zaćma tylnia torebkowa

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 20, 2021 8:14 zaćma tylnia torebkowa

Witajcie.
W zeszłym tygodniu zauważyłam, że jedno mojej 4letniej brytki "świeci" mocniej. Wczoraj wizyta u okulisty: diagnoza zaćma tylnia torebkowa. Niby nie genetycznie, niby nie uraz mechaniczny.
Na ten moment nie ma nic neurologicznego, nie boli ją, widzi świetnie.
Przyjść za pół roku czy się pogłębia.
Lokalizacja jest na tyle trudna, że ryzyko operacji przekracza sens robienia jej w tej chwili.
Proszę, podzielcie się ze mną swoimi doświadczeniami w tym temacie. Dlaczego tak młodego kota to spotkało?
Pozdrawiam
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

Post » Śro sty 20, 2021 9:08 Re: zaćma tylnia torebkowa

Miałaś okazję rozmawiać o tym z hodowlą?
Ja bym pewnie pierwsze kroki po diagnozie skierowała do prowadzacego weta z jednoczesnym pytaniem hodowcy.

gusiek1

 
Posty: 1650
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 20, 2021 9:16 Re: zaćma tylnia torebkowa

napisałam dzisiaj do hodowcy pytanie czy spotkał się z zaćmą wśród swoich kotów lub coś wie, że dalej w domach się pojawiło, ale jeszcze nie mam odpowiedzi..
dopytywałam lekarza, czy to może być genetyczne, czy mam prawo mieć roszczenia wobec hodowcy, powiedział, że nie.. że zaćma nie jest genetyczna, po prostu się może pojawić.. w jednym oku twierdzi, że prawdopodobnie jest to wrodzone, a w drugim ciężko mu określić. Mówił coś, że tam jest jakaś tętnica i wraz ze wzrostem kota zanika i może spowodować to powstanie zaćmy
wiesz coś więcej w tym temacie?
rozumiem, że powinnam z tą diagnozą pojechać do weta prowadzącego i podejmować jakieś kroki?
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

Post » Śro sty 20, 2021 9:19 Re: zaćma tylnia torebkowa

Nie miałam takiego przypadku, ale na pewno kakiekolwiek.dzialania bym podejmowała po.klmsultacji z naszym wetem i wet by kierował do kogo ewentualnie się zgłosić. A skąd jesteś?

gusiek1

 
Posty: 1650
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 20, 2021 9:29 Re: zaćma tylnia torebkowa

z Gdańska. Wet po moim telefonie, że jedno oko świeci mocniej skierował nas właśnie do okulisty, a ten twierdzi, że nie ma się czym martwić, ale chce ją zobaczyć jak pół roku, żeby porównać czy postępuje czy się zatrzymało i wtedy ewentualnie włączyć leczenie
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

Post » Śro sty 20, 2021 10:42 Re: zaćma tylnia torebkowa

Hodowca odpisał, że żaden kot u niego urodzony nigdy nie miał oraz nikt go potem nie informował, że już w domu wystąpiło
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, Nul i 91 gości