Niuniuś , Misia i Isia witają

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 24, 2024 19:13 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Ty masz dar do opisywania tych kotów i ich dokonań :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84896
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon mar 25, 2024 2:19 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

No tak, o dobry dom adopcyjny jest trudno, a warunki mają tam rzeczywiscie dobre. :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Koci asystenci są casami troche kłopotliwi, ale po latach jest co wspominać! :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60429
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto mar 26, 2024 19:09 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

zuza pisze:Ty masz dar do opisywania tych kotów i ich dokonań :)

Dar nie dar ,piszę wszystko tak jak to widzę ,cieszę się że Wam się podoba.
Silverblue pisze:Uwielbiam takie historyjki domowe :D Kiedyś jak jeszcze mieszkałam z rodzicami mieliśmy kota Dżimiego.Wszystkie szafki w kuchni musiały być zawiązane gumkami, Dżimi uwielbiał dziurawić torebki z artykułami sypkimi oraz robić spaghetti z papieru toaletowego. Bardzo też dbał o porządek na stole i wszystko co się tam znajdowało zaraz lądowało na podłodze.Żaden długopis się przed nim nie ukrył.

Dzisiaj jadąc z pracy myślałem sobie że jak przyjadę to usiądę i napiszę Wam że akurat moje koty mają wywalone na wszystko co leży na stole czy na blacie .
Ale po wejściu do mieszkania stwierdziłem że jednak tego nie napiszę.
Jak przez pół roku niczego nie ruszały to dzisiaj ,ze szczegółami odrobiły zaległości.Nawet zapałki które leżą w kuchni,w pokoju były wysypane z pudełka .
Zmiotka i łopatka wciśnięte pod gruby chodnik w przedpokoju ,firanka w pokoju odsunięta do połowy okna ,ale trzymała się na wszystkich żabkach ,z dolnych szafek wywalone kilka ręczników i moich koszulek .
Ale za to miski wylizane do czysta ,a to się raczej u nas nie zdarza :D
Przedstawię Wam moje koleżanki z pracy :D
Obrazek
To jest ta bardziej dzika
Obrazek

ta bardziej oswojona
Chyba wieści o dobrym jedzeniu rozniosły się po okolicy bo wczoraj przyszła taka panna
Obrazek
Weszła z wrzaskiem ,no to ją wołam .Długo wahała się aby podejść do misek a jak już podeszła to jadła szybko ,i nerwowo rozglądała się .
Tłumaczę żeby sobie wzięła to powoli bo jej zaszkodzi ,ale ona rzuciła tylko że musi uciekać bo zostawiła coś na gazie ,czy jakieś żelazko włączone ,dokładnie nie zrozumiałem . Dzisiaj jej nie było .Zobaczymy jutro.

januszek

 
Posty: 203
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto mar 26, 2024 19:24 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Domyślam się, że niestety zostawiła... kociaki. Tak jedza kotki, zdenerwowane faktem, ze musiały pozostawić poromstwo samo.

Panienki wielce urodziwe :1luvu:
A koty w domu... moze polowały na nieproszonego goscia?
Mysz, nietoperz, ewentualnie duza mucha...
Ostatnio edytowano Wto mar 26, 2024 19:28 przez jolabuk5, łącznie edytowano 1 raz
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60429
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto mar 26, 2024 19:27 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Piękne te pracowe kociny.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84896
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto mar 26, 2024 21:32 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Wow, ale się u Was dzieje. Fajnie się czyta. Koleżanki z pracy prześliczne. I ta nowa też fajna. Jola może mieć rację, że ona ma gdzieś maluchy...
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7801
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 26, 2024 23:15 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Ja myślę że koty po prostu wzięły się za porządki świąteczne. A panny z pracy bardzo ładne i faktycznie niestety prawdopodobne że gdzieś są kocięta.

Silverblue

 
Posty: 916
Od: Sob lut 10, 2024 18:51
Lokalizacja: Zabrze

Post » Śro mar 27, 2024 19:31 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

jolabuk5 pisze:Domyślam się, że niestety zostawiła... kociaki. Tak jedza kotki, zdenerwowane faktem, ze musiały pozostawić poromstwo samo.

madrugada pisze:Wow, ale się u Was dzieje. Fajnie się czyta. Koleżanki z pracy prześliczne. I ta nowa też fajna. Jola może mieć rację, że ona ma gdzieś maluchy...

Silverblue pisze:Ja myślę że koty po prostu wzięły się za porządki świąteczne. A panny z pracy bardzo ładne i faktycznie niestety prawdopodobne że gdzieś są kocięta.

Co w związku z tym że może mieć małe? Mam jej nie dawać jeść bo się udławi?

januszek

 
Posty: 203
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Śro mar 27, 2024 19:48 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Coś Ty,

Obrazek

DAWAJ JEJ JEŚĆ.

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3598
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Śro mar 27, 2024 20:33 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

egwusia pisze:Coś Ty,

Obrazek

DAWAJ JEJ JEŚĆ.

