Pusia i Emi nowy 9 wątek, ZUZIA trudne dokocenie

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 13, 2022 10:05 Re: Pusia i Emi nowy 9 wątek, pasażer na gapę ZUZIA

mir.ka pisze:
Gosiagosia pisze:
jolabuk5 pisze:
Gosiagosia pisze:
aga66 pisze:Kurcze. Trudna sytuacja. U mnie jakoś przebiegało to łatwiej ale koty mają różne charaktery. Próbowałaś je puszczać na żywioł?

Próbowałam i skończyło się poharataniem mojej kostki i rąk syna. Pusia nie syczy nie warczy tylko wściekle atakuje. Nie pomagają feromony.

A zabawki już zamówiłaś?
Niestety, kiepsko to wygląda. Może być tak, że kotki jednak trzeba będzie rozdzielić, jak Bagirkę i Amy. :(

Próbowałam i próbuje, niestety bez skutku.
Z bólem serca muszę szukać domu dla Zuzi.
Syn i maz prędzej oddadzą Pusię bo to ona jest taka agresywna. Dziś przez moją nieuwagę Puska wpadła do pokoju a malutka akurat stała przed drzwiami. Jeszcze do teraz całą się trzęsę :placz:


Pusia to typowa jedynaczka.
Małej predzej znajdziecie dom niz Pusi

Przecież ona zawsze była w domu z kotami.
Zuzia jest taka zwyczajna a Pusia śliczna więc sądzę że to ona prędzej znajdzie dom.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt maja 13, 2022 10:10 Re: Pusia i Emi nowy 9 wątek, pasażer na gapę ZUZIA

Gosiagosia pisze:
mir.ka pisze:
Gosiagosia pisze:
jolabuk5 pisze:
aga66 pisze:Kurcze. Trudna sytuacja. U mnie jakoś przebiegało to łatwiej ale koty mają różne charaktery. Próbowałaś je puszczać na żywioł?

Próbowałam i skończyło się poharataniem mojej kostki i rąk syna. Pusia nie syczy nie warczy tylko wściekle atakuje. Nie pomagają feromony.

A zabawki już zamówiłaś?
Niestety, kiepsko to wygląda. Może być tak, że kotki jednak trzeba będzie rozdzielić, jak Bagirkę i Amy. :(

Próbowałam i próbuje, niestety bez skutku.
Z bólem serca muszę szukać domu dla Zuzi.
Syn i maz prędzej oddadzą Pusię bo to ona jest taka agresywna. Dziś przez moją nieuwagę Puska wpadła do pokoju a malutka akurat stała przed drzwiami. Jeszcze do teraz całą się trzęsę :placz:


Pusia to typowa jedynaczka.
Małej predzej znajdziecie dom niz Pusi

Przecież ona zawsze była w domu z kotami.
Zuzia jest taka zwyczajna a Pusia śliczna więc sądzę że to ona prędzej znajdzie dom.[/quote]

ale Zuzia jest młoda, a Pusia juz nie tak bardzo
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt maja 13, 2022 10:18 Re: Pusia i Emi nowy 9 wątek, pasażer na gapę ZUZIA

Sytuacja zdaje sie identyczna jak u mnie. Zbyt mlody kot do starszego towarzystwa,zbyt duze roznice potrzeb.
Ja oddalam Miodka, to on jednak byl tymczasem, a dziwwczyny moje, rezydentki..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt maja 13, 2022 10:54 Re: Pusia i Emi nowy 9 wątek, pasażer na gapę ZUZIA

Marzenia11 pisze:Sytuacja zdaje sie identyczna jak u mnie. Zbyt mlody kot do starszego towarzystwa,zbyt duze roznice potrzeb.
Ja oddalam Miodka, to on jednak byl tymczasem, a dziwwczyny moje, rezydentki..

Zuzia nie jest tymczasem, miała mieć dom który sobie wybrała.
Pusia jest u nas 9 lat i wiadomo że ma dożywocie ale ze jest taka agresywna to naprawdę się tego nie spodziewałam. Długo nieakceptowala Migotki ale takiej agresji nie było. :strach:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt maja 13, 2022 11:02 Re: Pusia i Emi nowy 9 wątek, pasażer na gapę ZUZIA

Gosiagosia pisze:
Marzenia11 pisze:Sytuacja zdaje sie identyczna jak u mnie. Zbyt mlody kot do starszego towarzystwa,zbyt duze roznice potrzeb.
Ja oddalam Miodka, to on jednak byl tymczasem, a dziwwczyny moje, rezydentki..

Zuzia nie jest tymczasem, miała mieć dom który sobie wybrała.
Pusia jest u nas 9 lat i wiadomo że ma dożywocie ale ze jest taka agresywna to naprawdę się tego nie spodziewałam. Długo nieakceptowala Migotki ale takiej agresji nie było. :strach:

Acha. Wiesz, to ludzka interpretacja ze kot wchodzac do auta w ten sposob wybiera sobie dom, chyba ze coś zle zrozumialam czy coś pominelam..
Ale wiadomo, ze to Ty, Wy podejmujecie decyzje, ja mocno kibicuhe wszystkim :ok: :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt maja 13, 2022 11:03 Re: Pusia i Emi nowy 9 wątek, pasażer na gapę ZUZIA

Jak Migotka sie pojawila Pusia byla młodsza,to ma znaczenie.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt maja 13, 2022 11:34 Re: Pusia i Emi nowy 9 wątek, pasażer na gapę ZUZIA

Marzenia11 pisze:
Gosiagosia pisze:
Marzenia11 pisze:Sytuacja zdaje sie identyczna jak u mnie. Zbyt mlody kot do starszego towarzystwa,zbyt duze roznice potrzeb.
Ja oddalam Miodka, to on jednak byl tymczasem, a dziwwczyny moje, rezydentki..

Zuzia nie jest tymczasem, miała mieć dom który sobie wybrała.
Pusia jest u nas 9 lat i wiadomo że ma dożywocie ale ze jest taka agresywna to naprawdę się tego nie spodziewałam. Długo nieakceptowala Migotki ale takiej agresji nie było. :strach:

Acha. Wiesz, to ludzka interpretacja ze kot wchodzac do auta w ten sposob wybiera sobie dom, chyba ze coś zle zrozumialam czy coś pominelam..
Ale wiadomo, ze to Ty, Wy podejmujecie decyzje, ja mocno kibicuhe wszystkim :ok: :ok:

To fakt to nasza interpretacja
Nikt nie wie jak się tam znalazła.
Moi panowie są Zuzia oczarowani, to mega przytulas a Pusia ich nie lubi więc nie myślą o szukaniu domu Zuzi.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt maja 13, 2022 11:51 Re: Pusia i Emi nowy 9 wątek, pasażer na gapę ZUZIA

Gosiu, dla Pusi zmiana domu byłaby - w moim odczuciu - zburzeniem całego jej świata. Ona jest domownikiem. Taki stres w jej wieku to ogromne ryzyko chorób. Natomiast Zuzia jest młoda przyjazna ludziom. Moim zdaniem, jeśli znajdziecie jej dom, będzie w nim szczęśliwsza niż tu, gdzie cały czas jest zagrożona atakiem Pusi. Dla niej idealny będzie też dom z innym młodym kotem, z którym będzie mogła się bawić. O taki dom znacznie łatwiej niż o dom dla jedynaczki, jaką musiałaby być Pusia. Może też zaakceptować psa, co widać na przykładzie Emi.
Wiem, że serce całej rodziny jest przy Zuzi - jest uroczym, rozkosznym łobuziakiem, można ją głaskać, bawić się, a Puia to teraz agresor, w dodatku nie jest miziakiem do przytulania. Ale to Pusia nie ma szans poza Waszym domem. Zuzia sobie świetnie poradzi i będzie bardzo szczęśliwa. A Pusia z nikim już nie nawiąże takiego kontaktu, jaki ma z Tobą, ani nie znajdzie takiej koleżanki jak Emi. Pusia może być szczęśliwa tylko u Was.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60195
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt maja 13, 2022 11:57 Re: Pusia i Emi nowy 9 wątek, pasażer na gapę ZUZIA

