Re: DT u Bastet ♥ Kalendarz ♥

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 14, 2021 15:33 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Torcik pakuje walizki

Właśnie tego się boję. Nieodpowiedzialności i nagłego uwolnienia. A jeśli chodzi o inne zwierzaki, poza psami i kotami - to zainteresowani na pewno spytają i wtedy będę się zastanawiać :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59708
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon cze 14, 2021 22:33 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Torcik pakuje walizki

To może warto też dać zapis, że nie może być prowadzona hodowla zwierząt (czyli rozmnażanie), a jedynie chów?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon cze 14, 2021 22:36 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Torcik pakuje walizki

Jolu, skorpiony i pająki to pikuś. Pytony też. To się tak szybko nie mnoży :roll: . Najgorzej może być z hodowcą rasowych myszek. We Wrocławiu w 2019 roku była głośna historia, myszki jakby się wymknęły hodowcy spod kontroli w wynajmowanym mieszkaniu :strach:
Obrazek
A całą historię można przeczytać tutaj:
https://gazetawroclawska.pl/hodowca-mys ... 1-14164907
:mrgreen:
Bastet, przepraszam za OT, ale musiałam, te myszki są cudne :1luvu:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17831
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon cze 14, 2021 23:06 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Torcik pakuje walizki

Stomachari pisze:To może warto też dać zapis, że nie może być prowadzona hodowla zwierząt (czyli rozmnażanie), a jedynie chów?

O tak, to dobre zastrzeżenie! :ok: Dzięki! Tylko jak to napisać? Wysterylizowane psy i koty mile widziane?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59708
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon cze 14, 2021 23:07 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Torcik pakuje walizki

czitka pisze:Jolu, skorpiony i pająki to pikuś. Pytony też. To się tak szybko nie mnoży :roll: . Najgorzej może być z hodowcą rasowych myszek. We Wrocławiu w 2019 roku była głośna historia, myszki jakby się wymknęły hodowcy spod kontroli w wynajmowanym mieszkaniu :strach:
Obrazek
A całą historię można przeczytać tutaj:
https://gazetawroclawska.pl/hodowca-mys ... 1-14164907
:mrgreen:
Bastet, przepraszam za OT, ale musiałam, te myszki są cudne :1luvu:

O tych myszach już gdzieś czytałam na forum, dzięki za link, Czitka!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59708
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto cze 15, 2021 5:57 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Torcik pakuje walizki

Z tymi myszkami to wcale nie jest takie śmieszne.
Jak byłam w podstawówce, ale już starszych klasach, 2lata młodsza sąsiadka miała niezły zwierzyniec w domu. Rodzice zabiegani, bo mięli własny biznes. Między innymi mieli też białe myszki, które lekko wymknęły się spod kontroli.
Akwarium zostało wyniesione do piwnicy. Tam właśnie Monika - owa sąsiadka,pokazała mi ten okropny widok. Myszki były w każdym wieku. Jedne na drugich, piętrowo. Dodatkowo zjadały siebie na wzajem. Widok przeokropny. Pamiętam do dziś.
Nie znaczy to jednak żeby uniemożliwić komuś wynajem. Gdyby tak było to nie miałabym gdzie mieszkać. Przez dużą część mojego życia towarzyszyły mi chomiki. Uwielbiam te małe gryzonie.

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto cze 15, 2021 6:09 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Torcik pakuje walizki

Dlatego myślę o tym warunku sterylizacji... Czy chomiki się sterylizuje?

Kasiu, kiedy Torcik jedzie do swojego domku? :201461 :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59708
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto cze 15, 2021 6:34 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Torcik pakuje walizki

jolabuk5 pisze:Dlatego myślę o tym warunku sterylizacji... Czy chomiki się sterylizuje?

Kasiu, kiedy Torcik jedzie do swojego domku? :201461 :1luvu:

Nie mam pojęcia Jolu. Nigdy nie sterylizowałam. Zawsze miałam po jednym chomiku.

