Niuniuś , Misia i Isia witają

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 11, 2022 15:03 Re: Niuniuś i Misia witają

Witam serdecznie.
Ja tylko takie małe sprostowano - kotków mamy obecnie już ponad 100, a to dopiero początek sezonu...

Aga OdFarfocla

Avatar użytkownika
 
Posty: 32
Od: Pon lip 11, 2022 14:43

Post » Wto lip 12, 2022 9:43 Re: Niuniuś i Misia witają

Brawo Duży :) fajny człowiek z Ciebie :)

Aga odFarfocla - mnostwa dobrych domow dla podopiecznych!
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84903
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto lip 12, 2022 15:48 Re: Niuniuś i Misia witają

Wczoraj Duży nie zamknął okna w kuchni ,zjadł kolację i poszedł spać . A nam było zimno i razem z Niuńkiem położyliśmy się na jego fotelu. Ale w nocy i tu zrobiło się zimno więc przenieśliśmy się do Dużego pod kołdrę .
Tutaj było fajnie ciepło i spaliśmy tak do rana ja po jednej stronie Dużego a Niuniek po drugiej.
Duży rano wstaje do pracy patrzy i pyta : a co to się stało że kotki śpią z tatusiem??? Niuniek tylko spojrzał na niego a ja ćwierkaniem mu tłumaczę, że nic się nie stało tylko du..y nam zmarzły bo nie zamknął okna na noc.
Zajarzył dopiero jak poszedł do kuchni.
Po powrocie z pracy ,Duży wchodzi do kuchni i kładzie na blacie makrelę i coś dużego w worku.
Mówi że makrela jest dla niego a to jest kawał wielkiego ptaka który nazywa się indyk i mamy go zjeść :201422
Duży wziął nóż i wykroił kawał mięsa ,pokroił na małe kawałki .ja jadłam prosto spod noża a Niuniek tylko powąchał i poszedł ,Duży zajarzył że Niuniek musi mieć mięso w panierce z tego co jest na podłodze ,inaczej nie zje .
Rzucił mu więc kilka kawałków na wykładzinę w przedpokoju ,Niuniek je opanierował po swojemu i zjadł .
Tak oto spróbowaliśmy indyka i nawet nam smakował.

januszek

 
Posty: 203
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto lip 12, 2022 15:54 Re: Niuniuś i Misia witają

januszek pisze:Wczoraj Duży nie zamknął okna w kuchni ,zjadł kolację i poszedł spać . A nam było zimno i razem z Niuńkiem położyliśmy się na jego fotelu. Ale w nocy i tu zrobiło się zimno więc przenieśliśmy się do Dużego pod kołdrę .
Tutaj było fajnie ciepło i spaliśmy tak do rana ja po jednej stronie Dużego a Niuniek po drugiej.
Duży rano wstaje do pracy patrzy i pyta : a co to się stało że kotki śpią z tatusiem??? Niuniek tylko spojrzał na niego a ja ćwierkaniem mu tłumaczę, że nic się nie stało tylko du..y nam zmarzły bo nie zamknął okna na noc.
Zajarzył dopiero jak poszedł do kuchni.
Po powrocie z pracy ,Duży wchodzi do kuchni i kładzie na blacie makrelę i coś dużego w worku.
Mówi że makrela jest dla niego a to jest kawał wielkiego ptaka który nazywa się indyk i mamy go zjeść :201422
Duży wziął nóż i wykroił kawał mięsa ,pokroił na małe kawałki .ja jadłam prosto spod noża a Niuniek tylko powąchał i poszedł ,Duży zajarzył że Niuniek musi mieć mięso w panierce z tego co jest na podłodze ,inaczej nie zje .
Rzucił mu więc kilka kawałków na wykładzinę w przedpokoju ,Niuniek je opanierował po swojemu i zjadł .
Tak oto spróbowaliśmy indyka i nawet nam smakował.


Fajnie się Was czyta :)
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7803
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lip 12, 2022 17:11 Re: Niuniuś i Misia witają

Aga odFarfocla - mnostwa dobrych domow dla podopiecznych![/quote]

Dziękujemy serdecznie :)

Aga OdFarfocla

Avatar użytkownika
 
Posty: 32
Od: Pon lip 11, 2022 14:43

Post » Śro lip 13, 2022 2:37 Re: Niuniuś i Misia witają

madrugada pisze:
januszek pisze:Wczoraj Duży nie zamknął okna w kuchni ,zjadł kolację i poszedł spać . A nam było zimno i razem z Niuńkiem położyliśmy się na jego fotelu. Ale w nocy i tu zrobiło się zimno więc przenieśliśmy się do Dużego pod kołdrę .
Tutaj było fajnie ciepło i spaliśmy tak do rana ja po jednej stronie Dużego a Niuniek po drugiej.
Duży rano wstaje do pracy patrzy i pyta : a co to się stało że kotki śpią z tatusiem??? Niuniek tylko spojrzał na niego a ja ćwierkaniem mu tłumaczę, że nic się nie stało tylko du..y nam zmarzły bo nie zamknął okna na noc.
Zajarzył dopiero jak poszedł do kuchni.
Po powrocie z pracy ,Duży wchodzi do kuchni i kładzie na blacie makrelę i coś dużego w worku.
Mówi że makrela jest dla niego a to jest kawał wielkiego ptaka który nazywa się indyk i mamy go zjeść :201422
Duży wziął nóż i wykroił kawał mięsa ,pokroił na małe kawałki .ja jadłam prosto spod noża a Niuniek tylko powąchał i poszedł ,Duży zajarzył że Niuniek musi mieć mięso w panierce z tego co jest na podłodze ,inaczej nie zje .
Rzucił mu więc kilka kawałków na wykładzinę w przedpokoju ,Niuniek je opanierował po swojemu i zjadł .
Tak oto spróbowaliśmy indyka i nawet nam smakował.


Fajnie się Was czyta :)

To prawda, tez Was bardzo lubię czytać! :1luvu:
Fajnie, że polubiliście indyka!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60437
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lip 13, 2022 16:43 Re: Niuniuś i Misia witają

