Omne trikotum perfectum. Trzy lata z Bezią :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 29, 2021 10:21 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Nul pisze:Z życia Gapy.

Daje Gapa Kotom chrupki takie przysmaczkowe. Daje po kilka. Torebkę z resztą chrupek odkłada na blat. "Zaraz schowam" myśli.

I wiecie już, co dalej, czyż nie? :mrgreen:

Po jakimś czasie przychodzi Gapa do kuchni.

Co leży na podłodze?

Bingo! Zgadliście! Zmaltretowana, wygryziona torebka z ledwo co jakimś chrupkiem w środku.

Gapa, w sumie jak to jest pluć sobie w brodę? Jak to się robi? Bumerangiem??? Czy w tym powiedzeniu chodzi o męską brodę kudłatą? Ale Ty nie masz takiej, Ty jesteś Gapa żeńska. Jak Ty sobie, bidulko, w brodę naplujesz... :mrgreen:

PS Szukam etymologii tego plucia w brodę, ale nie znajduję na razie...

:ryk: :ryk: :ryk: :ryk:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72789
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw kwi 29, 2021 19:13 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Dzisiaj zamiast bawić koty wybrałam się podziwiać magnolię. Mam z nią związaną pewną historię, która się chyba nadaje do Jolinego wątku o zjawiskach tajemniczych... Opiszę, ale najpierw odpocznę po podróży i... wybawię koty :mrgreen:

Obrazek Obrazek
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11234
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw kwi 29, 2021 22:25 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Gosiagosia pisze:Obrazek

Odpowiem: Gosiu, dzięki Twojej karteczce dzień była naprawdę miły! Dość słoneczny, momentami bardzo ciepły, zielony (byłam za miastem), ciut towarzyski (spotkałam znajomych nie widzianych od ubiegłego roku), no i dzień z kotami to zawsze jest miły dzień! Hm, to ostatnie to nie wiem, czy prawdziwe, ale co tam, akurat sobie tak życzeniowo pomyślałam :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11234
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob maja 01, 2021 18:54 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Nul pisze:Dzisiaj zamiast bawić koty wybrałam się podziwiać magnolię. Mam z nią związaną pewną historię, która się chyba nadaje do Jolinego wątku o zjawiskach tajemniczych... Opiszę, ale najpierw odpocznę po podróży i... wybawię koty :mrgreen:

Obrazek Obrazek



tez lubię magnolie .... malować też :)

czekam na "pewną historię" :D
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob maja 01, 2021 21:27 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Kotina pisze:
Nul pisze:Dzisiaj zamiast bawić koty wybrałam się podziwiać magnolię. Mam z nią związaną pewną historię, która się chyba nadaje do Jolinego wątku o zjawiskach tajemniczych... Opiszę, ale najpierw odpocznę po podróży i... wybawię koty :mrgreen:

Obrazek Obrazek



tez lubię magnolie .... malować też :)

czekam na "pewną historię" :D

Jest w wątku o zjawiskach niewytłumaczalnym na Koci-Łapci. Link w moim podpisie.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60352
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob maja 01, 2021 21:31 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Jeszcze mnie tu nie było? 8O

MaryLux

 
Posty: 159718
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie maja 02, 2021 9:14 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

jolabuk5 pisze:
Kotina pisze:
Nul pisze:Dzisiaj zamiast bawić koty wybrałam się podziwiać magnolię. Mam z nią związaną pewną historię, która się chyba nadaje do Jolinego wątku o zjawiskach tajemniczych... Opiszę, ale najpierw odpocznę po podróży i... wybawię koty :mrgreen:

Obrazek Obrazek



tez lubię magnolie .... malować też :)

czekam na "pewną historię" :D

Jest w wątku o zjawiskach niewytłumaczalnym na Koci-Łapci. Link w moim podpisie.

Przekopiuję też tutaj :)

Nul pisze:Zjawisko niewytłumaczalne? Nie wiem :) Będzie nie tyle zaświatowo, co... botanicznie :)

Naście lat temu posadziłam na działce trzy magnolie. Trzy różne magnolie - różniły się kolorem pewnie tez czasem kwitnienia, wielkością itp. Sprzedawca (porządny sklep ogrodniczy) uprzedził mnie, że może minąć kilka lat, zanim zakwitną. OK, poczekam. PO kilku latach zaczęła kwitnąc jedna z nich, piękna, długo kwitnąca, jakkolwiek krzak był wciąż dość niewysoki, za to kwitł obficie. Druga magnolia prawie zmarniała, ale jednak jakoś przetrwała, kwitła "troszeczkę". Trzecia - nic. Urosła, była najwyższa, ale kwiatów zero.
Kilka lat temu zmarła moja Mama. Lubiła jeździć na działkę, jeszcze kilka miesięcy przed śmiercią potrafiła tam spacerować, kiedy ją zawiozłam, wiosna to była, jeszcze miała siłę. No ale jesienią odeszła. Następnej wiosny... magnolia "niekwitnąca" się obsypała kwiatami. Białymi z różowym (to ona jest na zdjęciach w moim wątku). No dobrze, przypadek, jasne.

