Niuniuś , Misia i Isia witają

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie gru 24, 2023 21:14 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Życzymy spokojnych, zdrowych Świąt!
Obrazek
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60785
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie gru 24, 2023 22:19 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25576
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon gru 25, 2023 10:05 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Dziękujemy wszystkim za życzenia .
My również życzymy Wam ,wszystkim którzy do nas zaglądają i ich podopiecznym,zdrowych ,pogodnych i wesołych świąt.
Niuniuś ,Misia ,Isia i Duży.

januszek

 
Posty: 209
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Sob gru 30, 2023 22:50 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Dzień dobry :)
U nas po staremu.Święta minęły ,w wigilię Duży próbował z nami pogadać ale wyszło jak zawsze ,on swoje a my swoje :ryk:
Duży powiedział że przeżyć jeszcze jutrzejszy dzień i wszystko wróci do jako takiej normalności.
Nasz Duży miał teraz trzy dni urlopu i zgadnijcie gdzie je spędził? No oczywiście że w garażu na pertraktacjach z jednym ze swoich samochodów ,no i drugiego dnia samochód musiał przyjąć warunki Dużego i od tej pory jest już grzeczny. Zobaczymy na jak długo.
Na święta piekliśmy z Dużym sernika. Duży kupił prawie 1,5 kg białego sera i jak go odpakował to musiał przykryć ,bo Miśka dobrała się do miski i żarła jak największy przysmak :D
Przedwczoraj Duży robił porządki w szafce z lekami i wyciągnął krople walerianowe ,które kiedyś kupił żeby nam nasączyć takie poduszeczki ,ale nas to nie bardzo interesowało.
Jak odkręcił tą butelkę to mu wypadła na podłogę i połowa się wylała,jak butelka upadła to my już tam byłyśmy ,a Duży poszedł po szmatę aby to powycierać .Jak wrócił to zastał nas z mordkami w rozlanej kałuży ,odgonił naz ale co wypiłyśmy to nasze :piwa:
Zrobiło się wesoło ,mnie znowu wydawało się że mogę wszystko ,stawiałam się na Miśkę i Niuńka :D
Potem przyszedł wielki kac, Misia z Niuńkiem poszli spać a ja łaziłam i szukałam wczorajszego dnia ,Duży odkręcił mi w zlewie delikatnie wodę a ja siedziałam w drugiej komorze i co jakiś czas popijałam.
Ale dzisiaj już jest dobrze .
Duży pojechał do sklepu i kupił nam laser. Teraz mamy zajęcie .Duży chwilę pobawi się z nami ,a potem ten punkcik znika i my go przez godzinę szukamy po całym mieszkaniu ,sprawdzamy dokładnie wszystkie miejsca w których go widziałyśmy a Duży siedzi i ma radochę :D

januszek

 
Posty: 209
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Sob gru 30, 2023 23:02 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Fajne mieliście Święta, bo duzo było Dużego, a to najważniejsze :1luvu:
Waleriana jest super, my też lubimy :D
Powiedzcie Duzemu, że po zabawie laserkiem powinien się z Wami chwilę pobawić zabawką łapalną, bo kotek może wpaść w depresję, jak tak stale nie udaje mu się polowanie na światełko! :ok:
A w garażu.. wiecie, co mężczyzna ma w garażu? Podobno 100% odpowiada na to, że... święty spokój! :D
Spokojnego Sylwestra i Nowego Roku! :201461
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60785
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lut 04, 2024 16:33 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Święta minęły i nastał dzień powszedni. Jak tam futra się miewają? Broją? :wink:
W domu na dzisiaj mam trzy koty jeden mój i dwa córki na przechowaniu (młodzi wyjechali na ferie) -czasami się dzieje :roll:

ezynka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2382
Od: Pon sie 22, 2005 18:18
Lokalizacja: Świecie, kujawsko-pomorskie

