Wyrywanie zębow prosba o rade

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 04, 2021 0:27 Wyrywanie zębow prosba o rade

Witam, Mam prosbe o radę. Kotek rok temu mial czyszczone zęby u weterynarza. Teraz okazuje się, ze większość zębow jest do usunięcia bo ma stan zapalny.
Mam pytanie co moglo spowodować tak szybkie pogorszenie uzębienia i czy własnie to usuwanie kamienia rok temu nie zniszczylo zębów ?
Za wszystkie komentarze z gory dzięjuję

borysek1

 
Posty: 17
Od: Wto maja 11, 2010 20:00

Post » Sob gru 04, 2021 0:45 Re: Wyrywanie zębow prosba o rade

Na pewno czyszczenie tego nie spowodowalo. To raczej jak u ludzi - przyczyny genetyczne. A czy kot ma trudnosci z jedzeniem? Boli go? Czy to tylko opinia weta. Dobrze w kazdym razie jest zrobic rtg kociej paszczy przed zabiegiem.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob gru 04, 2021 1:45 Re: Wyrywanie zębow prosba o rade

Forl to bardzo poważna choroba zębów występująca u kotów. Nie czytałam o niej zbyt dużo (na szczęście nie musiałam), ale wiem, że może zniszczyć kocie zęby w bardzo szybkim tempie.

Czyszczenie rok temu na pewno tego nie spowodowało. Może jakbyś je brutalnie szorował 10 razy dziennie przez ten rok to miało by to jakiś znacznie...

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Sob gru 04, 2021 8:37 Re: Wyrywanie zębow prosba o rade

mziel52 pisze:Na pewno czyszczenie tego nie spowodowalo. To raczej jak u ludzi - przyczyny genetyczne. A czy kot ma trudnosci z jedzeniem? Boli go? Czy to tylko opinia weta. Dobrze w kazdym razie jest zrobic rtg kociej paszczy przed zabiegiem.


Slabiej zaczał jeść po antybiotyku apetyt powrocił.
Za 2 tygodnie ma badanie krwi i ewenualnie zabieg usuwania w zależnosci od wyniku bo Bobo ma 11 lat. I szczerze niepokoje sie. Bo przed zabiegiem czyszczenia nie mial problemow z zabkami ( stan zapalny)

borysek1

 
Posty: 17
Od: Wto maja 11, 2010 20:00

Post » Sob gru 04, 2021 8:42 Re: Wyrywanie zębow prosba o rade

Sierra pisze:Forl to bardzo poważna choroba zębów występująca u kotów. Nie czytałam o niej zbyt dużo (na szczęście nie musiałam), ale wiem, że może zniszczyć kocie zęby w bardzo szybkim tempie.

Czyszczenie rok temu na pewno tego nie spowodowało. Może jakbyś je brutalnie szorował 10 razy dziennie przez ten rok to miało by to jakiś znacznie...

borysek1

 
Posty: 17
Od: Wto maja 11, 2010 20:00

Post » Nie gru 05, 2021 12:45 Re: Wyrywanie zębow prosba o rade

Ten stan zapalny to chyba dziąseł a nie zębów?
No chyba że diagnoza jest forl.

Na pewno warto upewnić się jaka diagnoza została postawiona.

Jeżeli rzeczywiście najlepszym leczeniem jest usunięcie zębów to nie ma się co przed tym wzbraniać. 11 lat to kocur w siłę wieku. Może żyć i 10 lat. Ważne żeby komfortowo.

Miałam koty bezzebne i nie miały żadnych problemów z jedzeniem. Jadły siekane Mieso a nawet Chrupki. Oczywiście po zagojeniu dziąseł.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84524
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob gru 11, 2021 20:27 Re: Wyrywanie zębow prosba o rade

Nie wiem skąd jesteś, ale jeżeli to duże miasto poszukaj kociego stomatologa z dobrym sprzętem i stomatologicznym rtg. To podstawa bezpiecznego usuwania ząbków. Niby każdy weterynarz się podejmuje, ale czasem nie widzi dokładnie tego, co ma usunąć i po krótkim czasie może być konieczność ponownej narkozy i kolejnego zabiegu.
Niedawno usuwałam wszystkie zęby dwóm kotom, jeden z nich kilkunastoletni i do tego obciążony cukrzycą. W jego przypadku poza oczywiście badaniem krwi, dodatkowo kardiolog przed zabiegiem. Narkoza wziewna, przy zabiegu poza chirurgiem anestezjolog. Rtg przed zabiegiem pokazał właśnie zmiany przy korzeniach, których tak na oko nie widać. Oba chłopaki przeszły rwanie bez najmniejszych komplikacji a po powrocie do domu chcieli natychmiast jeść :strach: . Dziąsła wygojone, jedzą wszystko z chrupkami włącznie. I uwaga- taki zabieg, który uważam za bezpieczny, to spory koszt :roll: .
Ale to się na końcu opłaca, raz a dobrze!
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, Nul i 90 gości