Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 20, 2022 7:55 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

Witaj w Klubie, u nas trzustka "rodzinna" - Cosia, Czitka, Pasio...spokojnie, to się da ogarnąć! Jeżeli norma lipazy w Twoim badaniu jest do 26 (tak było u Czitki), to Ofelia ma naszymi doświadczeniami wynik marzenie, Czitka zaczynała od 999 8O :roll: , ale to się skończyło tygodniem dożylnych kroplówek w szpitalu, co Ofelii z żadnej strony nie grozi.
Będzie dobrze! :ok:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17871
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Wto wrz 20, 2022 8:18 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

izka53 pisze:a ta lipaza to "zwykła", czy specyficzna ? i jak amylaza ? pokaż te wyniki, bo ja mam zupełnie inne wartości referencyjne, a tu jeszcze brak jednostki.
Pamiętaj, że przy trzustce nie wolno podawać jakichkolwiek NLPZ

Mam wyniki w tej chwili w pdf, nie mam zielonego pojęcia czy da się to wstawić na forum :oops: W domu cyknę fotę i wstawię bo przepisywać to za dużo (w/5 strony). W każdym razie Lipaza (DGGR) 50,5 U/l
Co to jest NLPZ? 8O

czitka pisze:Witaj w Klubie, u nas trzustka "rodzinna" - Cosia, Czitka, Pasio...spokojnie, to się da ogarnąć! Jeżeli norma lipazy w Twoim badaniu jest do 26 (tak było u Czitki), to Ofelia ma naszymi doświadczeniami wynik marzenie, Czitka zaczynała od 999 8O :roll: , ale to się skończyło tygodniem dożylnych kroplówek w szpitalu, co Ofelii z żadnej strony nie grozi.
Będzie dobrze! :ok:

Dokładnie tak, norma 0-26, a u Ofelii 50,4. Nie panikuję, bo pani wet nie panikowała, tylko zaleciła enzymy i dietkę. Zapomniałam jak się nazywa to co nam dała (coś na A), ale to takie kapsułki z proszkiem w środku i mam to dodawać do jedzenia. I zdrowemu kotu nie zaszkodzi, pytałam specjalnie bo przecież pannicom misek nie podpiszę, jedzą to samo i z tej miski przy której usiądą.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33194
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Wto wrz 20, 2022 8:28 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

NLPZ niesterydowe leki przeciwzapalne, o ile wiem

Kciuki!
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11222
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto wrz 20, 2022 8:29 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

Amylactiv Digest masz dosypywać. Ja co do diety to się nie wtrącam, tutaj doktory decydują. U nas sprawdza się monodieta bez wynalazków, delikatne ma być i nie tłuste. W rozpędzie suchą kupiłam dla trzustkowców (RC Gatrointenstinal Moderate Calorie) i dopiero po tym była jazda :roll: , oddałam 2 kilo komuś na forum dla bardziej potrzebujących. Czitka skończyła na Pasiowej Shebie Delicate i ma się stabilnie.
Trzymta się, bo zimno, brrr... :evil:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17871
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Wto wrz 20, 2022 11:11 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

NLPZ - Niesteroidowe Leki Przeciw Zapalne. Czyli tolfine, metacam, loxicom itp.
Lipaza (DGGR) jest mało diagnostyczna, powinna być rozszerzona o specyficzną kocią lipazę.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15059
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto wrz 20, 2022 16:04 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

czitka pisze:Amylactiv Digest masz dosypywać. Ja co do diety to się nie wtrącam, tutaj doktory decydują. U nas sprawdza się monodieta bez wynalazków, delikatne ma być i nie tłuste. W rozpędzie suchą kupiłam dla trzustkowców (RC Gatrointenstinal Moderate Calorie) i dopiero po tym była jazda :roll: , oddałam 2 kilo komuś na forum dla bardziej potrzebujących. Czitka skończyła na Pasiowej Shebie Delicate i ma się stabilnie.
Trzymta się, bo zimno, brrr... :evil:

O, to to to! Dokładnie.
Dzisiaj była pierwsza dosypka, kotom nie przeszkadzała, miski puste.
Dietę też mamy zaleconą lekkostrawną i nie tłustą, dlatego zaraz skroję barfa kurczakowego - kurzy cyc i filety z udek, bez dodatkowego tłuszczu, tylko tyle co jest w mięsie. Od barfa nie chcę odchodzić i pani doktor na szczęście tego nie wymagała.
Co do gotowych karm to na Barfnym polecali jeden rodzaj miamora, który nie zawiera węglowodanów. Akurat takiego miamorka kupuję Ofelii jako przekąskę. Teraz też będzie dostawać, jak się nie naje barfem.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33194
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Wto wrz 20, 2022 16:06 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

izka53 pisze:NLPZ - Niesteroidowe Leki Przeciw Zapalne. Czyli tolfine, metacam, loxicom itp.
Lipaza (DGGR) jest mało diagnostyczna, powinna być rozszerzona o specyficzną kocią lipazę.

Aha. Przeciwzapalnych żadnych Ofelia nie dostaje. Tylko ten Amylactiv.
Jakby trzeba było zrobić ponowne badania to będę pamiętać o tej specyficznej lipazie. Teraz robiliśmy badania raczej pod kątem ogólno-tarczycowym.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33194
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Wto wrz 20, 2022 16:07 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

Uwaga, wstawiam wyniki. Mam nadzieję że dobrze widać.

Obrazek

Obrazek
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33194
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Wto wrz 20, 2022 19:28 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

Ja tylko potwierdzę, że widać, za analizowanie się nie biorę…
Zdrowia!
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11222
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto wrz 20, 2022 19:31 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

Póki co nie jest źle. Barf z lekarstwem smakuje chyba tak samo jak bez lekarstwa. Rekonwalescentka ma dobry humor, akurat teraz śpi, ale wcześniej brykała z diablikiem w oczkach.
Skroiłam nietłustego barfa, mam nadzieję że nie przesadziłam z chudością bo wszelki tłuszczyk odkroiłam. Będę go podawać osobno Małej Czarnej.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33194
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin


Post » Wto wrz 20, 2022 22:30 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

MB&Ofelia pisze:Póki co nie jest źle. Barf z lekarstwem smakuje chyba tak samo jak bez lekarstwa. Rekonwalescentka ma dobry humor, akurat teraz śpi, ale wcześniej brykała z diablikiem w oczkach.
Skroiłam nietłustego barfa, mam nadzieję że nie przesadziłam z chudością bo wszelki tłuszczyk odkroiłam. Będę go podawać osobno Małej Czarnej.


Niepotrzebnie się bałaś, że nie dasz rady z podawaniem leków :D
Kciuki za szybki powrót do zdrowia :ok:
Ostatnio edytowano Wto wrz 20, 2022 22:31 przez madrugada, łącznie edytowano 1 raz
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7756
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 20, 2022 22:31 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

Wyniki nie są złe, większość przekroczeń minimalna. Poza lipazą tylko silniejsze przesunięcie w leukocytach - więcej limfocytów, mniej granulocytów, charakterystyczne np. dla chorób wirusowych.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60209
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź


Post » Śro wrz 21, 2022 18:19 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

Z wirusów to mamy herpesa, o niczym innym nie wiem.
A wyniki też mi się wydają niezłe jak na nastoletniego kota. Tylko ta lipaza. Ale nic to, walczymy. Chudy barfik zrobiony, obiad zjedzony - aczkolwiek na raty, kolacja zjedzona (pół tacki miamora).
Nie wiecie czy przy chorej trzustce koty mogą jeść ryby? Chudsze i sparzone?
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33194
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Marmotka, zuza i 161 gości