Problemy z jedzeniem, czy mój kot jest wybredny?

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 02, 2021 10:35 Problemy z jedzeniem, czy mój kot jest wybredny?

Witajcie kochani kociarze. Mam kłopot ze swoim mruczkiem. Zawsze był kotem, który bardzo chętnie jadł suchą karmę i właściwie bardziej ją preferował od mokrej, którą jadł w niewielkich ilościach. Obecnie nie chce jeść żądnej suchej karmy, a z mokrych je tylko tuńczyka i nic więcej mu nie smakuje. Problemy z jedzeniem zaczęły się w czasie choroby i po śmierci jego kociego towarzysza. Zaczął intensywnie wylizywać sierść i jadł coraz mniej. Podejrzewałam zakłaczenie, więc najpierw była pasta odkłaczająca, po której posły dwa duże kłaki, ale apetyt dalej nijaki. Potem usg i rtg jamy brzusznej i dokładne badania krwi. Badania nic niepokojącego nie wykazały, wszystko w normie. Jest jednak stan zapalny dziąseł i kamień, więc kotek dostał antybiotyk na 8 dni i w czwartek ma zabieg usuwania kamienia i być może też usuwanie niektórych zębów. Wiem, że taki stan może powodować trudności w pobieraniu pokarmu, ale on potrafi jeść suchą karmę w ogóle jej nie rozgryzając, więc nie powinno to stanowić problemu. Zresztą jak daje mu jakiś chrupiący smakołyk to bez problemu go rozgryza. Dostał Peritol, który podawałam mu przez 2 dni, ale kot był po nim jak po narkotyku, a jeść i tak nie chciał. Trochę się tego przestraszyłam i odstawiłam, bo bałam się, że mu zaszkodzę. Może jednak powinnam mu go dalej podawać? Zastanawia mnie tylko to, że jak dostaje tuńczyka to zjada wszystko z apetytem, a reszta go nie interesuje. Wydaje mi się, że on po prostu wymusza na mnie, żeby dać mu to czego chce. Ze względu na to, że jest przed zabiegiem, nie chcę go teraz za bardzo stresować, ale zależy mi żeby nie osłabł, ponieważ musi mieć siłę, żeby poradzić sobie ze stresem i zabiegiem. Zaczęłam mu podawać trochę zmiksowanej karmy przez strzykawkę. Nie wiem już co z im robić? Poradźcie coś kochani, bo ręce mi opadają. Do tego mam lęki związane z tym zabiegiem, bo jeden kotek padł mi po narkozie.

Nika 47

 
Posty: 15
Od: Pt paź 30, 2020 8:24

Post » Wto lut 02, 2021 10:44 Re: Problemy z jedzeniem, czy mój kot jest wybredny?

ma ten zabieg u stomatologa kociego?
miał zrobione przed zabiegiem badanie krwi i wszystko jest w porządku?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto lut 02, 2021 10:44 Re: Problemy z jedzeniem, czy mój kot jest wybredny?

Koty wymuszają ulubiony pokarm, to normalne. Ale u Ciebie nałożył się stres po utracie towarzysza, a także kłopoty z zębami. Ponadto - u mnie np. grzeją kaloryfery, jest gorąco, koty linieją, zakłaczają się i apetyt mają mniejszy.
Musisz zrobić porządek z zębami, a kiedy kot się już odstresuje, pomyśl o koledze dla niego.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14692
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto lut 02, 2021 10:45 Re: Problemy z jedzeniem, czy mój kot jest wybredny?

może gotowane mięso (bez kości oczywiście) będzie jadł -spróbuj

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto lut 02, 2021 10:52 Re: Problemy z jedzeniem, czy mój kot jest wybredny?

A jaki tuńczyk? Bo prawie każda marka karmy ma wersję z tuńczykiem. To co on konkretnie dostaje? Może zmienić karmę na tuńczyka innej firmy?
Można tez użyć dosmaczacza (jakieś przekąski, które szczególnie lubi) i posypać nimi jedzenie. Można próbować mieszać tę ulubioną karmę z tuńczykiem z jakąś inną (innej firmy, albo tej samej o innym smaku).
Jeśli peritol nie działa, to może mirtor? Jest silniejszy od peritolu, tylko trzeba mieć receptę, podaje się 1/4 tabletki.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60334
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lut 02, 2021 10:59 Re: Problemy z jedzeniem, czy mój kot jest wybredny?

