Kot brytyjski kolor siersci

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 15, 2021 10:22 Kot brytyjski kolor siersci

Witam Wszystkich

Ostatnio kupiłem kotka brytyjskiego niebieskiego półrocznego, sierść szara standardowo, dopiero w domu zauważyłem że jak się kładzie na boku to widać cały brzuch, który jest w kolorze jasno-brązowym. Sprawia to wrażenie jakby był brudny od kurzu albo ogólnie od brudu - nie chcę go jednak narazie myć żeby mu nowego stresu nie oferować. Byłem z nim u weta bo chciałem go ogólnie zbadać czy wszystko ok, przy okazji obejrzał on brzuch i powiedział że niektóre brytyjczyki takie odbarwienie na brzuchu mają - moim zdaniem jednak tak nie jest, bo oglądałem w necie masę zdjęć i filmików tej rasy i żaden nie miał takiego odbarwionego brzucha.

Najbardziej się obawiam czy on nie jest jakimś mieszańcem albo czy nie ma jakiegoś defektu, weterynarz obadał rodowód i wg niego wszystko ok, ale wiadomo jak to czasem bywa... Ogólnie wet powiedział że nie ma żadnych uwag do tego kociaka i wszystko z nim ok.

Podpowiedzcie jak wg Was może być - ja już myślę czy on np. w czasie sikania nie obsikuje sobie brzucha przy okazji i tak to wychodzi z tą barwą albo czy nie ma jakiegoś problemu ze skórą na brzuchu itp.

Na pewno za jakiś czas spróbuję mu wymyć sam brzuch czystą wodą ale do tego czasu chciałbym poznać Wasze zdanie - może część z Was spotkała się już z tym w tej rasie albo może takie coś może wystąpić u każdego kota z jakiegoś powodu a nie że z tym się urodził itp.

pixel979

 
Posty: 2
Od: Śro gru 15, 2021 9:39

Post » Śro gru 15, 2021 11:23 Re: Kot brytyjski kolor siersci

pixel979 pisze:Witam Wszystkich

Ostatnio kupiłem kotka brytyjskiego niebieskiego półrocznego, sierść szara standardowo, dopiero w domu zauważyłem że jak się kładzie na boku to widać cały brzuch, który jest w kolorze jasno-brązowym. Sprawia to wrażenie jakby był brudny od kurzu albo ogólnie od brudu - nie chcę go jednak narazie myć żeby mu nowego stresu nie oferować. Byłem z nim u weta bo chciałem go ogólnie zbadać czy wszystko ok, przy okazji obejrzał on brzuch i powiedział że niektóre brytyjczyki takie odbarwienie na brzuchu mają - moim zdaniem jednak tak nie jest, bo oglądałem w necie masę zdjęć i filmików tej rasy i żaden nie miał takiego odbarwionego brzucha.

Najbardziej się obawiam czy on nie jest jakimś mieszańcem albo czy nie ma jakiegoś defektu, weterynarz obadał rodowód i wg niego wszystko ok, ale wiadomo jak to czasem bywa... Ogólnie wet powiedział że nie ma żadnych uwag do tego kociaka i wszystko z nim ok.

Podpowiedzcie jak wg Was może być - ja już myślę czy on np. w czasie sikania nie obsikuje sobie brzucha przy okazji i tak to wychodzi z tą barwą albo czy nie ma jakiegoś problemu ze skórą na brzuchu itp.

Na pewno za jakiś czas spróbuję mu wymyć sam brzuch czystą wodą ale do tego czasu chciałbym poznać Wasze zdanie - może część z Was spotkała się już z tym w tej rasie albo może takie coś może wystąpić u każdego kota z jakiegoś powodu a nie że z tym się urodził itp.


napisz po prostu jaka to hodowla i wklej zdjęcie kota

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro gru 15, 2021 14:17 Re: Kot brytyjski kolor siersci

Zaznaczam sobie temat, bo mnie ciekawi rozwiązanie :wink:

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Czw gru 16, 2021 7:40 Re: Kot brytyjski kolor siersci

ONSMiHPiKR - Ogólnopolskie Niezależne Stowarzyszenie Miłośników i Hodowców Psów i Kotów Rasowych CANIS e CATUS

z tego co można wyczytać w internecie nie jest zrzeszone w żadnej z uznanych międzynarodowych organizacjach felinologicznych
np tutaj tak szerzej napisane http://www.rag-doll.com.pl/wa-ne-informacje.html
Poniższe stowarzyszenia drukują dokument o tytule RODOWÓD,
który tak naprawdę nie jest dokumentem potwierdzającym pochodzenie kota, ale bezwartościowym dokumentem nie uznawanym nigdzie w świecie.
Kupując koty z hodowli zarejestrowanych w poniższych stowarzyszeniach nie ma gwarancji czystości rasy, ponieważ w więksości nie posiadają udokumentowanego pochodzenia, co za tym idzie rzetelności danych rodziców i przodków.



a tutaj regulamin ze strony Canis a Catus - https://canisecatus.pl/regulamin/
§ 7
]Za kota rasowego w Canis e Catus uznaje się dorosłego kocura lub kotkę, które nie muszą posiadać udokumentowanego pochodzenia, ale ich wygląd wykazuje wszystkie cechy określonej rasy, co zostało stwierdzone podczas przeglądu kwalifikacyjnego.
(..). Za jakość kociąt w danej hodowli w pełni odpowiada hodowca.



czyli kociak z hodowli zrzeszonej w Canis Catus to po prostu kociak , ktorego rodzice są podobni jakoś z wyglądu/mniej lub bardziej do kota określonej rasy

Czyli twój kociak jest po prostu w typie kota brytyjskiego, nie jest kotem brytyjskim.
Ale nadal jest świetnym kotem przecież.

nie piszę nazwy hodowli jak nie chcesz -ale przecież jeśli ktoś decyduje się na taka hodowlę i sprzedaje kociaki - to bierze za to odpowiedzialność, a żeruje na naiwności kupujących.

edit. na OLX ta hodowla, o której pisałeś, miała na sprzedaż kota 6 miesięcznego brytyjskiego za 1300 zł
to Twój kociak?
ogłoszenie jest już nieaktualne/kociak sprzedany

masz w rodowodzie wpisanych jakiś dziadków kota? czy tylko ojca i matkę?
dostałeś do wglądu jakieś badania rodziców?
Ostatnio edytowano Czw gru 16, 2021 10:39 przez Patmol, łącznie edytowano 5 razy

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw gru 16, 2021 8:40 Re: Kot brytyjski kolor siersci

Czyli daj kotu spokój z praniem go, ciesz się tym że jest, a na przyszłość nie wspieraj pseuduchow.

Dużo zdrowia i miłości życzę!
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw gru 16, 2021 9:49 Re: Kot brytyjski kolor siersci

Dzieki za odpowiedzi, wczoraj lekko wymylem brzuszek kota i ta jasnobrazowa barwa schodzi, tak wiec sie czyms wybrudzil (moze podloga byla rzadko zmywana i po niej czesto jezdzil), co do jego wygladu to jest jak prawdziwy brytyjczyk bo sie naogladalem w necie zdjec i filmikow, tak wiec wcale nie musi on byc nieczystej rasy, poza tym tak naprawde nie ma to dla mnie znaczenia, kot wyglada i sie zachowuje jak brytyjczyk, jest ulozony i ogarniety, zero agresji, po niedlugim czasie bycia u nas juz go kochamy i nawet jezeli cos nie jest na 100% ok z czystoscia rasy itp., to do nikogo nie mamy pretensji. I nawet jakby ten brzuch okazal sie brazowy to i tak bysmy go u siebie zostawili :)

Dzieki za odpowiedzi, temat mozna zakonczyc tym bardziej ze glowna zagadka z barwa siersci zostala w myciu rozwiazana :)

pixel979

 
Posty: 2
Od: Śro gru 15, 2021 9:39

Post » Czw gru 16, 2021 11:05 Re: Kot brytyjski kolor siersci

a tak wygląda ten protokół kwalifikacyjny, na podstawie którego oni stwierdzają, że dany kot jest podobny do kota rasowego, np brytyjczyka

https://canisecatus.pl/wp-content/uploa ... a-kota.pdf
Protokół przeglądu kwalifikacyjnego
Dnia ..................... w ............................................................... Komisja w składzie:
1) ..................................................................... 2) ..............................................................
Przeprowadziła kontrolę w/w zwierzęcia.
W/w zwierzę wykazuje następujące cechy fizyczne zgodne ze wzorcem .....................................................................
...............................................................................................................................................................................W/
w zwierzę wykazuje następujące cechy fizyczne odbiegające od wzorca ............................................................
..............................................................................................................................................................................
Informacje dotyczące szczepień obowiązkowych i profilaktycznych .............................................................................
....................................................................................................................................................................
Uwagi dotyczące widocznych objawów chorobowych, wad anatomicznych, rozwojowych ..................................................
....................................................................................................................................................................
....................................................................................................................................................................
Nr chip/tatuażu: Posiadane badania:
Rasa: Nr rodowodu:
Imię: Przydomek hodowlany:
Data urodzenia: Płeć: Umaszczenie:
Właściciel:
Adres:
..................................................... .............................................
(podpis właściciela) (podpis lek. weterynar



czyli praktycznie każde zwierzę, nawet trochę w typie może być według nich uznane za rasowe
fizycznie w typie, bo zgodności psychicznej ze wzorcem nawet nie próbują sprawdzać,
czyli mogą mieć labradory, które wyglądają podobnie do labradorów, ale panicznie boją się wody lub np brytyjczyki ktore wyglądają jak brytyjczyki i zachowują się jak rakiety woda/powietrze, lub milczące, nietowarzyskie i depresyjne koty przypominające trochę syjamy starego typu.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw gru 16, 2021 16:17 Re: Kot brytyjski kolor siersci

Charakter to jedno, obciążenie genetyczne to drugie. Jeśli kot ma gdzieś tam w przodkach Brytyjczyków, a jednocześnie nie wiadomo jak skoligaconych (bo może i ojciec i dziadek od strony matki to ten sam kot lub bracia), to ryzyko problemów zdrowotnych rośnie. Koty z takich "hodowli" nie są badane pod kątem chorób typowych dla Brytków (HCM, wielotorbielowatosc nerek), więc ryzyko niesienia tych chorób jest nie do oszacowania.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 130 gości