Kot robi kupę na łóżka

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon gru 13, 2021 23:37 Kot robi kupę na łóżka

Witam,
Przygarnęliśmy z mężem kotkę w typie Brytyjczyka, błąkała się, nie ma chipa, prawdopodobnie ktoś ją wyrzucił, nie ma też pazurków, tak jakby ktoś jej trwale usunął. Weterynarz stwierdził, że ma ok 4 lat, nie zauważył też oznak jakichkolwiek chorób.

Kicia jest z nami tydzień. Pokazała, że potrafi korzystać z kuwety. Niestety ostatnio zrobiła nam rano kupę na łóżko. Uznałam, że może po prostu raz jej się zdążyło. Niestety za 2 dni problem się powtarza - byliśmy w domu - tym razem wybrała inne łóżko.

Nie krzyczeliśmy na nią, dałam jej tylko później w tym miejscu jeść, bo podobno kot nie załatwia się tam gdzie jje. Potem się normalnie bawiła. Ogólnie okazuje wobec nas zaufanie, przychodzi, łasi się, kładzie się na plecach, pozwala się dotykać po brzuchu. Ogólnie ma dużo spokoju, nie mamy dzieci, czekamy raczej, aż sama przyjdzie, żeby nie czuła się osączona.

Niestety dzisiaj po powrocie z pracy czekała na nas kolejna niespodzianka w sypialni. Posprzątaliśmy, ale musieliśmy wyjść z domu, wróciliśmy wieczorem - znowu kupa ale w innym pokoju i znowu łóżko. Siku zrobiła do kuwety

Dodam, że kuwetę ma na bieżąco sprzątaną. Używam żwirek benek.

Nie wiem czemu tak się zachowuje, tym bardziej, że nie robi tego za każdym razem a sika zawsze do kuwety, więc raczej nie jest to problem zdrowotny.

Co może być powodem takiej sytuacji? Jeśli to się nie zmieni, niestety ale będę musiała ją oddać a chciałbym dać jej dom.

Karolina1312

 
Posty: 4
Od: Pon gru 13, 2021 23:04

Post » Wto gru 14, 2021 1:02 Re: Kot robi kupę na łóżka

Jeżeli kotka jest po usunięciu pazurków to kuweta może jej się źle kojarzyć (piasek podrażniał świeże rany wywołując ból) i spowodować chęć załatwiania się na miękkim. Fakt, że łapki są już dawno wyleczone niczego nie zmienia, kot zapamiętał skojarzenie piasek = ból. Podobno pomaga zastąpienie piasku podkładami dla niemowląt.

Ale warto też dokładnie przebadać kota, czy nie jest to objaw choroby. Morfologia, panel nerkowy, badanie moczu. Dopiero po wykluczeniu chorób można zwalić problem na behawiorystykę.

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Wto gru 14, 2021 2:48 Re: Kot robi kupę na łóżka

Czy kotka jest wysterylizowana?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60195
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto gru 14, 2021 8:36 Re: Kot robi kupę na łóżka

Weterynarz nie widział, żadnych śladów po sterylizacji, powiedział, że musimy poczekać, jeżeli dostanie ruji, wtedy ją wysterylizować.

Karolina1312

 
Posty: 4
Od: Pon gru 13, 2021 23:04

Post » Wto gru 14, 2021 8:48 Re: Kot robi kupę na łóżka

Zamknęłam na noc ten pokój, w którym się wczoraj załatwiła, więc postanowiła załatwić się w salonie na kanapie dziś rano.

Myślę już, że robi to po złości (za ten zamknięty pokój) bo sika normalnie do kuwety. Wczoraj po wszystkim jeszcze normalnie się bawiła, przyszła, dała się głaskać a dzisiaj znów to samo :(

Niestety, ale chyba będę zmuszona odwieźć ją do schroniska, nie chcę zamykać jej w jednym pomieszczeniu i ciągle izolować.

Karolina1312

 
Posty: 4
Od: Pon gru 13, 2021 23:04

Post » Wto gru 14, 2021 16:14 Re: Kot robi kupę na łóżka

Koty nie robią "po złości" :roll: . Kot ci sygnalizuje, że coś jest nie tak i kuweta źle jej się kojarzy... Więc zamiast przebadać porządnie kota wolisz go oddać do schroniska. Nawet nie wiem jak to skomentować 8O .

