Zostawić czy szukać domu? Dokocenie

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lut 10, 2022 20:50 Re: Zostawić czy szukać domu? Dokocenie

Dziekuje, czytam to forum, do rana przeczytam cale :)

Kocia plazma

Avatar użytkownika
 
Posty: 163
Od: Wto sty 01, 2019 0:24

Post » Czw lut 10, 2022 21:00 Re: Zostawić czy szukać domu? Dokocenie

Ja bym BARFa nie odstawiala bo to jednak jest swieze, najbardziej zdrowo i najbardziej wartosciowe jedzenie. Jednak puszki - to puszki. My ludzie tez nie lubimyza czesto jesc z puszek - to nie jest swieze jedzenie jednak. Zrobilabym tak, jak drugi wet radzil i tylko za jakis czas skontrolowala BUN i kreatynine.
Fajne masz te kotki i super imie - Biedronek! :)
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Czw lut 10, 2022 22:09 Re: Zostawić czy szukać domu? Dokocenie

A ja wrócę do tematu wątku. Moim zdaniem szukać domu. Kinia jest już koteczką w wieku słusznym, nie rób jej tego co u mnie samo się zrobiło :roll: . Dwie moje od zawsze kotki rezydentki od czasu, gdy przygarnęły się same dwa bezdomne kocury a na nieszczęście ich wspólna narzeczona (oczywiście całą trojkę wyleczyłam, wykastrowałam itd.) od kilku lat straciły całkowicie radość życia. Starsza ma 19 lat, młodsza 16. Przestały wychodzić do ogrodu, który był zawsze ich, po domu przemykają się ze strachem w oczkach, starsza- Czitusia -praktycznie zamieszkała pod stołem w jednym pokoju, a do ogrodu muszę ją wynosić, być obok a potem przynosić. Boją się i koniec. Kinia będzie coraz starsza i będzie wymagała Waszej większej miłości, bezpieczeństwa, spokoju. No i co tu więcej pisać...Być może wszystko się ułoży, ale nie jest to opcja pewna. Według mnie dobro rezydentki dobrem najwyższym.
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17831
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Czw lut 10, 2022 22:49 Re: Zostawić czy szukać domu? Dokocenie

Na pewno warto przyjrzeć się sytuacji, dopóki kotki są młode i mają szansę na adopcję. Sama najlepiej ocenisz sytuację. To trochę inny przypadek niż u Czitki, bo do niej wprowadziły się 2 dorosłe kocury, a to jednak są młodziaki. Może Hiti powinien dostać obrożę z feliwayem? Albo - dopóki zima i okna zamknięte - włączyć feliway friend do kontaktu?
Oczywiście, dobro rezydentki jest najważniejsze.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lut 11, 2022 12:12 Re: Zostawić czy szukać domu? Dokocenie

pibon pisze:Ja bym BARFa nie odstawiala bo to jednak jest swieze, najbardziej zdrowo i najbardziej wartosciowe jedzenie. Jednak puszki - to puszki. My ludzie tez nie lubimyza czesto jesc z puszek - to nie jest swieze jedzenie jednak. Zrobilabym tak, jak drugi wet radzil i tylko za jakis czas skontrolowala BUN i kreatynine.
Fajne masz te kotki i super imie - Biedronek! :)

