Zuzia pasażerka na gapę szuka dobrego domku.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie maja 29, 2022 20:18 Zuzia pasażerka na gapę szuka dobrego domku.

14 kwietnia 2022 mąż znalazł w naszym samochodzie koteczke ok 8 miesięczną leżała spokojnie na akumulatorze. Naturalnie mąż przywiózł ja do domu i tu zaczęły się problemy. Nasza kotka ponad 10 letnia jej nie akceptuje. Kotki są izolowane, parę razy doszło do nieprzewidzianego spotkania i niestety nie obyło się bez agresji że strony Pusi. Szkoda mi malutkiej bo ona by chciała zwiedzać mieszkanie i być stałe z człowiekiem.
Koteczka jest przebadana, testy ujemne.
Z bólem serca musimy znaleźć Zuzi dobry domek że spokojnym kotem.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie maja 29, 2022 20:21 Re: Zuzia pasażerka na gapę szuka dobrego domku.

Obrazek
Zuzia na obecną chwilę nie jest jeszcze zaszczepiona i wysterylizowana.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon maja 30, 2022 14:39 Re: Zuzia pasażerka na gapę szuka dobrego domku.

Gosiugosiu, dla Zuzi szukaj domku z MŁODYM kotem. Nie spokojnym, ona jest młodziakiem i najlepiej dogada się z też młodym kotem. Niekoniecznie "spokojnym" :wink: .
Strasznie mi żal, że z Pusią się nie "dogadały" ale myślę, że jak Pusia zaznała wyłączności na Waszą miłość to trudno jej z tego zrezygnować 8)
Kurczę, z kotami jest trudniej niż z luźdmi :evil:
Kciuki dla kotek i dla Was :ok: :ok: :ok:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pon maja 30, 2022 15:05 Re: Zuzia pasażerka na gapę szuka dobrego domku.

Też myślę, że najlepszy dla Zuzi byłby młody kot, chętny do zabawy, w jej wieku, albo trochę młodszy. I oczywiście oba muszą być po kastracji.
A tak w ogóle - czy nie sądzisz, że warto jeszcze spróbować reakcji Pusi na Zuzię PO kastracji? Tylko nie zaraz po, ale np. za dwa miesiące? Zuzia będzie wtedy pachniała zupełnie inaczej, może będzie też trochę spokojniejsza. Gdyby te 2 miesiące mogła spędzić np. na działce z Mężem, a w międzyczasie nie znajdzie się odpowiedni domek, to moim zdaniem warto byłoby spróbować.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59708
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon maja 30, 2022 15:22 Re: Zuzia pasażerka na gapę szuka dobrego domku.

ewkkrem pisze:Gosiugosiu, dla Zuzi szukaj domku z MŁODYM kotem. Nie spokojnym, ona jest młodziakiem i najlepiej dogada się z też młodym kotem. Niekoniecznie "spokojnym" :wink: .
Strasznie mi żal, że z Pusią się nie "dogadały" ale myślę, że jak Pusia zaznała wyłączności na Waszą miłość to trudno jej z tego zrezygnować 8)
Kurczę, z kotami jest trudniej niż z luźdmi :evil:
Kciuki dla kotek i dla Was :ok: :ok: :ok:

Dziękujemy za kciuki.
Niestety masz rację że z kotami gorzej bo jak im wytłumaczyć że można równocześnie kochać wszystkie :201461

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon maja 30, 2022 15:22 Re: Zuzia pasażerka na gapę szuka dobrego domku.

jolabuk5 pisze:Też myślę, że najlepszy dla Zuzi byłby młody kot, chętny do zabawy, w jej wieku, albo trochę młodszy. I oczywiście oba muszą być po kastracji.
A tak w ogóle - czy nie sądzisz, że warto jeszcze spróbować reakcji Pusi na Zuzię PO kastracji? Tylko nie zaraz po, ale np. za dwa miesiące? Zuzia będzie wtedy pachniała zupełnie inaczej, może będzie też trochę spokojniejsza. Gdyby te 2 miesiące mogła spędzić np. na działce z Mężem, a w międzyczasie nie znajdzie się odpowiedni domek, to moim zdaniem warto byłoby spróbować.

Będę zapisywać na kastracje i zobaczymy.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon maja 30, 2022 17:41 Re: Zuzia pasażerka na gapę szuka dobrego domku.

Zuzia jest w moim typie, mogłaby szaleć z Bezią, chociaż Bezia starsza, ale… ale się nie zdecyduję… Mam nadzieję, że się albo dogadają, albo się znajdzie dom wspaniały…
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11132
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon maja 30, 2022 18:22 Re: Zuzia pasażerka na gapę szuka dobrego domku.