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Wto gru 14, 2021 19:49 Re: Kot robi kupę na łóżka

Karolina1312 pisze:Zamknęłam na noc ten pokój, w którym się wczoraj załatwiła, więc postanowiła załatwić się w salonie na kanapie dziś rano.

Myślę już, że robi to po złości (za ten zamknięty pokój) bo sika normalnie do kuwety. Wczoraj po wszystkim jeszcze normalnie się bawiła, przyszła, dała się głaskać a dzisiaj znów to samo :(

Niestety, ale chyba będę zmuszona odwieźć ją do schroniska, nie chcę zamykać jej w jednym pomieszczeniu i ciągle izolować.

Koty nie umieją gadać ani pisać listów -jak maja problem zdrowotny to pokazują to załatwiając się w dziwnych miejscach. To jest taka kocia informacja, ze się dzieje cos złego.
Koty bardzo długo nie okazują że cos je boli, bawią się , mruczą, są świetne w maskowaniu choroby. Jak po kocie juz widać chorobę, to znaczy, że jest bardzo marnie.

Więc jak kot nie zachowuje czystości, co jest dziwne, bo koty to czyściochy, to tak jakby pisał do Ciebie listy "proszę pomóz mi". Czyli trzeba iśc do veta, zrobić morfologie , badanie moczu i gruntownie obejrzeć kota.

czym kota karmisz?

to tak trochę , bo jednak kot to nie dziecko, jak dziecko nagle zaczyna sikac do łózka
rano obiecuje, że wiecej nie będzie, ale zasypia i znou sika
matka, krzyczy i prosi, a dziecko sika w łózku co noc- no przecież nie złosliwie, ale ma jakis problem, nie panuje nad tym

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw gru 16, 2021 7:58 Re: Kot robi kupę na łóżka

Kotek dostał kocie feromony i nie ma dostępu do pokoi, w których się załatwiała. Na razie jest wszystko w porządku. Za kilka dni zrobię próbę i otworzę jej pokój.

Karolina1312

 
Posty: 4
Od: Pon gru 13, 2021 23:04

Post » Czw gru 16, 2021 11:25 Re: Kot robi kupę na łóżka

Zrob kotu badania, bo jesli mu cos jest, to sie meczy :(
I np. czasem robeinie kupy poza kuweta to objaw problemow z pecherzem (wlasnie wcale nie sikanie, tylko kupa.)

Ogarniecie weterynaryjne przygarnietego kota to naprawde podstawa...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84841
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw gru 16, 2021 16:51 Re: Kot robi kupę na łóżka

Usuniecie pazurkow u kota to jest zabieg juz na szczescie w niektorych miejscach na swiecie zakazany. Jest bardzo traumatyczny i powoduje wiele problemow (zadnych korzysci), w tym wlasnie czytalam o tym zalatwianiu sie na miekkie. Mialam przygarnieta koteczke tak jak Twoja, ktorej usunieto operacyjnie pazurki :cry: s Wtedy sporo o tym czytalam. Mozliwe, ze Twoja odczuwa bol w tych lapkach i dlatego zalatwia sie na lozko. Albo moze to byc zwiazane z pecherzem albo innymi chorobami, tak jak forumowiczki pisaly.
Mozesz tez sprobowac postawic jej kuwete z innym zwirkiem, polozyc tez podklady i moze problem sie rozwiaze. Na lozka kladlabym folie na wszelki wypadek.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4236
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Nie gru 19, 2021 21:21 Re: Kot robi kupę na łóżka

Czy kotka zakopuje zwirek jak zrobi siusiu?
Tak sobie myślę że do kupki musi wykopac sobie dziurę i moze drażni ją za gruby zwirek .Czy używasz tego super drobnoziarnistego?
Może też pomóc postawienie drugiej kuwety ,moja kotka bardzo czesto sika do jednej a kupkę robi do drugiej.
Kotka moze komuś się zgubiła ,może warto porozwieszac ogloszenia o znalezieniu kotki .
Oddanie do schroniska to najgorsza opcja :(

gisha

 
Posty: 6041
Od: Wto sty 17, 2006 12:01




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 138 gości