Sylwuś nieśmiało zaprasza

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lip 24, 2021 10:18 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

A maja duża była w Castoramie, łaziła z 0,5 godz. i dopiero po wyjściu zorientowała się, że nie ma maseczki :( . Skleroza :placz: . Nikt jej nie zwrócił uwagi :( z obsługą i kasjerką na czele.
Pozdrawiam całe duuuuże stadko kotków Sabciowych :1luvu:
Drops.
Stale i nagminnie zapominam :( . Jak się nosiło wszędzie to ... pamiętałam.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Nie lip 25, 2021 8:16 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

Miau Kotki i Ciociu :1luvu:
Zunia

Anna2016

 
Posty: 10404
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Nie lip 25, 2021 8:27 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

MalgWroclaw pisze:Dziękuję, mamy różne przygody. Raz po ciemku duża wpadła na mnie, leżałem sobie i nie wiedziałem, że duża nie widzi w ciemnościach, jak ja. Ale nic się nie stało. Znalazłem stary woreczek z kocimiętką, ale jeszcze była dobra i szalałem :D
Rano duża powiedziała do mnie: dobrze, że jesteś i pocałowała mój pyś
Sylwuś

U mnie to nic. Idę na wojnę z prywatną przychodnią (tzw. centrum medycznym), gdzie panie w recepcji nie mają masek. Codziennie walczę w sprawach masek, ale teraz idę na całość, bo napisałam nawet do MZ.

Oj, Duże faktycznie nie widzą w ciemnościach. Często to powtarzam Felisiowi, ale on mi jakoś nie wierzy…
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11137
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lip 25, 2021 10:39 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

MaryLux pisze:Wojsławice są piękne

potwierdzam :mrgreen: ale do wojsławic to maj-czerwiec

teraz jak przejął wojsławice Uniwersytet Wrocławski to jest tak zrobione elegancko że się stamtąd nie chce wyjeżdzać.

mój mąż jest "tamtejszy" :wink: i ja pamiętam jak arboretum było zupełnie inne.... to było cykliczne miejsce naszych randek :lol:

https://uni.wroc.pl/arboretum-wojslawice-zaprasza/
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Nie lip 25, 2021 18:30 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

Myślę że jesień w arboretum też może mieć swój urok. Owoce, kasztany, kolorowe liście itp.
Zaraz nam się zrobi cała ekipa na wycieczkę! :wink:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33052
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Nie lip 25, 2021 21:13 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

A mnie intryguje Narodowa Kolekcja Liliowców, którą można podziwiać właśnie teraz.
Stąd wniosek, że o każdej porze roku jest tam coś ciekawego do oglądania.
No może z wyjątkiem późnej jesieni i zimy (chociaż niewykluczone, że też można tam coś interesującego wypatrzyć :wink: )
Obrazek Obrazek ObrazekTymoteusz [*]17.08.2019 r.

magdalena99

 
Posty: 1621
Od: Sob mar 27, 2010 15:20

Post » Pon lip 26, 2021 8:31 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

Zjadłem duże śniadanko i od razu przyszedłem zobaczyć, czy już jest drugie
Sylwuś
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon lip 26, 2021 8:46 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

MB&Ofelia pisze:Myślę że jesień w arboretum też może mieć swój urok. Owoce, kasztany, kolorowe liście itp.
Zaraz nam się zrobi cała ekipa na wycieczkę! :wink:

Weźcie i mnie, weźcie i mnie! :) :dance2:
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11137
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lip 26, 2021 8:47 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

MalgWroclaw pisze:Zjadłem duże śniadanko i od razu przyszedłem zobaczyć, czy już jest drugie
Sylwuś

Sylwusiu, Feliś ma podobnie. Wczoraj na przykład zjadł kolację i… Tak, zgadłeś, czekał na drugą! :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11137
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lip 26, 2021 8:57 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

Brawo, Sylwusiu, trzeba jeść! Kotki niejadki (jak ja :oops: ) to koszmar naszych Dużych :wink:
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lip 26, 2021 11:06 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

Moli25 pisze:
MaryLux pisze:Wojsławice są piękne

potwierdzam :mrgreen: ale do wojsławic to maj-czerwiec

teraz jak przejął wojsławice Uniwersytet Wrocławski to jest tak zrobione elegancko że się stamtąd nie chce wyjeżdzać.

mój mąż jest "tamtejszy" :wink: i ja pamiętam jak arboretum było zupełnie inne.... to było cykliczne miejsce naszych randek :lol:

https://uni.wroc.pl/arboretum-wojslawice-zaprasza/

W lipcu i sierpniu też jest pięknie, plusem jest znacznie mniejsza ilość zwiedzających

MaryLux

 
Posty: 159315
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lip 26, 2021 13:07 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

ewkkrem pisze:A maja duża była w Castoramie, łaziła z 0,5 godz. i dopiero po wyjściu zorientowała się, że nie ma maseczki :( . Skleroza :placz: . Nikt jej nie zwrócił uwagi :( z obsługą i kasjerką na czele.

