Niuniuś , Misia i Isia witają

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 06, 2023 23:18 Re: Niuniuś i Misia witają

Cudowny reportaż i do tego wspaniałe ilustracje :ok: :ok: :ok:
Isiu, Misiu i Niuniu, gratuluję zdobycia nowej sprawności - cukiernika :D :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob kwi 08, 2023 12:58 Re: Niuniuś i Misia witają

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob kwi 08, 2023 18:24 Re: Niuniuś i Misia witają

Pogodnej Wielkanocy!
Obrazek
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob kwi 08, 2023 21:43 Re: Niuniuś i Misia witają

Isiu, powiedz Dużemu, że mleko jest błeeeeeeeeeeeeee i nawet moja Duża tak uważa. Wyjątkowo przyznaję jej rację
Gina

MaryLux

 
Posty: 159318
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie kwi 09, 2023 1:38 Re: Niuniuś i Misia witają

januszek pisze:A sierść stała się już w domu ,naturalnym składnikiem powietrza i jedzenia :ryk:


Hahaha, tak jest! Chcialabym czasem sasiadce karmiacej koty zaniesc jakis wypiek ale nie, boje sie ze koci wlos tam (na pewno) bedzie.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Nie kwi 09, 2023 5:50 Re: Niuniuś i Misia witają

Dziękujemy wszystkim za życzenia i Wam też życzymy zdrowych ,spokojnych i ciepłych świąt.
MaryLux pisze:Isiu, powiedz Dużemu, że mleko jest błeeeeeeeeeeeeee i nawet moja Duża tak uważa. Wyjątkowo przyznaję jej rację
Gina

A to ciekawe dlaczego? Jak Duży był mały :D to pił mleko,jak chodził do szkoły to poili go mlekiem a jak jeździ na urlop (tylko G.Sowie lub okolice Jeleniej Góry) zawsze agroturystyka ze zwierzętami gospodarskimi, to po przyjeździe na miejsce najpierw szuka pasieki i kupuje 2l miodu i zamawia gdzieś blisko mleko od krowy. Rano zasuwa po świeże bułki ,po drodze zabiera litr mleka . Przez dwa tygodnie na śniadanie je bułki maczane w miodzie i popija świeżym ,nieprzegotowanym mlekiem od krowy i nigdy nie miał z tego powodu jakichś problemów gastrycznych :D
Może i jest niezdrowe , fajki też są niezdrowe a nasz Duży pali :ok: i to dwie paki dziennie :D i nie ma zamiaru przestać.
pibon pisze:
januszek pisze:A sierść stała się już w domu ,naturalnym składnikiem powietrza i jedzenia :ryk:


Hahaha, tak jest! Chcialabym czasem sasiadce karmiacej koty zaniesc jakis wypiek ale nie, boje sie ze koci wlos tam (na pewno) bedzie.

Nie przejmuj się tylko zanieś ,ona ma to zjeść a nie kombinować co jest w środku .Może wieczorem przy lampie w pokoju wszystkiego nie zobaczy :D

januszek

 
Posty: 201
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Nie kwi 09, 2023 21:20 Re: Niuniuś i Misia witają

januszek pisze:Dziękujemy wszystkim za życzenia i Wam też życzymy zdrowych ,spokojnych i ciepłych świąt.
MaryLux pisze:Isiu, powiedz Dużemu, że mleko jest błeeeeeeeeeeeeee i nawet moja Duża tak uważa. Wyjątkowo przyznaję jej rację
Gina

A to ciekawe dlaczego? Jak Duży był mały :D to pił mleko,jak chodził do szkoły to poili go mlekiem a jak jeździ na urlop (tylko G.Sowie lub okolice Jeleniej Góry) zawsze agroturystyka ze zwierzętami gospodarskimi, to po przyjeździe na miejsce najpierw szuka pasieki i kupuje 2l miodu i zamawia gdzieś blisko mleko od krowy. Rano zasuwa po świeże bułki ,po drodze zabiera litr mleka . Przez dwa tygodnie na śniadanie je bułki maczane w miodzie i popija świeżym ,nieprzegotowanym mlekiem od krowy i nigdy nie miał z tego powodu jakichś problemów gastrycznych :D
Może i jest niezdrowe , fajki też są niezdrowe a nasz Duży pali :ok: i to dwie paki dziennie :D i nie ma zamiaru przestać.
pibon pisze:
januszek pisze:A sierść stała się już w domu ,naturalnym składnikiem powietrza i jedzenia :ryk:


