Koty i ziemia w doniczkach.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sie 28, 2021 21:40 Koty i ziemia w doniczkach.

Witam serdecznie. Jestem nowa na forum dlatego z góry przepraszam za jakieś błędy. Szukam pomocy gdyż mój 5 letni kot odkrył ziemię w doniczce i gdy nas nie ma w domu wykupuje ją tworząc okropny bałagan. Szukałam porad wszędzie, stosowałam cyrtyne, środki odstraszające. Przykryłam rośliny gazą i kupiłam specjalne siatki z kolcami ale boję się że to nic nie da. Wiem że najprostszym rozwiązaniem byłoby pozbycie się roślin z domu ale mojemu partnerowi zależy na tych roślinach. Błagam powiedzcie czy mieliście taką podobną sytuację i czy udało się wam coś na to poradzić. Jeśli ten wątek jest gdzieś na forum to przepraszam ale nie mogłam go znaleźć.

Katiusza52

 
Posty: 1
Od: Sob sie 28, 2021 21:25

Post » Nie sie 29, 2021 6:35 Re: Koty i ziemia w doniczkach.

U mnie jest właśnie taka sytuacja. W każdym kwiatku mam kamieniu na powierzchni doniczki. Gęsto ułożone duże i mniejsze do zakrycia wszelkich dziur. Działa i kwiatki o dziwo żyją :)

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Nie sie 29, 2021 6:41 Re: Koty i ziemia w doniczkach.

Widziałam mieszkanie, gdzie wszystkie kwiatki zostały zgromadzone na szafie, na którą kot nie wskakiwał (on podłogowiec, nawet na parapet się nie pcha), ale to była szafa wolnostojąca, pewnie w jakimś ciągu mebli i półek kota by to nie powstrzymało…
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11132
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie sie 29, 2021 18:45 Re: Koty i ziemia w doniczkach.

Ja musiałam wyłożyć kamieniami ziemię w doniczce z palmą, bo Mała Czarna bawiła się zawzięcie w ogrodniczkę. Pomogło. Nad morzem można znaleźć takie fajne płaskie kamienie, w sam raz do wyłożenia doniczki :D
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33052
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 99 gości