Dzień dobry :D
Dzisiaj jestem ja,Niuniuś ,Miśka śpi.
Drogie Ciocie ,bardzo nam miło że Wam się podoba , my z Dużym i Aga Od Farfocla też Was podczytujemy :)
Dzisiaj Duży wszedł do domu ,jak zawsze przywitał się z nami ,posprzątał kuwetę ,umył miski i dał nam jeść . Na pierwsze danie była reszta puszki z rana z cielęciną a na drugie resztka zapasów schabu i ten nowy ptak -indyk . Muszę przyznać że nawet jest zjadliwy ale ja muszę go opanierować ,jest bogatszy wtedy w różne mikroelementy i smaczniejszy.
Potem Duży robi sobie kawę ,parzoną bo tylko taką uznaje. Jak z Miśką słyszymy że czajnik na kuchence zaczyna szumieć ,to wskakujemy na blat ,siadamy i patrzymy co ten Duży robi.
A on sypie do swojego kubka 4 czubate łyżeczki cukru i dwie czubate kawy. Obok stawia karton z mlekiem ,a my już się niecierpliwimy, jeszcze minutka i woda z czajnika leje się do kubka. Duży odstawia czajnik i odkręca mleko ,dolewa sobie do kawy i nareszcie dostajemy to na co z Miśką czekamy.
Duży jest praktycznym człowiekiem i nie bawi się w jakieś miski tylko z gestem rozlewa nam mleko na blat mówiąc :
Obrazek
kotki ,czas na kawę :) :catmilk:
Potem bierze swój kubek,siada do kompa i tak jak dzisiaj chciał coś napisać :pisanie: ale po mleczku przyszedłem do niego na kolana,usiadłem i patrzę na niego ,on na mnie i mówi: co Niuniuś chciał???
Kurde co Niuniuś chciał ,nie byłem dzisiaj miziany,miziaj mnie ,no miziaj :201470
Duży zajarzył o co chodzi i zaczął miziać ,i drapać i głaskać i tak zeszło mu pół godziny, myślę sobie ok.wystarczy i poszedłem do drugiego pokoju ,do Miśki spać.
Jakiś czas temu zaanektowaliśmy z Miśką jedną z szafek Dużego :ryk:
Duży wrócił do domu i zauwaźył ze jedna z szafek ma odsunięte drzwi ,pytał kto to otworzył ale nie przyznawałyśmy się .Duży zamknął szafkę ale na drugi dzień znowu była otwarta,sytuacja powtarzała się przez kilka dni.Aż Duży zabrał swoje rzeczy z szafki i przełożył do takiej ,której nie potrafimy otworzyć (na razie) :20147
Do tej pustej szafki położył nam ręcznik i powiedział że jak nam się tak bardzo podoba .to możemy w niej mieszkać.
Obrazek
No i mamy z Miśką taki domek letniskowy,jak w mieszkaniu jest gorąco to w szafce jest chłód.
Wczoraj upolowałem coś na oknie w pokoju.Pierwszy raz takie coś widziałem ,pacnąłem to łapą ,spadło na parapet i zaczęło na piechotę uciekać ,więc złapałem to w zęby.Miśka w tym czasie była obok mnie i głośno ćwierkając podniosła taki raban że Duży od razu był w pokoju.
Patrzy na mnie i włosy stanęły mu dęba :strach: .Mówi Niuniuś wypluj to ,a ja nie,nie wypluję ,upolowałem i zaraz to zjem.
Duży nie zastanawiając się ,złapał mnie za główkę i palcami wyciągnął z pyska zdobycz,położył ją na parapecie i połamał wszystkie gnaty aż zatrzeszczało.
Wziął to do ręki i mi pokazuje mówiąc: Niuniuś ty deklu to jest osa :201445 ,nie wolno na to polować a co dopiero jeść .Zobacz ,osa jest pomalowana w czarno-żółte paski ,a to oznacza że jest niepolowalna i niejadalna . Masz więcej szczęścia niż rozumku w tej małej główce ,gdybyś ją złapał jak była odwrócona ,to na bank by cię użądliła.
Mhm ,gadaj zdrów ,kurde żółte paski,czarne paski ,wzdłuż,w poprzek ,na ukos ,skąd ja mam to wiedzieć.
Na szczęście wszystko dobrze się skończyło ,dobrze że Miśka była przy mnie ,bo ja sam to polowania załatwiam po cichutku ,a ta zawsze się drze jak coś złapię,no i dzięki temu Duży zareagował.
Dzisiaj Duży namierzył że odrywam mu tapetę w kuchni ,sam wtopiłem bo stanąłem na tylnych łapkach na stole,przednie oparłem o ścianę i się przeciągam :201496 zjeżdżając po tynku do miejsca gdzie zaczyna się tapeta,i tak fajnie pazurkami zaczepiłem i ciągnę i...Duży był w kuchni .Niuniuś nieee,co ty robisz???
Co on się czepia przecież jest oderwana na całej długości stołu .Bo jak to tak odrywałem żeby jej nie uszkodzić . Duży to obejrzał ,przyniósł mocny klej i podkleił na całej długości .Jeszcze dobrze nie zacząłem remontu a Duży momentalnie go zakończył.
A potem te jego wykłady :201422
Niuniuś ,powiedz tacie po co to odrywasz? Może jest za wysoko,albo za nisko,a może wzór ci nie odpowiada ,to powiedz ,pojedziemy do sklepu i kupimy taką żeby ci pasowała. Nie umiem tego słuchać i jak zaczyna to udaję że jestem bardzo śpiący i uciekam na drapak. :D
Na koniec jeszcze fotka.
Dużemu udało się uwiecznić jak razem z Miśką śpimy na jego fotelu ,sytuacja do tej pory niespotykana bo my zawsze śpimy osobno.
No i Duży ma zagwózdkę co to się takiego porobiło.....
Obrazek

januszek

 
Posty: 203
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Śro lip 13, 2022 18:45 Re: Niuniuś i Misia witają

Po prostu oboje z Misią lubicie ten fotel! :D
Fajnie sobie spicie, nosek w nosek :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60437
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lip 13, 2022 21:27 Re: Niuniuś i Misia witają

