Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.33

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 28, 2022 15:18 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.33

mir.ka pisze:
Gosiagosia pisze:
mir.ka pisze:Rudzia wczoraj wieczorem odmówiła współpracy przy podawaniu tabletek. Wcześniej nie było problemu, żeby je jadła z pastą odkłaczającą , a wczoraj ani z nią, ani z pastą z Miamora nie chciała ruszyć, no i musiałam zastosować drastyczną metodę czyli podać bezpośrednio do pysia. Dobrze, że zębów nie ma :mrgreen: , ale ma pazury :( Jedna porcja tabletek mi się zmarnowała przez łobuziarę :(

Ja tak miałam z Migotką :strach: Hugonek był obslugiwalny i ze spokojem znosił wszystkie zabiegi ,podawanie leków, zastrzyków itp.
Jak ja za nimi tęsknię :placz:


ja też za swoimi pieskami tęsknie :(

Ja jeszcze nie tęsknię, ale... już się tego boję. Ostatnio sobie zdałam sprawę, że skoro Feliś jest ze mną 5,5 roku, to jakby 22 lata ludzkie... I to mi uzmysłowiło upływ czasu. A przecież wzięłam go jako juz dorosłego kota, kilkuletniego. I nie wiem, czy nie jest bliżej niż dalej. Wiem, nie ma co tak myśleć, ale jednak taka myśl przyszła... Niekiedy mówię kotom, że ja bym im kociego nieba przychyliła, ale oby to kocie niebo jeszcze długo, długo na koty czekało. Czego i Waszym kotkom i pieskom życzę...

Ot, takie myśli w ponury czas styczniowy. A z milszych rzeczy: coś ślicznie trajkotało po ptasiemu wczoraj czy przedwczoraj w sąsiednim ogródku (czytaj: ugorku), którego jednak nie widzę, nie widziałam zatem, co to. A nie nagrałam też :) Ale tak mi się pomyślało, że może wkiosna to? :) Jakaś oznaka wiosny już?
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11222
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sty 28, 2022 18:59 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.33

Tak, czas naszych małych przyjaciół płynie inaczej. Smutne to...

Ptaki mogą czuć wiosnę, przeciez się trochę cieplej zrobiło (jak na styczeń).
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60170
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 28, 2022 20:16 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.33

Gosiagosia pisze:Obrazek


a ja jutro pracuję :mrgreen:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72717
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt sty 28, 2022 20:19 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.33

Nul pisze:
mir.ka pisze:
Gosiagosia pisze:
mir.ka pisze:Rudzia wczoraj wieczorem odmówiła współpracy przy podawaniu tabletek. Wcześniej nie było problemu, żeby je jadła z pastą odkłaczającą , a wczoraj ani z nią, ani z pastą z Miamora nie chciała ruszyć, no i musiałam zastosować drastyczną metodę czyli podać bezpośrednio do pysia. Dobrze, że zębów nie ma :mrgreen: , ale ma pazury :( Jedna porcja tabletek mi się zmarnowała przez łobuziarę :(

Ja tak miałam z Migotką :strach: Hugonek był obslugiwalny i ze spokojem znosił wszystkie zabiegi ,podawanie leków, zastrzyków itp.
Jak ja za nimi tęsknię :placz:


ja też za swoimi pieskami tęsknie :(

Ja jeszcze nie tęsknię, ale... już się tego boję. Ostatnio sobie zdałam sprawę, że skoro Feliś jest ze mną 5,5 roku, to jakby 22 lata ludzkie... I to mi uzmysłowiło upływ czasu. A przecież wzięłam go jako juz dorosłego kota, kilkuletniego. I nie wiem, czy nie jest bliżej niż dalej. Wiem, nie ma co tak myśleć, ale jednak taka myśl przyszła... Niekiedy mówię kotom, że ja bym im kociego nieba przychyliła, ale oby to kocie niebo jeszcze długo, długo na koty czekało. Czego i Waszym kotkom i pieskom życzę...

Ot, takie myśli w ponury czas styczniowy. A z milszych rzeczy: coś ślicznie trajkotało po ptasiemu wczoraj czy przedwczoraj w sąsiednim ogródku (czytaj: ugorku), którego jednak nie widzę, nie widziałam zatem, co to. A nie nagrałam też :) Ale tak mi się pomyślało, że może wkiosna to? :) Jakaś oznaka wiosny już?


Ja kilka dnie temu widziałam pod blokiem na pobliskim osiedlu kwitnące bratki i nawet szukałam czy u mnie może cos już się pojawia, ale niestety nie :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72717
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt sty 28, 2022 20:20 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.33

jolabuk5 pisze:Tak, czas naszych małych przyjaciół płynie inaczej. Smutne to...

Ptaki mogą czuć wiosnę, przeciez się trochę cieplej zrobiło (jak na styczeń).


może i cieplej, ale paskudnie, wieje i pada deszcz ze śniegiem :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72717
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt sty 28, 2022 22:42 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.33

Cześć rude, bure i kolorowe :1luvu:
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob sty 29, 2022 14:05 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.33

Ewa L. pisze:Cześć rude, bure i kolorowe :1luvu:


Miło nam, że do nas zaglądacie :1luvu: :201461
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72717
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob sty 29, 2022 15:24 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.33

Dzisiaj rano Elenka była na kontrolnym badaniu krwi na tarczycę, ponadto była dokładnie wy oglądana, osłuchana, żeby stwierdzić co jest przyczyną tego jej charczenia i wszystko jest ok. Płuca, serce osłuchowo w porządku, gardło i węzły chłonne też, tarczyca nie powiększona. Nie udaje jej się nagrać bo jak widzi aparat to ucieka :( Wet powiedział, że jak to potrwa to trzeba jej będzie zrobić prześwietlenie, na razie obserwujemy. Elenka aktualnie waży tyle co Daisy- 3,20 kg :( , trochę schudła przez te 3 tygodnie, ale nie na tyle ,zeby to było niepokojące, ale nie ma w tym nic dziwnego, jak je znacznie mniej niż jadła. Wyniki z badania krwi będą w poniedziałek i wtedy zapadnie decyzja co do dawki Apelki, ale być może pozostanie przy tych 0,2 ml 2 razy dziennie.
Ostatnio edytowano Czw lut 03, 2022 8:17 przez mir.ka, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72717
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob sty 29, 2022 15:27 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.33

No to niech w poniedziałek będą same dobre wieści! Elenko, całuję!
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11222
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob sty 29, 2022 21:19 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.33

Szkoda, że musi być 2x dziennie...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60170
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 30, 2022 11:28 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.33

Nul pisze:No to niech w poniedziałek będą same dobre wieści! Elenko, całuję!

:1luvu:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72717
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie sty 30, 2022 11:29 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.33

jolabuk5 pisze:Szkoda, że musi być 2x dziennie...


Tak jest lepiej, jak dzienna dawka jest podzielona na dwa, pozwala utrzymać poziom hormonu na stałym poziomie.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72717
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie sty 30, 2022 13:10 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.33

Kupiłam kotom mokrą karmę Purizona, a raczej wzięłam jedną puszkę na próbę za punkty, bo z kotami nigdy nie wiadomo czy zechcą jeść to co dostaną. Chyba tez tak macie?
Ale okazało się ,że jadły, zaryzykuję następnym razem większą ilość.
To ta karma https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... lt/1276353
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72717
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie sty 30, 2022 13:20 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.33

Tak, też tak mamy. A także nagłą niechęć do karmy, która wcześniej smakowała i zrobiłam zapas :twisted:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60170
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 31, 2022 8:17 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.33

jolabuk5 pisze:Tak, też tak mamy. A także nagłą niechęć do karmy, która wcześniej smakowała i zrobiłam zapas :twisted:


to jest najgorsze :( , kupujemy bo smakowało kotom, a później nie ma kto tego zjeść :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72717
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: indianeczka, jolabuk5 i 87 gości