Hahaha, tak jest! Chcialabym czasem sasiadce karmiacej koty zaniesc jakis wypiek ale nie, boje sie ze koci wlos tam (na pewno) bedzie.

Nie przejmuj się tylko zanieś ,ona ma to zjeść a nie kombinować co jest w środku .Może wieczorem przy lampie w pokoju wszystkiego nie zobaczy :D

Mleko jest jednym z najczęstszych alergenów. Nietolerancja dotyczy między innymi laktozy, do której trawienia potrzebujemy enzymu laktazy. Objawy nietolerancji laktozy bardzo łatwo rozpoznać: oddawanie nadmiernej ilości gazów, wzdęcia, kurczowy ból brzucha, biegunka, mdłośc

MaryLux

 
Posty: 159318
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie kwi 09, 2023 21:37 Re: Niuniuś i Misia witają

januszek pisze: fajki też są niezdrowe a nasz Duży pali :ok: i to dwie paki dziennie :D i nie ma zamiaru przestać.

:( To niedobrze.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pon kwi 10, 2023 21:09 Re: Niuniuś i Misia witają

pibon pisze:
januszek pisze: fajki też są niezdrowe a nasz Duży pali :ok: i to dwie paki dziennie :D i nie ma zamiaru przestać.

:( To niedobrze.

Niechby się ograniczył do jednej paki!

MaryLux

 
Posty: 159318
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon kwi 10, 2023 21:31 Re: Niuniuś i Misia witają

MaryLux pisze:
pibon pisze:
januszek pisze: fajki też są niezdrowe a nasz Duży pali :ok: i to dwie paki dziennie :D i nie ma zamiaru przestać.

:( To niedobrze.

Niechby się ograniczył do jednej paki!

Może go przekonajcie, że dym szkodzi kotom? :)
Sabcia doradzająca
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon kwi 17, 2023 19:40 Re: Niuniuś i Misia witają

pibon pisze:
januszek pisze:A sierść stała się już w domu ,naturalnym składnikiem powietrza i jedzenia :ryk:


Hahaha, tak jest! Chcialabym czasem sasiadce karmiacej koty zaniesc jakis wypiek ale nie, boje sie ze koci wlos tam (na pewno) bedzie.


Moja przyjaciółka mawiała, że szarlotka bez kowciwłosa jest niejadalna :lol:

Sigrid

 
Posty: 5171
Od: Śro lip 30, 2003 16:54
Lokalizacja: Praga (Południe, nie czeska niestety)

Post » Pon kwi 17, 2023 19:41 Re: Niuniuś i Misia witają

Sigrid pisze:
pibon pisze:
januszek pisze:A sierść stała się już w domu ,naturalnym składnikiem powietrza i jedzenia :ryk:


Hahaha, tak jest! Chcialabym czasem sasiadce karmiacej koty zaniesc jakis wypiek ale nie, boje sie ze koci wlos tam (na pewno) bedzie.


Moja przyjaciółka mawiała, że szarlotka bez kowciwłosa jest niejadalna :lol:

:1luvu:

MaryLux

 
Posty: 159318
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon kwi 17, 2023 19:45 Re: Niuniuś i Misia witają

Jaki mutant? 8O Miśka wygląda super!!! :1luvu:

Sigrid

 
Posty: 5171
Od: Śro lip 30, 2003 16:54
Lokalizacja: Praga (Południe, nie czeska niestety)

Post » Czw maja 04, 2023 12:30 Re: Niuniuś i Misia witają

Przeczytałam cały wątek, uff. :)
Zgrana z Was ludzko-kocia rodzina i obłędni opowiadacze.
Celinka >>>
Kitka [*]