Nic dziwnego. Ludzie (sprzedający) się boją. W Kauflandzie bywam prawie codziennie, prawie zawsze po godzinie 22. Przychodzą ludzie mieszkający w pobliżu, a pracujący zapewne chcą wrócić do domów w jednym kawałku. Bo pobicia za zwróconą uwagę na świecie są już od dawna.
Na przykład: (cytat z dzisiejszej informacji na gazeta.pl)
"Na stacji benzynowej w Zakopanem grupa osób, której policjanci zwrócili uwagę na brak maseczek, wdała się w szarpaninę ze stróżami prawa. Jedna z kobiet groziła policjantom wezwaniem policji i uderzyła funkcjonariusza drzwiami radiowozu. Zapewne odpowie za to przed sądem".
Nie bali się policjantów! Prawie zawsze coś mówię. Prawie, bo jednak też chcę wyjść ze sklepu i nie zginąć. Ale w mojej pracy zawsze, codziennie proszę o maski. Dodam, że proszę też znajomych nieszczepionych, żeby się zaszczepili. A rząd, jak czytałam przed chwilą, nie zamknie (jak to zrobili we Francji) publicznych miejsc dla niezaszczepionych. Bardzo szkoda.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon lip 26, 2021 14:21 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

MaryLux pisze:W lipcu i sierpniu też jest pięknie, plusem jest znacznie mniejsza ilość zwiedzających

Coś takiego, a ja myślałam że w wakacje jest najwięcej, bo ludzie są na urlopach i podróżują.
Obrazek Obrazek ObrazekTymoteusz [*]17.08.2019 r.

magdalena99

 
Posty: 1621
Od: Sob mar 27, 2010 15:20

Post » Pon lip 26, 2021 14:38 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

MalgWroclaw pisze:
ewkkrem pisze:A maja duża była w Castoramie, łaziła z 0,5 godz. i dopiero po wyjściu zorientowała się, że nie ma maseczki :( . Skleroza :placz: . Nikt jej nie zwrócił uwagi :( z obsługą i kasjerką na czele.

Nic dziwnego. Ludzie (sprzedający) się boją. W Kauflandzie bywam prawie codziennie, prawie zawsze po godzinie 22. Przychodzą ludzie mieszkający w pobliżu, a pracujący zapewne chcą wrócić do domów w jednym kawałku. Bo pobicia za zwróconą uwagę na świecie są już od dawna.
Na przykład: (cytat z dzisiejszej informacji na gazeta.pl)
"Na stacji benzynowej w Zakopanem grupa osób, której policjanci zwrócili uwagę na brak maseczek, wdała się w szarpaninę ze stróżami prawa. Jedna z kobiet groziła policjantom wezwaniem policji i uderzyła funkcjonariusza drzwiami radiowozu. Zapewne odpowie za to przed sądem".
Nie bali się policjantów! Prawie zawsze coś mówię. Prawie, bo jednak też chcę wyjść ze sklepu i nie zginąć. Ale w mojej pracy zawsze, codziennie proszę o maski. Dodam, że proszę też znajomych nieszczepionych, żeby się zaszczepili. A rząd, jak czytałam przed chwilą, nie zamknie (jak to zrobili we Francji) publicznych miejsc dla niezaszczepionych. Bardzo szkoda.

Ja słyszałam o takiej sytuacji w pociągu dalekobieżnym.
Pani zwróciła uwagę pasażerowi, który nie miał maski. Oczywiście nie posłuchał i coś tam jej odpyskował, więc poprosiła o interwencję konduktora. Konduktor stwierdził że jedyne co może zrobić to wezwać policję, ale będzie się to wiązało z postojem pociągu, prawdopodobnie długim. Zapytał czy Pani w tej sytuacji żąda wezwania Policji? Dzielna kobieta stanowczo odpowiedziała, że tak, żąda. Wtedy wściekły facet wyjął i założył maseczkę.
Przyznam, że podziwiam tę Panią, bo gdyby facet maseczki nie założył i pociąg rzeczywiście został zatrzymany, to pewnie znaleźli by się skłonni Panią zlinczować za opóźnienie.
Obrazek Obrazek ObrazekTymoteusz [*]17.08.2019 r.

magdalena99

 
Posty: 1621
Od: Sob mar 27, 2010 15:20

Post » Pon lip 26, 2021 16:14 Re: Sylwuś nieśmiało zaprasza

magdalena99 pisze:Przyznam, że podziwiam tę Panią, bo gdyby facet maseczki nie założył i pociąg rzeczywiście został zatrzymany, to pewnie znaleźli by się skłonni Panią zlinczować za opóźnienie.

Też podziwiam tę panią, bardzo. Człowiek musi być codziennie dzielny jak ranny partyzant.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: puszatek, Zeeni i 101 gości