Kotinowo

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sty 26, 2023 11:37 Re: Kotinowo (8) - dom seniorów + nowe obrazy

jolabuk5 pisze:Zmieniło się, bo wiele osób odeszło na fb, a nowe zwykle nie zatrzymują się tu na dłużej. Uzyskują poradę i znikają, nieliczne tylko dołączają do stałych forumowiczów.
Stali forumowicze starzeją się, odchodzą ich koty, czasami oni sami przechodzą za Tęczowy most. Ci, którzy trwają, nie mają juz tyle sił do pomocy, ich koty często są chore i trudno dostarczać im stresu, związanego z przygarnięciem kolejnego footerka.
Poza tym wykruszyło się sporo osób, które pisały wspaniełe kocie historyjki, albo dopuszczały koty do komputera. Są, ale nie tyle, co kiedyś.
Ale i tak lubię nasze forum.



W punkt ! nic bym nie dodala ani nie ujęła. Popieram Cie, Jolu :) :ok:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 26, 2023 11:58 Re: Kotinowo (8) - dom seniorów + nowe obrazy

Kotina pisze:
jolabuk5 pisze:Zmieniło się, bo wiele osób odeszło na fb, a nowe zwykle nie zatrzymują się tu na dłużej. Uzyskują poradę i znikają, nieliczne tylko dołączają do stałych forumowiczów.
Stali forumowicze starzeją się, odchodzą ich koty, czasami oni sami przechodzą za Tęczowy most. Ci, którzy trwają, nie mają juz tyle sił do pomocy, ich koty często są chore i trudno dostarczać im stresu, związanego z przygarnięciem kolejnego footerka.
Poza tym wykruszyło się sporo osób, które pisały wspaniełe kocie historyjki, albo dopuszczały koty do komputera. Są, ale nie tyle, co kiedyś.
Ale i tak lubię nasze forum.



W punkt ! nic bym nie dodala ani nie ujęła. Popieram Cie, Jolu :) :ok:

:1luvu: :1luvu: :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw sty 26, 2023 12:02 Re: Kotinowo (8) - dom seniorów + nowe obrazy

Kotina pisze:
jolabuk5 pisze:Zmieniło się, bo wiele osób odeszło na fb, a nowe zwykle nie zatrzymują się tu na dłużej. Uzyskują poradę i znikają, nieliczne tylko dołączają do stałych forumowiczów.
Stali forumowicze starzeją się, odchodzą ich koty, czasami oni sami przechodzą za Tęczowy most. Ci, którzy trwają, nie mają juz tyle sił do pomocy, ich koty często są chore i trudno dostarczać im stresu, związanego z przygarnięciem kolejnego footerka.
Poza tym wykruszyło się sporo osób, które pisały wspaniełe kocie historyjki, albo dopuszczały koty do komputera. Są, ale nie tyle, co kiedyś.
Ale i tak lubię nasze forum.



W punkt ! nic bym nie dodala ani nie ujęła. Popieram Cie, Jolu :) :ok:


ja też
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72490
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw sty 26, 2023 14:48 Re: Kotinowo (8) - dom seniorów + nowe obrazy

mir.ka pisze:
Kotina pisze:
jolabuk5 pisze:Zmieniło się, bo wiele osób odeszło na fb, a nowe zwykle nie zatrzymują się tu na dłużej. Uzyskują poradę i znikają, nieliczne tylko dołączają do stałych forumowiczów.
Stali forumowicze starzeją się, odchodzą ich koty, czasami oni sami przechodzą za Tęczowy most. Ci, którzy trwają, nie mają juz tyle sił do pomocy, ich koty często są chore i trudno dostarczać im stresu, związanego z przygarnięciem kolejnego footerka.
Poza tym wykruszyło się sporo osób, które pisały wspaniełe kocie historyjki, albo dopuszczały koty do komputera. Są, ale nie tyle, co kiedyś.
Ale i tak lubię nasze forum.



