Omne trikotum perfectum. Trzy lata z Bezią :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 06, 2021 20:07 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Nul pisze:Wierszyk okolicznościowy...

Koty zaczęły remont łazienki
Tu gwintownica, a tam zawory
Duża, czy mogłoby być spokojnie
Tak jak to było aż do tej pory?

Nam nie przeszkadza, że woda kapie
Albo że kłaki odpływ zapchają
Kłak integralną częścią jest kota
Tę prawdę Duzi już chyba znają

Zatem na diabła Ci hydraulik
Rurek wymiana albo uszczelek
Sprzęt łazienkowy to jest kuweta
Czyli jedyny słuszny kibelek! :201461

:ryk: :ryk: :ryk:
Jesteś kapitalna z tymi Super wierszykami.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25551
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 06, 2021 20:44 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Miau, dziękuję, Gosiu! :1luvu:
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11230
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt maja 07, 2021 21:46 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Tłumaczyłam Kotowatym, że musimy się nieco pomęczyć :)

Kochane Kotki, Duzi niekiedy
Chcą remontować to, co jest stare
Kwestia higieny i estetyki
Lecz Wy się, proszę, nie martwcie wcale!

Troszkę wiercenia, kucia, wbijania
Przecież już znacie takie hałasy
W nagrodę będzie sporo przysmaczków
Na które każdy kotek jest łasy!

Z wierceniem będzie OK, nie wiem, jak im się będzie podobało kucie, ale w sumie wczoraj nie było najgorzej, starszaki nawet dość zainteresowane efektami robótek :) Chwilowo spokój, bo musze przemyśleć, co w ogóle wybrać... Kilka koncepcji nam się ściera :) Problemem jest niewielka powierzchnia łazienki - tu ciężko coś sensownie zrobić, a już to, jak rury idą w ścianach to jest cała piękna epopeja :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11230
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt maja 07, 2021 22:49 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

No to kciuki za remont i dobre wybory remontowe!
Wierszyk jak zawsze niesamowity! :D
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4242
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pt maja 07, 2021 23:36 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Bardzo sprawnie Ci idzie z wierszykami! :1luvu: Oby remont też się udał :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60310
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob maja 08, 2021 8:18 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Oj nie dziękuję, aby nie zapeszyć! :D

A ma ktoś może doświadczenia z asymetryczną wanną? Taką wąską w nogach? Da się w tym jakoś nogi ułożyć? Szukałam jakichś opinii w sieci, ale zbyt dużo nie znalazłam. O, może poszukać opinii po angielsku? Proszę, jak mnie ładnie forum miau natchnęło, od samego zadania pytania :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11230
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob maja 08, 2021 14:20 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Tak bywa, dlatego warto mówić o problemach, wątpliwosciach, pytać. :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60310
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob maja 08, 2021 14:22 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Nul pisze:Oj nie dziękuję, aby nie zapeszyć! :D

A ma ktoś może doświadczenia z asymetryczną wanną? Taką wąską w nogach? Da się w tym jakoś nogi ułożyć? Szukałam jakichś opinii w sieci, ale zbyt dużo nie znalazłam. O, może poszukać opinii po angielsku? Proszę, jak mnie ładnie forum miau natchnęło, od samego zadania pytania :)


m
chyba powinnaś się przemierzyc do takiej wanny w sklepie i sprawdzić czy będzie Ci wygodnie
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72782
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob maja 08, 2021 17:04 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

mir.ka pisze:
Nul pisze:Oj nie dziękuję, aby nie zapeszyć! :D

A ma ktoś może doświadczenia z asymetryczną wanną? Taką wąską w nogach? Da się w tym jakoś nogi ułożyć? Szukałam jakichś opinii w sieci, ale zbyt dużo nie znalazłam. O, może poszukać opinii po angielsku? Proszę, jak mnie ładnie forum miau natchnęło, od samego zadania pytania :)


m
chyba powinnaś się przemierzyc do takiej wanny w sklepie i sprawdzić czy będzie Ci wygodnie