Oczywiście, dawaj jej jeśc i to sporo, przecież musi wykarmić maluchy! Pewnie za jakiś czas je przyprowadzi...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60429
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto kwi 02, 2024 21:16 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

januszek pisze:Wrocław to piękne miasto ,jak z resztą wiele dolnośląskich miast i miasteczek.
Od 2000r. jeździłem tam regularnie raz w miesiącu ,przez jakieś dwa lata .
Kilka lat temu wybrałem się typowo turystycznie ,ale była jesień i we Wrocku mżawka .Chciałem wjechać na Sky Tower ,ale trzeba było długo czekać ,więc zostawiłem tam samochód i piechotką podeptałem na rynek .Po drodze mijałem sporo krasnali .
Może w tym roku wybiorę się ponownie ,maj albo czerwiec ,przed wakacjami i w tygodniu .

Zapraszam. Jeśli ja oprowadzam, pogoda jest gwarantowana.

MaryLux

 
Posty: 159738
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw kwi 18, 2024 22:18 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

MaryLux pisze:Zapraszam. Jeśli ja oprowadzam, pogoda jest gwarantowana.

Jak zrobi się ciepło to się przypomnę :D

januszek

 
Posty: 203
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Nie kwi 21, 2024 9:33 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Obrazek
Dzień dobry :D
U nas po staremu .
Wróciła zima ,na termometrze +1 ,za oknem zielone drzewa ,śpiewające ptaki i kwitnący rzepak na polu a na to wszystko prószy drobny śnieg .
Aura nam się udzieliła ,coś tam zjemy i drzemiemy na łóżku Dużego ,jest okazja bo Duży siedzi w fotelu :D
Obrazek
Ale tylko my ,dziewczyny . Niuniek leży na kaloryferze i od czasu do czasu przychodzi na kolana do Dużego. Czasem się zapomni i wskoczy do nas ale wyganiamy go bo on chce się wielce bawić a nam się nie chce.
Duży opowiadał że kotki w pracy też mają się dobrze .
Ta panna trochę się oswoiła
Obrazek
A ta druga aż za bardzo .
Chodzi za Dużym jak pies ,koledzy Dużego mówią że jak jest kot to w pobliżu musi być Duży :D
Rano Duży jest witany miaukami już od bramy ,potem myje miski daje jeść i świeżą wodę.
Jak towarzystwo się naje to się rozchodzi po kątach spać ,ale nie Filusia .
Filusia przychodzi do Dużego ,siada obok i patrzy co on robi ,jak jej się znudzi to kładzie się i drzemie ale obok Dużego.
Nie przeszkadzają jej hałasy , odgłosy stukania itp.
Duży zawsze ze sobą zabiera grubą filcową matę i kawałek pianki pod panele i kotka korzysta z takiej miejscówki.
Ale ostatnio Duży uwiecznił taki obrazek.
Obrazek
Duży coś tam kręcił i słyszał że kotka układa mu śrubki ,myślał że się bawi ,a ona szykowała sobie legowisko .Obok leżała mata dyżurna ,taka od nagłej potrzeby spania ,ale nie ,Filusia stwierdziła że na śrubach jeszcze nie spała .
Duży postanowił jej nie ruszać ,zrobił sobie kawę ,bo przecież i tak nic nie zrobi bo kot śpi na kluczach i śrubach ,a robota nie zając. Po około godzinie Filusia wstała i biernie pomagała Dużemu skończyć to co zaczął.
Z Filusią jest jeszcze taki problem że nie można jej zdjąć z kolan ,A sama nie wiadomo kiedy zejdzie ,Duży wytrzymał pół godziny i nogi mu zaczęły drętwieć ,więc postanowił wstać .No i próbuje delikatnie zdjąć kota a tu nie idzie 8O ,kot,trzyma się pazurami spodni,syczy ,buczy ,w końcu postraszyła Dużego zębami,no to Duży założył skórzane rękawice i pomimo protestów zdjął kota z kolan :D .Były krótki fochy ale za kilka minut znowu chodzili po hali razem.

januszek

 
Posty: 203
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Nie kwi 21, 2024 10:03 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Felusia the best :ok: .

Jeszcze nigdy nie słyszałam, aby aby zdjąć kota z własnych kolan trzeba było ubierać rekawice :mrgreen: .
SKÓRZANE :D .

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3598
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Nie kwi 21, 2024 10:09 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Jak widać posłanko niekoniecznie musi być miękkie żeby było wygodne. :D Micia miała identyczne zachowania przy zdejmowaniu z kolan.Dlatego teraz jej nie zdejmuję tylko ruszam kolanami tak jakbym chciała wstać i schodzi.Moze obrażona nieco ale bez kłapania zębami.Jak chcę żeby się przesunęla też tak na nią lekko napieram bokiem, nie używam rąk. A Felusia śliczna!

Silverblue

 
Posty: 916
Od: Sob lut 10, 2024 18:51
Lokalizacja: Zabrze

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia, Nul, zuza i 304 gości