Niuniuś , Misia i Isia witają

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 03, 2022 8:12 Re: Niuniuś i Misia witają

Zaznaczam sobie ten wątek. Przyczytałam wszystko od początku :ok:
Kotinowo będzie tu zaglądać. Miło sie czyta o was i oglada fotki :201461 :201461
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon paź 03, 2022 21:41 Re: Niuniuś i Misia witają

:1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu:

MaryLux

 
Posty: 159619
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto paź 04, 2022 7:19 Re: Niuniuś i Misia witają

Niuniuś mnie wzrusza. Szara moja też była Biała tylko miała czapkę Szara i ogonek lemurzy.

Obrazek
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84809
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto paź 04, 2022 15:55 Re: Niuniuś i Misia witają

Niuniuś jest najukochańszym kotem na świecie (oprócz Farfocla), jego można zawsze przytulić, wziąć na ręce, pogłaskać, nie protestuje w żaden sposób. Obciąć pazurki - nie protestuje. Zajrzeć w zęby - nie protestuje. Wyczyścić uszy - nie protestuje. Wykąpać (!!!) w cieczy kalifornijskiej - nie protestuje. Normalnie łał idełał :)

Aga OdFarfocla

Avatar użytkownika
 
Posty: 32
Od: Pon lip 11, 2022 14:43

Post » Wto paź 04, 2022 21:33 Re: Niuniuś i Misia witają

Aga OdFarfocla pisze:Niuniuś jest najukochańszym kotem na świecie (oprócz Farfocla), jego można zawsze przytulić, wziąć na ręce, pogłaskać, nie protestuje w żaden sposób. Obciąć pazurki - nie protestuje. Zajrzeć w zęby - nie protestuje. Wyczyścić uszy - nie protestuje. Wykąpać (!!!) w cieczy kalifornijskiej - nie protestuje. Normalnie łał idełał :)

A czy gdzieś można poczytać o Farfoclu i zobaczyć jego zdjęcia?

MaryLux

 
Posty: 159619
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto paź 04, 2022 21:44 Re: Niuniuś i Misia witają

MaryLux pisze:
Aga OdFarfocla pisze:Niuniuś jest najukochańszym kotem na świecie (oprócz Farfocla), jego można zawsze przytulić, wziąć na ręce, pogłaskać, nie protestuje w żaden sposób. Obciąć pazurki - nie protestuje. Zajrzeć w zęby - nie protestuje. Wyczyścić uszy - nie protestuje. Wykąpać (!!!) w cieczy kalifornijskiej - nie protestuje. Normalnie łał idełał :)

A czy gdzieś można poczytać o Farfoclu i zobaczyć jego zdjęcia?


Właśnie, chętnie poczytamy, obejrzymy zdjęcia...
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7732
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 05, 2022 13:56 Re: Niuniuś i Misia witają

No niestety farfocel nie istnieje w internecie póki co. Ale postaram się go Wam przedstawić

Aga OdFarfocla

Avatar użytkownika
 
Posty: 32
Od: Pon lip 11, 2022 14:43

Post » Śro paź 05, 2022 14:57 Re: Niuniuś i Misia witają

Aga OdFarfocla pisze:No niestety farfocel nie istnieje w internecie póki co. Ale postaram się go Wam przedstawić

Chętnie zobaczymy kocurka. :201461

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 05, 2022 16:24 Re: Niuniuś i Misia witają

Gosiagosia pisze:
Aga OdFarfocla pisze:No niestety farfocel nie istnieje w internecie póki co. Ale postaram się go Wam przedstawić

Chętnie zobaczymy kocurka. :201461

Mozesz też po prostu o nim napisać! :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60143
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro paź 05, 2022 17:36 Re: Niuniuś i Misia witają

Farfocel jest jednym z ponad 30 kotów, które odebraliśmy w zeszłym roku interwencyjnie z pseudo. Ma ok. 8 lat. W dniu w którym przywiozłam go do domu, 10 listopada, wyglądał tak:
Obrazek
Oczywiście to już po strzyżeniu, bo zdjęcia skorupy która go pokrywała i wrośniętych pazurków nie zrobiłam.
Trafił do mnie jako kocur pełnojajeczny, i jeszcze przez pół roku czekałam na kastrację, ponieważ stanowił...dowód w sprawie :evil: . Był wycofany, nie szukał kontaktu z człowiekiem, przejawiał zachowania agresywne. W ciągu pierwszych 2 tygodni 4 razy pogryzł moją mamę (krew się lała), mnie 3 razy atakował głowę, mój dorosły syn omijał go szerokim łukiem. Nie pozwalał się dotykać, trzymał dystans. A obecnie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozostałości ciężkich czasów oczywiście wciąż istnieją. Przede wszystkim jest jedynakiem. Nie toleruje żadnego innego zwierza, chce udusić jak najszybciej. Kiedy Niuniuś przez tydzień mieszkał z nami, bo sytuacja to wymogła, codziennie się o niego bałam. On na szczęście młody i zwinny potrafił uciec przed moim słoniem w składzie porcelany. Ale kiedy spróbowałam dołączyć do nas innego z tych pseudopersów to już nie było tak różowo. Futro fruwało w powietrzu i niestety musiałam z tej adopcji zrezygnować. Nie potrafi bawić się z człowiekiem, nie ma zupełnie wyczucia a wędki czy inne zabawki to se matka możesz sama kulać. Ma problemy skórne, stosowaliśmy już 5 terapii, żadna nie zadziałała, teraz będziemy robić profil geriatryczny, żeby sprawdzić co kotek ma w środku :wink: . Jest suchożercą, mokra karma jest fuj (każda), mięcho surowe to tylko czasami wchodzi a gotowane zapomnij. Wszelkie zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne to tylko z zastosowaniem gabapentyny, więc z oczywistych względów - rzadko. Nie jest kotkiem nakolankowym, wyrywa się a jak go dłużej nie puszczam to...zaczyna się aktywnie bronić. A ponieważ jest duży to oj potrafi hihihi :) Tak więc jak widzicie problemów ma sporo. Ale wiecie co? Kocham tego kota i za nic nie zamienię na lepszy model :) Nasze stosunki powoli się układają, pozwala mi na coraz więcej. A wieczorami kładzie się koło mnie i mruczy głośno się krztusząc przez swój spłaszczony nochal. I jeszcze ten jego niedomykający się pyszczek i wystający język... Jest najpiękniejszy, nawet z tymi swoimi krzywymi tylnymi łapkami :D

P.S. Mam nadzieję, że poradziłam sobie ze wstawianiem zdjęć ;)

Aga OdFarfocla

Avatar użytkownika
 
Posty: 32
Od: Pon lip 11, 2022 14:43

Post » Śro paź 05, 2022 21:43 Re: Niuniuś i Misia witają

Rozczulającą historia Farfocla :1luvu:
Jest Śliczny i ma szczęście że trafił do waszego domu. :201461

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 05, 2022 23:36 Re: Niuniuś i Misia witają

Oboje mieliście szczęście, że się odnaleźliście :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60143
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw paź 06, 2022 15:17 Re: Niuniuś i Misia witają

Wspaniała historia Farfocla - bardzo mi pasuje to imię do tego kocurka
Brawo WY !! :ok: :201461

Wiem co to nieobsługiwalny pers :roll: :strach:
Miałam kiedyś Timorkę (znaleziona) z problemamy zdrowotnymi - była mistrzynią wymuszania na człowieku realizcję swoich zachcianek, szczotkowanie, obcinanie pazurków - zapomnij ! Była u nas kilka lat i tak było do konca
Teraz mam Tymona (znaleziony) - białego persa - jest podobnie, a on jednak daje się miziać, nosić na rękach (jak długo - to on decyduje), spi obok człowieka, przychodzi witać się, ale o szczotkowaniu musiałam zapomnieć (dwa razy w roku jest strzyzony pod lekką narkozą)

Powodzenia z Farfoclem :ok: :201461
Ostatnio edytowano Pt paź 07, 2022 9:14 przez Kotina, łącznie edytowano 2 razy
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 06, 2022 15:21 Re: Niuniuś i Misia witają

Aga OdFarfocla pisze:Farfocel jest jednym z ponad 30 kotów, które odebraliśmy w zeszłym roku interwencyjnie z pseudo. Ma ok. 8 lat. W dniu w którym przywiozłam go do domu, 10 listopada, wyglądał tak:
Obrazek
Oczywiście to już po strzyżeniu, bo zdjęcia skorupy która go pokrywała i wrośniętych pazurków nie zrobiłam.
Trafił do mnie jako kocur pełnojajeczny, i jeszcze przez pół roku czekałam na kastrację, ponieważ stanowił...dowód w sprawie :evil: . Był wycofany, nie szukał kontaktu z człowiekiem, przejawiał zachowania agresywne. W ciągu pierwszych 2 tygodni 4 razy pogryzł moją mamę (krew się lała), mnie 3 razy atakował głowę, mój dorosły syn omijał go szerokim łukiem. Nie pozwalał się dotykać, trzymał dystans. A obecnie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozostałości ciężkich czasów oczywiście wciąż istnieją. Przede wszystkim jest jedynakiem. Nie toleruje żadnego innego zwierza, chce udusić jak najszybciej. Kiedy Niuniuś przez tydzień mieszkał z nami, bo sytuacja to wymogła, codziennie się o niego bałam. On na szczęście młody i zwinny potrafił uciec przed moim słoniem w składzie porcelany. Ale kiedy spróbowałam dołączyć do nas innego z tych pseudopersów to już nie było tak różowo. Futro fruwało w powietrzu i niestety musiałam z tej adopcji zrezygnować. Nie potrafi bawić się z człowiekiem, nie ma zupełnie wyczucia a wędki czy inne zabawki to se matka możesz sama kulać. Ma problemy skórne, stosowaliśmy już 5 terapii, żadna nie zadziałała, teraz będziemy robić profil geriatryczny, żeby sprawdzić co kotek ma w środku :wink: . Jest suchożercą, mokra karma jest fuj (każda), mięcho surowe to tylko czasami wchodzi a gotowane zapomnij. Wszelkie zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne to tylko z zastosowaniem gabapentyny, więc z oczywistych względów - rzadko. Nie jest kotkiem nakolankowym, wyrywa się a jak go dłużej nie puszczam to...zaczyna się aktywnie bronić. A ponieważ jest duży to oj potrafi hihihi :) Tak więc jak widzicie problemów ma sporo. Ale wiecie co? Kocham tego kota i za nic nie zamienię na lepszy model :) Nasze stosunki powoli się układają, pozwala mi na coraz więcej. A wieczorami kładzie się koło mnie i mruczy głośno się krztusząc przez swój spłaszczony nochal. I jeszcze ten jego niedomykający się pyszczek i wystający język... Jest najpiękniejszy, nawet z tymi swoimi krzywymi tylnymi łapkami :D

P.S. Mam nadzieję, że poradziłam sobie ze wstawianiem zdjęć ;)

Bo Farfocel to model najlepszy z najlepszych

MaryLux

 
Posty: 159619
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw paź 06, 2022 17:19 Re: Niuniuś i Misia witają

Bardzo wszystkim dziękujemy za ciepłe słowa :)

Aga OdFarfocla

Avatar użytkownika
 
Posty: 32
Od: Pon lip 11, 2022 14:43

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], jolabuk5, Meteorolog1, Silverblue i 81 gości