Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [Bure czorty]

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 18, 2023 15:17 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [chwalę się ale nie kot

Jutro idę podpisac ugode.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4415
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto kwi 18, 2023 15:53 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [chwalę się ale nie kot

O, gratuluję! I podziwiam. Muszę mojej siostrze pokazać, spłacają dwa kredyty mieszkaniowe, może dałoby z nich się coś uszczknąć? Choć znając szwagra przed podpisaniem dobrze to przewałkował. Ale może? Mogę zapytać, jaki bank? I czy sądzisz, że złotówkowe też można negocjować?

:piwa:
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Wto kwi 18, 2023 16:59 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [chwalę się ale nie kot

Bank moge podac na priv.

Nie wiem kiedy byl wziety kredyt, bo np. znajomy w pracy wzial w tym samym banku co ja praktycznie identyczny kredyt - ale w miedzyczasie bank usunal kilka abuzywnych przepisow z umow (chyba sie wystraszyl). W efekcie gosc mial rate o ponad 30% nizsza niz ja... ale teraz chyba - chyba! - nie ma podstaw by go uniewaznic. Najwiecej "walkow" robiono na kredytach walutowych, bo tam mozna bylo pieknie manipulowac kursem przeliczeniowym waluty na zlotowki, dodawac spready z dupy wziete itd. Ale zawsze mozna pojsc z umowa do prawnika, niech przejrzy czy nie ma jakichs lewych paragrafow. To wprawdzie pare stow kosztuje ale inwestycja moze sie zwrocic. A czlowiek nie majacy tej wiedzy prawniczej moze sobie "walkowac" dlugo, a i tak nie dostrzeze "hakow" zakopanych w umowach, bo sa tak sformulowane, ze czlowiek nieobyty w pelni pojac ich nie moze, dopiero prawnik potrafi to przetlumaczy na ludzkie w klimatach "kurs franka do zlotowki, wedle ktorego splacasz rae zalezy od marzy, LIBORU i dobrego humoru prezesa, ktory moze go sobie ustalic jak chce" [*]
W wypadku mojej umowy znaleziono az OSIEM takich paragrafow. wiec bank uznal ze nie ma szansy by sad uznal, ze "nic sie nie stalo" i pewnie dlatego uznal, ze lepiej isc na ugode i zarobic cokolwiek, niz nie zarobic nic a do tego poniesc koszta sadowe etc.

[*] W moim wypadku co Szwajcarzy podnosili oprocentowanie stop, to rata mi rosla"bo rosna stopy procentowe". Osiem razy podwyzszali w dwa lata. No nic, pomyslalem. Raz rosna, raz maleja, jak to w zyciu. Poczekamy na spadki. A jak faktycznie zaczely spadac - N I C. Po bodaj czwartej obnizce stop, gdy moja rata nadal byla taka sama napisalem list, z pytaniem "hej, co jest?". I odpowiedziano mi, ze "poziom stopy procentowej w Szwajcarii jest tylko jednym z elementow uwzglednianych w wysokosci rat kredytu". I w koncu po tych osmiu podwyzkach (w sumie o 40% kwoty!), gdy Szwajcarzy mieli juz UJEMNE stopy procentowe, nizsze niz wtedy gdy podpisalem umowe, bank raz te rate obnizyl. O... 2%.

No ale nikt nie powie, ze bank TYLKO podwyzsza...
Oj, zapamietalem to im i pamietac bede.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4415
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto kwi 18, 2023 17:18 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [chwalę się ale nie kot

Ten bank to czasami literki m. nie ma w nazwie :mrgreen: coś ostatnio sporo artykułów było w tym temacie. :mrgreen:
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19637
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Wto kwi 18, 2023 17:47 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [chwalę się ale nie kot

M-a.
Widać ziemia się im pali pod nogami...
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4415
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto kwi 18, 2023 18:23 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [chwalę się ale nie kot

Lifter gratulacje!

aga66

 
Posty: 6139
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Wto kwi 18, 2023 18:26 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [chwalę się ale nie kot

A to oni na pewno w takim bez M Ale sprawdzić nie zaszkodzi, wyślij proszę na priva
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Wto kwi 18, 2023 18:48 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [chwalę się ale nie kot

Poszlo.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4415
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto kwi 18, 2023 19:12 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [chwalę się ale nie kot

Lifter pisze:Poszlo.

