Nolina - z Palucha dziewczyna. Koniec części 1.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 26, 2021 8:51 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna. Skąd się biorą koty?

ewkkrem pisze:Według hebrajskiej legendy podczas potopu Noe modlił się do Jahwe (Boga) aby ten ochronił zgromadzoną na arce żywność przed myszami i szczurami. Po wielu dniach modlitw Noego nagle woda wokół arki mocno się wzburzyła, na niebie pokazały się błyskawice a znajdujący się na arce lew głośno ryknął a następnie kichnął i coś wypluł. Noe zauważył na pokładzie miniaturowego lwa a Jahwe powiedział: „ to jest kot, twój przyjaciel i pomocnik, który rozwiąże twój problem dziś i będzie to robił zawsze”. Kot szybko rozprawił się z gryzoniami wyjadającymi żywność zgromadzaną na arce a następnie wylegiwał się na workach z ziarnem i bardzo chętnie wpijał kozie mleko, którym częstował go Noe. :D

Ładne!
Wprawdzie Feliś to raczej tygrys niż lew, ale co tam :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11129
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lip 26, 2021 8:56 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna. Skąd się biorą koty?

jolabuk5 pisze:Koty biorą się z kotów. I te żywe, i te wlokące się po podłodze, meblach, ubraniach :D

„Koty wlokące się po podłodze…” „się biorą z kotów” :ryk:

No to ja nie wiem. Akurat wczoraj czytałam w psich sucharkach, skąd się biorą małe pieski, ale o pochodzeniu kotków tam nic nie było.

Bezia by mogła wymiauczeć, że małe kotki się znajduje w kapu…, a nie, w krzaczkach!
Bajeczkę się znajduje w Internecie.
Felisia się znajduje na kolanach. Własnych. Tuż obok wielkiego mruczenia.

Miau :kotek:
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11129
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lip 26, 2021 9:00 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna. Skąd się biorą koty?

Ładnie to napisałaś :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lip 26, 2021 21:22 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna. Skąd się biorą koty?

Otóż koty rosną w doniczkach.
Oto hodowla kota doniczkowego.

Obrazek Obrazek Obrazek
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7428
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 26, 2021 21:24 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna. Skąd się biorą koty?

Nul pisze:
jolabuk5 pisze:Koty biorą się z kotów. I te żywe, i te wlokące się po podłodze, meblach, ubraniach :D

„Koty wlokące się po podłodze…” „się biorą z kotów” :ryk:

No to ja nie wiem. Akurat wczoraj czytałam w psich sucharkach, skąd się biorą małe pieski, ale o pochodzeniu kotków tam nic nie było.

Bezia by mogła wymiauczeć, że małe kotki się znajduje w kapu…, a nie, w krzaczkach!
Bajeczkę się znajduje w Internecie.
Felisia się znajduje na kolanach. Własnych. Tuż obok wielkiego mruczenia.

Miau :kotek:


Nul, pięknie piszesz.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7428
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 26, 2021 21:58 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna. Skąd się biorą koty?

madrugada pisze:Otóż koty rosną w doniczkach.
Oto hodowla kota doniczkowego.

Obrazek Obrazek Obrazek

Aaaaa! No jasne! Wierzba Ci w doniczce wyrosła, z jednym kotkiem od razu! :201461
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11129
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lip 26, 2021 23:05 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna. Skąd się biorą koty?

:ryk: :ok: :201461
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34183
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pon lip 26, 2021 23:22 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna. Skąd się biorą koty?

Ciociu, to Nolinka jest Księżniczką! Ofelka twierdzi, że Księżniczki rodzą się w doniczkach. :1luvu:
Sabcia

ObrazekObrazek
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lip 27, 2021 7:35 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna. Skąd się biorą koty?

Nolina minę ma iście królewską :) :ok:
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto lip 27, 2021 7:36 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna. Skąd się biorą koty?

Jolabuk5 dziękujemy za koronę.
Fili, Nolina rzeczywiście zachowuje się dostojnie, jak księżniczka.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7428
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lip 27, 2021 13:09 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna. Skąd się biorą koty?

madrugada pisze:Otóż koty rosną w doniczkach.
Oto hodowla kota doniczkowego.

Obrazek Obrazek Obrazek


ja bym radziła uważać, zeby tam wiecej kotów nie wyrosło :strach:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto lip 27, 2021 15:54 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna. Skąd się biorą koty?

mir.ka pisze:
madrugada pisze:Otóż koty rosną w doniczkach.
Oto hodowla kota doniczkowego.

Obrazek Obrazek Obrazek


ja bym radziła uważać, zeby tam wiecej kotów nie wyrosło :strach:


Rozmnażanie przez pączkowanie?
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7428
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lip 27, 2021 16:44 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna. Skąd się biorą koty?

Napisałam na wątku smoczej karmy, tu też wkleję:

Karma zamówiona 22 lipca (czwartek) przyszła dziś (wtorek).
Kotka zjadła z apetytem, natomiast mój pierwotny entuzjazm lekko opadl.

1. Nigdzie nie ma daty przydatności do spożycia, ani daty produkcji. Na naklejce jest informacja, że na puszce znajduje się nr serii, który jest datą produkcji. Dokładnie obejrzałam puszkę i nie znalazłam.
2. Na naklejce jest również informacja o tym, że termin przydatności do spożycia wynosi 18 miesięcy (poniżej sprzeczna informacja).
3. Każda puszka pieczołowicie jest owinięta w papier, co moim zdaniem wydłuża proces produkcji i podwyższa koszty.
4. Dawkowanie na puszce nie zgadza się z dawkowaniem zamieszczonym na stronie internetowej.
5. Po otwarciu puszki byłam lekko zaskoczona dużą ilością sosu w porównaniu do ilości mięsa.
6. Moja niepijąca kotka, po zjedzeniu tej karmy, rzuciła się do miski z wodą. Zdziwiona tym faktem, odważyłam się spróbować to, czym ją nakarmiłam. Ta karma jest potwornie SŁONA!

Podzieliłam się moimi uwagami z producentem, w odpowiedzi dostałam standardowy e-mail:

Dzień dobry,
Dziś doręczamy naszą karmę!
Dziękuję za wyrozumiałość w oczekiwaniu na przesyłkę.

Poniżej kilka informacji dot. karmy, jeśli byłaś/eś naszym klientem to znasz tego maila a my domyślamy się, że karma zasmakowała

Jeśli masz jakieś uwagi, to podziel się nimi z nami.
Dla nowych klientów:
Dziś (zależnie od wybranej opcji*)

będzie doręczana,
bądź już była doręczana,
albo dziś będzie do odebrania w paczkomacie - przesyłka z karmą.
Karma została wyprodukowana 23 lipca a termin jej przydatności to 12 miesięcy, jeśli jest przechowywana w temperaturze do 18 stopni Celsjusza, jeśli w wyższej – termin przydatności ulega skróceniu, jeśli w niższej – ulega wydłużeniu.
W dobie panujących upałów, gdzie temperatura przekracza 18 stopni Celsjusza, proszę o przechowywanie konserw w jak najniższych temperaturach. Wszelkie odchylenia, wypuklenia puszek proszę nam zgłaszać a puszek nie otwierać.
Jeśli karma jest przechowywana w temperaturach do 4 stopni Celsjusza, zmieni konsystencję i wytworzy się galaretka, jeśli karma ogrzeje - galaretka zniknie, ponieważ nie ma tam substancji konserwujących, wzmacniających.
Karma może być podawana ciepła bądź zimna, spokojnie można podgrzać karmę zależy to od preferencji kota.
Proszę o informacje zwrotną, jak kot bądź koty zareagowały na naszą karmę, dzięki temu możemy lepiej poznać kocie preferencje.. choćby jedno zdanie
Gdyby kot niechętnie potraktował naszą karmę, proszę o kontakt, pomożemy i wskażemy kilka rad, jak wdrażać nową karmę.


Znowu więc niespójne informacje na temat przydatności do spożycia.
Potwierdziło się natomiast, że produkują pod konkretne zamówienie. Obawiam się, że może to być firma-efemeryda, która nie wytrzyma konkurencji wielkich koncernów.

Edit:
Ponadto w karmie znalazłam rozdrobnione kości, co przy ręcznej obróbce mięsa chyba nie powinno mieć miejsca?
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7428
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lip 27, 2021 18:02 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna. Skąd się biorą koty?

Miau. Przytuptałam tu własną książniczkowością bo podobno tu jakowąś książniczku możmna znaleść. A przytuptałam coby to zaweryfiknąć czy to prawda czy nie prawda.
No bo kocie książniczki, jak wszystcy dobrze wiedzą, rodzą się w doniczku. Tak jak ja. Dlatemu ja jezdę książniczką, a Mała Ciorna nie.
No to miauknąć mi tu natentychmiast czy Nolina jezd z doniczku czy nie jezd?
Książniczka Ofelja
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33046
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Wto lip 27, 2021 18:05 Re: Nolina - z Palucha dziewczyna. Skąd się biorą koty?

MB&Ofelia pisze:Miau. Przytuptałam tu własną książniczkowością bo podobno tu jakowąś książniczku możmna znaleść. A przytuptałam coby to zaweryfiknąć czy to prawda czy nie prawda.
No bo kocie książniczki, jak wszystcy dobrze wiedzą, rodzą się w doniczku. Tak jak ja. Dlatemu ja jezdę książniczką, a Mała Ciorna nie.
No to miauknąć mi tu natentychmiast czy Nolina jezd z doniczku czy nie jezd?
Książniczka Ofelja

Na zdjęciach widać, że jest :D Ale może sama Ci najlepiej powie :wink:
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], grubysnake, Lifter i 70 gości