W punkt ! nic bym nie dodala ani nie ujęła. Popieram Cie, Jolu :) :ok:


ja też

:1luvu: :1luvu: :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 27, 2023 11:27 Re: Kotinowo (8) - dom seniorów

zuza pisze:
Kotina pisze:
zuza pisze:Trudne te pożegnania zawsze :(


To prawda.
A im dłużej zwierzak jest z nami, tym jest trudniej się rozstać :( :201461

Mnie najbardziej dotknęła śmierć tego którego nie zdążyłam wystarczająco ukochać i uszczęśliwić...
Białas była że mną kilkanaście lat Szara też. Byliśmy że sobą szczęśliwe. Leon 2 był u mnie tylko kilka miesięcy i z tym nie mogę się pogodzić...



Mnie zaś odejście Tinki. To była ewidentna wina wetki od Marcela. Podała jej lek, którego kotom nie wolno było podawać, co jest napisane w ulotce do tego leku ... :evil:
Wystarczyło przeczytac, gdy sie nie pamiętało :evil:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 27, 2023 11:37 Re: Kotinowo (8) - dom seniorów + nowe obrazy

Wyjątkowo trudno znieść śmierć, jeśli wiemy, że powodem był błąd weta. Niestety, to wcale nie takie rzadkie. :(
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 27, 2023 11:44 Re: Kotinowo (8) - dom seniorów + nowe obrazy

Kalair1 pisze:Ja cały czas podziwiam Twoje kochane koteczki ,źe są w takiej dobrej formie mimo wieku.
Mizianki i ucałowania dla Was. :1luvu:
A na forum bardzo się zmieniło, zresztą nawet jak odchodziłam, (właśnie dlatego), to nie było najfajniej. Jednak mimo to nadal można znaleźć tu wiele przydatnych informacji, zwłaszcza dla chorutków.



Dziękuję :201494 :1luvu:
Staram się podchodzić do każdego kota indywidualnie, bo są bardzo różne. Każdy czego innego oczekuje od nas ludzi, co innego lubi, inaczej reaguje na stresowe sytuacje ....
Do weta chodzę tylko w sytuacjach bardzo ważnych, bo coraz mniej im wierzę. Coraz częściej wydaje mi się, że "robią mnie w konia", ale nie mogę tego im udowodnić, bo brak mi wiedzy z weterynarii :(
"O, tak wyraźnie widzę, żę kotka ma zapalenie migdałków. Podamy leki i będzie ok" - Dziunia miała kaszel. Podałam zlecone leki, ale tak jakos bez przekonania. Po ok. tygodniu zaczęła znowu pokasływać, chrząkać .... Na razie nie planuję wizyty u weta.

Jeżdziłam kiedyś na daleką Białołękę do Canfelisu do dr Dominiki Borkowskiej-Bąkała. Miałam do niej 100% zaufania. Uratowała mi parę kotów. Ale teraz mam do niej za daleko, a kilkinastoletni opel odmówił współpracy ....

Nasze koty po latach pandemii trochę zdziczały, bo prawie nikt do nas nie przychodził. Teraz już żaden z moich kotów nie wybiega, aby sprawdzić kto przyszedł. Tylko, gdy juz pójdzie, obwąchują dokładnie miejsca, gdzie zostawił swoj zapach
Pandemia zmieniła nie tylko nas ludzi, ale i zwierzęta ....
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 27, 2023 11:46 Re: Kotinowo (8) - dom seniorów + nowe obrazy

jolabuk5 pisze:Wyjątkowo trudno znieść śmierć, jeśli wiemy, że powodem był błąd weta. Niestety, to wcale nie takie rzadkie. :(



To prawda :ok:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 06, 2023 16:01 Re: Kotinowo (8) - dom seniorów + nowe obrazy

Kotina pisze:
Kalair1 pisze:Ja cały czas podziwiam Twoje kochane koteczki ,źe są w takiej dobrej formie mimo wieku.
Mizianki i ucałowania dla Was. :1luvu:
A na forum bardzo się zmieniło, zresztą nawet jak odchodziłam, (właśnie dlatego), to nie było najfajniej. Jednak mimo to nadal można znaleźć tu wiele przydatnych informacji, zwłaszcza dla chorutków.



