Hepatikrill- kto miał?-Źle reaguje! 2 antybiotyki na raz?!

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 07, 2022 21:23 Hepatikrill- kto miał?-Źle reaguje! 2 antybiotyki na raz?!

Mój kocur ma 15 lat, chorą trzustkę, wątrobę (chyba stłuszczenie) i nerki. Tu wątek z wynikami i historią

viewtopic.php?f=36&t=214537

Wet zapisał Hepatikrill po którym kot wygląda jakby miał wściekliznę, a podawałam mu wprost do pyska wyciskany. Czy ktoś podawał całą tabletkę? Jest duża i boję się że kot będzie się dusił, zwłaszcza że broni się przed podawaniem czegoś wprost do pyska. Je mało więc nie chcę dodawać do karmy by nie obrzydzić jedzenia do reszty.

Proszę też zapoznajcie się z pozostałymi zaleceniami z linku. Zastanawia mnie czy nie zaszkodzi podawanie antybiotyku w tabletkach gdy już działa inny w zastrzyku taki co działa 2 tygodnie.. Kot ma przecież bardzo chore nerki i wątrobę. :placz:

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Pt lip 08, 2022 1:01 Re: Hepatikrill- kto miał?-Źle reaguje! 2 antybiotyki na raz

Nie mam doswiadczenia z tym preparatem. Dostalam kiedys bardzo gorzki antybiotyk w plynie. W kapsulkach nie bylo odpowiedniej dawki. Jednak poprosilam weta o przepisanie mi kapsulek. Dzielilam proszek w nich (potrzebowalam 70%) i przesypywalam do oslonek (dostalam od weta, albo mozna w aptece kupic).
Hepatokrill to pewno olejowe kapsulki albo moze moglabys 1 kapsulke podzielic na dwie mniejsze? Moja koteczka zjadala te oslonki z antybiotykiem w paszteciku, moze i Twoj by nie zauwazyl takich 2 mniejszych oslonek w jedzeniu? Ew. moze sprobowac dawac te mniejsze kapsulki do zjedzenia w takiej specjalnej masie do tabletek (pill pockets).
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4232
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Nie lip 10, 2022 12:03 Re: Hepatikrill- kto miał?-Źle reaguje! 2 antybiotyki na raz

pibon pisze:Nie mam doswiadczenia z tym preparatem. Dostalam kiedys bardzo gorzki antybiotyk w plynie. W kapsulkach nie bylo odpowiedniej dawki. Jednak poprosilam weta o przepisanie mi kapsulek. Dzielilam proszek w nich (potrzebowalam 70%) i przesypywalam do oslonek (dostalam od weta, albo mozna w aptece kupic).
Hepatokrill to pewno olejowe kapsulki albo moze moglabys 1 kapsulke podzielic na dwie mniejsze? Moja koteczka zjadala te oslonki z antybiotykiem w paszteciku, moze i Twoj by nie zauwazyl takich 2 mniejszych oslonek w jedzeniu? Ew. moze sprobowac dawac te mniejsze kapsulki do zjedzenia w takiej specjalnej masie do tabletek (pill pockets).


Przedwczoraj raz się udało że kot sam ją połknął, wtedy ten lek wysmarowałam kawałkiem łososia. Wczoraj nie miałam juz ryby wiec wysmarowałam masłem kot je zlizał tylko. W końcu kładłam mu do pyska kapsułkę lecz zamiast połknąć gryzł i rozgryzł można się domyśleć co było dalej.

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Nul i 79 gości