Niuniuś , Misia i Isia witają

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie kwi 21, 2024 12:02 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

O, jak fajnie, że są nowiny od Was! Od szczęśliwych kotów - tych w domu i tych w pracy :ok: :ok: :ok:
Filusia chybba się zakochała w Dużym :1luvu:
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60673
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie kwi 21, 2024 12:23 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

egwusia pisze:Felusia the best :ok: .

Jeszcze nigdy nie słyszałam, aby aby zdjąć kota z własnych kolan trzeba było ubierać rekawice :mrgreen: .
SKÓRZANE :D .

egwusia, ale wiesz, jak kot Ci siada na kolana, to to już nie są Twoje kolana tylko kota :ryk:

Silverblue

 
Posty: 1097
Od: Sob lut 10, 2024 18:51
Lokalizacja: Zabrze

Post » Nie kwi 21, 2024 12:32 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Silverblue pisze:
egwusia pisze:Felusia the best :ok: .

Jeszcze nigdy nie słyszałam, aby aby zdjąć kota z własnych kolan trzeba było ubierać rekawice :mrgreen: .
SKÓRZANE :D .

egwusia, ale wiesz, jak kot Ci siada na kolana, to to już nie są Twoje kolana tylko kota :ryk:

Racja! :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60673
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw kwi 25, 2024 21:05 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

januszek pisze:
MaryLux pisze:Zapraszam. Jeśli ja oprowadzam, pogoda jest gwarantowana.

Jak zrobi się ciepło to się przypomnę :D

:1luvu: :1luvu: :1luvu:

MaryLux

 
Posty: 159956
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon kwi 29, 2024 12:34 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Dzień dobry :)
W końcu ciepło , leżymy na parapecie i wygrzewamy się w słońcu.
Nasz Duży ma urlop ,ale dzisiaj wstał tak jak do pracy o 4.30 ,wypił kawę ,ubrał się i poszedł. Myślałyśmy że do pracy.
No i był w pracy ale o 7 wrócił do domu zadowolony.
Duży od tygodnia planował dzisiejszy dzień .
W poniedziałek był w schronisku zapytać czy może przywieźć wolno żyjącą kotkę na sterylkę . Pani powiedziała że owszem ale najpóźniej do 8 rano bo potem kotki jadą na lecznicę .
No to Duży wykombinował że będzie miał urlop i sprawę załatwi.
W piątek zawiózł do pracy transporterek z ręcznikiem w środku i postawił otwarty ,tak aby każdy zainteresowany kotek mógł wejść do środka i sobie pooglądać . Transporterek został przez weekend i dzisiaj rano Duży pojechał do pracy po kotkę.
Wchodzi na halę ,patrzy a transporterek pusty ,pyta kolegę czy kotka była ,ten mówi że tak i chciał ją zapakować ale się nie dała ,i siedzi przy lokomotywie.
Duży kucnął ,przysunął transporterek do nogi i woła kotkę ,kotka przyszła ,zaczęła się łasić ,Duży zaczął ją głaskać ,nie przychodziły mu żadne pomysły więc szybkim ruchem złapał kotkę pod przednie łapy i od razy do transporterka ,pół kota wystaje ,Duży szybko wyciągnął jedną rękę ,wepchał te pół kota i zamknął drzwiczki. Cała operacja trwała kilka sekund.
Kolega Dużego mówi tak to można jak się ma wprawę . Duży mówi ,jaką wprawę ,to jest mój pierwszy taki kot , do końca sam nie wiem jak to zrobiłem bo byłem bardziej pos....ny niż ten kotek. Tu myślałem żeby kotkowi krzywdy nie zrobić ,jednocześnie myślałem aby kotek mnie za mocno nie pogryzł i nie podrapał. A w sumie kotek też nie bardzo wiedział co się stało bo dopiero za chwilę próbował rozwalić transporterek ,ale po kilku próbach odpuścił.
Duży postawił kitka na przednim siedzeniu i pojechali do schroniska.
Tam kotkę przyjęli ,spisali dane Dużego i powiedzieli że dzisiaj będzie już po zabiegu ,kotka zostanie w schronisku dwa dni na obserwacji i potem w czwartek lub piątek zadzwonią że można po nią przyjechać.
Duży mówi że elegancko bo w tym tygodniu od środy w pracy nie będzie nikogo i Duży i tak w czwartek i w sobotę pojedzie kotkom zawieźć jedzenie.
Tyle u nas nowości.

januszek

 
Posty: 209
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pon kwi 29, 2024 13:28 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

januszek pisze:Dzień dobry :)
W końcu ciepło , leżymy na parapecie i wygrzewamy się w słońcu.
Nasz Duży ma urlop ,ale dzisiaj wstał tak jak do pracy o 4.30 ,wypił kawę ,ubrał się i poszedł. Myślałyśmy że do pracy.
No i był w pracy ale o 7 wrócił do domu zadowolony. /.../

Ma z czego być zadowolony. Taka akcja! :king:
Celinka >>>
Kitka [*]

Hana

 
Posty: 10148
Od: Pon lut 04, 2002 15:36

Post » Pon kwi 29, 2024 13:33 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Ale super że Duży ogarnął kastrację!! I że udało się kotkę wpakować do transporterka zanim połapała się o co chodzi. A ja też grzeję się na parapecie i mój Duży też ma urlop :) Pozdrawiam ziomali z Zabrza, Micia:)

Silverblue

 
Posty: 1097
Od: Sob lut 10, 2024 18:51
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pon kwi 29, 2024 16:56 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Wspaniale, ze sie udało, brawo Duży! Świetnie sobie poradził!
Kciuki za koteczkę, oby wszystko poszło dobrze :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60673
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto kwi 30, 2024 7:23 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Super!
Kciuki za szybką rekonwalescencję!
Brawo Duży!
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84973
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto kwi 30, 2024 7:59 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Jaka szybka akcja :) Fajnie, że już wysterylizowana.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7949
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto kwi 30, 2024 16:28 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Gratulacje :D
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46717
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw maja 02, 2024 14:39 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Dzień dobry. :D
Dziękujemy wszystkim za ciepłe słowa i kciuki .
Operacja zakończona sukcesem. :ok:
Po 9-tej pojechałem do pracy ogarnąć koty,bo od wtorkowego popołudnia nie ma tam nikogo. Wjechałem na zakład ,pobrałem na bramie klucze i mam telefon ze schroniska że mogę odebrać kotkę. No to nawrotka i wio na drugi koniec miasta .
Po 20 min. byłem na miejscu. Panie spakowały kotkę do transporterka i powiedziały że mogę ją wypuścić.
No to ja spakowałem kotkę do samochodu i w drogę.
Obrazek
Po drodze trochę pogadaliśmy sobie i dotarliśmy na miejsce .
Jak weszliśmy na halę i poczuła znajomy zapach zaczęła się trochę szamotać . Ja ,cały czas mówiąc do niej ,postawiłem transporter w miejscu gdzie zawsze leżała i otworzyłem go.
Myślałem że kotka ucieknie ,a ona powoli wyszła i poszła obwąchiwać wszystkie swoje kąty.
Ja w tym czasie umyłem miski ,zmieniłem wodę i nałożyłem jedzenie.
Zawołałem kotkę i o dziwo przyszła ,powąchała jedzenie ale jeść nie chciała ,za to napiła się sporo wody,po czym przyszła i zaczęła ćwierkać i ocierać się . Ja myślałem że będę ten najgorszy co złapał,zamknął i wywiózł a tu taka niespodzianka . :D
Pozostałych kotów nie było ,wołałem ale nie przyszły ,za to pojawił się klon kotki którą przywiozłem ,jakby nie ogolony bok to bym ich nie rozpoznał .Ale kotka natychmiast klona przegoniła i dumna z antenką w górze wróciła się miziać.
Obrazek
Ma założony 1 szew rozpuszczalny a ranka jest jak u Iśki ,wielkości 5 groszy.
Obrazek
W sobotę znowu rano pojadę bo tam do poniedziałku nikogo nie będzie.
Towarzystwo w domu ma się dobrze ,są zdrowe,jedzą, bawią się a Iśka od kilku dni coś do mnie poczuła ,zrobiła się poważna i zaczęła ze mną spać :D

januszek

 
Posty: 209
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Czw maja 02, 2024 15:03 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Wspaniale, że tak się udało!!! Brawo!
A kotka wyraźnie nie ma do Ciebie żalu :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60673
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 02, 2024 21:01 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Ja też się cieszę że z koteczką w porządku i że nie ma żalu do Janusza :ok: No w końcu przyjechał po nią i zabrał do jej domku, więc jest jej oswobodzicielem :D

Silverblue

 
Posty: 1097
Od: Sob lut 10, 2024 18:51
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto maja 07, 2024 21:31 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

W sobotę pojechałem nakarmić koty i przywitała mnie tylko ta oswojona kotka, tej po zabiegu nie było.
Powoli pozbierałem i umyłem puste miski ,pozamiatałem miejsce gdzie jedzą ,wymieniłem wodę ,nałożyłem jedzenie i siedziałem może 1,5 godziny ale nie pokazała się .
W poniedziałek pojechałem normalnie do pracy i ok. 7 rano wszystkie koty pojawiły się na śniadaniu ale bez tej po zabiegu. Nie było jej do końca dniówki.
Miałem już czarne myśli ale dzisiaj przyszła ,z daleka słychać było miauczenie ,ona nigdy po cichu nie przychodzi.
Ranka ładnie się goi ,kotka wygląda tak jakby miała gdzieś drugą miejscówkę,jest czysta i o dziwo nie miała żadnego kleszcza,u pozostałych co kilka dni zawsze coś znajdę.
Chyba zapamiętała sobie jak ją pakowałem do transporterka ,bo dzisiaj delikatnie próbowałem ją złapać pod łapy a ona wtedy kładzie się na brzuchu aby nie wsunąć rąk ,jak nie odpuszczałem to postraszyła mnie zębami :D .
Najważniejsze że się odnalazła.
Towarzystwo w domu stało się wybredne ,jakby mogły to jadłyby tylko Veto-mune i smaczki ,ewentualnie wylizać patelnię ,garnek po obiedzie , mucha ,komar i trochę wysianego owsa :D .

januszek

 
Posty: 209
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 72 gości