Hana

 
Posty: 10054
Od: Pon lut 04, 2002 15:36

Post » Pon maja 15, 2023 21:49 Re: Niuniuś i Misia witają

Dzień dobry :)
Obrazek
Długo nie pisaliśmy bo jak już wspominałam nam nie wychodzi a Duży był zawalony garażową robotą i nie miał czasu. Ale dzisiaj wrócił z pracy ,zjadł obiad ,chwilę z nami pogadał i poszedł się zdrzemnąć .
Jak wstał ,przyszłyśmy do niego i mówimy : ej ,Duży weź coś napisz na forum ,wszyscy zaglądają a tam nic nowego o nas. Duży mówi : ok. siadać to obok mnie i dyktować. No i właśnie piszemy :pisanie: :ryk: .
Sigrid pisze:Jaki mutant? 8O Miśka wygląda super!!! :1luvu:

Miśka trochę schudła ,Duży zmienił nam trochę jedzenie . Jak zepsuła się Dolina Noteci to przestałyśmy ją jeść ,wszystkie trzy ,jednogłośnie powiedziałyśmy nie.
No i Duży kopał w sieci i znalazł ,kupił na próbę zgrzewkę , nazywa się to Bozita ,jest w kartonikach ,są tam jelenie,kurczaki ,łosie i wiele innych smaków w galarecie oraz w sosie . I bardzo nam to zasmakowało .
Hana pisze:Przeczytałam cały wątek, uff. :)
Zgrana z Was ludzko-kocia rodzina i obłędni opowiadacze.

No to było co czytać ,miło nam że Ci się podoba :-D
U nas za wiele się nie dzieje,przyszła w końcu wiosna ,ptaszyska od rana drą dzioby ,ach żeby Duży wypuścił nas kiedyś na dach....... :ryk:
W dużym pokoju zerwałyśmy roletę z okna ,Duży wrócił do domu ,patrzy a roleta rozmontowana na drobne , jak się okazało chodziło nam o ten sznurek (takie koraliki) to jest obecnie najlepsza zabawka . Duży zostawił nam jeszcze ten materiał z rolety a resztę wyrzucił na śmietnik i powiedział że teraz słońce będzie nam świecić prosto w gały ,od 10 do 16 . Nie bardzo wiemy o co chodzi ,ale niech mu będzie.
Nie długo ,20 maja minie rok jak Misia mieszka z Dużym i Niuńkiem (ja muszę czekać do późnej jesieni).
Miśka powiedziała że w związku z tym zrobi niespodziankę i coś naszykuje ,ale tak żeby Duży nie widział.
No i kombinuje ,Duży smażył piersi z kurczaka a ona mu pomagała . Oglądała , nawlekła na pazur i obraca w końcu mówi że tu jest jeszcze nie wycięta chrząstka ,ale Duży nie zrozumiał więc Miśka postanowiła ją odgryźć ,jak tak odgryzała to się zapomniała i Duży patrzy a tu prawie połowy nie ma :ryk:
Obrazek
Innym razem Duży odmrażał udka ,też chciała mu pomóc ale były trochę za ciężkie i do tego ta woda ,chociaż woda nie robiła na Miśce żadnego wrażenia, ot jest to trudno ,łapy trzeba włożyć.
Obrazek
Poza tym po staremu ,jesteśmy zdrowe, ja już nie mam śladu po zabiegu, tradycyjnie od 23 zaczynamy gonitwy i zabawę ,potem idziemy zjeść i spać i od 5-6 rano powtórka.
Ostatnio ,niechcący obudziłam w sobotę rano mamę Agę ,która smacznie sobie spała ,a ja uciekałam z całych sił przed Niuńkiem i Miśką i tak z rozpędu przebiegłam jej po głowie. Bardzo szybko się obudziła i wstała,bez jakiegoś przeciągania,ziewania itd, ale się nasłuchałam wtedy :201416
Na dzisiaj będę kończyć ,pozdrowienia dla wszystkich :1luvu:

januszek

 
Posty: 201
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 111 gości