jolabuk5 pisze:Gosiu, dla Pusi zmiana domu byłaby - w moim odczuciu - zburzeniem całego jej świata. Ona jest domownikiem. Taki stres w jej wieku to ogromne ryzyko chorób. Natomiast Zuzia jest młoda przyjazna ludziom. Moim zdaniem, jeśli znajdziecie jej dom, będzie w nim szczęśliwsza niż tu, gdzie cały czas jest zagrożona atakiem Pusi. Dla niej idealny będzie też dom z innym młodym kotem, z którym będzie mogła się bawić. O taki dom znacznie łatwiej niż o dom dla jedynaczki, jaką musiałaby być Pusia. Może też zaakceptować psa, co widać na przykładzie Emi.
Wiem, że serce całej rodziny jest przy Zuzi - jest uroczym, rozkosznym łobuziakiem, można ją głaskać, bawić się, a Puia to teraz agresor, w dodatku nie jest miziakiem do przytulania. Ale to Pusia nie ma szans poza Waszym domem. Zuzia sobie świetnie poradzi i będzie bardzo szczęśliwa. A Pusia z nikim już nie nawiąże takiego kontaktu, jaki ma z Tobą, ani nie znajdzie takiej koleżanki jak Emi. Pusia może być szczęśliwa tylko u Was.

Jolu ja nawet nie pomyślałam o oddaniu Pusi, ma u mnie dożywocie
Ja ja kocham i ona o tym wie.
Daje jeszcze tydzień i szukam domku małej.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt maja 13, 2022 20:57 Re: Pusia i Emi nowy 9 wątek, pasażer na gapę ZUZIA

Gosiagosia wielkie kciuki za dogadanie lub nowy domek.
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Pt maja 13, 2022 21:07 Re: Pusia i Emi nowy 9 wątek, pasażer na gapę ZUZIA

Ja wiem, Gosiu, pisałam trochę pod kątem reszty domowników :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60195
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob maja 14, 2022 19:07 Re: Pusia i Emi nowy 9 wątek, pasażer na gapę ZUZIA

Mocne kciuki za koteczki :ok: :ok: :ok: :ok:
Miałam podobną stytuację z Zunią i Fredzią, około pół roczną kotką którą pies by zagryzł gdybym jej nie złapała, wzięłam do domu, wcześniej skądś się pojawiła na osiedlu, była oswojona. Zunia i Fredzia dwa lata mieszkały razem, Fredzia mniejsza i młodsza byla bardziej odważna i zdominowała starsza i większą od siebie Zunię....Zuzia oddała swoje terytorium i wiekszość czasu siedziała na szafie....w końcu z wielkim bólem oddałam innym ludziom Fredzię. Zunia odżyła.

Anna2016

 
Posty: 10443
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Sob maja 14, 2022 19:53 Re: Pusia i Emi nowy 9 wątek, pasażer na gapę ZUZIA

kwiryna pisze:Gosiagosia wielkie kciuki za dogadanie lub nowy domek.

Dziękuję za kciuki przydadzą się. :1luvu:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob maja 14, 2022 19:55 Re: Pusia i Emi nowy 9 wątek, pasażer na gapę ZUZIA

jolabuk5 pisze:Ja wiem, Gosiu, pisałam trochę pod kątem reszty domowników :D

Ta reszta domowników nie chce oddać Zuzi. Chyba nie są tak bardzo zestresowane, obie ładnie jedzą ale przebywają oddzielnie.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob maja 14, 2022 19:58 Re: Pusia i Emi nowy 9 wątek, pasażer na gapę ZUZIA

Anna2016 pisze:Mocne kciuki za koteczki :ok: :ok: :ok: :ok:
Miałam podobną stytuację z Zunią i Fredzią, około pół roczną kotką którą pies by zagryzł gdybym jej nie złapała, wzięłam do domu, wcześniej skądś się pojawiła na osiedlu, była oswojona. Zunia i Fredzia dwa lata mieszkały razem, Fredzia mniejsza i młodsza byla bardziej odważna i zdominowała starsza i większą od siebie Zunię....Zuzia oddała swoje terytorium i wiekszość czasu siedziała na szafie....w końcu z wielkim bólem oddałam innym ludziom Fredzię. Zunia odżyła.

Aniu siedzą każda w innym pokoju.
Zuzia też lubi siedzieć na szafie. Ona jest taka wysokościowa :mrgreen:
Jak nie będzie zgody to będę szukać jej domu.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 144 gości