Niuniuś , Misia i Isia witają

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 29, 2023 13:39 Re: Niuniuś i Misia witają

Trzymaj się Iśka i wracaj szybko do formy.Teraz będzie już tylko lepiej :ok: :201461
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Śro mar 29, 2023 14:10 Re: Niuniuś i Misia witają

Och, jakie przeżycia miała maleńka! Rana to mistrzostwo świata. Brawo dla lekarza!
Za szybkie i bezproblemowe gojenie się. Już za chwilę bedziesz smigać :)
A zachowanie przyszywanego rodzeństwa slodkie :1luvu:
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84524
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro mar 29, 2023 21:22 Re: Niuniuś i Misia witają

Iśka spamiętała się już po północy ,Niuniek z Misią chciały spać a Iśka chciała się bawić .
Wydawało jej się że spała nie wiadomo ile ,i za nic nie chciała w nocy spać ,ale w południe w końcu nie wytrzymała i zasnęła :D
Spodziewałem się nie wiadomo czego po tym zabiegu i na tą okoliczność wziąłem sobie urlop ,więc wczoraj siedziałem czekając aż mała w nocy zaśnie .
Ale w okolicach 3-4 rano ja padłem a ona dalej łaziła po mieszkaniu .
Dzisiaj dotarło do niej że coś ma na brzuchu i zaczęła najpierw lizać to miejsce a potem zębami ciągnąc , więc ubraliśmy jej kubraczek .
Pochodziła trochę na wstecznym ale teraz już zasuwa normalnie .
Dziękujemy wszystkim za kciuki :1luvu: :1luvu: :1luvu:

januszek

 
Posty: 201
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Śro mar 29, 2023 22:00 Re: Niuniuś i Misia witają

Taka mała ranka szybko się zagoi :ok: :201461
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59699
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro mar 29, 2023 22:01 Re: Niuniuś i Misia witają

Jak dobrze, że już po wszystkim. Ranka rzeczywiście mikroskopijna. Oby wszyscy weci potrafili tak sterylizować.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7422
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 31, 2023 10:16 Re: Niuniuś i Misia witają

januszek pisze:Dzisiaj dotarło do niej że coś ma na brzuchu i zaczęła najpierw lizać to miejsce a potem zębami ciągnąc , więc ubraliśmy jej kubraczek .
Pochodziła trochę na wstecznym ale teraz już zasuwa normalnie .


Dobrze zrobiłeś. Jak sobie przypomnę, co sobie moja kota zrobiła po operacji to mi do dziś włosy dęba stają. Artystki to one są nie z tej ziemi :roll:

Sigrid

 
Posty: 5167
Od: Śro lip 30, 2003 16:54
Lokalizacja: Praga (Południe, nie czeska niestety)

Post » Nie kwi 02, 2023 21:09 Re: Niuniuś i Misia witają

Dzień dobry ,Isia z tej strony :D
U nas wszystko w porządku.
Ja już od kilku dni na pełnych obrotach , ranka jest mniejsza od jednego grosza .
Duży trzy dni temu ,widząc jak mi nie wygodnie w tym ubranku ,zdjął je ze mnie . Ale pilnował mnie cały czas żebym tego miejsca nie lizała.Od razu zrobiło mi się lepiej i wróciły chęci do zabawy :D
Za oknem czuć wiosnę i zaczęłyśmy się zmieniać futerka. Duży dorwał najpierw mnie i wyczesał gumową szczotką a potem wziął na kolana i obciął pazurki.
Następny był Niuniek ,czesanie i pazurki .
Ze mną i Niuńkiem nie ma problemu bo jak Duży nas posadzi i trochę przytrzyma to tak siedzimy ,ale przed Miśką to nawet Duży czuje respekt :ryk:
Jak dotąd Miśka jeszcze Dużego nie podrapała ani nie ugryzła ,raz postraszyła zębami.
No i Duży wziął Miśkę na kolana i z biedą udało mu się obciąć pazurska w lewej ,przedniej łapie.
Miśka zaczęła wzywać pomocy i Duży widząc że zaraz poleje się krew :strach: wypuścił ją . Uciekła do pokoju ale za chwileczkę była z powrotem w kuchni ,przyszła do Dużego ,ten ją pogłaskał ,pogadał z nią i na kolana .Udało się zrobić prawą łapę :D ,i znowu wrzask ,szarpanie ,więc Duży ją wypuścił i
powiedział że tylne zrobimy przy okazji .
No i za pół godziny Miśka wyciągnęła się na boku ,na stole w kuchni i drzemie.Duży usiadł sobie na krześle i głaskając ją po tylnych łapkach oraz cały czas mówiąc do niej :201494 obciął wszystkie pazury,w obu łapkach i to bez żadnych protestów ze strony Miśki :D
Zostało jeszcze czesanie ,Miśka nie uznaje żadnych szczotek ,rękawic itp. a futro ma inne niż my ,ona jest taka mięciutka jak królik i jak Duży pociągnie trzy razy szczotką to szczotka jest zabita futrem.
Ale czesanie Miśki zostawiamy na jutro .

januszek

 
Posty: 201
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Nie kwi 02, 2023 21:20 Re: Niuniuś i Misia witają

Zdolny ten Wasz Duży, Isiu :1luvu:
Nasza Duża boi się obcinać pazurki. Za to wszyscy lubimy czesanie :201461
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59699
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto kwi 04, 2023 10:30 Re: Niuniuś i Misia witają

Jaki ten Duży pełen inwencji :)

Dzielne z Was kociszcza :)

Kiedy wyciagnięcie szwów?
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84524
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro kwi 05, 2023 13:43 Re: Niuniuś i Misia witają

zuza pisze:Jaki ten Duży pełen inwencji :)

Dzielne z Was kociszcza :)

Kiedy wyciagnięcie szwów?

