Kotka robi kupę na łóżko

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lut 24, 2022 20:18 Re: Kotka robi kupę na łóżko

Do zakwaszania moczu (taką rolę pełnią karmy urinary) lepiej zastosować np. Urinowet. To taka pasta, wyciskana z małych, żelowych pojemniczków, koty nawet ją lubią. Mannozy nie próbowałam, ale skoro pibon pisze, że się sprawdza, to na pewno bedzie lepsza od suchej karmy.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60405
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lut 24, 2022 20:36 Re: Kotka robi kupę na łóżko

To prawda. Lepiej dawać normalna wysokomiesnamokra karmę i zakwaszac czymś dodatkowym


Można kwasnosci moczu badać paskami, żeby często a tanio.

Zdrówka!

Czy ona pije wodę? Bo pewnie dobrze byłoby żeby sporo piła. Czasem wystarczy postawić dodatkowe miski ns trasie kota, żeby na nie trafiał :)
Niektóre koty lubią pić z fontanny. Inne z kranu. Warto pokombinować :)
To tak w ramach zapobiegania nawrotom :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84885
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw lut 24, 2022 20:37 Re: Kotka robi kupę na łóżko

pibon pisze:Wystarczy karma mokra. Nie dawaj suchej wcale. I podawanie d-mannozy co jakis czas.
Jesli chcesz isc w karmy weterynaryjne, ktore sa drogie i niezdrowe dla kota - Twoja wola.


Suchej wogole nie daję.Wet kazal dawac royal canin urinary- to one są złe? to które dawac? mój kot jadł animonde carny, bozitę,smilę.
druga rzecz jak mam dawkowac dmannoze bo juz zamowilem.Jeszcze chcę kupic zurawinę i jakos jej dodawac do karmy,tylko nie wiem ile.
BTW.Dzięki za pomoc.

Do Zuzy: cięzko mi powiedziec czy pije dużo-raczej tak normalnie jak przeciętny kot.

przemo1970

 
Posty: 27
Od: Sob lip 07, 2018 22:02

Post » Czw lut 24, 2022 21:23 Re: Kotka robi kupę na łóżko

To dobrze. Tego sie trzymaj - nie dawaj zadnych suchych karm. Tylko mokra karma przy problemach z pecherzem. Generalnie zasada jest taka, ze nawet slabsza karma mokra jest lepsza niz "dobra" karma sucha.
Mam 2 fontanny i koty chetnie z nich korzystaja. Trzeba kupowac do nich filtry i wymieniac regularnie.
Mam taka d-mannoze:
https://www.amazon.com/gp/product/B0026 ... UTF8&psc=1
Jak jest problem u ktoregos z kocurkow to daje po 1 tabletce 3-4 dziennie w pastach-przysmakach ktore lubia. Moja mannoza jest czysta, nie ma domieszkow (niepotrzebne sa zadne domieszki, z nimi koty nie beda chcialy zjesc) i jest bezsmakowa/bezwonna. Zjadaja bez problemu. Przypominawczo daje przez kilka dni po 1 tabletce rano i wieczorem.
Tu mozesz sobie poczytac o d-mannozie:
https://healthypets.mercola.com/sites/h ... -cats.aspx
Karmy weterynaryjne to karmy o smieciowym skladzie. Same tam smieci w nich, odpady, rzeczy, ktorych kot w ogole nie powinien jesc.
Kot to zwierze ktore malo pije bo swoje plyny w naturze przyjmuje glownie z pokarmu, dlatego dawanie mu do jedzenia karmy suchej w dodatku o zlym skladzie (za malo bialka, za malo plynow, za to maki zbozowe, jakies wypelniacze typu skrobia,oleje itp. ) prowadzi do problemow zdrowotnych typu problemy z pecherzem, potem choroby nerek, i nie tylko.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4250
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pt lut 25, 2022 3:54 Re: Kotka robi kupę na łóżko

cc_feeding_d-mannose.pdf jeszcze jest duzo info o mannozie.

·
http://s3.amazonaws.com/jo.beta.bucket/ ... annose.pdf
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4250
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pt lut 25, 2022 19:06 Re: Kotka robi kupę na łóżko

pibon pisze:cc_feeding_d-mannose.pdf jeszcze jest duzo info o mannozie.

