Niuniuś , Misia i Isia witają

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 15, 2023 23:27 Re: Niuniuś i Misia witają

Ślicznie wyglądasz i wspaniale opowiadasz :ok: :1luvu:
A Misia jest bardzo pomyslowa w pomaganiu Dużemu :D
Piszcie jak najczęściej :ok:
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 17, 2023 7:42 Re: Niuniuś i Misia witają

januszek pisze:
Ostatnio ,niechcący obudziłam w sobotę rano mamę Agę ,która smacznie sobie spała ,a ja uciekałam z całych sił przed Niuńkiem i Miśką i tak z rozpędu przebiegłam jej po głowie. Bardzo szybko się obudziła i wstała,bez jakiegoś przeciągania,ziewania itd, ale się nasłuchałam wtedy :201416


No to chyba podziękowania były 8) Bo tak wstać i od razu w życie wpaść, bez przeciągania. Fiu fiu, masz talent :mrgreen:

Sigrid

 
Posty: 5167
Od: Śro lip 30, 2003 16:54
Lokalizacja: Praga (Południe, nie czeska niestety)

Post » Czw maja 18, 2023 19:16 Re: Niuniuś i Misia witają

Sigrid pisze:
No to chyba podziękowania były 8) Bo tak wstać i od razu w życie wpaść, bez przeciągania. Fiu fiu, masz talent :mrgreen:

Na to nie wpadłam że to mogły być podziękowania :ryk: ,nie znam aż tak dobrze ludzkiej mowy .
Jakiś czas temu budziłam Dużego i mamę Agę gryząc ich rano po wystających palcach u stóp , a jak były przykryte to wchodziłam pod kołdrę i jak je już znalazłam to gryzłam.Wtedy nawet Duży coś do mnie mówił .Ale Duży używa słów których znaczenie dobrze znamy i domyśliłam się że tak wcześnie rano ,nie wolno ludzi gryźć po palcach.
Każde z nas ma swój sposób aby obudzić Dużego.
Misia przychodzi pod łóżko ,siada i patrzy ,jak się nic nie dzieje to wskakuje na łóżko i wącha twarz, jak Duży daje oznaki życia to Misia schodzi na podłogę i spaceruje wzdłuż łóżka ćwierkając ,jak to nie pomaga to wskakuje na fotel obok łóżka i zaczyna się drzeć ,drze się co raz głośniej aż Duży wstanie.
Niuniek przychodzi ,wskakuje na łóżko i chodzi po całej kołdrze ,obwąchuje ,potem twarz Dużego (Duży rano lubi spać na plecach i często słysząc że jesteśmy u niego w pokoju ,tylko udaje że śpi).
Następnie Niuniek wchodzi bardzo delikatnie Dużemu na klatę ,ugniata kołdrę jakby robił masaż serca :D i kładzie się ,głową w kierunku twarzy Dużego i głośno mrucząc patrzy kiedy otworzy się oko albo Duży się poruszy.
Jeżeli to nie działa to wstaje i ociera się bokiem pyszczka o twarz Dużego ,przyciskając się z całych swoich sił . Po kilku takich otarciach wącha Dużemu nos,brwi ,włosy ,a że w tedy Niuńkowi włącza się ten jego ślinotok to kapie wszystko na Dużego i za chwilę Niuniek znowu się ociera i Duży w końcu wstaje z twarzą całą oklejoną sierścią . Nie ma opcji aby się nie umyć :ryk:

januszek

 
Posty: 201
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Czw maja 18, 2023 19:25 Re: Niuniuś i Misia witają

Fajne macie sposoby na Dużego! Nie ma szans zeby się nie obudził :D
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt maja 19, 2023 6:32 Re: Niuniuś i Misia witają

Na budzenie Dużych doskonale też robi wsadzenie im kociego nosa do ust. Chyba bardzo się cieszą, bo entuzjastycznie mówią BUEEEEE i natychmiast podnoszą się do pionu. A czasem w nagrodę od razu dostajemy coś do misek. Lubią też łaskotki wibrysami - duże pieszczochy... Za to mają jakieś upośledzenie organizmu - jak się ich ugryzie w palec, to noga im bardzo wierzga i można dostać w głowę, jak się kot zagapi. W ogóle coś maja z tymi nogami nie tak. Jak rano w łazience przychodzę, żeby Dużej paluszki umyć, to wrzeszczy na mnie "Mort! Zostaw moją Królewską Stopę". Nie wiem o co chodzi :roll:
To mówiłem Ja - Aramis

Sigrid

 
Posty: 5167
Od: Śro lip 30, 2003 16:54
Lokalizacja: Praga (Południe, nie czeska niestety)

Post » Pon maja 22, 2023 20:22 Re: Niuniuś i Misia witają

Dzień dobry .
Isia z tej strony.
A nasz Duży od ubiegłego czwartku ,jak wieczorem przychodzimy do niego na kolana ,czyta nam na głos bajki z "odkopanego" wątku ,cioci caty.
Jak zaczynał to mówił że będzie po jednej dziennie ,ale jakoś to nie wychodzi i siedzimy tak długo aż Dużemu sypie się już na podłogę piasek z oczu :D
Ani się obejrzymy i o 1 Duży idzie spać a o 4.30 ,w telefonie włącza się piosenka "Łza cieniów minionych" i w towarzystwie słów które nie nadają się aby je tutaj zacytować ,Duży wstaje . Nastawia wodę na kawę i tłumacząc nam jaki ten świat jest poj....ny ,sprząta nam kuwety ,myje miski ,nakłada jedzenie ,wymienia wodę . Jak to ogarnie to siada ,zapala papierosa i pije kawę ,potem wychodzi do pracy.
Nawet jak mu się czasem przyśpi to rytuał i tak jest zachowany,Duży tylko dzwoni i mówi że zaspał i będzie później.
Po powrocie z pracy mówi że dzisiaj zaczniemy czytać wcześniej i wcześniej skończymy ,ale jak się wejdzie do szafy cioci caty ,to nie da się wcześniej skończyć :ryk:
Dzisiaj kończymy czytać Mole i przenosimy się na linki z komentarzy :ok:

januszek

 
Posty: 201
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto maja 23, 2023 2:56 Re: Niuniuś i Misia witają

Miłego czytania! Uwielbiam Bajki z szafy, są takie wzruszające :1luvu:
Macie pw od Dużej :ok:
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto maja 30, 2023 9:47 Re: Niuniuś i Misia witają

Swietnego macie tate :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto maja 30, 2023 11:55 Re: Niuniuś i Misia witają

Oderwijcie się na chwilę od lektury i napiszcie, co u Was słychać :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob cze 03, 2023 21:35 Re: Niuniuś i Misia witają

Dobry wieczór :D
I znowu na mnie wypadło opowiadanie.
jolabuk5 pisze:Oderwijcie się na chwilę od lektury i napiszcie, co u Was słychać :D

Ciociu już jesteśmy oderwane :)
Za oknami słońce świeci i dzisiaj po obiedzie ,razem z Miśką udałyśmy się na poobiednią drzemkę którą Duży nam przerwał jakimiś zdjęciami ,jakby nigdy nie widział jak kotki śpią.
Obrazek
I tak nie zdążył nam zrobić jak przed spaniem myłyśmy się na wzajem :ryk:
Duży przeczytał nam opowiadanie o kocie Philo .
Bardzo nam się podobało i z Miśką marzyłyśmy wieczorem ,leżąc na parapecie ,jak to byłoby fajnie tak wyskoczyć przez okno na trawę i pobiec przed siebie. Niuniek nie ,Niuniek się nie nadaje ,jest bardzo ostrożny ,a do tego straszny cykor ,przez tą ostrożność zdarza mu się nawet spaść z blatu w kuchni czy z lodówki albo syczeć na kapcie mamy Agi bo stoją inaczej niż stały :ryk: , a ja nawet odkurzacza się nie boję.
No i rano ,jak Duży wychodził do pracy Miśka postanowiła urzeczywistnić nasze marzenia. No i Duży ,jak zawsze otworzył drzwi i wychodzi ,a Miśka jak nigdy już jest na wycieraczce i nagle wielka ręka Dużego złapała ją za skórę za karkiem ,podniosła do góry i postawiła obok mnie w przedpokoju.
A panienka dokąd? Miśka ty nigdzie nie idziesz ,powiedział Duży i poszedł do pracy.
Miśce się nie udało więc ja postanowiłam spróbować jak Duży będzie wracał ale on coś chyba wyczuł ,bo otwierając drzwi włożył nogę a potem otworzył tylko tyle aby wejść .No i nic ,siedziałam pod drzwiami udając że tak bardzo czekam na Dużego . Od tej pory jak Duży wychodzi to wygania nas z przedpokoju.
Teraz czytamy Kroniki Złociejowskie, jesteśmy w połowie.

januszek

 
Posty: 201
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Nie cze 04, 2023 5:56 Re: Niuniuś i Misia witają

Misiu, Isiu, bierzcie przykład z Niuniusia i nie próbujcie wychodzić, na zewnątrz nie jest tak, jak w bajkach!
Cieszę się, że opowiadania Wam się podobają. :ok:

A czemu Niuniuś spada - może ma jakieś zaburzenia równowagi?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie cze 04, 2023 9:32 Re: Niuniuś i Misia witają

jolabuk5 pisze:
A czemu Niuniuś spada - może ma jakieś zaburzenia równowagi?

Nie ,tak jest z nim wszystko ok. Niuniuś jest przesadnie ostrożny ,jak pojawia się coś nowego to podchodzi ostatni ,jak zobaczy że dziewczyny już tam są :D
Ma bardzo dokładnie zakodowane rozmieszczenie najdrobniejszych rzeczy w mieszkaniu i jak wskakuje np.z podłogi na blat a na blacie leży ścierka ,której wczoraj tam nie było,to Niuniuś robi wielkie oczy i próbuje skorygować lot a wtedy brakuje mu już kolka cm. aby tylnymi łapami wylądować na blacie.

januszek

 
Posty: 201
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Nie cze 04, 2023 13:50 Re: Niuniuś i Misia witają

Kochany strachulec :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie cze 04, 2023 23:40 Re: Niuniuś i Misia witają

Niuniuś typowy chłopak :D
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto cze 20, 2023 22:23 Re: Niuniuś i Misia witają

Mały boinosek

MaryLux

 
Posty: 159301
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga66, Nul i 88 gości