Sylwuś nieśmiało zaprasza

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 06, 2021 9:02 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

Musiałam pojechać autobusem, a przecież nie jeżdżę. W tłumie maski miało kilka osób, 99 procent nie miało ich wcale! Niezależnie od wieku, bo obok siebie siedzieli starszy idiota i młoda idiotka. Nie chcę żyć w społeczeństwie bezmózgów. Nie szczepią się, nie trzymają dystansu, nie noszą masek. Mają gdzieś innych ludzi. A przekroczyliśmy dziś magiczne 2 tysiące zakażeń.
Wczoraj gościem Moniki Olejnik był wrocławianin – prof. Simon. Ma policyjną ochronę, bo wielokrotnie grozili mu śmiercią. Powiedział, że policja dolnośląska podeszła do sprawy ze zrozumieniem, w przeciwieństwie do prokuratury, która uznała, że "zabiję cię/utopię/powieszę" to nie groźby. Tylko co, żart?
Straszni ludzie są tuż obok.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro paź 06, 2021 10:38 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

Dużo ostatnio chodzę po lekarzach. I niestety, większość pacjentów oczekujących pod gabinetem czy salami zabiegowymi jest bez maseczek. Szlag mnie trafia. Zwracam uwagę ale to nic nie daje. Proszę by odsunęli się, ale nie, muszą leżąc mi na plecach i dyszeć mi w szyję. Bo tak szybciej dostaną się do gabinetu?!
Wczoraj byłam na pobraniu krwi. Na kolejkę 10 osób tylko dwie były w maseczkach. W tym ja. Babcia przyprowadziła dorosłego już wnuka (pewnie rączkę trzymać :wink: ) i też oboje bez zabezpieczeń. Moja osobista teściowa stwierdziła na uwagę, że jest bez zakrycia, "ja już swoje przeżyłam". Odpowiedziałam ,że ja nie i nie zamierzam przez jej beztroskę nabawić się kłopotów. Odeszłam.
Oglądałam wywiad profesora. Nasza policja działa wybiórczo. Na podstawie poszlak ,że z komputera jednego dziennikarza wysyłano groźby politykowi pis, zrobiono mu nalot i zabrano sprzęt. Bez nakazów. A profesor ma odpuszczone wszelkie groźby i czekają na nie wiem co.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro paź 06, 2021 13:17 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

U nas na Śląsku nie jest aż tak źle, jeżdżę regularnie tramwajem i głównie młodzież szkolna jeździ rzeczywiście bez maseczki... Chociaż zaczął się rok akademicki więc może takich będzie więcej. Chociaż oczywiście u innych nosy często wystają
A co do gróźb to jest to strasznie przykre i przerażające... :(
ObrazekObrazekObrazek
Kotu jest wszystko jedno co o nim myślisz. Jakiego władcę kuwety i okolic interesuje co myślą o nim poddani?

caldien

 
Posty: 3864
Od: Nie gru 12, 2010 17:19
Lokalizacja: Katowice/Tychy

Post » Śro paź 06, 2021 15:53 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

Mateosia opowiedziała o pani pielęgniarce w przychodni. Powiedziała, że bez maski nie ma badania. Podziałało! Bardzo lubię tę panią
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro paź 06, 2021 16:08 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

W Koszalinie niestety też coraz więcej osób odpuszcza maseczki. A przez długi czas byliśmy tak zdyscyplinowani...
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33194
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro paź 06, 2021 19:51 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

w Elblągu podobnie - dziś w Biedronce i młodzi i starzy bez masek

Anna2016

 
Posty: 10443
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Śro paź 06, 2021 22:21 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

Ciągle zwracam uwagę na maski w szkole, w autobusach jakieś 30 procent nie nosi, to samo w sklepach.


Wkurza mnie to.