Niuniuś, osy są okropnie niepożywne i chyba niesmaczne. W zeszłym roku moja Duża spożyła taką w zalewie piwnej z butelki. Musiała być ohydna w smaku, bo Duża pluła, jak z wyrzutni rakietowej. I blada była i wstrząśnięta, jakby jej się jagnięcina przypaliła. I jakichś okropnych przekleństw używała, jedno pamiętam: tracheotomia.
Nie tykaj, bo to chyba zajzajer jest jakiś.
Matlon

Sigrid

 
Posty: 5241
Od: Śro lip 30, 2003 16:54
Lokalizacja: Praga (Południe, nie czeska niestety)

Post » Śro lip 13, 2022 22:05 Re: Niuniuś i Misia witają

Sigrid pisze:Niuniuś, osy są okropnie niepożywne i chyba niesmaczne. W zeszłym roku moja Duża spożyła taką w zalewie piwnej z butelki. Musiała być ohydna w smaku, bo Duża pluła, jak z wyrzutni rakietowej. I blada była i wstrząśnięta, jakby jej się jagnięcina przypaliła. I jakichś okropnych przekleństw używała, jedno pamiętam: tracheotomia.
Nie tykaj, bo to chyba zajzajer jest jakiś.
Matlon

To prawda, Niuniusiu! Nie jedz tego, fuj!
Okropna ta przygoda Dużej Marlona :strach:
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60437
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lip 13, 2022 22:16 Re: Niuniuś i Misia witają

Ale slodkie kotki!
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4250
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Czw lip 14, 2022 7:58 Re: Niuniuś i Misia witają

Dobrze, ze dziewczyna narobiła rabanu w kwestii osy. Swoją drogą, jak można nie miec instynktu samozachowawczego do tego stopnia? :(
Ja sie os boje panicznie, chociaz jestem o wiele wieksza od kota ;)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84903
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw lip 14, 2022 8:37 Re: Niuniuś i Misia witają

zuza pisze:Dobrze, ze dziewczyna narobiła rabanu w kwestii osy. Swoją drogą, jak można nie miec instynktu samozachowawczego do tego stopnia? :(


Też się nad tym zastanawiam. Suczka moich teściów całe życie kłapała zębami i połykała osy :strach: Nie wiem, jak to robiła, że dożyła starości :roll:

Sigrid

 
Posty: 5241
Od: Śro lip 30, 2003 16:54
Lokalizacja: Praga (Południe, nie czeska niestety)

Post » Czw lip 14, 2022 8:55 Re: Niuniuś i Misia witają

zuza pisze:Dobrze, ze dziewczyna narobiła rabanu w kwestii osy. Swoją drogą, jak można nie miec instynktu samozachowawczego do tego stopnia? :(
Ja sie os boje panicznie, chociaz jestem o wiele wieksza od kota ;)

To tak, jak ja :strach:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60437
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lip 14, 2022 16:27 Re: Niuniuś i Misia witają

Sigrid pisze:Niuniuś, osy są okropnie niepożywne i chyba niesmaczne. W zeszłym roku moja Duża spożyła taką w zalewie piwnej z butelki. Musiała być ohydna w smaku, bo Duża pluła, jak z wyrzutni rakietowej. I blada była i wstrząśnięta, jakby jej się jagnięcina przypaliła. I jakichś okropnych przekleństw używała, jedno pamiętam: tracheotomia.
Nie tykaj, bo to chyba zajzajer jest jakiś.
Matlon

Marlon ,mój Duży powiedział że zalewa piwna jest cienka i dlatego ciągną do niej osy i można się naciąć tak jak Twoja Dużą.
Powiedział też że lepsza zalewa jest z ziemniaków lub żyta ,nie rozcieńczana tylko dodać troszeczkę soku z malin i schłodzić,ale nie lodem bo się rozcieńczy.
Do takiej zalewy nawet jak osa wpadnie to nie w głowie jej będzie żądlenie.
A i najważniejsze ,tej zalewy nie należy pić tyle co piwnej ,bo ponoć po takiej dawce człowiek niczego się już nie boi :)

januszek

 
Posty: 203
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 318 gości