Post » Czw lut 08, 2024 22:16 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

jolabuk5 pisze:Powiedzcie Duzemu, że po zabawie laserkiem powinien się z Wami chwilę pobawić zabawką łapalną, bo kotek może wpaść w depresję, jak tak stale nie udaje mu się polowanie na światełko! :ok:

Po zabawie laserem Duży zawsze bawi się z nami piłeczkami ,piórkami na wędce itp.
ezynka pisze:Święta minęły i nastał dzień powszedni. Jak tam futra się miewają? Broją? :wink:
W domu na dzisiaj mam trzy koty jeden mój i dwa córki na przechowaniu (młodzi wyjechali na ferie) -czasami się dzieje :roll:

Dzień powszedni a do tego prawie każdy mokry i ponury.
Koty mają się dobrze ,są zdrowe,trochę mniej jedzą bo praktycznie przesypiają 3/4 doby. Wydaje mi się że ostrzej się bawią kiedy jestem w pracy ,bo jak wracam to zastaję chodniki w innych miejscach niż leżały ,poprzewracane lampki nocne itp. taki standard :D
Miśka zaczęła zmieniać futro na letnie i znowu jest to samo,jedno pociągnięcie i szczotka jest zabita,to jest nienormalne ile ona ma na sobie tego puchu,a po czesaniu co 2-3 dzień wcale na niej tego nie ubywa :D
To teraz Twój kot ma towarzystwo :D

januszek

 
Posty: 209
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pt lut 09, 2024 8:41 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Przy kotach taka codzienność to stan idealny! :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60785
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lut 09, 2024 20:11 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

jolabuk5 pisze:Przy kotach taka codzienność to stan idealny! :D

Ja wcale nie narzekam :D
Ale w pracy mam też dwie kotki takie na wpół dzikie,czarne z białymi krawacikami ,a że trudno je odróżnić to obie nazywają się Felusie :D
Jedna jest bardziej oswojona a druga da się przekupić tylko jedzeniem i wtedy da się pogłaskać .
Od połowy bieżącego tygodnia pracuję w nowej lokalizacji ,na hali jest jeszcze kilka osób z innej firmy które pracują tam długo i od nich dowiedziałem się że w poprzedniej firmie ,przed nami, pracowała pewna Rosjanka i ona te kotki na swój koszt wysterylizowała :ok: (mają przycięte uszko). Potem firma przeniosła się do innego miasta a one zostały.
Dba o nie młody chłopak (co mnie trochę zaskoczyło) ,opowiadał mi że dziennie po pracy jedzie do marketu "owada"i kupuje im puszki a jak nie ma to saszetki.
Hala nie jest ogrzewana i jak były mrozy to koty od południa do rana zostawały w takim ogrzewanym pomieszczeniu ,gdzie chłopaki jedzą śniadanie.
W weekendy i święta radzą sobie same, w poniedziałek rano ,obok misek leży zawsze kilkanaście myszy bez głów :D
W pierwszy dzień nie byłem przygotowany ale dzisiaj zabrałem do słoika to czego moje nie zjadły i kilka 400g puszek Feringi ,tak żeby do poniedziałku starczyło.
Chyba im smakowało bo jedna z kotek zjadła 3/4 dużej puszki ,to moje trzy tyle nie jedzą :D
Nie będę przynajmniej wyrzucał jedzenia którego moje nie jedzą.

januszek

 
Posty: 209
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pt lut 09, 2024 21:05 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Brawo dla opiekunów Felusiek :1luvu:
WSZSTKICH.

I dziękuję, że podzieliłeś się z nami tą historią,
a z Felusiami jedzonkiem. :ok:

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3620
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Pt lut 09, 2024 23:13 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

egwusia pisze:Brawo dla opiekunów Felusiek :1luvu:
WSZSTKICH.