Próbuję trochę zapanować nad tą sierścią ,wczoraj z Miśki wyczesałem tyle że spokojnie wystarczyłoby na drugiego kota :D . Chyba jej się chłodniej zrobiło bo śpi na kaloryferze . A sierść stała się już w domu ,naturalnym składnikiem powietrza i jedzenia :ryk:
Co do szwów to był tylko jeden i do tego rozpuszczalny ,tak że nigdzie nie musimy jeździć ,ranka goi się ,został jeszcze tylko malutki strupek .

januszek

 
Posty: 201
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Śro kwi 05, 2023 14:40 Re: Niuniuś i Misia witają

A to wygodne, ze rozpuszczalny :)

Tja... wyczesanie drugiego kota to niezła sprawa. U mnie jakoś koty nie linieja i sie zastanawiam, czy to źle o mnie świadczy...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84524
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro kwi 05, 2023 19:00 Re: Niuniuś i Misia witają

Niuniek gubi troszeczkę ,Iśka prawie wcale ale to co Miśka ma na sobie to przechodzi ludzkie pojęcie .
Ona ma inną sierść niż dwa białe. Miśka ma takie futro jakby królik ,miękkie i do tego gęste jak diabli ,woda się tego nie łapie :D
To jest taki mały mutant ,nie wiem jak wyglądali jej rodzice ale ona jest inna,nie ma normalnej szyi jak kot, tylko taki umięśniony kark i szeroką klatę ,przednie łapy ma też szeroko,jakby ją ogolić to wyglądałaby jak taki mały amstaf .Jest normalnej wielkości ale łapy ma o połowę grubsze niż Niuniek a tych jej pazurów to sam się boję :D . Nożyczki do obcinania ,dla kota nie bardzo sobie z nimi radzą i zawsze mam wrażenie że się połamią.

januszek

 
Posty: 201
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Śro kwi 05, 2023 19:24 Re: Niuniuś i Misia witają

Wow, rzeczywiście mutantka :ryk:
Ale najważniejsze żeby zdrowa była.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84524
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw kwi 06, 2023 22:57 Re: Niuniuś i Misia witają

Dzień dobry :D ,Isia z tej strony.
Nasz Duży ma ciągle urlop ,powiedział że po świętach idzie do pracy.
Najpierw prawie przez tydzień ogarniał Mercedesa od mamy Agi,a potem swojego szykował na zlot. Przedwczoraj skończył ,rano było -5 ale w dzień jeszcze świeciło słońce .
A dzisiaj zonk, zimno i sypie śnieg ,chyba nici ze zlotu .
Duży poszedł do garażu ogarnąć takiego "strupka" którego używa na dojazdy do pracy. Wrócił brudny i zmarznięty .Umył się ,zrobił kawę i patrzy gdzie są jego kotki.
A jego kotki od rana coś przegryzają i śpią . Duży stwierdził że trzeba rozruszać towarzystwo i wymyślił że Misia i Niuniek będą mnie uczyć piec ciasto ,bo oni już kiedyś piekli 8O .
Tak że dzisiaj będzie o tym jak to zostałam piekarzem :D
Duży przyniósł do kuchni piekarnik,naszykował wszystkie produkty ,wbił jajka do miski ,nasypał cukru i pokazuje nam jak je ubić trzepaczką .
Ja usiadłam na parapecie i uważnie obserwuję jak to się robi.
Obrazek
Duży wysmarował wcześniej foremkę ,musiałam zobaczyć czym ,okazało się że tą samą margaryną która leży odpakowana obok miski z ciastem .
Obrazek

W międzyczasie przyszła Misia i mówi że to trzeba spróbować ,czy wszystkiego jest dość ,może Duży zapomniał czegoś dodać...
Obrazek
Okazało się że Duży zapomniał ,Misia usiadła przy misce i mówi do niego: ociec ,weź tu dodaj trochę cukru waniliowego,kilka kropli olejku migdałowego i będzie ok.
Obrazek
Duży wylał ciasto do foremki a Niuniek przyszedł poukładać rodzynki
Obrazek
Jak już wszystko było gotowe,foremka wylądowała w piekarniku.
Piekarnik zaczął się ponownie rozgrzewać ,skrzypiąc przy tym i stukając a my w trójkę patrzyłyśmy co tam się takiego dzieje z tym ciastem.
Obrazek
A ciasto piekło się i piekło ,znudziło mnie to czekanie i myślę sobie że za ten czas pozmywam naczynia ,Duży będzie miał mniej roboty
Obrazek
Nawet dobrze mi szło ale przyszedł Niuniek i mówi że źle to robię i że mi pokaże jak się zmywa :ryk:
Obrazek
Ja mu mówię że tak samo zmywam tyle że nie nurkuję w zlewie :D ,ale niech mu będzie ,poszłam z powrotem pilnować ciasta
Obrazek
No i w końcu upiekło się ,Duży po dłuższej chwili wyciągnął foremkę z piekarnika i postawił na blacie,hmm nie wiem o co tyle zachodu,gorące to to,pachnieć może i pachnie ale mi nie smakuje,a Duży zagrzał sobie do tego mleko i mówi że bardzo dobre
Obrazek
Idę spać ,Duży zapowiedział że jutro czeka nas sprzątanie :D

januszek

 
Posty: 201
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Czw kwi 06, 2023 23:11 Re: Niuniuś i Misia witają

Kochane koty, takiej pomocy nie da się przecenić :201461 :201461
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości