Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 11, 2022 6:36 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX - 13 świeczek

100 lat, 100 lat!!!

aga66

 
Posty: 6163
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Nie wrz 11, 2022 7:21 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX - 13 świeczek

jolabuk5 pisze:
MaryLux pisze:
MB&Ofelia pisze:Ciocia MaryLux. Nie jezdeś co prawda kotę ale jak lubiasz rycie to weś se troszku.
Książniczka Ofelja polująca-na-balkonie-na-ćmy


Muszę ją zgonić z balkonu, znowu się nażre robactwa, a dopiero co odrobaczana :evil:
Duża

mniam, mniam

Chodzi o tort rypciowy? W pierwszej chwili pomyślałam, że o ćmy... :wink:

Tort rypciowy posypany proszkiem ćmowym

MaryLux

 
Posty: 159931
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie wrz 11, 2022 9:48 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX - 13 świeczek

Rybki to nie robactwo. Ale ćmy już tak. Nie ma żadnego pożerania ciem! Tym bardziej, że coraz bardziej wygląda mi na to, że wilczy apetyt i chudnięcie u Ofelii było od alienów w kotku.
Za kilka dni przekonamy się czy miałam rację.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33293
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Nie wrz 11, 2022 11:14 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX - 13 świeczek

Może tak być! Za wyniki Ofelii :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60644
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź


Post » Czw wrz 15, 2022 17:46 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

Dobra, coby nie zaśmiecać innych wątków.

Niedawno było odrobacznie. Przy okazji pani doktor zajrzała do ucha Czarnidełka i się skrzywiła. Zaleciła oridermyl i zaproponowała wymaz. Ok, niech będzie. Wymaz został pobrany, wczoraj przyszedł wynik. Duża ilość drożdżaków i duża ilość gronkowca.
Oridermyl podajemy dalej, do pyska antybiotyk. 2 razy dziennie. Już przestawiłam budzik na 6 rano.
Póki co pierwsza tabletka w kocie, zostało 19. Wszelkie kciuki mile widziane.

Jeszcze przed odrobaczniem zauważyłam, że Ofelia żre jak mały konik, a chudnie jakoby. No więc się zważyliśmy - co najmniej pół kilo kota mniej! :strach: Nie ma rady, trzeba sprawdzić dlaczego. Umówiłam Jej Kicistość na wampirzenie. Wampirzenie odbyło się dzisiaj przed południem. Najpierw pani wet próbowała na żywca, ale o ile Ofelię udało się wsadzić do torby iniekcyjnej (i przy okazji zepsuć zamek w tejże), o tyle pobrać krwi już nie. Więc dostała na spanko. Jak już kota śpi, to pani wet zajrzała w uszy (tragedii nie ma, ale oridermylem można je potraktować) i w zęby (ściągnęła wielki kamień z dwóch tylnych zębów, jednego chciała rwać, ale wymagałoby to głębszej narkozy i dłuższego pobytu koty w lecznicy, więc się odwlecze).
Czekamy co wyjdzie i czy coś w kotku się psuje (tfu tfu oby nie).
A tak w ogóle trąba ze mnie :oops: Zapomniałam zapytać panią doktor, kiedy Ofelia może dostać papu. Wysłałam smsa, ale że pani wet długo nie odpisywała, to w końcu po troszku nakarmiłam Księżniczkę. Po czym dostałam smsa zwrotnego, że jedzonko dopiero po 19-tej :oops:
Do 19-tej to albo Ofelia by z głodu padła, albo by mnie zjadła :strach:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33293
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw wrz 15, 2022 17:50 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

A właśnie, dlaczego "drogie kotki". W tym miesiącu już zostawiłam w gabinecie jakieś 500 zeta. I zobaczymy, co będzie dalej.
Dopiero w domu uświadomiłam sobie, że powinnam wziąć drugi oridermyl dla Ofelii, bo ten, który miałam w szafce, jest przeterminowany, i to sporo, a na tym, który aplikuję Ciornej, mogę przenieść gronkowca. Trzeba sobie jakoś radzić, więc dezynfekuję końcówkę po każdym użyciu.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33293
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw wrz 15, 2022 18:08 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

Kciuki z wybicie wszelkich świństw!
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84973
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw wrz 15, 2022 18:40 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

Dzięki. Będę robić co się da.
I mam nadzieję że u Ofelii to chudnięcie to nic poważnego.