Dziękuję :201494 :1luvu:
Staram się podchodzić do każdego kota indywidualnie, bo są bardzo różne. Każdy czego innego oczekuje od nas ludzi, co innego lubi, inaczej reaguje na stresowe sytuacje ....
Do weta chodzę tylko w sytuacjach bardzo ważnych, bo coraz mniej im wierzę. Coraz częściej wydaje mi się, że "robią mnie w konia", ale nie mogę tego im udowodnić, bo brak mi wiedzy z weterynarii :(
"O, tak wyraźnie widzę, żę kotka ma zapalenie migdałków. Podamy leki i będzie ok" - Dziunia miała kaszel. Podałam zlecone leki, ale tak jakos bez przekonania. Po ok. tygodniu zaczęła znowu pokasływać, chrząkać .... Na razie nie planuję wizyty u weta.

Jeżdziłam kiedyś na daleką Białołękę do Canfelisu do dr Dominiki Borkowskiej-Bąkała. Miałam do niej 100% zaufania. Uratowała mi parę kotów. Ale teraz mam do niej za daleko, a kilkinastoletni opel odmówił współpracy ....

Nasze koty po latach pandemii trochę zdziczały, bo prawie nikt do nas nie przychodził. Teraz już żaden z moich kotów nie wybiega, aby sprawdzić kto przyszedł. Tylko, gdy juz pójdzie, obwąchują dokładnie miejsca, gdzie zostawił swoj zapach
Pandemia zmieniła nie tylko nas ludzi, ale i zwierzęta ....


Ponadto koty z wiekiem się zmieniają, maja swoje upodobania potrzebują więcej spokoju. Kot potrzebuje odpocząć a tu ktoś przyjdzie i zajmie kotu miejsce :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72490
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon lut 06, 2023 16:03 Re: Kotinowo (8) - dom seniorów

Kotina pisze:
zuza pisze:
Kotina pisze:
zuza pisze:Trudne te pożegnania zawsze :(


To prawda.
A im dłużej zwierzak jest z nami, tym jest trudniej się rozstać :( :201461

Mnie najbardziej dotknęła śmierć tego którego nie zdążyłam wystarczająco ukochać i uszczęśliwić...
Białas była że mną kilkanaście lat Szara też. Byliśmy że sobą szczęśliwe. Leon 2 był u mnie tylko kilka miesięcy i z tym nie mogę się pogodzić...



Mnie zaś odejście Tinki. To była ewidentna wina wetki od Marcela. Podała jej lek, którego kotom nie wolno było podawać, co jest napisane w ulotce do tego leku ... :evil:
Wystarczyło przeczytac, gdy sie nie pamiętało :evil:

O tak. To koszmar...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84526
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto lut 14, 2023 11:37 Re: Kotinowo (8) - dom seniorów

Co tam u Was slychać? Czujecie wiosnę w srodku zimy?
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84526
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt lut 17, 2023 10:51 Re: Kotinowo (8) - dom seniorów

Obrazek
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72490
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw mar 02, 2023 13:42 Re: Kotinowo (8) - dom seniorów

Co tam słychać w Kotinowie?
nowy miesiąc się zaczął to chyba pora na nowe fotki
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72490
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie mar 05, 2023 12:42 Re: Kotinowo (8) - dom seniorów

Kotino, „idę” Cię szukać na fb… Raz na kilka miesięcy mogę się zalogować ostatecznie :)
Ostatnio edytowano Nie mar 05, 2023 12:50 przez Nul, łącznie edytowano 1 raz
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11127
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie mar 05, 2023 12:44 Re: Kotinowo (8) - dom seniorów

Nul pisze:Kotino, „idę” Cię szukać na fb… Raz na kilka miesięcy mogę zalogować ostatecznie :)


poszukaj "zaginionej"
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72490
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 102 gości