Naszych uczniów dziś Dyra opieprzyla..... W pobliskim netto nie nosili masek i to samo w autobusach..... MPK i netto się poskarzyli i dobrze.
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101800
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Czw paź 07, 2021 7:27 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

W sprawie masek: sama noszę, w sposób prawidłowy. Są tacy, którzy nie noszą - i mają do tego takie czy inne powody, jestem w stanie to jakoś zrozumieć. Natomiast do szału doprowadzają mnie dwunose mutanty, noszące maskę pod nosem lub wręcz na gardle. To już jest poza granicami mojego rozumienia

MaryLux

 
Posty: 159639
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw paź 07, 2021 8:16 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

Miau Ciociababcia - te mutanty noszą maskę żeby w nią....smarkać :twisted: :twisted:

Anna2016

 
Posty: 10443
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Pt paź 08, 2021 7:48 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

Anna2016 pisze:Miau Ciociababcia - te mutanty noszą maskę żeby w nią....smarkać :twisted: :twisted:

pewnie tak, ale smarkać to ja wolę (jeśli muszę smarkać) w chusteczkę - jest miększa

MaryLux

 
Posty: 159639
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt paź 08, 2021 10:46 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

U nas to jakieś 5 procent nosi w sklepach. Wczoraj w mojej pracy została wezwana ochrona do nastolatki bez maski. Dzień był ciężki, a dziewczyna może na prochach. Dziś w aptece taki dialog:
- Niech pani wejdzie, jest tylko jedna pani - młody farmaceuta do mnie.
- Ale ta pani nie ma maski - ja na to.
- Ma, tylko pod brodą - farmaceuta.
W aptece tą drugą klientką była starsza kobieta z maską pod brodą.
- Czyli nie ma - ja.
Weszłam.
- Proszę zasłonić usta i nos - ja do kobiety.
- Jezus - kobieta bez maski.
- Jezus to potem będzie, na razie proszę założyć maskę - ja.
- Jak pani taka jest, to może pani przyjdzie do nas, jak będzie kierowniczka i coś powie, bo u nas jedna koleżanka w ogóle nie chce nosić maski. Mielibyśmy wsparcie - farmaceuta.
- Nie chce, to niech się zwolni, praca nie jest obowiązkowa - ja do farmaceuty.
Jasne, już się zbieram, żeby tam lecieć. "Kierowniczka będzie o 14". Jestem Batmanem, żeby ratować świat?
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt paź 08, 2021 11:35 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

"Jak pani taka jest, to może pani przyjdzie do nas, jak będzie kierowniczka i coś powie, bo u nas jedna koleżanka w ogóle nie chce nosić maski. Mielibyśmy wsparcie - farmaceuta."

Serio? :evil:
Kierowniczka do wymiany :x Przynajmniej w punktach medycznych mogliby brać ten temat poważnie...

Jestem niedługo po ciązy, przeraża mnie jak czesto w gabinetach ciezarne czekajac np na badania prenatalne sciagaly maseczki... a personel nic z tego nie robil o ile mialy zalozona przy rejestracji. A wydawaloby sie ze Covid w ciazy (a juz przy porodzie to juz w ogole) to jednak cos, przeciwko czemu nawet najbardziej niedowierzajace na wszelki wypadek moglyby sie chronic...
ObrazekObrazekObrazek
Kotu jest wszystko jedno co o nim myślisz. Jakiego władcę kuwety i okolic interesuje co myślą o nim poddani?

caldien

 
Posty: 3864
Od: Nie gru 12, 2010 17:19
Lokalizacja: Katowice/Tychy

Post » Pt paź 08, 2021 13:36 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

Ja bym raczej powiedziała, że jestem Maria?Anna?Krystyna, a nie Jezus

MaryLux

 
Posty: 159639
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt paź 08, 2021 13:52 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

Serio serio, Caldien. Co do Jezusa, to pomyślałam, że będzie "potem", bo bez tej maski pani naraża innych na śmierć.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt paź 08, 2021 13:57 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

MalgWroclaw pisze:Serio serio, Caldien. Co do Jezusa, to pomyślałam, że będzie "potem", bo bez tej maski pani naraża innych na śmierć.

To fakt, a ja reagowałam na nazwanie (jakoby) mnie nie moim imieniem :)

MaryLux

 
Posty: 159639
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: zuza i 116 gości