Przed chwilą kurier przyniósł nam zamówienie z zooplusa. Wyszły 10-litrowe worki żwirku, więc musiałam wziąć 25-litrowy. Nie mieści się w szafie. Mam nową dekorację salonu :wink:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33293
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw wrz 15, 2022 19:00 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

Przekopiuję z wątku Noliny:
madrugada pisze:Dobrze, że Ofelia już doszła do siebie. Potrzymamy kciuki za wyniki :ok: :ok: :ok:

Przy podawaniu pigułek najważniejszy jest chwyt. Trzeba przytrzymać kota mocno za kark, lekko ściągając skórę. Otworzyć paszczę, wetknąć pigułę do gardła, zamknąć paszczę i posmarować nosek masłem. Kot wtedy robi takie wielkie, zdziwione oczy i oblizuje nos. A jak się obliże, to nie ma siły, żeby nie połknął pigułki.



Trzymamy mocne kciuki za obie koteczki. Oby wszystkie paskudztwa poszły precz :ok: :ok: :ok:
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7929
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 15, 2022 19:03 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

MB&Ofelia pisze:Dobra, coby nie zaśmiecać innych wątków.

Niedawno było odrobacznie. Przy okazji pani doktor zajrzała do ucha Czarnidełka i się skrzywiła. Zaleciła oridermyl i zaproponowała wymaz. Ok, niech będzie. Wymaz został pobrany, wczoraj przyszedł wynik. Duża ilość drożdżaków i duża ilość gronkowca.
Oridermyl podajemy dalej, do pyska antybiotyk. 2 razy dziennie. Już przestawiłam budzik na 6 rano.
Póki co pierwsza tabletka w kocie, zostało 19. Wszelkie kciuki mile widziane.

Jeszcze przed odrobaczniem zauważyłam, że Ofelia żre jak mały konik, a chudnie jakoby. No więc się zważyliśmy - co najmniej pół kilo kota mniej! :strach: Nie ma rady, trzeba sprawdzić dlaczego. Umówiłam Jej Kicistość na wampirzenie. Wampirzenie odbyło się dzisiaj przed południem. Najpierw pani wet próbowała na żywca, ale o ile Ofelię udało się wsadzić do torby iniekcyjnej (i przy okazji zepsuć zamek w tejże), o tyle pobrać krwi już nie. Więc dostała na spanko. Jak już kota śpi, to pani wet zajrzała w uszy (tragedii nie ma, ale oridermylem można je potraktować) i w zęby (ściągnęła wielki kamień z dwóch tylnych zębów, jednego chciała rwać, ale wymagałoby to głębszej narkozy i dłuższego pobytu koty w lecznicy, więc się odwlecze).
Czekamy co wyjdzie i czy coś w kotku się psuje (tfu tfu oby nie).
A tak w ogóle trąba ze mnie :oops: Zapomniałam zapytać panią doktor, kiedy Ofelia może dostać papu. Wysłałam smsa, ale że pani wet długo nie odpisywała, to w końcu po troszku nakarmiłam Księżniczkę. Po czym dostałam smsa zwrotnego, że jedzonko dopiero po 19-tej :oops:
Do 19-tej to albo Ofelia by z głodu padła, albo by mnie zjadła :strach:


Pół kilo to dużo. A kiedy ważyłaś ją ostatnio?
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7929
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 15, 2022 19:15 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

No właśnie dawno nie była ważona, ale ostatnie ważenie jakie pamiętam wykazało ok. 4,250 albo 4,300. A tydzień temu 3,740. I nawet na oko było widać utratę wagi - boczki jej się zapadły przy dupince.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33293
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw wrz 15, 2022 19:25 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

MB&Ofelia pisze:No właśnie dawno nie była ważona, ale ostatnie ważenie jakie pamiętam wykazało ok. 4,250 albo 4,300. A tydzień temu 3,740. I nawet na oko było widać utratę wagi - boczki jej się zapadły przy dupince.


To jest duża różnica. W sumie to lepiej, żeby wyszły jakieś pasożyty niż skorupiak.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7929
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 15, 2022 19:31 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

Będą pasożyty! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60644
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw wrz 15, 2022 19:46 Re: Księżniczka Ofelia i Mała czarna Carmen IX -drogie kotki

No to trzymamy kciuki za wyniki! :ok:
A dlaczego zaraz skorupiaki??? Jedzenie i chudnięcie równocześnie to na pierwsze skojarzenie tarczyca, Balbinka tak miała. I różne inne przypadłości! Cosia mi też ostatnio schudła, ona potrafiła ważyć pięć i pół kilo dwa lata temu, dzisiaj 4.100 :( Taka właśnie dupinka chudzinka się zrobiła...Zrobiłam niedawno badania krwi i nic w nich niepokojącego...
Ale jak z badań krwi mają się objawić robaki? :roll: Podniesione eozynofile?
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17910
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: florka, Meteorolog1, MSN [Bot] i 197 gości