Nul pisze:Zuzia jest w moim typie, mogłaby szaleć z Bezią, chociaż Bezia starsza, ale… ale się nie zdecyduję… Mam nadzieję, że się albo dogadają, albo się znajdzie dom wspaniały…

Szkoda, miałabyś cudowna przytulaske.
Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon maja 30, 2022 21:27 Re: Zuzia pasażerka na gapę szuka dobrego domku.

Piekna kicia, szkoda, że się nie dogadują
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pon maja 30, 2022 23:44 Re: Zuzia pasażerka na gapę szuka dobrego domku.

A zrobiłaś Zuzi ogłoszenia na olx, na innych portalach? Na miau też można umieścić, w Kociarni i w dziale Adopcje.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59708
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto maja 31, 2022 8:00 Re: Zuzia pasażerka na gapę szuka dobrego domku.

jolabuk5 pisze:A zrobiłaś Zuzi ogłoszenia na olx, na innych portalach? Na miau też można umieścić, w Kociarni i w dziale Adopcje.

Chciałam zrobić ale mój syn się nie zgadza. Twierdzi że to jego kot a ja mogę swojego oddac bo to ona jest agresywna :mrgreen:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto maja 31, 2022 12:01 Re: Zuzia pasażerka na gapę szuka dobrego domku.

Gosiagosia pisze:
jolabuk5 pisze:A zrobiłaś Zuzi ogłoszenia na olx, na innych portalach? Na miau też można umieścić, w Kociarni i w dziale Adopcje.

Chciałam zrobić ale mój syn się nie zgadza. Twierdzi że to jego kot a ja mogę swojego oddac bo to ona jest agresywna :mrgreen:


Gosia, to może jeszcze dajcie koteczce szansę, skoro syn tak ja lubi, :D sama nie wiem , moja Hrabina nie cierpi innych kotów, zaraz gryzie, nie dopuści do kuwety, ale Twoja Pusia mieszkała z kocurkiem i jakos sie dogadywały. Cięzkie to wszystko jest.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Wto maja 31, 2022 14:34 Re: Zuzia pasażerka na gapę szuka dobrego domku.

Myszorek pisze:
Gosiagosia pisze:
jolabuk5 pisze:A zrobiłaś Zuzi ogłoszenia na olx, na innych portalach? Na miau też można umieścić, w Kociarni i w dziale Adopcje.

Chciałam zrobić ale mój syn się nie zgadza. Twierdzi że to jego kot a ja mogę swojego oddac bo to ona jest agresywna :mrgreen:


Gosia, to może jeszcze dajcie koteczce szansę, skoro syn tak ja lubi, :D sama nie wiem , moja Hrabina nie cierpi innych kotów, zaraz gryzie, nie dopuści do kuwety, ale Twoja Pusia mieszkała z kocurkiem i jakos sie dogadywały. Cięzkie to wszystko jest.

Jak do nas przyszła to koty ja dobrze przyjęły nie było agresji najwyżej syki .
Migotke też długo nie akceptowała ale takiej agresji jak do Zuzi nie było.
Szanse dam, wykastruje malutka i zobaczymy. Tylko to mi się w czasie rozciągnie bo Zuzia ma rujke. :cry:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto maja 31, 2022 15:14 Re: Zuzia pasażerka na gapę szuka dobrego domku.

Byc moze jest tak, ze zbieglo sie z czasem zadomowienie koteczki, jej dojrzewanie, zmiany hormonalne i to, co bylo do zaakceptowania dla rezydentki (mlody kociak), to teraz (dojrzala, plodna kocica) jest nie do przyjecia.

Moze izolacja z sterylka i wprowadzanie od nowa kotki do domu spowoduje 'happy end'?

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Wto maja 31, 2022 15:52 Re: Zuzia pasażerka na gapę szuka dobrego domku.

FuterNiemyty pisze:Byc moze jest tak, ze zbieglo sie z czasem zadomowienie koteczki, jej dojrzewanie, zmiany hormonalne i to, co bylo do zaakceptowania dla rezydentki (mlody kociak), to teraz (dojrzala, plodna kocica) jest nie do przyjecia.

Moze izolacja z sterylka i wprowadzanie od nowa kotki do domu spowoduje 'happy end'?

Oby tak było :ok:
Izoluje je nadal i pilnuję żeby Zuzia nie zwiała z pokoju.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości