. Chyba żeby porządnie wymoczyć te solone.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7719
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 07, 2023 23:19 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna 2. Są zdjęcia

Spytam moją panią ze sklepiku rybnego - może będzie coś wiedziała…
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11216
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto lut 07, 2023 23:26 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna 2. Są zdjęcia

Nie da się, w środku Polski, kupić ryby morskiej nie zakonserwowanej w jakiś sposób. Najbezpieczniej jest w soli. Moczyć, odlewać, moczyć, odlewać aż się sól wypłucze. Ze słyszenia wiem, że można całkiem dobrze wypłukać. Ja śledzi nie tykam ale śledzioluby w rodzinie tak mówią :D
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7976
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Wto lut 07, 2023 23:54 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna 2. Są zdjęcia

ewkkrem pisze:Nie da się, w środku Polski, kupić ryby morskiej nie zakonserwowanej w jakiś sposób. Najbezpieczniej jest w soli. Moczyć, odlewać, moczyć, odlewać aż się sól wypłucze. Ze słyszenia wiem, że można całkiem dobrze wypłukać. Ja śledzi nie tykam ale śledzioluby w rodzinie tak mówią :D


Można i wcale nie trzeba tak długo moczyć i wypłukiwać. Parę razy zdarzyło mi się uzyskać śledzie 'bezsmakowe".
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7719
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 07, 2023 23:56 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna 2. Są zdjęcia

Nul pisze:Spytam moją panią ze sklepiku rybnego - może będzie coś wiedziała…


Każda wiedza jest dobra. Będę wdzięczna za info.
A może wystarczy spytać Anię?
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7719
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 08, 2023 7:32 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna 2. Są zdjęcia

Już jestem :) Śledzie czasem są świeże, ale wczoraj wieczorem kupiłam odmrażane bo świeżych nie było, a Łatka dziś rano niespecjalnie nimi zachwycona :? :? :?
W rybnym powiedzieli, że teraz nie łowią bo zima i coś w tym jest bo zazwyczaj śledzie świeże były przed Bożym Narodzeniem, a potem dłuuugo były tylko odmrażane, latem w ogóle nie ma świeżych śledzi - ale to jest ich okres ochronny, mają tarło. Najbardziej lubię małe śledziki, bo one mają miękkie i małe ości, dla kota w sam raz, zawsze je gotuję i obieram z tych ości. U nas bywają śledzie z Zalewu Wiślanego te właśnie są takie nieduże, są też śledzie morskie - te są większe i mają większe ości....
Nie mam pojęcia czy da się śledzia solonego wypłukać z soli, może się i da, tylko nie wiem czy on będzie smakował kotu taki wypłukany ze wszystkich smaków...Kiedyś w sezonie (tj. bliżej jesieni) mogę kupić kilka świeżych (z łepkami), wypatroszyć i wysłać kurierem jakby ktoś chciał świeżego śledzika :P :P :P

Anna2016

 
Posty: 10441
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Śro lut 08, 2023 9:22 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna 2. Są zdjęcia

Dzięki, Aniu. Sklepu rybnego to ja dawno nie widziałam, u nas chyba już nie ma takich specjalistycznych. Teraz wszystko jest w hipermarketach, a tam świeżych śledzi nie sprzedają.
Aniu, nie będę Cię trudzić wysyłaniem śledzi, trzeba się pogodzić z ich brakiem.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7719
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 08, 2023 9:49 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna 2. Są zdjęcia

madrugada pisze:Dzięki, Aniu. Sklepu rybnego to ja dawno nie widziałam, u nas chyba już nie ma takich specjalistycznych. Teraz wszystko jest w hipermarketach, a tam świeżych śledzi nie sprzedają.
Aniu, nie będę Cię trudzić wysyłaniem śledzi, trzeba się pogodzić z ich brakiem.


Mozna jeszcze spotkać sklepy rybne, u nas jest sieć Pirat, z tym ,że ceny mają wyzsze niż w marketach.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72712
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro lut 08, 2023 10:02 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna 2. Są zdjęcia

mir.ka pisze:
madrugada pisze:Dzięki, Aniu. Sklepu rybnego to ja dawno nie widziałam, u nas chyba już nie ma takich specjalistycznych. Teraz wszystko jest w hipermarketach, a tam świeżych śledzi nie sprzedają.
Aniu, nie będę Cię trudzić wysyłaniem śledzi, trzeba się pogodzić z ich brakiem.


Mozna jeszcze spotkać sklepy rybne, u nas jest sieć Pirat, z tym ,że ceny mają wyzsze niż w marketach.


Rzeczywiście, wyszukałam w internecie, jest całkiem sporo sklepów rybnych w Warszawie. Muszę się wybrać i zobaczyć co tam mają.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7719
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 08, 2023 17:40 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna 2. Są zdjęcia

madrugada pisze:Dzięki, Aniu. Sklepu rybnego to ja dawno nie widziałam, u nas chyba już nie ma takich specjalistycznych. Teraz wszystko jest w hipermarketach, a tam świeżych śledzi nie sprzedają.
Aniu, nie będę Cię trudzić wysyłaniem śledzi, trzeba się pogodzić z ich brakiem.

To żaden trud, wyślę z przyjemnością, tylko muszą się świeże rybki morskie pojawić w sklepie :P :P :P

Anna2016

 
Posty: 10441
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Śro lut 08, 2023 17:55 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna 2. Są zdjęcia

Anna2016 pisze:
madrugada pisze:Dzięki, Aniu. Sklepu rybnego to ja dawno nie widziałam, u nas chyba już nie ma takich specjalistycznych. Teraz wszystko jest w hipermarketach, a tam świeżych śledzi nie sprzedają.
Aniu, nie będę Cię trudzić wysyłaniem śledzi, trzeba się pogodzić z ich brakiem.

To żaden trud, wyślę z przyjemnością, tylko muszą się świeże rybki morskie pojawić w sklepie :P :P :P


Dziękuję Aniu, jesteś kochana. Na razie przetestuję sklepy, które znalazłam w internecie. Myślę, że znajdę na miejscu.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7719
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 08, 2023 20:30 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna 2. Są zdjęcia

Anna2016 pisze:Już jestem :) Śledzie czasem są świeże, ale wczoraj wieczorem kupiłam odmrażane bo świeżych nie było, a Łatka dziś rano niespecjalnie nimi zachwycona :? :? :?
W rybnym powiedzieli, że teraz nie łowią bo zima i coś w tym jest bo zazwyczaj śledzie świeże były przed Bożym Narodzeniem, a potem dłuuugo były tylko odmrażane, latem w ogóle nie ma świeżych śledzi - ale to jest ich okres ochronny, mają tarło. Najbardziej lubię małe śledziki, bo one mają miękkie i małe ości, dla kota w sam raz, zawsze je gotuję i obieram z tych ości. U nas bywają śledzie z Zalewu Wiślanego te właśnie są takie nieduże, są też śledzie morskie - te są większe i mają większe ości....
Nie mam pojęcia czy da się śledzia solonego wypłukać z soli, może się i da, tylko nie wiem czy on będzie smakował kotu taki wypłukany ze wszystkich smaków...Kiedyś w sezonie (tj. bliżej jesieni) mogę kupić kilka świeżych (z łepkami), wypatroszyć i wysłać kurierem jakby ktoś chciał świeżego śledzika :P :P :P

Ooo! Pełna informacja! Dziękujemy :)
To może spróbuję bliżej sezonu o tym pamiętać :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11216
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: indianeczka, zuza i 87 gości