Omne trikotum perfectum. Trzy lata z Bezią :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 22, 2021 19:47 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Aha! To ty też wytrawna!
Spoko, podkradnę coś Moli25 , przywiozę i wyżłopiemy na spółkę :twisted:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33046
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw kwi 22, 2021 19:52 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Gosiagosia pisze:
Nul pisze:
MB&Ofelia pisze:
Nul pisze:
Moli25 pisze:Marlena wymienię ze 100 win wytrawnych i półwytrawnych na kilka słodkich :P :lol: 8) nie wiem co się uparli, noszą mi te niesłodkie wina, jak ja tylko słodkie piję :mrgreen:

Też się mogę powymieniać chętnie :)

Hmmm... W twoich okolicach też pewnie w tym roku będę, ale raczej jesienią. Chyba że znów mi się zmienią plany urlopowe.

A ja chyba odwrotnie - że chyba z Moli się mogę wymieniać, bo wolę wytrawne niż słodkie :)

Ja lubię tylko wina musujące, Prosecco i Campari z sokiem grejfrutowym.

Też może być... :)
MB&Ofelia pisze:Aha! To ty też wytrawna!
Spoko, podkradnę coś Moli25 , przywiozę i wyżłopiemy na spółkę :twisted:

O! Mniam!
Ostatecznie słodkie tez potrafię żłopnąć, ma to tę zaletę, że się dużo nie wypije :D

Zaraz pójdę coś nalać... albo kolejne lody... albo lody znów z nalewką...
Czy jutro trzeba do pracy? Hm, akurat chyba zamierzam się przejść... Czyli się w ryzach utrzymać trzeba... :mrgreen:
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11123
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw kwi 22, 2021 20:25 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25464
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 22, 2021 20:31 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Mi dzisiaj w pracy wydawało się przez chwilę, że to już piątek. Niestety tylko mi się wydawało i tylko przez chwilę. Powrót do rzeczywistości był bolesny.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33046
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw kwi 22, 2021 20:33 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Gosiagosia pisze:Ja lubię tylko wina musujące, Prosecco i Campari z sokiem grejfrutowym.

Gosia, jaki wloskie gusta :)
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Czw kwi 22, 2021 20:38 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

MB&Ofelia pisze:Mi dzisiaj w pracy wydawało się przez chwilę, że to już piątek. Niestety tylko mi się wydawało i tylko przez chwilę. Powrót do rzeczywistości był bolesny.

O na pewno bylo bolesne, tak, pamietam z czasow pracy w biurze. Natomiast teraz pracuje najwiecej w weekendy (we wszystkie :twisted: ) i troche denerwuje jak ktos przylazi i ci mowi: Happy Friday! albo Enjoy your weekend!
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Czw kwi 22, 2021 20:41 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

pibon pisze:
MB&Ofelia pisze:Mi dzisiaj w pracy wydawało się przez chwilę, że to już piątek. Niestety tylko mi się wydawało i tylko przez chwilę. Powrót do rzeczywistości był bolesny.

O na pewno bylo bolesne, tak, pamietam z czasow pracy w biurze. Natomiast teraz pracuje najwiecej w weekendy (we wszystkie :twisted: ) i troche denerwuje jak ktos przylazi i ci mowi: Happy Friday! albo Enjoy your weekend!

Zrewanzuj się życząc miłego poniedziałku :twisted:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33046
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw kwi 22, 2021 20:44 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

MB&Ofelia pisze:Mi dzisiaj w pracy wydawało się przez chwilę, że to już piątek. Niestety tylko mi się wydawało i tylko przez chwilę. Powrót do rzeczywistości był bolesny.


Przerabiałam to dzisiaj parokrotnie :placz: .

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Pt kwi 23, 2021 7:36 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Gosiagosia pisze:Obrazek

Czujemy! Dzisiaj! :D

MB&Ofelia pisze:Mi dzisiaj w pracy wydawało się przez chwilę, że to już piątek. Niestety tylko mi się wydawało i tylko przez chwilę. Powrót do rzeczywistości był bolesny.

Oj też mi się zdarza... akurat nie wczoraj, ale niekiedy. Teraz przy głównie zdalnej pracy to w ogóle częściej takie rozchwianie czasowe...

MB&Ofelia pisze:
pibon pisze:
MB&Ofelia pisze:Mi dzisiaj w pracy wydawało się przez chwilę, że to już piątek. Niestety tylko mi się wydawało i tylko przez chwilę. Powrót do rzeczywistości był bolesny.

O na pewno bylo bolesne, tak, pamietam z czasow pracy w biurze. Natomiast teraz pracuje najwiecej w weekendy (we wszystkie :twisted: ) i troche denerwuje jak ktos przylazi i ci mowi: Happy Friday! albo Enjoy your weekend!

Zrewanzuj się życząc miłego poniedziałku :twisted:

:lol:
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11123
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt kwi 23, 2021 18:13 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Człowiek tyle kotów żegna na forum...
Przeczytałam o Pralci...
Wiem, że i koty, i ludzie odchodzą, ale...

W "Balsamie dla duszy miłośnika kotów" jest rozdział o pożegnaniach, szczególnie jedno opowiadanie mi zapadło w pamięć, akurat kilka dni temu czytałam. Jeżeli ja nie odejdę wcześniej, to kiedyś się pewnie z tym będę musiała zmierzyć...
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11123
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob kwi 24, 2021 21:29 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

A dzisiaj jest 24-ty, więc postanowiłam stworzyć wierszyk o tym, co się zdarzyło 24-go sierpnia 2016...

Dla Felisia

Jest w Krakowie na Rybnej schronisko
Nul się udał tam dnia pewnego
Kota sobie upatrzył ze zdjęcia
Dorosłego, totalnie czarnego

Poszedł Nulek i koty ogląda
Żaden czarny, więc wybór niełatwy
W każdym razie kot ma być już duży
Bowiem nie chce Nul mieć kociej dziatwy

I przykucnął Nul patrząc na koty
Które skryły się gdzieś pod półką
Wtem coś bure na Nulka wskoczyło
Do drapania podsuwa swe czółko

Koteł mruczy, wibruje przymilnie
Nulek wie już, że pragnie buraska
Jeszcze tylko prędziutko do weta
I niewielka opłata „co łaska”

I tak wszystko się dla nich zaczęło
Na Rybnej, gdzie kocie schronisko
Dał Nul kotu dom, łóżko i serce
A kot w zamian dał siebie. I wszystko... :1luvu:
Ostatnio edytowano Sob kwi 24, 2021 22:14 przez Nul, łącznie edytowano 1 raz
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11123
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob kwi 24, 2021 21:39 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Nul pisze:A dzisiaj jest 24-ty, więc postanowiłam stworzyć wierszyk o tym, co się zdarzyło 24-go sierpnia 2016...

Dla Felisia

Jest w Krakowie na Rybnej schronisko
Nul się udał tam dnia pewnego
Kota sobie upatrzył ze zdjęcia
Dorosłego, totalnie czarnego

Poszedł Nulek i koty ogląda
Żaden czarny, więc wybór niełatwy
W każdym razie kota ma być już duży
Bowiem nie chce Nul mieć kociej dziatwy

I przykucnął Nul patrząc na koty
Które skryły się gdzieś pod półką
Wtem coś bure na Nulka wskoczyło
Do drapania podsuwa swe czółko

Koteł mruczy, wibruje przymilnie
Nulek wie już, że pragnie buraska
Jeszcze tylko prędziutko do weta
I niewielka opłata „co łaska”

I tak wszystko się dla nich zaczęło
Na Rybnej, gdzie kocie schronisko
Dał Nul kotu dom, łóżko i serce
A kot w zamian dał siebie. I wszystko... :1luvu:

Piękne wspomnienie :201461
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59699
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob kwi 24, 2021 22:21 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Niestety nie miałam przy sobie żadnego transportera, bo na stronie schroniska było napisane, by najpierw zwierzę kilka razy odwiedzić, zapoznać się z nim. Dopiero na miejscu usłyszałam, że kotów ta procedura nie dotyczy - nie nogę Feliksa zarezerwować do następnego dnia :( Następnego dnia jechałam tam z duszą na ramieniu - był! Nikt go nie „podebrał” :)

Potem autobus, tramwaj i dom. Żadnego miaukolenia w środkach komunikacji. W domu - do mnie na kolana id razu :)

Wiem, już to opisywałam :) Wiem, dzisiaj nie jest rocznica :) Ale kocham to wspomnienie! :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11123
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie kwi 25, 2021 8:11 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Nul pisze:Niestety nie miałam przy sobie żadnego transportera, bo na stronie schroniska było napisane, by najpierw zwierzę kilka razy odwiedzić, zapoznać się z nim. Dopiero na miejscu usłyszałam, że kotów ta procedura nie dotyczy - nie nogę Feliksa zarezerwować do następnego dnia :( Następnego dnia jechałam tam z duszą na ramieniu - był! Nikt go nie „podebrał” :)

Potem autobus, tramwaj i dom. Żadnego miaukolenia w środkach komunikacji. W domu - do mnie na kolana id razu :)

Wiem, już to opisywałam :) Wiem, dzisiaj nie jest rocznica :) Ale kocham to wspomnienie! :)


piękne są :1luvu:
Ja miałam podobnie, pojechałam do Kociej Chatki po wybranego kota, ale on zdecydowanie zaprotestował, używając pazurków i poszłam szukać innego. W drugim pomieszczeniu zobaczyłam siedzącego wysoko na regale pięknego rudzielca i to była miłość od pierwszego wejrzenia. Tez nie wzięłam go wtedy ze sobą, bo byłam tylko oglądać koty i dwa dni później jak jechałam po niego to martwiłam się czy będzie, bo był ktoś jeszcze chętny. Ale był :1luvu:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72486
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie kwi 25, 2021 9:38 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Ech... ja to swego czasu pojecham po wielkiego pełnojajecznego* kocura, a wróciłam z małą, wysterylizowaną kotką (była odchudzana jak ważyła 2,5 kg, bo się tłuszczyk każdą możliwą stroną wylewał) :ryk: .

*wybrany już wcześniej, czemuś mu kastrację przesunięto... po tylu latach już nie pamiętam czemu

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 104 gości