Pusia i Emi nowy 9 wątek, ZUZIA trudne dokocenie

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 28, 2021 12:45 Re: Pusia i Emi nowy wątek 9 część

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 28, 2021 12:47 Re: Pusia i Emi nowy wątek 9 część

Moja Ruźka kuwetę ogarnęła szybciej niż jedzenie. Tzn, od pierwszego kopa chodziła do kuwety (miała ok. 10 dni) a jeść samodzielnie nie umiała :D
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Nie lis 28, 2021 12:57 Re: Pusia i Emi nowy wątek 9 część

Gosiagosia pisze:
mir.ka pisze:
Gosiagosia pisze:Obrazek
Jest słodziutka i tłuściutka. Chętnie bym wzięła ale rozum mówi NIE
Jestem ciekawa czy taki podwórkowy szybko opanuje kuwetę ?


To niech przemówi SERCE :wink:
A kuweta to warunek? nie martw się koty szybko ją opanowują, nie będziesz mieć z tym problemu

To nie kuweta jest problemem tylko moi domownicy. Tz nawet nie chce słyszeć o nowym kocie. Ja znów się boję weterynarzy tzn mam uraz a ona jest niewysteryliziwana. Urodzona w marcu więc już powinna.


Pusi też by raczej zaprotestowała, bo nie wiem czy by jej taki małolat się spodobał i skończyłyby się mizianki i mruczanki-przytulanki w łóżku :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie lis 28, 2021 13:12 Re: Pusia i Emi nowy wątek 9 część

mir.ka pisze:
Gosiagosia pisze:
mir.ka pisze:
Gosiagosia pisze:Obrazek
Jest słodziutka i tłuściutka. Chętnie bym wzięła ale rozum mówi NIE
Jestem ciekawa czy taki podwórkowy szybko opanuje kuwetę ?


To niech przemówi SERCE :wink:
A kuweta to warunek? nie martw się koty szybko ją opanowują, nie będziesz mieć z tym problemu

To nie kuweta jest problemem tylko moi domownicy. Tz nawet nie chce słyszeć o nowym kocie. Ja znów się boję weterynarzy tzn mam uraz a ona jest niewysteryliziwana. Urodzona w marcu więc już powinna.


Pusi też by raczej zaprotestowała, bo nie wiem czy by jej taki małolat się spodobał i skończyłyby się mizianki i mruczanki-przytulanki w łóżku :(

Chyba by jej się nie spodobała ale później by nie była taka samotna.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 28, 2021 15:24 Re: Pusia i Emi nowy wątek 9 część

Kotka rzeczywiście urocza…
Bezia wzięta z ulicy w wieku około 5 miesięcy kuwetę załapała od razu, tyle że istnieją przypuszczenia, że była z domu wyrzucona i nie od razu została „ulicznicą”, więc w sumie nie wiem, czy kuwetkowa łatwość nie była wcześniejszą nauką spowodowana.

Oj chciałoby się dać ciepły dom wszystkim futrzaczkom…
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11132
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lis 28, 2021 15:27 Re: Pusia i Emi nowy wątek 9 część

Koteczka jest naprawdę śliczna. Kuwete moja bezdomna jedna i druga opanowały od razu, nawet w wielkim szoku byłam. raz tylko jedna z kupka nie trafiła i część wypadło poza kuwetę. Nie będę do niczego namawiała Ciebie, bo to musi byc tylko i wyłącznie Wasza decyzja Twoja i męża. Aczkolwiek trzymam kciuki żeby kicia znalazła wspaniały domek.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Nie lis 28, 2021 15:40 Re: Pusia i Emi nowy wątek 9 część

Koty zazwyczaj z miejsca opanowują kuwetę, bo jest to dla nich najwygodniejsze miejsce do załatwienia :wink: . W tym wypadku to ludzkość dopasowała się do kotów, a nie odwrotnie.

Paradoksalnie jedyne dwa koty jakie znam mające problem z kuwetą były urodzone w domu - Jareczek, który był po prostu kotem o bardzo małym rozumku (wstawiał przednie łapki do kuwety i robił co miał zrobić :roll: ) i jeden z zeszłorocznych kociaków od Sierry, Duża Luci (nie mylić z Małą Luci, która została z nami). Duża Luci do początku wolała dywan :twisted: .

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Nie lis 28, 2021 16:19 Re: Pusia i Emi nowy wątek 9 część

Śliczna koteczka! Aleja nie tyle bałabym się o kuwetę, ile o Pusię, która pewnie by się znów wycofała. Bo Emi pewnie by się nowy lokator podobał :wink:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59705
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 28, 2021 16:33 Re: Pusia i Emi nowy wątek 9 część

Macie rację kuweta to najmniejszy problem koty są bardzo mądre i wiedzą do czego ona służy, jednak boję się o Pusię nie wiem jakby zareagowała na nową lokatorkę.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 28, 2021 16:53 Re: Pusia i Emi nowy wątek 9 część

Gosiagosia pisze:Macie rację kuweta to najmniejszy problem koty są bardzo mądre i wiedzą do czego ona służy, jednak boję się o Pusię nie wiem jakby zareagowała na nową lokatorkę.

Dlatego nie namawiam... Ale rozwiązania wątpliwości kuwetowych sprawia, że jeżeli ktoś zainteresowany z podobnymi problemami zapyta będziesz mogła odpowiedzieć :mrgreen:

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Pon lis 29, 2021 2:33 Re: Pusia i Emi nowy wątek 9 część

Sliczna ta kicia! Zreszta ktory kot niesliczny?;-)
Taka mloda kicia to raczej nie bedziesz musiala z nia biegac do weterynarzy. Tylko na sterylke.
U mnie zaden z kotow urodzonych na wolnosci nie zrobil niczego poza kuweta. Nigdy.
Natomiast moje domowe ciagle gdzies mi cos obsikaja jak sa niezadowolone.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pon lis 29, 2021 14:17 Re: Pusia i Emi nowy wątek 9 część

Dziś mam paskudny dzień i nie tylko z powodu parszywej pogody. Dziś zmarł Syn mojej koleżanki miał tylko 34 lata.
Jej ból i strata jest niewyobrażalna. Tak mnie zasmuciła ta wiadomością ze od rana nie mogę znaleźć sobie miejsca.
I ciągle sobie zadaję pytanie ; dlaczego Bóg zabiera wspaniałe, młode osoby a omija patologię. Takie parkowe nurki nawet Covida nie złapią. Brzydko piszę ale co ja poradzę że mam takie myśli

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 29, 2021 18:57 Re: Pusia i Emi nowy wątek 9 część

Straszne :(

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pon lis 29, 2021 19:36 Re: Pusia i Emi nowy wątek 9 część

Syn mojej koleżanki też z pracy też niedawno zmarł nagle w wieku ok. 40 lat. Stracił przytomność, dowieźli go do szpitala i... już go nie ma. Koleżanka jest wdową, syn był jedynakiem, nie miał rodziny. Został jej niepełnosprawny brat... Tak się czasem życie układa... :(
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59705
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 29, 2021 20:30 Re: Pusia i Emi nowy wątek 9 część

Niestety nigdy nie możemy być pewni jutra, czasami życie pisze nam tragiczne scenariusze.
Trzeba korzystać z życia tu i teraz.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 116 gości