:ok:
Nosz, ja tak, coby się zabezpieczyć, to ta ugoda jakaś pisemna? Jasna? Bez kruczków?
I za to: :ok: :ok: :ok:
Negocjując z diabłem trzeba się czwornasób zabezpieczyć :twisted:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7994
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Wto kwi 18, 2023 20:21 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [chwalę się ale nie kot

Pisemna, oczywiscie.
Kurczkow tam nie ma, obie strony godza sie na przewalutowanie i zmniejszenie zadluzenia, zrzekaja sie tez wszelkich przyszlych roszczen wobec siebie.
A ze zamierzam splacic to zadluzenie w 5 minut po podpisaniu umowy,to ciezko bedzie im o cos mnie scignac. Jak i zrobic w balona przy splacie 9000 w systemie rat, gdyby sie okazalo, ze nie mozna splacic naraz (a pytalem sie - mozna. A rozmowa byla nagrywana - takze przeze mnie :) - wiec...
Zreszta, jak mysle, oni raczej juz nie chca kombinowac - bo teraz wlasnie zbieraja owoce poprzedniej kombinacji.
Krotko mowiac - splacam zadluzenie, dostaje zaswiadczenie o splacie wzietego kredytu i wiecej mnie nie zobacza.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4415
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto kwi 18, 2023 20:33 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [chwalę się ale nie kot

Też myślę, że będą się starać ograniczać straty. Za głośno się zrobiło o frankowiczach i "terfnych" umowach kredytowych. Odbiją sobie na innych. Spokojna głowa. Banki rządzą. widać to coraz wyraźniej na próbach ograniczenia transakcji gotówkowych, na zmuszaniu do wpłat świadczeń wyłącznie na konto, na opłatach za "prowadzenie" konta. Kuźwa, komuna była uczciwsza, za środki na koncie wypłacała odsetki a teraz ty my mamy płacić za to, że bank obraca naszymi pieniędzmi :( .
Świat jest wredny ale dużo mizianek dla Kici, Kropcia i (trzy)Łapka :1luvu:
M3 i ich duża
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7994
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro kwi 19, 2023 13:48 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [chwalę się ale nie kot

Banda trojga - mięso kroją! Łapek ma zawsze takie śmieszne, zaaferowne miny gdy czeka na mięsko.
Obrazek

A po mięsie idziemy spać.
Obrazek
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4415
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro kwi 19, 2023 16:42 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [chwalę się ale nie kot

I UGODA PODPISANA.
Jutro ma przyjsc informacja o przewalutowaniu i w 5 sekund potem splacam kredyt.
Amen.
Ostatnio edytowano Śro kwi 19, 2023 22:15 przez Lifter, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4415
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro kwi 19, 2023 17:05 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [chwalę się ale nie kot

Lifter pisze:Banda trojga - mięso kroją! Łapek ma zawsze takie śmieszne, zaaferowne miny gdy czeka na mięsko.
Obrazek

A po mięsie idziemy spać.
Obrazek

Wspaniale wygladają! Piękne masz koty :1luvu:
Łapek i Kicia razem :201461

A poza tym - GRATULACJE!!! :201440 :201437 :201439
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60437
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro kwi 19, 2023 22:35 Re: Kropek, Kicia i (trzy)Łapek cz.2 [chwalę się ale nie kot

Lifter pisze:I UGODA PODPISANA.
Jutro ma przyjsc informacja o przewalutowaniu i w 5 sekund potem splacam kredyt.
Amen.

I koty mogą spać spokojnie, na mięsko starczy :)
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 313 gości