Patmol pisze:ma ten zabieg u stomatologa kociego?
miał zrobione przed zabiegiem badanie krwi i wszystko jest w porządku?

Tak zabieg jest zaplanowany na czwartek. Badania krwi dobre, miał szczegółowy panel robiony.

Nika 47

 
Posty: 15
Od: Pt paź 30, 2020 8:24

Post » Wto lut 02, 2021 11:07 Re: Problemy z jedzeniem, czy mój kot jest wybredny?

mziel52 pisze:Koty wymuszają ulubiony pokarm, to normalne. Ale u Ciebie nałożył się stres po utracie towarzysza, a także kłopoty z zębami. Ponadto - u mnie np. grzeją kaloryfery, jest gorąco, koty linieją, zakłaczają się i apetyt mają mniejszy.
Musisz zrobić porządek z zębami, a kiedy kot się już odstresuje, pomyśl o koledze dla niego.

Też, mam takie wrażenie, że on chce mnie zmusić, żebym mu dawała to co jemu pasuje. Ten zabieg to chyba gorszy stres dla mnie niż dla niego, zwłaszcza, że może być też ekstrakcja niektórych ząbków :(

Nika 47

 
Posty: 15
Od: Pt paź 30, 2020 8:24

Post » Wto lut 02, 2021 11:20 Re: Problemy z jedzeniem, czy mój kot jest wybredny?

jolabuk5 pisze:A jaki tuńczyk? Bo prawie każda marka karmy ma wersję z tuńczykiem. To co on konkretnie dostaje? Może zmienić karmę na tuńczyka innej firmy?
Można tez użyć dosmaczacza (jakieś przekąski, które szczególnie lubi) i posypać nimi jedzenie. Można próbować mieszać tę ulubioną karmę z tuńczykiem z jakąś inną (innej firmy, albo tej samej o innym smaku).
Jeśli peritol nie działa, to może mirtor? Jest silniejszy od peritolu, tylko trzeba mieć receptę, podaje się 1/4 tabletki.

Najchętniej je tuńczyka z Schesir, te obcje z krewetkami i z szynką są ok, ale już z kurczakiem nie bardzo, bo mają dużo włókien i ta konsystencja mu nie odpowiada, więc wylizuje sos, a mięso w większości zostawia.
Próbowałam już GranataPet, Greenwoods, Mac z tych gorszych Miamor, Gourmet, wylizuje sos lub galaretkę, a resztę z reguły zostawia. Je jeszcze tuńczyka z Cosmy.
Posypuje mu Snackes Cosma Chicken lub Tuna i trochę wtedy poliże, ale marne to jest jedzenie:(.
Po jakim czasie ten Peritol powinien działać, bo u mojego powodował ospałość i praktycznie na nic nie reagował. U weterynarza dostał tabletkę Mirtagenu i po tym faktycznie był głodny, ale tylko przez jeden dzień. Zastanawia mnie tylko skąd ten nagły odwrót od suchej karmy.
Próbuję mu mieszać, te karmy, ale skubany wyczuwa natychmiast.:) Gdyby nie ten zabieg, to bym trochę go przetrzymała i może mocny głód by go w końcu skłonił do normalnego jedzenia, ale póki co nie chcę mu dokładać stresu.

Nika 47

 
Posty: 15
Od: Pt paź 30, 2020 8:24

Post » Wto lut 02, 2021 11:33 Re: Problemy z jedzeniem, czy mój kot jest wybredny?

Myślę, że zniknął tu jeszcze jeden ważny czynnik jakim jest rywalizacja. Kiedy żył jego koci towarzysz to pierwszy leciał do miski, nie dla tego, że był głodny, ale żeby mu ten drugi przypadkiem nie wyjadł. Teraz tego czynnika brakuje.
Czy jest nadzieja, że po wyleczeniu ząbków, normalny apetyt mu powróci, także ten do suchej karmy?
W sumie tak bardzo nie upieram się przy suchej, jeśli by zaczął jeść moka karmę bytową, a nie tylko uzupełniającą, tyle tylko, że suchą mógł podjadać kiedy chce.

