Tęskniący Teodor

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 17, 2021 20:22 Tęskniący Teodor

Nie sądziłem, że po ponad 8 latach współżycia z 2 kotami przyjdzie mi szukać pomocy na forum. Jak wspomniałem, mamy 2 koty mniej lub bardziej przypominające syberyjskiego i perskiego. Oba wysterylizowane, wychowane, nie sprawiające większych kłopotów. Ten pseudopers jest kotem, wiecznie wystraszonym. To ulubiony kot naszej córki, która w sierpniu wyjechała na blisko rok poza granice kraju. I od tego czasu pojawiły się problemy. Otóż kot po raz kolejny (4 lub 5-ty) załatwił się na nasze łóżko - zrobił kupę.
Do czasu wyjazdu córki, kot raczej schodził mi z drogi, bowiem to ja zawsze byłem tym gorszym: ja jeździłem z nim do weterynarza, to ja podawałem mu lekarstwa, to ja go czesałem czy obcinałem pazury. A wszystkie te czynności w jego oczach są przestępstwem najgorszego kalibru.
Córka wyjechała, kot po miesiącu załatwił sie nam na łóżko po raz pierwszy i wtedy córka namówiła abym kota głaskał. Doszło do tego, że teraz sam przychodzi na głaskanie i głaszczę go dość długo. Pomimo tego co kilka tygodni załatwia się nam na łóżko. Ma kuwetę, ten sam żwirek od samego początku (Benek zbrylający) tyle, że o ile po oddaniu moczu zasypuje miejsce, to po zrobieniu kupy już tego nie robi i zostawia wszystko na wierzchu. To jest od jakiegoś czasu, ale trudno powiedzieć ile to trwa.
Możecie podpowiedzieć, co z nim zrobić aby przestał załatwiać się nam na łóżko?

aro_40

 
Posty: 2
Od: Śro lis 17, 2021 20:07

Post » Śro lis 17, 2021 22:06 Re: Tęskniący Teodor

Przede wszystkim przebadać. Stres jaki przeżywa po wyjechaniu ukochanej pańci mógł spowodować chorobę.
Proponuję badania krwi i moczu na początek.

Poza tym warto włączyć do kontaktu feromony albo posiłkować się nakraplanymi na kark

Nie należy też kota stresować dodatkowo okazując niezadowolenie kiedy załatwi się poza kuweta.
To jego wołanie o pomoc. Mówi że coś jest nie tak. Warto też sprawdzić gruczoły okołoodbytowe.

Macie jakiegoś sprawdzonego weta?
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84439
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw lis 18, 2021 1:33 Re: Tęskniący Teodor

A jeśli badania wypadną dobrze, to chyba przydałby się behawiorysta.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59533
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 18, 2021 10:41 Re: Tęskniący Teodor

zuza pisze:Przede wszystkim przebadać. Stres jaki przeżywa po wyjechaniu ukochanej pańci mógł spowodować chorobę.
Proponuję badania krwi i moczu na początek.

Poza tym warto włączyć do kontaktu feromony albo posiłkować się nakraplanymi na kark


Jak rozumiem feromony dobrego samopoczucia, czyli powinno być włączone w miejscu gdzie przebywa najwięcej?
Mógłbym prosić o polecenie czegoś na kark?

zuza pisze:Macie jakiegoś sprawdzonego weta?

Nie narzekaliśmy na tych dotychczas odwiedzanych :)

aro_40

 
Posty: 2
Od: Śro lis 17, 2021 20:07

Post » Czw lis 18, 2021 12:30 Re: Tęskniący Teodor

aro_40 pisze:
zuza pisze:Przede wszystkim przebadać. Stres jaki przeżywa po wyjechaniu ukochanej pańci mógł spowodować chorobę.
Proponuję badania krwi i moczu na początek.

Poza tym warto włączyć do kontaktu feromony albo posiłkować się nakraplanymi na kark


Jak rozumiem feromony dobrego samopoczucia, czyli powinno być włączone w miejscu gdzie przebywa najwięcej?
Mógłbym prosić o polecenie czegoś na kark?

zuza pisze:Macie jakiegoś sprawdzonego weta?

Nie narzekaliśmy na tych dotychczas odwiedzanych :)


Ja stosowałam to:
https://allegro.pl/oferta/beaphar-no-st ... U9EALw_wcB

Ale naprawde warto zaczac od obmacania kota i badan.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84439
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro sty 19, 2022 23:33 Re: Tęskniący Teodor

:ok:

MaryLux

 
Posty: 159170
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Anna2016, Lifter, muza_51 i 23 gości