Nie odstawie, jednak da sie zrobic BARF z obnizona iloscia bialka i fosforu, tylko musze robic sama, nie kupowac. Juz zakupilam suplementy i bede robila. Biedronek, to kotek z ulicy, rok temu na wiosne przyszla taka sliczna kocinka, chuda strasznie i dzika. Karmilam i szukalam jej dzieci godzinami po calej dzielnicy. Biedronka miala duzy brzuch, pokarmilam kilka tygodni i brzuch wielki znknal, sledzilam ja i nic. Latem zaczela podcodzic blizej mnie i wtedy ja z nienacka taki głask zrobilam od glowy po ogon. Popatrzyla na mnie z obrzydzeniem i trzy dni nie podeszla. Pozniej znowu ale juz dwa glaski i nie uciekla, pozniej odkryla, ze to przyjemne i glaskanie zaczelo byc wazniejsze niz jedzenie. Probowalam wziac ja na rece ale cala zesztywniala (poznalam roznice miedzy braniem na rece domowego, porzuconego kota, a dzikusa, ktory nigdy nie byl podnoszony). Po kilku dniach weszla do mieszkania, wychodzac zadarla ogon do gory i... pokazala wielkie jajca i okazalo sie, ze to BIEDRONEK :ryk: i tak juz zostalo. Biedronek, to miziak nad miziaki. Strasznie sie bal jak zamknelam raz drzwi od domu. Uciekl na schody, uszy na boki i obserwowal, wypuscilam. Po kastrowaniu byl w domu, bo musial i syczal strasznie, myslalam, ze juz nas nie kocha. Ale jak go wypuscilam, to wrocil i juz sie nie bal zamknietych drzwi. Zobacz jakie one sa piekne.
Obrazek tu Hitlerek (ma serduszko na boku) i Biedronek :1luvu:
Tu wiadomo kto to Obrazek
Biedronek Obrazek

Kocia plazma

Avatar użytkownika
 
Posty: 163
Od: Wto sty 01, 2019 0:24

Post » Pt lut 11, 2022 12:19 Re: Zostawić czy szukać domu? Dokocenie

czitka pisze:A ja wrócę do tematu wątku. Moim zdaniem szukać domu. Kinia jest już koteczką w wieku słusznym, nie rób jej tego co u mnie samo się zrobiło :roll: . Dwie moje od zawsze kotki rezydentki od czasu, gdy przygarnęły się same dwa bezdomne kocury a na nieszczęście ich wspólna narzeczona (oczywiście całą trojkę wyleczyłam, wykastrowałam itd.) od kilku lat straciły całkowicie radość życia. Starsza ma 19 lat, młodsza 16. Przestały wychodzić do ogrodu, który był zawsze ich, po domu przemykają się ze strachem w oczkach, starsza- Czitusia -praktycznie zamieszkała pod stołem w jednym pokoju, a do ogrodu muszę ją wynosić, być obok a potem przynosić. Boją się i koniec. Kinia będzie coraz starsza i będzie wymagała Waszej większej miłości, bezpieczeństwa, spokoju. No i co tu więcej pisać...Być może wszystko się ułoży, ale nie jest to opcja pewna. Według mnie dobro rezydentki dobrem najwyższym.

Obserwuje jeszcze, wiele kotow juz wyadoptowalam, ale te dwa pokochalam jakos tak mocniej. Hiti ma okolo 6 lat, a Biedronek okolo 3. Wiem, ze sie nie pokochaja, jedynie moge tolerowac. Ciezko jest znalezc teraz dom dla kota, ludzie po brexicie wyjezdzaja do swoich krajow, a koty wyrzucaja na ulice, strasznie duzo ich jest. Jeszcze dam im czas do lata, łapoczyny ustały juz i ataki, bo pilnujemy, trudna decyzja.

Kocia plazma

Avatar użytkownika
 
Posty: 163
Od: Wto sty 01, 2019 0:24

Post » Pt lut 11, 2022 12:23 Re: Zostawić czy szukać domu? Dokocenie

jolabuk5 pisze:Na pewno warto przyjrzeć się sytuacji, dopóki kotki są młode i mają szansę na adopcję. Sama najlepiej ocenisz sytuację. To trochę inny przypadek niż u Czitki, bo do niej wprowadziły się 2 dorosłe kocury, a to jednak są młodziaki. Może Hiti powinien dostać obrożę z feliwayem? Albo - dopóki zima i okna zamknięte - włączyć feliway friend do kontaktu?
Oczywiście, dobro rezydentki jest najważniejsze.