Nika 47

 
Posty: 15
Od: Pt paź 30, 2020 8:24

Post » Wto lut 02, 2021 12:52 Re: Problemy z jedzeniem, czy mój kot jest wybredny?

Nie głodziłabym kota. Koty to nie są zwierzęta, które można do czegoś zmuszać głodem. Koty musza jeść -nie należy ich doprowadzać celowo do mocnego głodu.

Nika 47 pisze:Gdyby nie ten zabieg, to bym trochę go przetrzymała i może mocny głód by go w końcu skłonił do normalnego jedzenia, ale póki co nie chcę mu dokładać stresu.


Po prostu z jakiegoś powodu wszystkie Twoje inne propozycje mu nie odpowiadają. Może trzeba pokombinować nie tylko z jedzeniem, ale i z miejscem czy porą jedzenia, zmienić miseczki - nie wiem. Cos jest nie tak dla tego kota -i dlatego je tylko tuńczyka.
nie chodzi o to, żeby go zmuszać, ale żeby zrozumieć jego problem.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto lut 02, 2021 14:14 Re: Problemy z jedzeniem, czy mój kot jest wybredny?

Nika 47 pisze:
mziel52 pisze:Koty wymuszają ulubiony pokarm, to normalne. Ale u Ciebie nałożył się stres po utracie towarzysza, a także kłopoty z zębami. Ponadto - u mnie np. grzeją kaloryfery, jest gorąco, koty linieją, zakłaczają się i apetyt mają mniejszy.
Musisz zrobić porządek z zębami, a kiedy kot się już odstresuje, pomyśl o koledze dla niego.

Też, mam takie wrażenie, że on chce mnie zmusić, żebym mu dawała to co jemu pasuje. Ten zabieg to chyba gorszy stres dla mnie niż dla niego, zwłaszcza, że może być też ekstrakcja niektórych ząbków :(

Jeśli Cię to pocieszy, ja w sobotę też jadę z kotką na zabieg. Ona młoda, bezstresowa, ja się stresuję. Ostatnio słabiej jadła i wyszło, że boli ją ząb. No i musimy usunąć, ile, to się okaże. Wybrzydza natomiast całe moje stadko.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14692
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto lut 02, 2021 15:50 Re: Problemy z jedzeniem, czy mój kot jest wybredny?

Ogromne kciuki za zabieg, nawet jak straci kilka zebow to sie nie przejmuj to kotom domowych za bardzo nie przeszkadza.

Do zabiegu dawaj mu o co chce, a potem zaczniesz kombinowac, moze mu sie poprawi.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto lut 02, 2021 15:59 Re: Problemy z jedzeniem, czy mój kot jest wybredny?

Myślę, że po zabiegu może wrócić do chrupania suchej karmy, teraz pewnie ona go uraża. Moja Sabcia ma zmianę pod językiem, kiedýś tak ją wszystko urażało, że mogła jeść tylko pasty miamorka, a teraz, po 3 latach na sterydzie je normalnie karmę suchą, mokrą, chociaż wybredna jest bardzo. :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60334
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lut 03, 2021 10:46 Re: Problemy z jedzeniem, czy mój kot jest wybredny?

Jeśli Cię to pocieszy, ja w sobotę też jadę z kotką na zabieg. Ona młoda, bezstresowa, ja się stresuję. Ostatnio słabiej jadła i wyszło, że boli ją ząb. No i musimy usunąć, ile, to się okaże. Wybrzydza natomiast całe moje stadko.[/quote]
Dziękuję za słowa otuchy :) Wierzę, że wszystko będzie dobrze, ale stres mimo to mam ogromny. Trzymam kciuki z Twoją koteczkę.

Nika 47

 
Posty: 15
Od: Pt paź 30, 2020 8:24

Post » Śro lut 03, 2021 10:49 Re: Problemy z jedzeniem, czy mój kot jest wybredny?

zuza pisze:Ogromne kciuki za zabieg, nawet jak straci kilka zebow to sie nie przejmuj to kotom domowych za bardzo nie przeszkadza.

Do zabiegu dawaj mu o co chce, a potem zaczniesz kombinowac, moze mu sie poprawi.

Dziękuję serdecznie za kciuki.:) Dziś dostanie wszystko to co lubi bo od 20 głodówka.

Nika 47

 
Posty: 15
Od: Pt paź 30, 2020 8:24

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 124 gości