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto cze 15, 2021 7:56 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Torcik pakuje walizki

Po pierwsze Torcik, kiedy rusza w drogę?
A po drugie, jeżeli jeszcze przez chwilę można o tym Joli mieszkaniu, to się narażę :roll: . Bo Jola to dobra kobieta jest :wink: :1luvu: . Ja zła :smokin: . Wynajmuję malutkie mieszkanko pode mną od czasu do czasu. W umowie jest zapis - nieprzyjazne zwierzętom :twisted: . Co więcej, dodaję jeszcze punkt do umowy, że na teren posesji ani mieszkania nie mogą być wprowadzane żadne zwierzęta, tu myślę o gościach odwiedzających najemcę.Po prostu nie stać mnie na kolejny remont po dorastaniu psa, który gryzie wszystko i kota, który robi drapaki z mebli i wiesza się na firankach. Nigdy nie wiesz jak najemca będzie się zwierzakiem opiekował. Nadto pozostawiony na wiele godzin w mieszkaniu pies będzie szczekał, płakał i tęsknił, sąsiedzi się zbuntują. No, mogę się zgodzić na rybki :201486 .
Bastet, Kochana, już zwiewam, już ani słowa. Jola ma wątek remontu swojego mieszkanka na KŁ i tam powinniśmy się wymądrzać :wink: .
Czekamy na wieści o Torciku i newsy o Ciasteczkach, które już w swoich nowych domkach! :ok:

Kasiu, może poproś moderatora o przeniesienie ostatnich wpisów do wątku Joli na KŁ? Bo strasznie tu naśmieciliśmy :oops: , myślę, że nikt z nas się nie obrazi :P .
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17831
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Wto cze 15, 2021 8:28 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Torcik pakuje walizki

jolabuk5 pisze:Dlatego myślę o tym warunku sterylizacji... Czy chomiki się sterylizuje?

Zabiegi na małych gryzoniach są bardzo ryzykowne. Obowiązkowe jest znieczulenie wziewne a nie każdy gabinet ma. O ile wiem wykonuje się tylko niezbędne operacje jak usuwanie zmienionej tkanki.
Dlatego ja bym raczej napisała jakoś tak: w przypadku zwierząt, u których możliwe jest wykonanie zabiegu kastracji/sterylizacji jest ona obowiązkowa, w przypadku pozostałych zakazuje się rozmnażania.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto cze 15, 2021 9:02 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Torcik pakuje walizki

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 15, 2021 15:26 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Torcik pakuje walizki

Stomachari pisze:
jolabuk5 pisze:Dlatego myślę o tym warunku sterylizacji... Czy chomiki się sterylizuje?

Zabiegi na małych gryzoniach są bardzo ryzykowne. Obowiązkowe jest znieczulenie wziewne a nie każdy gabinet ma. O ile wiem wykonuje się tylko niezbędne operacje jak usuwanie zmienionej tkanki.
Dlatego ja bym raczej napisała jakoś tak: w przypadku zwierząt, u których możliwe jest wykonanie zabiegu kastracji/sterylizacji jest ona obowiązkowa, w przypadku pozostałych zakazuje się rozmnażania.

Można dostać odpowiedź "one same się rozmnożyły". :wink: :twisted:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto cze 15, 2021 19:25 Re: Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Torcik pakuje walizki

A piszcie, Kochane, piszcie. Bardzo mi miło, że piszecie u mnie. :1luvu:

No więc co u Torcika - Torcik dziś pojechał do siebie.
Ostatnie kocie dziecię z pierwszego w tym roku miotu. Tak długo taki fajny chłopczyk czekał na swoich Dużych i się wreszcie doczekał :D - ale na jakich! Bardzo fajni Pani Magda i Pan Sebastian! :1luvu: Na pewno będzie mu u nich dobrze. Torciniu, bądź szczęśliwy, dzieciaku! Taka jestem z Ciebie dumna!

Obrazek
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Wto cze 15, 2021 19:54 Re: Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Torcik pakuje walizki

Bastet pisze:A piszcie, Kochane, piszcie. Bardzo mi miło, że piszecie u mnie. :1luvu:

No więc co u Torcika - Torcik dziś pojechał do siebie.
Ostatnie kocie dziecię z pierwszego w tym roku miotu. Tak długo taki fajny chłopczyk czekał na swoich Dużych i się wreszcie doczekał :D - ale na jakich! Bardzo fajni Pani Magda i Pan Sebastian! :1luvu: Na pewno będzie mu u nich dobrze. Torciniu, bądź szczęśliwy, dzieciaku! Taka jestem z Ciebie dumna!

Obrazek

Torciczku dużo szczęścia na nowej drodze życia, niech Ci się wiedzie w nowym domku. :ok: :kotek:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 15, 2021 21:17 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Torcik u siebie!

Jeśli Dużymi są Magda i Sebastian - to Torciś ma dużo szczęścia. Wszystkie znane mi Magdy lubią mądrze pomagać, a Sebastiany to wyjątkowo fajne chłopaki.

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości