Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [Bure czorty]

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 13, 2022 11:56 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [Massimo się wyprowadza

Sierra pisze:Żeby skomplikować - Romeo, skrzywdzony przez babę... Kobiet boi się panicznie, ale mężczyzn boi się panicznie bardziej. W sensie kobietę może obserwować np. spod fotela, przy mężczyźnie znika absolutnie :roll:

Nie komplikujesz :D . Potwierdzasz moją teorię, że kotki wolą facetów a kocury wolą baby :wink: . Między innymi, dlatego właśnie, mam trzy kocury i tylko jedną kotkę :mrgreen:
Baba ewkkrem :ryk:
PS.: Ruzi nikt nie skrzywdził. Porzucona przez matkę w działkowym domku, odchowana na smoczku od ok. 10 dnia życia (oczy były otwarte). Dzikowe zachowania miała do końca swojego, 15-to letniego życia.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7976
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro lip 13, 2022 12:19 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [Massimo się wyprowadza

No nie wiem... Tula dla odmiany kocha kobiety, a mężczyznami zwyczajnie gardzi i widzi w nich niewolników :lol: . Żebyście wiedzieli jak siada przed mężczyzną z miną "Miziaj, sługo :x "

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Pt lip 15, 2022 20:35 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [Massimo się wyprowadza

No więc tak - zaczynam czesać Kropka. Kropek średnio zaangażowany, na zasadzie "skoro ci to sprawia przyjemność, to czesz...".
Po chwili przyłazi Łapek i patrzy wyczekująco. No to go czeszę. Kropek sobie poszedł uwalił się w pobliżu i paczy, ale tak rzekłbym przyjaźnie, z miną "nim się zajmij, jemu bardziej zależy". Czeszę, Łapek przewala się na boki, wystawia brzuszek, kokosi się się i w ogóle kocia błogość. No, przy mnie zwykle tak sie nie zachowuje... W pobliżu przycupnęła Kicia i patrzy z miną "no, co oni w tym czesaniu widzą?". Przeciągnąłem ją zgrzebłem leciutko, i cud - nie tylko nie uciekła ale wyciągnęła się z miną "a, w sumie, może być". Fakt, że po chwili miała dość i sobie poszła, ale to był PIERWSZY raz gdy pozwoliła się czesać, zwykle jedno muśniecie zgrzebłem, niewazne przez kogo, natychmiast teleportowało ją do innego pokoju. No dobra, to idę do Kropka, żeby mu nie było przykro. Czeszę, Kropek po chwili wstaje z miną "wiesz, dzisiaj nie jestem w nastroju" i sobie idzie. A skoro tak, to przylatuje Łapek siada i paczy wyczekująco...

PS. Massimo na nowym mieszkaniu ma kumpla, rudzielca w swoim wieku i panowie wyglądają na zadowolonych ze swego sąsiedztwa (są przechodnie balkony tam - przechodnie dla kotów - i się wizytują).
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lip 15, 2022 22:16 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [Massimo się wyprowadza

Moje koty lubią czesanie. A czym czeszesz?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 15, 2022 23:01 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [Massimo się wyprowadza

Mam zgrzebla, jedno mocniejsze, drugie delikatniejsze i takie rekawice (to na Kicie, czasem sie tak pozwoala wyczesac, bo zgrzebla nie tolerowala).
Kocury wola to mocniejsze zgrzeblo.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lip 16, 2022 7:29 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [Massimo się wyprowadza

Lifter pisze:(...) Czeszę, Łapek przewala się na boki, wystawia brzuszek, kokosi się się i w ogóle kocia błogość. (...)

Chyba dobrze przewidywałem. ;)

Wojtek

 
Posty: 27334
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Sob lip 16, 2022 16:05 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [Massimo się wyprowadza

Za to dzisiaj rano rozmawiam sobie przez telefon w kuchni i przykucnalem przy oknie, a wtedy pojawil sie Kropek i na bezczelnego oparl mi sie przednimi lapami o plecy (w koszuli) i... zaczal obdrapywac. Jak cholerny drapak jaki. A potem jeszcze zaczepil sie pazurem o koszule, wiec zaczal sie cyrk. Kurde, tak to mnie jeszcze zaden kot w zyciu nie uprzedmiotowil. Wiem, ze jestem ich otwieraczem do puszek i czyscicielem kuwet, ale drapakiem?!
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lip 16, 2022 16:23 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [Massimo się wyprowadza

Lifter pisze:Mam zgrzebla, jedno mocniejsze, drugie delikatniejsze i takie rekawice (to na Kicie, czasem sie tak pozwoala wyczesac, bo zgrzebla nie tolerowala).
Kocury wola to mocniejsze zgrzeblo.

A próbowałeś takie szczotki?
ObrazekObrazekObrazek
Moje koty je uwielbiają, Zunia od Anny2016 dostała ode mnie i też bardzo lubi. Mają poddające się lekko, plastikowe "ząbki" różnej wysokości, nie można nimi skaleczyć, dla kobiet są reklamowane jako szczotki nie ciągnące włosów. Może Twoim kotom też by się podobały? Można kupić na allegro. Oryginalne Tangle Teezer są droższe (ok. 30-40 zł), ale ja kupuję "podróbki" po 10 zł, równie dobre.
https://allegro.pl/oferta/szczotka-do-w ... b883560963
https://allegro.pl/oferta/tangle-teezer ... 1748209531
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 29, 2022 14:32 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [Massimo się wyprowadza

Zasada jest prosta - jeśli czeszę Kropka, pojawia się Łapek. [Kropek natychmiast wchodzi w tryb "to mi już nie zależy" i sobie idzie].
Łapek w trybie czesania zmienia się w domowego kotka, którego można niemal dowolnie miziać, choć z brzuszkiem trzeba ostrożnie.
Zasada przestaje obowiązywać gdy skończy się czesanie lub - znacznie rzadziej - gdy Łapek ma dość czesania.

W pozostałym czasie Łapek wchodzi w tryb półdzikusa, czyli trzyma dystans. Nieduży ale jednak.

Lubię tego drania, co tu kryć.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lip 29, 2022 18:35 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [Massimo się wyprowadza

Słodki drań :201461
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sie 01, 2022 7:34 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [Massimo się wyprowadza

Cos mi Lapek od wczoraj porzyguje. Nie caly czas ale wczoraj przed poludniem rzygnal glownie niczym, a potem pare razy piana (nie przez caly dzien, a po tym rzygu go jeszcze tochę czasu meczylo, tak z 20 minut). A dzisiaj rano wyrzygal wszystko co zjadl. Moze zbieg okolicznosci, bo na chorego nie wyglada i wczoraj pozniej jadl i byl spokoj, ale troszke sie zaniepokoilem. Pozniej - dzisiaj - troszke pochrupal i na razie jest spokoj.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sie 01, 2022 13:46 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [Massimo się wyprowadza

Może kłaczek go męczył?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sie 01, 2022 15:39 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [Massimo się wyprowadza

Czesze go dosc regularnie - chetny jest zawsze - i nie widzialem zeby zwrocil siersc.
Na razie, odpukac, spokoj.
Moze zbieg okolicznosci po prostu?
Zobaczymy, odpukac.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sie 01, 2022 15:59 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [Massimo się wyprowadza

Nie zjadł jakiejś nitki, sznureczka?, bo moja jak zjadła sznurek to dwa dni ja męczyło, najpierw sama woda, potem jedzenie, a na końcu jedzenie i sznurek (o którym bym nie wiedziała nawet gdyby nie zwróciła)
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4807
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pon sie 01, 2022 17:55 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [Massimo się wyprowadza

Skad mamy wiedziec?
Ale wtedy rzygalby wszystkim co zje, a tu tak raczej nie ma.
I, odpukac, na razie nie rzyga.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: zuza i 60 gości