Rozważam to! Ciekawe, czy pozwolą... moim zdaniem powinni :) I - jeśli się zdecyduję - to pozostanie tylko myślenie, czy wolę wariant lewy, czy prawy..
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11230
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob maja 08, 2021 21:59 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Wiesz, ja to kilka lat temu kazałam sobie w łazience zrobić brodzik. Ale nie kabinę prysznicową, bo mieszkam sama i przed kotami nie muszę się zamykać. Tylko zamiast wanny mam wielkie siedzisko i brodzik właśnie (trochę wpuszczony w podłogę, bo tak była zainstalowana wanna w 1935 r.). Tak to wygląda:
Obrazek
Oczywiście mam zasłonę z ceraty do spuszczania na moment, kiedy polewam się prysznicem. Zamiast niej można zrobić zasuwaną obudowę z płyt plastikowych, ale mnie ceratowa firanka wystarcza. Jest to wersja bardzo wygodna - nie ma problemu z wejściem (starsze osoby nie lubią wysokich wanien), podczas mycia siedzi się wygodnie na dużym siedzisku, z którego tez często korzystają koty (Sabcia uwielbia tam sypiać).
Pokazuję to moje rozwiązanie, chociaż ty jesteś młoda i pewnie nie skorzystasz, ale może komuś się przyda?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60310
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź


Post » Nie maja 09, 2021 9:55 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

jolabuk5 pisze:Wiesz, ja to kilka lat temu kazałam sobie w łazience zrobić brodzik. Ale nie kabinę prysznicową, bo mieszkam sama i przed kotami nie muszę się zamykać. Tylko zamiast wanny mam wielkie siedzisko i brodzik właśnie (trochę wpuszczony w podłogę, bo tak była zainstalowana wanna w 1935 r.). Tak to wygląda:
Obrazek
Oczywiście mam zasłonę z ceraty do spuszczania na moment, kiedy polewam się prysznicem. Zamiast niej można zrobić zasuwaną obudowę z płyt plastikowych, ale mnie ceratowa firanka wystarcza. Jest to wersja bardzo wygodna - nie ma problemu z wejściem (starsze osoby nie lubią wysokich wanien), podczas mycia siedzi się wygodnie na dużym siedzisku, z którego tez często korzystają koty (Sabcia uwielbia tam sypiać).
Pokazuję to moje rozwiązanie, chociaż ty jesteś młoda i pewnie nie skorzystasz, ale może komuś się przyda?


jolabuk5 - to faktycznie dobre rozwiązanie :ok:

Nie mam sprawdzonych, dobrych fachowców oraz .... cierpliwoci aby czekać aż mi ktoś przebuduje łazienkę
Mam wannę i parawan, ale nadal mam trudnośći z wejściem do niej, muszę bardzo uważać, aby się nie wykopyrtnąć :strach:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie maja 09, 2021 10:48 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25551
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie maja 09, 2021 12:25 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Fajne rozwiązanie, Jolu!
Z tą młodością moją to bym nie przesadzała :)
Jakieś 20 lat temu widziałam w zagranicznym hotelu rozwiązanie, które mi się podobało - prysznic bez brodzika, oddzielony tylko ścianką typu parawan. W jednym ze szwedzkich akademików, gdzie też mi się zdarzyło no ować, nawet ścianki nie było, to była łazienka micro. Teraz wiem, że u nas prysznice bez brodzików też już są modne. I pierwotnie tak chciałam. Ale... ale jeszcze wciąż mnie korci leżenie w wannie. Chociaż bardzo rzadko to robię...

Skoczę się przymierzyć do wanny fizycznie. Usiłowałam się wczoraj dodzwonić do sklepu, by spytać, czy rzeczywiście tę „moją” mają w ekspozycji, ale pan nie mógł odebrać, pewnie miał klientów, sobotnie południe to było...
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11230
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie maja 09, 2021 15:18 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Kotina, Nul - ja nikogo nie namawiam na takie rozwiązanie, każdy dopasowuje do siebie :D Ale ja już kiedy to wymyślałam, miewałam obawy przy włażeniu do wanny i taki pomysł wydał mi się najbezpieczniejszy na przyszłość (przecież sprawniejsza nie będę :wink: ). Tak jest mi super wygodnie, a brodzik jest jednak dość głęboki, można w nim coś zamoczyć (jak w wannie), no i od biedy, jakby się ktoś uparł, to usiąść na dnie też można :twisted: A siedzisko jest takie komfortowe - siedzę wygodnie, bezpiecznie, wszystko mam pod ręką, nie męczę się. Bardzo się cieszę, że tak to wymyśliłam! A nad moim brodzikiem jest suszarka do bielizny, czego przy kabinie prysznicowej nie da się zamontować :ok:
Poza brodzikiem w łazience było tylko malowanie góry, bo kafelki z 1935 r. trzymają się idealnie :lol:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60310
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Drrr, Lifter, ulola i 115 gości