Andrzejek :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lut 18, 2022 23:31 Andrzejek :)

To może tak żeby nie było, że kocię moje słodkie to jedynie jego potencjalne problemy zdrowotne ;)

Kolega jest z nami od listopada, 10-miesięczny Syberyjczyk. Mój poprzedni kot potrzebował kilku dni by wytoczyć się spod łóżka po przybyciu do nowego domu, ten - zero zawahania, zaraz po wyjściu z transportera zaczął zwiedząc, wchodzić na kolana i mruczeć jak traktor. Bardzo gadatliwy, towarzyski, co nocy przychodzi trochę się tulić, a potem iść spać koło nas w łóżku - kotek od ściany, dalej ja, a dalej narzeczony ;)

Wybredocha jest straszna, niestety miał okazję dostać kilka dni Felixa (wiem, wiem) gdy na chwilę wylądował pod opieką mojego brata, ale jesteśmy na dobrej drodze do wrócenia już na stałe do dobrych zwyczajów żywieniowych, nawet jeśli niejedna puszka została po drodze przekazana na dokarmiane koty z ogródków działkowych.

Ulubioną zabawką jest zdezelowana już nieco wędka z pluszową rybką na końcu, kupiona za grosze z animaliów: budzimy się z nią często w łóżku :D Od jakiegoś czasu zaczął się robić mądrzejszym łowcą i już nie tylko chce ganiać jak szalony, ale bardziej zasadzać się, stąd na łóżku robimy mu "tor przeszkód" z kołder i koców, by miał przez co skakać i tęże rybkę napadać.

Chociaż bieżącej wody z prysznica unika, absolutnie UWIELBIA spędzać czas w łazience, wliczając w to kładzenie się na mokrej podłodze prysznica. (A potem idzie do kuwety i trzeba mu wybierać przylepiony żwirek z łapek, ale mniejsza ;))

Poniżej zdjęcie bardzo świeże, już z momentu jego ostatnich futerkowych zmian, oraz przykład tego, jak pomaga mi w pracy zdalnej sprzed dwóch tygodni :)

https://imgur.com/6bWpDy9

https://imgur.com/nmOrQB8

mephale

 
Posty: 12
Od: Pt lut 18, 2022 12:28

Post » Sob lut 19, 2022 7:24 Re: Andrzejek :)

Piękny! Myślę, że kilka saszetek Felixa go nie zabija choć lepiej żeby jadł coś wartościowszego oczywiście.

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Sob lut 19, 2022 18:04 Re: Andrzejek :)

Śliczny i duuuży! :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lut 19, 2022 18:37 Re: Andrzejek :)

Piekny! Dlugowlosy! Kocham takie duze kotki!
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Nie lut 20, 2022 10:05 Re: Andrzejek :)

Co do Felixa: ja wiem, na szczęście nie jestem z tych, co zakładają, że kilka dni Felixa natychmiast da kotu raka ;) Ale zwierzak zakochał się w nim od pierwszego wrażenia i przez jakiś czas nie chciał jeść nic innego (wcześniej będąc kotem żywionym BARF-em na zmianę z Wild Freedom i okazjonalną Cosmą na specjalną okazję). Ale jak mówiłam, jesteśmy na wylocie procesu powrotu do dobrego zywienia :)

I jest absolutnie ogromny, jak widzę standardowych rozmiarów kociaki to wydają się maleńkie :D Ważyliśmy go u weterynarza w styczniu i było to tuż poniżej 5kg (4,9 z ogonkiem), więc już pewnie tych 5 dobił :)

Poza tym nauczył się jak wskakiwać na suszarkę do ubrań (tak, tę taką składaną), bestia jest zdolna aż za bardzo :D

mephale

 
Posty: 12
Od: Pt lut 18, 2022 12:28

Post » Nie lut 20, 2022 14:11 Re: Andrzejek :)

Kochany futrzak :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84536
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 94 gości