·
http://s3.amazonaws.com/jo.beta.bucket/ ... annose.pdf

Dzieki ale nie znam angielskiego,czekam na przesyłke z dmannoze-.
Mam drugiego kota który jest zdrowy ,czy jesli on też będzie jadl karmę z tym dodatkiem to mu w zaden sposob nie zaszkodzi?
Poza tym chcę tez dodawac suszoną zmieloną zurawinę do jedzienia.

przemo1970

 
Posty: 27
Od: Sob lip 07, 2018 22:02

Post » Pt lut 25, 2022 21:29 Re: Kotka robi kupę na łóżko

Tylko przy zakwaszaniu pamietaj o badaniu moczu np. paskami, zeby nie przedobrzyc w drugą strone, bo w zbyt kwaśnym moczu tworzą sie kryształy nierozpuszczalne.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84885
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt lut 25, 2022 21:53 Re: Kotka robi kupę na łóżko

zuza pisze:Tylko przy zakwaszaniu pamietaj o badaniu moczu np. paskami, zeby nie przedobrzyc w drugą strone, bo w zbyt kwaśnym moczu tworzą sie kryształy nierozpuszczalne.


a zdrowemu kotu nic nie będzie jak będzie tez jadl taką karme?
Nic nie wiem o badaniu paskami moczu szczerze mówiąc..

przemo1970

 
Posty: 27
Od: Sob lip 07, 2018 22:02

Post » Pt lut 25, 2022 22:18 Re: Kotka robi kupę na łóżko

przemo1970 pisze:
zuza pisze:Tylko przy zakwaszaniu pamietaj o badaniu moczu np. paskami, zeby nie przedobrzyc w drugą strone, bo w zbyt kwaśnym moczu tworzą sie kryształy nierozpuszczalne.


a zdrowemu kotu nic nie będzie jak będzie tez jadl taką karme?
Nic nie wiem o badaniu paskami moczu szczerze mówiąc..

Chodzi o badanie poziomu ph. Kupujesz paski do badania zakwaszenia plynu, moze ktos podpowie jakie, bo ja znam te akwariowe (a moze one ogolne?). Łapiesz mocz kota (ja np. podkładam pod sikającego kota pojemnik do badania moczu kupiony w aptece), potem zanurzasz pasek i porownujesz kolor z probnikiem i juz wiesz, jakie jest ph.

Prawidłowe w przypadku kotów to 5,5 – 6,5, powyżej 7 to odczyn zasadowy, ktory sprzyja tworzeniu sie struwitow i jest czesty przy infekcjach bakteryjnych. Poniżej 5,5 zmierza w kierunku moczu zbyt kwasnego i mogą się w nim tworzyć szczawiany, które są nierozpuszczalne.

Mając dwa koty musisz sprawdzić, jakie maja ph oba, wtedy sie przekonasz, czy oba mogą jesc dodatki zakwaszające, żeby im nie zaszkodzić. Jeśli u obu mocz bedzie sie trzymał w zakresie normy, to luz.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84885
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt lut 25, 2022 22:32 Re: Kotka robi kupę na łóżko

Dziekuję Zuza za pomoc.

przemo1970

 
Posty: 27
Od: Sob lip 07, 2018 22:02

Post » Sob lut 26, 2022 4:31 Re: Kotka robi kupę na łóżko

Oba moga jesc d-mannoze, nie zaszkodzi. Ona nie jest metabolizowana w organizmie kota. Choc ja wole dawac tabletke w malej ilosci bardzo smakowitej karmy (rybnej) tylko temu kotu, ktory akurat tego potrzebuje i wtedy mam pewnosc, ze cala porcje zjadl. No i wiadomo - opakowanie starczy na dluzej.
Nie wiem czy Twoj kot bedzie zjadal ta suszona zurawine? Mialam na poczatku d-mannoze z zurawina wlasnie i absolutnie nie chcial tego jesc, a czysta d-mannoze zjada bez problemu.
Edit: w tym dokumencie zalinkowanym jest dozowanie podawane przez mojego weterynarza. Zaleca w ostrym przebiegu nawet 2g co godzine. U mnie, tak jak pisalam juz wczesniej, 3 razy dziennie po tabletce 400mg przez tydzien wystarczylo by wykurowac. W nawracajacyh, chroniczych przebiegach poleca podawac 250-500mg dziennie (w podzielonych dawkach).
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4250
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Sob lut 26, 2022 11:03 Re: Kotka robi kupę na łóżko

Dżieki Pibon za tak wyczerpujące informacje-na pewno mi pomogą.

przemo1970

 
Posty: 27
Od: Sob lip 07, 2018 22:02

Post » Sob mar 12, 2022 7:35 Re: Kotka robi kupę na łóżko

Jestem załamany bo był tydzien spokoju i kotka znowu zacząła robic siku i kupę na kanapę a caly czas jest na antybiotykach,dostaje dmannoze i karmę urinary.Tak jakby bez powodu sie zalatwia, kot jest wesoly, bawi sie z drugim ma apetyt itp.

przemo1970

 
Posty: 27
Od: Sob lip 07, 2018 22:02

Post » Sob mar 12, 2022 12:58 Re: Kotka robi kupę na łóżko

Moze behawiorysta by pomógł? Gdzieś musi być problem, na odległość trudno to ustalić.
Powtórzyłabym badanie moczu, może też krew zbadać?
Kanapę przykryj folią.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60405
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob mar 12, 2022 14:38 Re: Kotka robi kupę na łóżko

Ta karma urinary, co to za rodzaj?

FuterNiemyty

 
Posty: 3648
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 300 gości