Mamy na podwórku ogródek - lata temu założyła go sąsiadka przy pomocy męża. Forsycje, hibiskusy, liliowce, takie tam. Ja tam przywlokłam trochę konwalii, inny sąsiad jakieś małe jałowce. No i był bez. Niekwitnący. Duży już, miał ładnych kilka lat już, jeśli nie naście. Dwa lata temu sąsiadka zmarła (dość starsza pani, około 90). Po jej śmierci... bez zakwitł. I nie tylko aj to zauważyłam - któregoś dnia (kiedy akurat byłam na podwórku z kotem) spotkałam córkę tej pani. I tak rozmawiamy, obok tego ogródka, ona w pewnym momencie patrzy na ogródek i mówi "i ten bez... tyle lat nie kwitł, a teraz, kiedy Mamy nie ma, zakwitł".

Nie wiem, czy będzie trzeci przypadek... Ale te dwa - jak dla mnie - są przedziwne. Moja "trzecia magnolia" od tej pory kwitnie pięknie, bez nie aż tak obficie, ale też warunki ma nie jakieś rewelacyjne :) Ale kwitnie :) To znaczy jeszcze nie w tej chwili, na razie ma liście :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11234
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie maja 02, 2021 9:14 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

MaryLux pisze:Jeszcze mnie tu nie było? 8O

Miaaau?
Witamy! Mruczymy! :201461
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11234
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie maja 02, 2021 9:29 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Miłej niedzieli! I nowych wierszy :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60352
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie maja 02, 2021 11:21 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Kilka dni temu wrzuciłam wszystko, co miałam (żeby się nie „zgubiło” i teraz nie mam zapasu :) Ale coś wymyślę, wierszyk musi być :lol:
Ostatnio edytowano Nie maja 02, 2021 13:44 przez Nul, łącznie edytowano 1 raz
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11234
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie maja 02, 2021 12:54 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Nul pisze:Kilka dni temu wrzuciłam wszystko, co miałam (żeby się nie „zgubił” i teraz nie mam zapasu :) Ale coś wymyślę, wierszyk musi być :lol:


obowiązkowo :)
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72789
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie maja 02, 2021 13:56 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Już się dopisała zwroteczka o kotach ogródkowych niebieskich dla odmiany :)

Ale tworzę też coś bardziej całościowego, w sensie: wiersz, a nie dopiski uzupełniające :)

A na arzie - zaniedbałam podtytuł "Podróż w czasie". A więc wracam do wybranych postów z wątku Bajki :)

Z 24.9.2016:
ewar pisze:Bajka ma się dobrze, w poniedziałek niosę ją do weta na drugie odrobaczanie.Zrobiła się bardzo wybredna, p.Iza ma kłopot, bo grymasi.Jest charakterna, nie pozwala się wziąć na ręce, jeśli sama nie ma na to ochoty, wije się jak piskorz.Zaczepia Tino, chce się z nim bawić, ale to leniuch i Bajka musi bawić się sama.Mam trochę zdjęć, powklejam później.

Owszem, co ś z tego grymaszenia Bajce zostało :) Teraz jest już dobrze, ale za to ja, przyzwyczajona, że niekiedy za Bajka trzeba pochodzić, by zjadła, nie zauważyłam że się jej brzuszek zaokrąglił :mrgreen: Idzie lato, będziemy dbać o linię :mrgreen:
Na rękach czasami chce być, a czasami nie. Ale i tak o wiele łatwiej z nią na rękach niż z Bezią. Oczywiście nie narzucam im tego brania na ręce, ale mi się zdarza :)
6.10.2016
ewar pisze:Właściwie to nic nowego.Bajka rośnie, je, bawi się ..itd.Ma cudne futerko, takie jak aksamit.Bardzo tęskni za kocim towarzystwem, zaczepia Tino, ale o tym już tyle razy pisałam.Ulubioną rozrywką Bajki jest wyglądanie przez okno, tam mnóstwo gołębi i innych ptaków, to dla Bajki taki telewizor.A telewizję też ogląda :D , programy sportowe i łapie piłeczkę, kiedy jest snooker na przykład.

Zupełnie tego nie pamiętałam! Nie puszczam jej snookera, bo i sama tego nie oglądam :) Może spróbuję jej włączyć? Snookera chyba dużo w eurosporcie...
8.11.2016
ewar pisze:Bajkę czeka wizyta u weta, mam nadzieję, że uda mi się ją zaszczepić.Ona chyba zmienia ząbki i ma trochę zaczerwienione dziąsła.Poza tym nic niepokojącego się nie dzieje.Ona trochę podobna jest do moich Pszczół, bo aż kipi energią.Bardzo przydałby się jej domek z drugim kotem, takim, który bawiłby się z nią.

Feliks się jednak nie bardzo chciał bawić. Nie zaiskrzyło między nimi :( O wiele lepiej się potem Feliś dogadał z Bezią. Widocznie tak miało być. Bajka z Bezią też nie jest na zasadzie wielkiej miłości, ale zdarza im się fajnie po domu gonić, raz jedna drugą, raz- druga pierwszą.

Tyle Bajczynych wspomnień z Nulowym komentarzem na teraz :D
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11234
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie maja 02, 2021 18:33 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

Z kotami jak z ludźmi - nie przewidzisz, kto się z kim zaprzyjaźni :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60352
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź


Post » Pon maja 03, 2021 9:29 Re: Omne trikotum perfectum czyli Podróż w czasie :)

jolabuk5 pisze:Z kotami jak z ludźmi - nie przewidzisz, kto się z kim zaprzyjaźni :ok:



Dokładnie tak :ok:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Meteorolog1, Nul i 211 gości