Rezydentka dostala obroze i jest juz bardziej smiala, jednak nie mruczy i nie ugniata jak bylo kiedys. Nie jest wylewnym kotem i nigdy nie byla. Nie siedzi na kolanach i nie lubi glaskania, czasem tylko przyszala i pomruczala i ugniatala, wtedy wiedzialam, ze jest szczesliwa. Dostaje tez zylkene. Hiti nawet jak jest cieplo odmawia wyjscia z domu, Biedronek czesto na zewnatrz. Dami im czas do lata i jesli uznam, ze Kinia cierpi, to poszukam domu chlopakom

Kocia plazma

Avatar użytkownika
 
Posty: 163
Od: Wto sty 01, 2019 0:24

Post » Pt lut 11, 2022 12:27 Re: Zostawić czy szukać domu? Dokocenie

Śliczne oba! Biedronek pewnie miał robale, stąd ten brzuch...
Takiemu oswojonemu dzikusowi nie będzie łatwo znaleźć dom, może jednak uda się zostawić?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lut 11, 2022 12:40 Re: Zostawić czy szukać domu? Dokocenie

Dobre rady to jedno, a uczucia drugie. Ja nie potrafie oddac kota, zgarnietego z biedy na ulicy, ktory juz sie u mnie zadomowil. Koniecznie trzeba wyrozniac i dopieszczac rezydentke, mlodziez jeszcze moze poczekac na swoja kolej.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt lut 11, 2022 12:54 Re: Zostawić czy szukać domu? Dokocenie

6 lat to ledwie dojrzałośc, na pewno nie starosc. Co nie znaczy, że nie moze nie chciec intruzow ;)
Trzymam kciuki.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84536
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt lut 11, 2022 12:55 Re: Zostawić czy szukać domu? Dokocenie

mziel52 pisze:Dobre rady to jedno, a uczucia drugie. Ja nie potrafie oddac kota, zgarnietego z biedy na ulicy, ktory juz sie u mnie zadomowil. Koniecznie trzeba wyrozniac i dopieszczac rezydentke, mlodziez jeszcze moze poczekac na swoja kolej.

Mysle, ze robale to byly. Mam tak samo, trudno oddac. Biedronek faktycznie by mial problem w innym domu, bo ma takie zachowania dzikusa. Hitlerek nie ma, byl kotem oswojonym i wyrzuconym na ulice, od razu mozna bylo brac na rece. Staram sie, ale ona jest obrazona, spi u corki na gorze i mruczy do jej chlopaka.
teraz jak mnie nie ma, to spi na moim miejscu w sypialni Obrazek, lubi tez tak Obrazek. Dziekuje za rady.

Kocia plazma

Avatar użytkownika
 
Posty: 163
Od: Wto sty 01, 2019 0:24

Post » Pt lut 11, 2022 12:56 Re: Zostawić czy szukać domu? Dokocenie

zuza pisze:6 lat to ledwie dojrzałośc, na pewno nie starosc. Co nie znaczy, że nie moze nie chciec intruzow ;)
Trzymam kciuki.

Kinia (rezydentka) 12 lat, Biedron 3-4 lata, Hiti 6 lat, dziekuje

Kocia plazma

Avatar użytkownika
 
Posty: 163
Od: Wto sty 01, 2019 0:24

Post » Pt lut 11, 2022 13:39 Re: Zostawić czy szukać domu? Dokocenie

ach, przepraszam, pomyliłam koty :oops:
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84536
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt lut 11, 2022 13:40 Re: Zostawić czy szukać domu? Dokocenie

Może spróbuj znaleźć domek Hihiemu? On się chyba najlepiej będzie czuł jako jedynak, skoro goni wszystkie koty. Do tego jako miziak ma szansę podbić czyjeś serce.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lut 11, 2022 18:34 Re: Zostawić czy szukać domu? Dokocenie

mziel52 pisze:Dobre rady to jedno, a uczucia drugie. Ja nie potrafie oddac kota, zgarnietego z biedy na ulicy, ktory juz sie u mnie zadomowil. Koniecznie trzeba wyrozniac i dopieszczac rezydentke, mlodziez jeszcze moze poczekac na swoja kolej.

No właśnie, to jest bardzo trudne :( . Tak mam, zadomowił się Brat, Pasio i na swój sposób Mami. Wspaniałe, kochane koty. Ale widzę też jak bardzo to się odbiło na rezydentkach i czuję się po prostu winna, miały mieć spokojną, szczęśliwą starość, stało się dokładnie odwrotnie :( .
Pozostaje trzymać kciuki za Kinię, Hiti i Biedronka z nadzieją, że wszystko się ułoży :ok: :ok: :ok: !
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17831
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, Silverblue, ulola i 108 gości