I dziękuję, że podzieliłeś się z nami tą historią,
a z Felusiami jedzonkiem. :ok:

Tak, to piękne, że kotki będą teraz miały dodatkowego opiekuna :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60785
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lut 18, 2024 21:21 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Dzień dobry .
Dzisiaj Duży opowiada :)
U nas powoli czuć wiosnę ,a w mieszkaniu nawet dobitnie ją widać pod postacią fruwających kłębów sierści . Można odkurzać a one za kilka godzin są z powrotem :D .
Towarzystwo ma się dobrze ,całymi dniami śpią i mało jedzą.
Obrazek
Niuniek z Iśką lubią oglądać kocią telewizję ,Miśka raz tylko spojrzała i stwierdziła że jej poziom inteligencji nie pozwala jej na tracenie czasu, na tak przyziemne rzeczy :D
Misia woli coś rozmontować ,"naprawić",otworzyć,wejść tam gdzie wszyscy myślą że się nie da .
Obrazek
"Podziurawić abażur bardziej czy już wystarczy? A Iśka pilnie się uczy.
Dzisiaj po południu wyszło słońce i koty urządziły sobie poobiednią drzemką .
Obrazek
Obrazek
Iśka drzemie na moim fotelu a ja w łóżku ,na razie mi go nie zajmują :D
Od jakiegoś czasu zauważyłem że Iśka to też niezłe ziółko.Wie że Miśka ją broni przed Niuńkiem. Iśka zaczepia Niuńka i zaczynają się bawić ,gonią się na zmianę ,Miśka drzemie w tym czasie na drapaku.
W pewnym momencie Niuniek się zapomina i Iśka zaczyna się drzeć ,momentalnie z drapaka pojawia się Miśka ,siada i patrzy co się dzieje .Niuniek widząc Miśkę odpuszcza i odchodzi.I na tym zakończyłaby się sprawa .Ale wtedy ta mała francka skacze Niuńkowi na grzbiet więc ten się broni a ta wtedy znowu wrzask i do akcji wkracza Miśka. Niuniek obrywa a mała zadowolona patrzy zza futryny.
Wszystko trwa kilka sekund i Miśka wraca ,za nią idzie Niuniek .Miśka się kładzie i chce dalej drzemać ,Niuniek się liże a w tym czasie mała znowu na niego i znowu wrzask i znowu Miśka już siedzi i patrzy .Najpierw pogoniła Niuńka a potem Iśce też się oberwało.Była trochę zdziwiona.
Nie minie pięć minut patrzę a Miśka już liże Niuńka a potem Iśkę ,jak ta che uciekać to przygniata ją i szoruje okolice oczu ,uszu :D
Na ogół nie wtrącam się do ich spraw bo Miśka wszystko ogarnia ,ale czasem niestety muszę interweniować.
Koty w pracy również mają się dobrze ,po tygodniu w końcu się najadły .
W sobotę ta bardziej oswojona ocierała mi się o nogi .Usiadłem na krześle i powoli wziąłem ją na kolana .Od razu zaczęło się deptanie ,trwało chyba z 10 minut a potem włożyła głowę pod rozpiętą koszulę i mrucząc zasnęła. Posiedziałem tak z pół godziny i zdrętwiały mi nogi .
Zrobiłem jej na szafce miękkie legowisko z którego ma widok na całą halę ,spodobało jej się .
I tak mijają kolejne dni.

januszek

 
Posty: 209
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Nie lut 18, 2024 21:59 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

A to Ci aktorka Iśka się trafiła. :ok:

Jak zmienisz miejsce, Felusiek będzie Tobie brak.
Ale głodne chyba nie będą?

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3620
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Nie lut 18, 2024 23:19 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Piękne koty i inteligentne! :ok: :1luvu:
Dobrze, ze zająłeś się tez tymi w pracy :201461 :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60785
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lut 19, 2024 9:22 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

No niezłe te koty są. Iśka wykorzystuje solidarnosc byłych jajników :ryk:
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84986
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: elkaole, Lifter, Marmotka i 118 gości